رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ما موندیم با این مسئله...

جایی دیدم که با انکدر سرعت و میخونن و به درایوهای دیگه میدن....ولی راهشو نتونستم پیدا کنم.

نمیدونم از spd استفاده میشه یا میشه از کانترهای دیگه هم استفاده کرد....چون دیدم که از دو ورودیه x1 وx2 پی ال سی استفاده کردن.یعنی از A و B انکدر استفاده کردن.spd فقط یک ورودی میگیره....

علاوه بر اینکه سرعتو میخونن از همون انکدر برای متراژ هم تو برنامه استفاده کردن....ولی کسی که این کارو کرد نه بهش ذسترسی دارم نه اصلا میگه.....نمیدونم

موندم همینطوری

لینک به دیدگاه
ما موندیم با این مسئله...

جایی دیدم که با انکدر سرعت و میخونن و به درایوهای دیگه میدن....ولی راهشو نتونستم پیدا کنم.

نمیدونم از spd استفاده میشه یا میشه از کانترهای دیگه هم استفاده کرد....چون دیدم که از دو ورودیه x1 وx2 پی ال سی استفاده کردن.یعنی از A و B انکدر استفاده کردن.spd فقط یک ورودی میگیره....

علاوه بر اینکه سرعتو میخونن از همون انکدر برای متراژ هم تو برنامه استفاده کردن....ولی کسی که این کارو کرد نه بهش ذسترسی دارم نه اصلا میگه.....نمیدونم

موندم همینطوری

به ازای تعداد پالسی که میده دورت بدست میاد و میتونی برای متراژ استفاده کنی

مثلا انکدر 360 پالس میگیری.....به ازای هر دوری که میزنه 360 پالس بهت میده......بعد میای حساب میکنی که هر دور کامل انکدرت چند میل میشه.....به ازای اون تعداد پالساتو مقایسه میکنی و ازش خروجی میگیری.....

یه تاپیم مخصوص انکدر داریم.....اونو پیدا کن بخون....میتونه کمکت کنه

لینک به دیدگاه
به ازای تعداد پالسی که میده دورت بدست میاد و میتونی برای متراژ استفاده کنی

مثلا انکدر 360 پالس میگیری.....به ازای هر دوری که میزنه 360 پالس بهت میده......بعد میای حساب میکنی که هر دور کامل انکدرت چند میل میشه.....به ازای اون تعداد پالساتو مقایسه میکنی و ازش خروجی میگیری.....

یه تاپیم مخصوص انکدر داریم.....اونو پیدا کن بخون....میتونه کمکت کنه

ممنونم مهندستوضیحی که دادید برای spd بود.درسته؟

سرعتو به چه صورت بخونم؟ که بتونم بدمش به ورودی آنالوگ اینورتر؟

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام اقا مهدی و بفیه دوستان

اقا کی با دستورات شبکه plc های دلتا کار کرده.

میخوام دوتا plc شبکه کنم یکی بشه master , یکی دیگه به slave .قبلا این کار با hmi میکردم ولی حالا hmi ندارم.

لینک به دیدگاه
سلام اقا مهدی و بفیه دوستان

اقا کی با دستورات شبکه plc های دلتا کار کرده.

میخوام دوتا plc شبکه کنم یکی بشه master , یکی دیگه به slave .قبلا این کار با hmi میکردم ولی حالا hmi ندارم.

سلام رسول جان خوبی؟

امیدوارم کمکت کنه

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام

یک توضیح در مورد دستور scal میخواستم

یک سنسور فشار دارم که دادمش به کانال 1 کارت انالوگ و سنسور خروجیش 4-20 mA .

میخوام روی اچ ام آی مقدار 0 تا 10 بار رو نشون بدم. اگر از دستورات ریاضی استفاده کنم مقدارم رو اچ ام آی 2 تا 10 بار میشه چون سنسورم 4 تا 20 mA است.

راهش چیه دوستان

لینک به دیدگاه
سلام

یک توضیح در مورد دستور scal میخواستم

یک سنسور فشار دارم که دادمش به کانال 1 کارت انالوگ و سنسور خروجیش 4-20 mA .

میخوام روی اچ ام آی مقدار 0 تا 10 بار رو نشون بدم. اگر از دستورات ریاضی استفاده کنم مقدارم رو اچ ام آی 2 تا 10 بار میشه چون سنسورم 4 تا 20 mA است.

راهش چیه دوستان

سلام

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

بعد ازین همه مدت که اومدم سری بزنم به انجمن چقد خوبه که میبینم این تاپیک هنوز فعاله

از همه عزیزانی که اطلاعاتشونو بدون چشمداشت دراختیار همه قرار میدن و حتی وقت گرانبهاشونم صرف میکنن بسیار سپاسگزارم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...
سلام

برای سنکرون کردن دو موتور توسط دو انکودر 500 پالس چجوری باید برنامشو پیاده کنیم:ws38:

سلام .

من این کار نکردم ولی دیدم که چه طور این طرح پیاده سازی میکنن. شما باید اینوری انتخاب کنید که قابلیت وصی انکدر داشته باشه تا بتونید این کار بکنید. شما فرکانس مد نظرتون به هر دوتا اینورتر میدید و انکدر هر موتور وصل میکنید به اینورتر خودش و توسط پارامتر هایی که تو اینورتر تنظیم میکنید .خودش دور براتون ثابت میکنه.

این چیزیه که من میدونستم . حالا اگه دوستان نظر دیگه ای دارن بگن.

لینک به دیدگاه

با سلام

براي ارتباط دوتا سروو موتور دلتا به چه PLC تو برند دلتا نياز هست . منظور اينه كه ايا PLC فرق داره يا بايد ماژولهاي مناسب براش بگيرم ؟؟؟:ws38::ws38::ws38::ws38::ws38::ws38:

لینک به دیدگاه
سلام .

من این کار نکردم ولی دیدم که چه طور این طرح پیاده سازی میکنن. شما باید اینوری انتخاب کنید که قابلیت وصی انکدر داشته باشه تا بتونید این کار بکنید. شما فرکانس مد نظرتون به هر دوتا اینورتر میدید و انکدر هر موتور وصل میکنید به اینورتر خودش و توسط پارامتر هایی که تو اینورتر تنظیم میکنید .خودش دور براتون ثابت میکنه.

این چیزیه که من میدونستم . حالا اگه دوستان نظر دیگه ای دارن بگن.

پالس های انکودر رو میخوام توسط 12sa بخونم بعد توسط Hsc باید انجام بدیم ولی نمدونم اینورتر که پالس نمیخونه

لینک به دیدگاه
با سلام

براي ارتباط دوتا سروو موتور دلتا به چه PLC تو برند دلتا نياز هست . منظور اينه كه ايا PLC فرق داره يا بايد ماژولهاي مناسب براش بگيرم ؟؟؟:ws38::ws38::ws38::ws38::ws38::ws38:

باید از یک سی پی یو قدر بالا مثل 28sv استفاده کنی

لینک به دیدگاه
پالس های انکودر رو میخوام توسط 12sa بخونم بعد توسط Hsc باید انجام بدیم ولی نمدونم اینورتر که پالس نمیخونه

اینورتر یه کارت مخصوص داره که روش سوار میشه و انکدر به اون کارت وصل میشه.

تو همین سایت یک تاپیک هست که در مورد وصل کردن انکدر به دلتا بحث کرده

لینک به دیدگاه
اینورتر یه کارت مخصوص داره که روش سوار میشه و انکدر به اون کارت وصل میشه.

تو همین سایت یک تاپیک هست که در مورد وصل کردن انکدر به دلتا بحث کرده

میدونم ولی میخوام از طریق پی ال سی کنترل بشه اگه خواهشا کسی بلده کمک کنه

لینک به دیدگاه

سلام خدمت مهندسین گرامی مزاحم همیشگی هستم

یه سوال میخام با تاچ کردن یه شستی رو اچ ام ای و فعال شدن یه فلگ تو پی ال سی

یه زمان شروع بکار کنه . مثل کرنومتر ثانیه دقیقه و ساعت واگه امکانش بود تعداد روزایی که

از زمان تاچ کردن اچ ام ای گذشته ثبت کنه تا زمانی که اون ورودی غیر فعال شد زمان استپ بشه دقیقا مثل کورنومتر

ایا امکانش هست ؟ ممنون میشم توضیح بدید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...