رفتن به مطلب

!!!!!!!!!نوزدهمین میزگرد خانواده باموضوع:شناخت پیش ازازدواج ومسائل زناشویی!!!!!!!!!

ارسال های توصیه شده

دوستان عزیز وهمراهان همیشگی مباحث ومیزگردهای تالار خانواده:icon_gol:

سلام:wavesmile:

موضوعی برای این میزگرد انتخاب کردم که کمی درحیطه خط قرمزهای زندگی شخصی ما بوده

است...امابالاخره مابا ازدواج بایدازاین خط قرمز بگذریم واگر علم کافی واحاطه لازم را برای این

قضیه نداشته باشیم قطعا زندگی زناشویی ما در آینده با چالشهای زیادی روبروخواهد بود...

دیشب همینطور که داشتم لابلای صفحات وب دنبال مطلب میگشتم به صفحه ای برخوردم که

تیترصفحه این سوال بود:

بنظر شما بهترین راه شناخت قبل ازدواج طرفین از نظر مسایل جنسی چه راهی میتواند باشد؟

حیلی مرا به فکر فروبرد:ws52: مقاله را در پست بعدی کپی میکنم

این میزگرد پیرامون همین سوال بحث میکنیم:

بنظر شما بهترین راه شناخت قبل ازدواج طرفین از نظر مسایل جنسی چه راهی میتواند باشد؟

• Like 33
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 45
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

قبل از اینکه وارد اصل بحث شویم، لازم است مطلبی را در مورد اهمیت آموزش جنسی و نیازی که خانواده‏ها به آن دارند، خدمتتان عرض کنیم. به قول یکی از دانشمندان، اصل غریزه جنسی در انسان فطری و غریزی است، ولی رفتار یا آمیزش جنسی نیاز به آموزش دارد. به همین جهت هم در تعالیم اسلام نکات زیادی درباره چگونگی شرایط و برخی خصوصیات رفتار جنسی بین همسران وارد شده و هم در روان‏شناسی و بهداشت مطالب ارزنده‏ای ارائه گردیده است. تحقیقات روان‏شناختی در این مورد نشان میدهد: امروزه یکی از معضلات اصلی خانواده‏ها که منجر به اختلافات و نزاع‏های بی حاصل شده و حتی بعضاً به طلاق و جدایی کشیده میشود، مسئله نارضایی جنسی زوجین از یکدیگر است. این مسئله گر چه در گذشته هم وجود داشته، چنانچه سعدی در گلستان در ضمن داستانی در این مورد میگوید: زن کز بر مرد بی رضا برخیزدبس فتنه و جنگ از آن سرا برخیزد اما امروزه ریشه اصلی بسیاری از اختلافات بین همسران محسوب میشود بنابراین آگاهی از مسائل جنسی یکی از ضروریات لازم برای متأهلین است که باید از طریق مطالعه کتاب‏های معتبر و علمی و نیز مشاوره با کارشناسان امور خانوادگی، اطلاعات کافی را در این زمینه کسب کنید. به همین مناسب ما در اینجا سعی میکنیم به طور اختصار نکاتی را در باب مسائل جنسی، ازدواج، خدمتتان عرض کنیم: 1. طبق یکی از آیات قرآن، هدف و کارکرد اصلی ازدواج و تشکیل خانواده، رسیدن به آرامش روحی است (روم: 21) و ارضای غریزه جنسی از اهداف فرعی و ضمنی آن محسوب میشود. از امام علی(ع) هم نقل شده که درباره همسرش حضرت فاطمه(س) فرمود: نِعْمَ الْعَونَ عَلی طاعَةِ اللَّه ِ: همکار خوبی در اطاعت از خداست. (بحار، ج 43، ص 116). به همین جهت آن چیزی را که لازم است قبل از ازدواج مورد توجه قرار بدهید، مسئله انتخاب همسر است. همسری که از لحاظ ایمان و اخلاق و عشق در مرتبه‏ای باشد که بتواند در حرکت شما به سوی کال انسانی و بندگی خدا، همراهیتان کند و نیز مادری شایسته برای تربیت فرزندانی صالح باشد. 2. سرد مزاجی و گرم مزاجی در مسائل جنسی یک ویژگی ارثی و ژنتیکی نیست که علائمی ظاهری و جسمانی داشته باشد و بتوان قبل از ازدواج آن را تشخیص داد، بلکه پدیده‏ای که وابسته به رفتار و حالات فعلی افراد دارد و اگر کسی اطلاعات کافی درباره رفتار صحیح جنسی داشته باشد، با مشکلی روبرو نخواهد شد. البته اگر هم مشکلی از نظر جسمانی در یکی از زوجین باشد، از طریق آزمایشات قبل از ازدواج و نیز تحقیقات عادی قابل شناسایی است. 3. رفتار جنسی بین زن و شوهر زمانی صحیح و کامل و لذت بخش است که هر دو نفر به اوج لذت جنسی (ارگاسم) برسند و این وقتی است که هر دو آمادگی کامل برای آمیزش را داشته باشند. اما از آنجایی که زنان طبیعتاً دیرتر از مردان آمادگی پیدا میکنند، باید قبل از نزدیکی، از آمادگی آنها مطمئن شده، به همین جهت در برخی روایات از تعجیل در نزدیکی کردن نهی شده است. در اینجا نکاتی را که رعایت آنها سبب لذت‏بخش‏تر شدن آمیزش جنسی است به اختصار یادآور میشویم و توضیح بیشتر آنها را به مطالعه کتابهای مربوطه واگذار میکنیم. 1. انجام آمیزش جنسی رضایت بخش با همسر، علامت عشق و رابطه بسیار نزدیک با اوست. بنابراین برقرار بودن رابطه عاشقانه بین آنها تأثیر زیادی در رضایت بخش بودن رفتار جنسی بین آنها میگذارد. از این روی در مواقعی که بین آنها کدورت و ناراحتی باشد (و یا از ناراحتیهای دیگری رنج ببرند) که امکان برقراری رابطه عاطفی و عاشقانه نباشد، آمیزش جنسی ارضاء کننده نخواهد بود. 2. ملاعبه و معاشقه کردن قبل از آمیزش: یعنی انجام کارهایی که سبب تحریک غریزه جنسی زن میشود، خصوصاً در اوایل ازدواج که معمولاً زنان بر عکس مردان خیلی دیرتر آمادگی لازم را بدست میآورند. 3. آرایش کردن، معطر بودن، استحمام کردن، مسواک زدن و خوشبو بودن دهان و به طور کلی رعایت اصول بهداشتی قبل از آمیزش، یکی از عوامل مهم رضایت بخش بودن رفتار جنسی بین همسران است. امام باقر(ع) میفرماید: همانطور که دوست دارید همسرتان خود را برای شما زیبا کند، شما هم خود را برای او زیبا کنید، چرا که علت انحراف جنسی بعضی زنان از اقوام گذشته این بود که شوهرانشان به زیبایی خود اهمیت نمیدانند و از این روی آنها جذب مردان زیبا و آراسته میشدند. 4. انتخاب مکان خلوت و آرام: معمولاً زن در مکانی که احساس امنیت نکند آمادگی کافی برای آمیزش پیدا نمیکند. در روایات به این نکته بسیار تأکید شده است که هنگام آمیزش مواظب باشند هیچ کس حتی کودکان متوجه آنها نشوند که تأثیر بسیار نامطلوبی بر آنها میگذارد. 5. با وضو بودن و نام خدا را بر زبان آوردن و اینکه آمیزش جنسی را یک عبادت بدانند نه یک کار حیوانی. 6. در روایات آمده که از آمیزش در زمان‏های خاص پرهیز شود مثل شب اول، وسط و آخر هر ماه قمری، شب چهارشنبه، شب‏های طوفانی و مانند آن که در بعضی کتابها مثل حلیة المتقین مرحوم مجلسی آمده است. 7. به مسئله بارداری باید توجه شود یعنی اگر با آمیزش جنسی قصد بچه دار شدن را ندارند باید از وسایل ضدبارداری مطمئن استفاده کنند، زیرا عدم رعایت این مسئله نه تنها سبب به وجود آمدن فرزند ناخواسته میشود، بلکه ترس از حاملگی، آمادگی جنسی را در زن از بین میبرد. اما اگر قصد بچه دار شدن دارند حتماً موارد بالا را رعایت کنند، به خصوص توجه به خدا و دعا برای صالح شدن فرزند و نیز پرهیز از غذاهای حرام و شبهه ناک تا نطفه فرزند از غذاهای حلال به وجود آید نه از غذای حرام. اینها برخی از نکاتی است که عدم رعایت آنه سبب سرد مزاجی همسران به خصوص زن میشود. البته موارد دیگری هم وجود دارد که برای آگاهی از آنها لازم است به کتاب‏های نوشته شده در این زمینه مراجعه کنید. ما در پایان دو کتاب را که دارای اطلاعات خوبی در این مورد هستند به شما معرفی میکنیم : 1. پاسخ به پرسشهای جنسی، تألیف دکتر گلوریا استون، ترجمه ابوالفضل رحمتی، تهران نشر ساحال‏ 2. زندگی جنسی زنان، تألیف دکتر محمدرضا نیکخو، و دکتر هامایاک آوادیس یانس، تهران نشر سخن

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

گردآوری :

• Like 19
لینک به دیدگاه

سلام به نظر من قبل از ازدواج به هیچ وجه 100 در 100 نمیتوان این مسئله رو فهمید ولی برای شناخت بیشتر باید خود را جستجو کرد و خود را توجیه کرد که از یک رابطه زناشویی چه انتظاراتی دارم

من به شخصه ظاهر فرد میتونه تا حدی رو تصمیم بابت مسائل جنسی تاثیر بالای 70 بزاره که با صحبت و کدهای که میفرستم به 90 درصد نزدیکش میکنم:ws50:

• Like 10
لینک به دیدگاه

:hanghead:فهمیدنش خیلی مهمه ولی با محدودیت هایی که داریم سخت میشه فهمید

یکی از دوستام سر این موضوع با شوهر خیلی به مشکل برخورده:icon_pf (34):دیگه داره افسرده میشه

شوهرش بخاطر سن زیادش و چاقیش نمیتونه راضیش کنه:hanghead:

• Like 12
لینک به دیدگاه
:hanghead:فهمیدنش خیلی مهمه ولی با محدودیت هایی که داریم سخت میشه فهمید

یکی از دوستام سر این موضوع با شوهر خیلی به مشکل برخورده:icon_pf (34):دیگه داره افسرده میشه

شوهرش بخاطر سن زیادش و چاقیش نمیتونه راضیش کنه:hanghead:

سلام ستیا خانوم:wavesmile:

ممنونم که تو بحث شرکت کردید........درسته که نمیشه فهمید که کاملا طرف مقابلت همون شریک جنسی ایده آلت هست یا نه اما به نظرت راهی هست که بشه تاحدود زیادی به اخلاق جنسی شریک آینده ات پی ببری؟:th_scratchhead:

سلام به نظر من قبل از ازدواج به هیچ وجه 100 در 100 نمیتوان این مسئله رو فهمید ولی برای شناخت بیشتر باید خود را جستجو کرد و خود را توجیه کرد که از یک رابطه زناشویی چه انتظاراتی دارم

من به شخصه ظاهر فرد میتونه تا حدی رو تصمیم بابت مسائل جنسی تاثیر بالای 70 بزاره که با صحبت و کدهای که میفرستم به 90 درصد نزدیکش میکنم:ws50:

سلام بر آتروس کبیر:wavesmile:

منم باهات موافقم نمیشه به طور کامل وصددرصدگفت که شریک زندگیت میتونه شریک جنسی مناسبی واسه تو باشه یانه.....:icon_pf (34):

البته این قضیه رو من در مشکل فرهنگی جامعه خودمون میبینم که یه دختر وپسر پیش از ازدواج خیلی سر این قضیه شرم وحیای بیخود دارند و به نحوی مطرح کردنش رو بی ادبی میدونند یا اگه از طرفی مطرح بشه بهش انگ بیحیایی وهیزی میزنند:icon_pf (34):

• Like 9
لینک به دیدگاه

خب به نظر من هم نمیشه 100% قبل از ازدواج این نکته رو فهمید ولی با یک سری نشونه هایی ظاهری مثل "اختلاف سنی، مشخصه های بدنی مثل چاقی با لاغری بیش از حد و..." میشه تا حدودی به این مساله پی برد.

حتی میشه قبل از ازدواج در مورد علاقه ها و خواسته های جنسی گفتگو کرد:babygirl:

• Like 11
لینک به دیدگاه

فکر میکنم باید بطور غیرمستقیم این مسئله رو مطرح کرد و طرفین نظر خودشون رودرمورد این قضیه بگن.

مثلا راهی روپیشنهاد میکنم که البته راههای زیاد دیگه ای میتونن وجودداشته باشن مثلا اینکه دوطرف پیش یک مشاور برن ومشاور بحث رامطرح کنه و ازدوطرف بخواد که نظراتشونو بدون رودربایسی بگن

یا اینکه یه نفر که هردورو خوب میشناسه بطورغیابی هردونفر رو بررسی کنه

• Like 8
لینک به دیدگاه

سلام بر آتروس کبیر:wavesmile:

منم باهات موافقم نمیشه به طور کامل وصددرصدگفت که شریک زندگیت میتونه شریک جنسی مناسبی واسه تو باشه یانه.....:icon_pf (34):

البته این قضیه رو من در مشکل فرهنگی جامعه خودمون میبینم که یه دختر وپسر پیش از ازدواج خیلی سر این قضیه شرم وحیای بیخود دارند و به نحوی مطرح کردنش رو بی ادبی میدونند یا اگه از طرفی مطرح بشه بهش انگ بیحیایی وهیزی میزنند:icon_pf (34):

بحث صحبت کردن نیست شاید پای حرف که باشه مرد آنتنیو باندراس بشه و زنم بگه من جنیفر لوپزم:w02:

مشکل صد در صد فهمیدن باهم بودنه که هیچ جوره در مورد دختران نمیشه به این قطعیت رسید

در بالا گفتم هر کس یه تعبیری از میل جنسی خودش داشته باشه

شاید یکی با یه آدم80 ام میلش برطرف شه یکی دیگه ام مثل داروخونه شبانه روزی ارضا نشه..بستگی به طرف...شرایط سنی ..اقلیمی...تغذیه ....موقعیت ...همه اینا داره:icon_pf (34):

خب به نظر من هم نمیشه 100% قبل از ازدواج این نکته رو فهمید ولی با یک سری نشونه هایی ظاهری مثل "اختلاف سنی، مشخصه های بدنی مثل چاقی با لاغری بیش از حد و..." میشه تا حدودی به این مساله پی برد.

حتی میشه قبل از ازدواج در مورد علاقه ها و خواسته های جنسی گفتگو کرد:babygirl:

داداشمی:aghosh:

• Like 6
لینک به دیدگاه

من سوال شما بخوبی متوجه نمیشیم

ایا دیگران بدانند که ان زوج چقدر اگاهی به این مسائل دارند

یا

طرفین خودشون بفهمند که طرف مقابل چقدر اگاهی داره ؟؟

• Like 2
لینک به دیدگاه
من سوال شما بخوبی متوجه نمیشیم

ایا دیگران بدانند که ان زوج چقدر اگاهی به این مسائل دارند

یا

طرفین خودشون بفهمند که طرف مقابل چقدر اگاهی داره ؟؟

سوال میزان آگاهی نیست.......سوال این است که یه دختر وپسری که قصد ازدواج دارند همانگونه که حق دارند از همه خصوصیات رفتاری هم مطمئن شوند وشناختی هرچند جزئی در حد حداقل ها داشته باشند نیاز به این دارند که از رفتار جنسی هم نیز آگاهی وشناخت پیداکنند چرا که اگر رفتار جنسی دوطرف نتواند طرف مقابل را راضی کند این زندگی دیری نمیپاید که به طلاق عاطفی که شکل خفی ماجراست تا طلاق کامل ورسمی میرسد.......

این شناخت به نظر شما چگونه میتواند پیش از ازدواج انجام شود؟

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم:a030:

• Like 3
لینک به دیدگاه
سوال میزان آگاهی نیست.......سوال این است که یه دختر وپسری که قصد ازدواج دارند همانگونه که حق دارند از همه خصوصیات رفتاری هم مطمئن شوند وشناختی هرچند جزئی در حد حداقل ها داشته باشند نیاز به این دارند که از رفتار جنسی هم نیز آگاهی وشناخت پیداکنند چرا که اگر رفتار جنسی دوطرف نتواند طرف مقابل را راضی کند این زندگی دیری نمیپاید که به طلاق عاطفی که شکل خفی ماجراست تا طلاق کامل ورسمی میرسد.......

این شناخت به نظر شما چگونه میتواند پیش از ازدواج انجام شود؟

امیدوارم منظورم رو رسونده باشم:a030:

مرسی

این شناخت باید به مرور با توجه به شناخت در زمینه های دیگه پیش بیاد

اما به نظرم با توجه به فرهنگ و سنت های موجود احتمال هست یا اصولا هیچ کدوم از طرفین شناختی از موضوعات جنسی نداشته باشند یا اگاهی اونا بسیار کم باشه و فقط به این محدود بشه که دو جنس پس از ازدواج عمل حنسی هم دارند و یا اینکه هر دو طرف اگاه باشند اما هر گز نه بحثی در این موارد داشته اند و نه از هم سوالی کرده اند

حل این مسئله درزمانی که دو نفر دیگه بالغ شده اند که لابد قصد ازدواج دارند در صورتی اسان است که طرفین خود در دوره نو جوانی از طرف خانواده یا نهاد های اموزشی مربوطه ی دولتی و غیر دولتی به خوبی در این باره اموزش دیده باشند در کشور هایی که حتی رسانه ها نیز اشکارا در این آموزش به نوعی سهیم هستند کار ساده ای ست اما در ایران

دو نفر باید قبول کنند که این سوالات از هم دیگه هرگز به معنای هرزه گی و توقعات جنسی خاصی از طرف مقابل نیست . مطرح کردن این سوالات به معنای کاری خلاف ادب و اخلاق نباید در نظر گرفته شود . دو طرف باید برای رفتن به عمق این موضوع با احتیاط رفتار کنند

ولی به نظرم با توجه به وضعیت موجود بهترین کار اینه که دو طرف با هم توافق کنند که یک مشاوره قبل از ازدواج با مشاورین متخصص داشته باشند که ایشان به عنوان شخص ثالث متصدی امر رسیدگی بشه که این شخص هم از میزان اگاهی هر کدام از اونا اگاه میشه هم راهنمایی های لازم رو انجام میده

• Like 7
لینک به دیدگاه

به نظر من ازدواج ایده آل ازدواجیه که در اون طرفین مدتی (1 تا 2 سال) با هم بوده باشند ( منظورم از با هم بودن روابط جنسی نیست ، رابطه صرفاً دوستانه و احساسی برای جلب اعتماد ) و در طی این دوران به نتیجه ازدواج رسیده باشند . در این مدت طرفین میتونن چنان جو صمیمی ای بوجود بیارن که از هر دری صحبت کنن ، حتی مسائل جنسی ، و با سنجیدن همه جوانب زندگی مشترک ، به ازدواج برسند . در اینصورت فکر نکنم مساله مبهمی برای طرفین، بعد از ازواج وجود داشته باشه .

• Like 8
لینک به دیدگاه
به نظر من ازدواج ایده آل ازدواجیه که در اون طرفین مدتی (1 تا 2 سال) با هم بوده باشند ( منظورم از با هم بودن روابط جنسی نیست ، رابطه صرفاً دوستانه و احساسی برای جلب اعتماد ) و در طی این دوران به نتیجه ازدواج رسیده باشند . در این مدت طرفین میتونن چنان جو صمیمی ای بوجود بیارن که از هر دری صحبت کنن ، حتی مسائل جنسی ، و با سنجیدن همه جوانب زندگی مشترک ، به ازدواج برسند . در اینصورت فکر نکنم مساله مبهمی برای طرفین، بعد از ازواج وجود داشته باشه .

منم با بهرام موافق ام :w139:

اما در مورد چه چیزهایی باید صحبت کنن این شرطه

که چی ها بینشون مطرح بشه :JC_thinking:

• Like 6
لینک به دیدگاه
منم با بهرام موافق ام :w139:

اما در مورد چه چیزهایی باید صحبت کنن این شرطه

که چی ها بینشون مطرح بشه :jc_thinking:

ببین اگه اون رابطه احساسی که من گفتم به وجود بیاد، و طرفین بهم اعتماد کنن، اونوقت خود به خود درباره جزئی ترین مسائل هم با هم صحبت میکنن، صریحتر بخوام بگم اینجوری میشه که این دو شخص قبل از ازدواج تو رویا و افکارشون با هم زندگی میکنن و به نیازهای هم پی میبرند

• Like 7
لینک به دیدگاه
ببین اگه اون رابطه احساسی که من گفتم به وجود بیاد، و طرفین بهم اعتماد کنن، اونوقت خود به خود درباره جزئی ترین مسائل هم با هم صحبت میکنن، صریحتر بخوام بگم اینجوری میشه که این دو شخص قبل از ازدواج تو رویا و افکارشون با هم زندگی میکنن و به نیازهای هم پی میبرند

به نظرت مثلا

دختر یا پسر بگن

من فلان شوهری میخوام که هر روز..............

فلان کار رو انجام بده

فلان کار رو انجام نده

کافیه تو این شناخت :JC_thinking:

یعنی فقط نیاز های امیزش و نحوه و نوع رو بشناسیم مشکلی پیش نمیاد در اینده :ws38:

یا چیزای دیگه ای هم نیازه :ws38:

• Like 5
لینک به دیدگاه
به نظرت مثلا

دختر یا پسر بگن

من فلان شوهری میخوام که هر روز..............

فلان کار رو انجام بده

فلان کار رو انجام نده

کافیه تو این شناخت :jc_thinking:

یعنی فقط نیاز های امیزش و نحوه و نوع رو بشناسیم مشکلی پیش نمیاد در اینده :ws38:

یا چیزای دیگه ای هم نیازه :ws38:

نه ببین این تاپیک درباره نحوه شناخت مسائل جنسی زن و شوهر قبل از ازدواجه،به شناخت های دیگه کار نداریم

وقتی دختر و پسر قبل از ازدواج درباره این مساله با هم صحبت کنند و از نیازها ، ویژگی ها و انتظارات همدیگه از طرف مقابل باخبر بشوند و با آگاهی قبول کنند ، به نظرت چه مشکلی تو این زمینه بعد از ازدواج میتونه پیش بیاد ؟

• Like 4
لینک به دیدگاه
نه ببین این تاپیک درباره نحوه شناخت مسائل جنسی زن و شوهر قبل از ازدواجه،به شناخت های دیگه کار نداریم

وقتی دختر و پسر قبل از ازدواج درباره این مساله با هم صحبت کنند و از نیازها ، ویژگی ها و انتظارات همدیگه از طرف مقابل باخبر بشوند و با آگاهی قبول کنند ، به نظرت چه مشکلی تو این زمینه بعد از ازدواج میتونه پیش بیاد ؟

یکی از بزرگ ترین عامل طلاق بینزوج های جوان

مساله زود انزالی هستش :JC_thinking:

که باعث میشه یکی ازطرفین ارضا نشه و باعث ناراحتی شریک جنسی میشه :JC_thinking:

این یه نمونه :JC_thinking:

که فکر کنم مساله مهمی همهستش

فکر کنم مساله همین دوست سیتی هم به خاطر همین مساله اس :JC_thinking:

• Like 3
لینک به دیدگاه
یکی از بزرگ ترین عامل طلاق بینزوج های جوان

مساله زود انزالی هستش :jc_thinking:

که باعث میشه یکی ازطرفین ارضا نشه و باعث ناراحتی شریک جنسی میشه :jc_thinking:

این یه نمونه :jc_thinking:

که فکر کنم مساله مهمی همهستش

فکر کنم مساله همین دوست سیتی هم به خاطر همین مساله اس :jc_thinking:

خب پسر خوب میگم که طرفین قبل از ازدواج درباره این چیزا میتونن صحبت کنن و با آگاهی تصمیم بکیرند . اگه هم طرف مقابل این مشکل خودشو عنوان نکنه دیگه برمیگرده به صداقت و این چیزا که کلاً قضیه اش فرق میکنه.

در ضمن این چیزا که الان درمان داره، اسپری های تاخیری و ...

• Like 5
لینک به دیدگاه
خب پسر خوب میگم که طرفین قبل از ازدواج درباره این چیزا میتونن صحبت کنن و با آگاهی تصمیم بکیرند . اگه هم طرف مقابل این مشکل خودشو عنوان نکنه دیگه برمیگرده به صداقت و این چیزا که کلاً قضیه اش فرق میکنه.

در ضمن این چیزا که الان درمان داره، اسپری های تاخیری و ...

فقط موارد حاد زود انزالی میشه تشخیص داد

کسانی که با کوچکترین حرف یا بحثی تحریک میشن

اما خیلی ها قابل تشخیص نیست تا رابطه ای نباشه :JC_thinking:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سلام....این مسئله به نظرم خیلی خیلی مسئله مهمی هستش

پدر یکی از دوستای من قاضیه و میگه میتونم به جرئت بگم 80-90 درصد طلاقا فقط به دلیل این مسئله هستش

اینکه میان میگن شوهرم نمیدونم دست بزن داره و فلان و بساره صورته قضیست یه کم که میگذره مشخص میشه که جریان از این موضوع آب میخوره

به نظرم تا حدودی میشه میفهمید ...از رفتارا و نوع برخوردهای روزمره طرف مقابل میشه بعضی چیزا رو فهمید....

• Like 10
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...