رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

با سلام خدمت شما آقا رضای عزیز

آقا من یک برنامه توی سی شارپ نوشتم که باید این رو به پی ال سی DVP14ss2 وصل کنم. من نمی دونم از چه کدهایی میتونم توی برنامه ی WPLSoft استفاده کنم که بتونه با پورت کام ارتباط برقرار کنه یا اگر کلا پروتکلی هست که بشه از طریق اون به برنامه ی نوشته شده در سی شارپ دسترسی پیدا کرد.

یک سری ورودی دارم که باید از تعداد اونها مثل کانتر برنامه ی موجود در کامپیوتر هم متوجه بشه و یک سری خروجی را از کامپیوتر به پی ال سی بفرستم.

ممنون میشم راهنماییم کنین واقعا گیر کردم!

reza.alemzadeh.nouri@gmail.com

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام در این قسمت میخوام سه تا لینک برای دانلود فیلم آموزشی Delta براتون بذارم.

امیدوارم یراتون مفید باشه.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام دوستان

ضمن تشکر از زحمات مدیر ایجادکننده موضوع و همه دوستانی که تجاربشونو به اشتراک گذاشتند تقاضای کمک و راهنمایی دارم:

مدل plc من 14ss2 هستش بهش رمز دادم که چهار کاراکتر بود و عدد بود الان یادم رفته! :ws52:

خواهشمندم راهنمایی کنین چگونه میتونم با حفظ برنامه رمز ورودشو پیدا کنم؟

پیشاپیش از کمک و توضیحاتتون سپاسگزارم...

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
<a href=z8wcamxhdg6lvmsu9cb.jpg' alt='z8wcamxhdg

با سلام خدمت همه دوستان

کسی از دوستان هست که برنامه رو برام تحلیل کنه من بیشتر با لوگو کار کردم توابع دلتا برام گنگه ممنون از لطف دوستان

سلام دوست من

برنامه ساده ایه اگر پستهای اولو بخونی راحت دستت میاد

مثلا تو برنامه شما اگه کانتر شماره یک صفر باشه خروجی شماره 25 فعال میشه. اگه یک باشه شماره 26 و به همین ترتیب...

لینک به دیدگاه
سلام دوستان

ضمن تشکر از زحمات مدیر ایجادکننده موضوع و همه دوستانی که تجاربشونو به اشتراک گذاشتند تقاضای کمک و راهنمایی دارم:

مدل plc من 14ss2 هستش بهش رمز دادم که چهار کاراکتر بود و عدد بود الان یادم رفته! :ws52:

خواهشمندم راهنمایی کنین چگونه میتونم با حفظ برنامه رمز ورودشو پیدا کنم؟

پیشاپیش از کمک و توضیحاتتون سپاسگزارم...

فکر نمیکنم راهی باشه. من یه برنامه داشتم به نوع کامپکتش وصل میشد و رمزشو در میاورد ولی رو این اسلیما کار نمیکرد. مخصوصا اینکه مال شما ورژن 2 هم هست

لینک به دیدگاه
با سلام خدمت شما آقا رضای عزیز

آقا من یک برنامه توی سی شارپ نوشتم که باید این رو به پی ال سی DVP14ss2 وصل کنم. من نمی دونم از چه کدهایی میتونم توی برنامه ی WPLSoft استفاده کنم که بتونه با پورت کام ارتباط برقرار کنه یا اگر کلا پروتکلی هست که بشه از طریق اون به برنامه ی نوشته شده در سی شارپ دسترسی پیدا کرد.

یک سری ورودی دارم که باید از تعداد اونها مثل کانتر برنامه ی موجود در کامپیوتر هم متوجه بشه و یک سری خروجی را از کامپیوتر به پی ال سی بفرستم.

ممنون میشم راهنماییم کنین واقعا گیر کردم!

reza.alemzadeh.nouri@gmail.com

سلام من این کارو نکردم که بتونم راهنماییت کنم ولی چند سال پیش قرار بود یه ماژول غیر دلتا وصل کنیم help خود نرم افزار توضیحات خیلی کاملی برای ارسال کاراکتر به خروجی های rs232 و rs485 داده بود که یه نگاه بهش بندازی براحتی کارتو راه میندازه

لینک به دیدگاه
سلام

دوستان من میخوام یه برنامه محاسبه حجم استوانه بنویسم

قسمت ارتفاع استوانه متغییر است و برای محاسبه در فرمول مجبورم از عدد اعشاری 0.045 استفاده کنم

یعنی باید عدد متغییر از d6 را در این عدد مشخص 0.045 ضرب کنم و نتیجه را داخل رجیستر d14 بریزم

چطوری این خط برنامه رو بنویسم

سلام

باید از فانکشنهای فلوتینگ پوینت استفاده کنی مثل dmovr یا daddr

فقط توجه کن که تعداد بایتهای استفاده شده دوبل میشه یعنی که از d6 استفاده میکنی دیگه نباید از d7 استفاده کنی چون باقی بیتهای d6 داخلش نوشته شده

لینک به دیدگاه
ممنون مهندس جان

وظيفه m9 مثل كليد ميمونه ؟

و m10 و m11 نقششون چيه و x5 ممنون اگه توضيح بدي

من بيشتر تو اين توابع حافظه مشكل دارم برا چه كاري ازشون استفاده ميشه

ممنون

آره تقریبا میشه گفت مثل کلید عمل میکنه. شما انتظارت از کلید یه عمله که بعدش یه عکس العمل یه جای دیگه داشته باشه بنابر این بهتره بجای کلید بگیم اینا مثلا یه رله هستن که هم میتونن با وصل یا قطع شدن کاری برای شما انجام بدن و هم شما بصورت دستی میتونی روشن یا خاموشش کنی که روی جاهای دیگه تاثیر بذاری

گفتم که اگه صفحه های اولو میخوندی دستت میومد ولی اگه بخواب بصورت فشرده برات بگم x ها کلیدهای ورودی هستن که بین 0 تا 7 (هشت بیت) یا مثلا 20 تا 27 تقسیم بندی میشن. Y ها رله های خروجی هستن که به روش ورودی ها شماره گذاری میشن. و m ها هم که شماره گذاریش همینجوری پشت سره همه بعنوان کلید یا رله مجازی استفاده میشن...

ولی پابند این کلید و رله نباش خیلی شما بعنوان یه بیت روشن یا خاموش درنظرش بگیر

تو برنامه شما اگه m9 وصل باشه (که میتونه بعنوان خروجی تو یه قسمت دیگه برنامه یا با مثلا صفحه hmi روشن و خاموش بشه) بعد کانتر c1 و ورودی x5 کنترل میشن که مثلا اگه عدد داخل شمارنده برابر 3 باشه خروجی y30 فعال بشه و اگه ورودی x5 فعال نبود بیت m11 (یا همون رله مجازی m11) فعال بشه

تو بخش دومش هم اگه ورودی x5 فعال شد بیت m10 فعال میشه

به همین سادگی...

لینک به دیدگاه
سلام چگونه میتوان از دستور spd دو بار در برنامه استفاده کرد?

سلام

ببخشید نمیدونم اصلا دستور psd چی هست

لطف کنید یه توضیح درمورد این دستور و کاربرداش تو plc دلتا بدین من و دوستان هم یاد بگیریم.

ممنونم

لینک به دیدگاه
  • 10 ماه بعد...
  • 4 هفته بعد...
سلام چگونه میتوان از دستور spd دو بار در برنامه استفاده کرد?

استفاده از دستور spd:

لینک به دیدگاه
  • 2 سال بعد...

با سلام

توی زیمنس کانتر ها تنوع دارند و بسته به کارتون میتونین ازشون استفاده کنین.من میخاستم پروژه یک پارکینگ رو با دلتا بنویسم و با تنها کانتر دلتا به مشکل خوردم.

پروژه اینه که یک پارکینگ داریم مثلا 5 تا ظرفیت داره و حالا وقتی یک ماشین میاد شمرده میشه و یک واحد به تعداد اضافه میشه و وقتی یکی ماشین میره و یک واحد کسر میشه و حالا وقتی ظرفیت تکمیل شد تابلو ظرفیت تکمیل هست باید روشن بشه.من این رو به شکل ضمیمه نوشتم ولی به نظر من توی زیمنس درست تر کار کرده بودم.

از دوستان میخام بگم که با چه ریجستری میشه کانتر را توی دلتا شمارش رو بی نهایت کرد.من بالجبار اینجا 1000 گذاشتم که کار کنه !!!!

Untitled.jpg

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...
در در 17 آذر 1399 در 00:44، sareion گفته است :

با سلام

توی زیمنس کانتر ها تنوع دارند و بسته به کارتون میتونین ازشون استفاده کنین.من میخاستم پروژه یک پارکینگ رو با دلتا بنویسم و با تنها کانتر دلتا به مشکل خوردم.

پروژه اینه که یک پارکینگ داریم مثلا 5 تا ظرفیت داره و حالا وقتی یک ماشین میاد شمرده میشه و یک واحد به تعداد اضافه میشه و وقتی یکی ماشین میره و یک واحد کسر میشه و حالا وقتی ظرفیت تکمیل شد تابلو ظرفیت تکمیل هست باید روشن بشه.من این رو به شکل ضمیمه نوشتم ولی به نظر من توی زیمنس درست تر کار کرده بودم.

از دوستان میخام بگم که با چه ریجستری میشه کانتر را توی دلتا شمارش رو بی نهایت کرد.من بالجبار اینجا 1000 گذاشتم که کار کنه !!!!

Untitled.jpg

سلام دوست عزیز

به نظرم میتونستید از جمع و تفریق هم استفاده کنید اینجوری حس میکنم راحت تر میبود....سنسور ورود میدید جمع میکرد و سنسور خروج میدی تفریق میکرد و کلا این برنامه دو خط میشد.

بعد اینکه k0 بزارید بی نهایت میشماره

نکته بعدی اینکه چه نیازی دارید تا بی نهایت بشماره وقتی ظرفیتتون محدوده

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

سلام  به همگی. یه سوال داشتم خدمت دوستان.

به غیر از فانکشن FTC فانکشن فازی دیگه ای هم در دلتا وجود داره؟ چون من در یک مقاله ای دیدم که از منطق فازی برای کنترل کشش نخ  استفاده کرده بودن و سیستم  کنترل دو ورودی داشت ویک خروجی. سرعت خطی و کشش نخ رو به عنوان ورودی وسرعت زاویه ای قرقره جمع کن هم به عنوان خروجی کنترل کننده فازی در نظر گرفته شده بود. از توابع عضویت مثلثی استفاده شده و برای غیر فازی سازی هم از غیر فازی ساز میانگین مرکز استفاده شده بود. و نویسنده ادعا کرده بود که این کنترل کنننده رو بدون هیچ ماژول واسط یا فازی توسط PLC دلتا پیاده سازی کرده. حالا میخوام ببینم با همین FTC میشه همچین کاری کرد یا نیاز به تابع دیگه ای هستش.

ممنون میشم اگه امکان داره بنده رو راهنمایی بفرمایید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...