رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

درود

منظور شما از مقاله نوشتن یک مقاله ی علمی برای چاپ در نشریات است و یا برای ارایه به عنوان تحقیق یک واحد درسی؟

اگر مورد نخست مد نظر شماست مقاله در واقع ما حصل نوآوری و کار تحقیقاتی شماست که می بایست انجام بدهید

در این صورت اگر من ( به شخصه) ایده ای داشته باشم خود به دنبال ان می روم تا برای من امتیاز مثبتی در رزومه ی کاری و علمی محسوب شود

اگر مورد دوم مد نظر شماست به جای تن فرسایی از یکی از منابع اینترنتی کپی کنید و با تغییراتی جزیی تحویل دهید

لینک به دیدگاه

زانتی اول اینکه عنوان تاپیکهاتو مناسب انتخاب کن عنوان کمک برای تاپیک خلاف مقرراته داداش:w16:

بعد هم اینکه از ارسال تاپیک تکراری خودداری کن .

بعد هم مقاله نوشتن به همین سادگی ها هم نیست اما سخت هم نیست پشتکار میخواد :w16: و همچنین اینکه بگی دقیقا می خوای چه کار کنی همون طور که دوستان پرسیدن !!

می خوای در مورد اینکه وقتی سوخت وارد سیلندر میشه و جرقه زده میشه اول کجاش اتش میگیره تحقیق کن البته این کار سختیه و با امکانات ما نمیشه .

د رمورد اینکه ایا خودروهای بنزینی که میگن انژکتوری هستند ایا واقعا انژکتوری هستند مقاله بنویس .

کلا تا نگی دقیقا دنبال چی هستی نمیشه نظر داد

لینک به دیدگاه

مقاله علمی برای چاب در مقالات می خوام

اگه بشه می خوام این مقاله را گروهی بنویسم پس یک موضوعی می خوام که بشه روش مانور داد و هم بتونیم گروهی روش کار بکنیم

علاقه شخصی من بیشتر روی موتور البته به غیر قسمت شیمیاییش و روی قسمت انتقال قدرت هم کار کردم و روی اون هم می تونم کار کنم

تا می شه می خوام موضوع جدید و به روز باشه و منابع هم برای نوشتن و تحقیق درباره اش هم تو اینترنت باشه

لینک به دیدگاه

درود دوست من

دو نوع مقاله می توان نوشت:

1_ جمع آوری مطالب پیشین و سر هم کردن آنها :این مقالات معمولا در رشته ی ما جایگاهی ندارد و اگر هم بتوان نوشت به درد مصرف داخلی می خورد

2-همانگونه که پیش تر گفتم نوآوری و تحقیق که حاصل آنها و گزارش نتیجه ی آنها را می توان بصورت مقاله بیان کرد

شما که در قسمت های مختلف خودرو کار نموده اید از معیاب و کمبود های سیستم های موجود با خبر هستید

لذا می بایست بر روی یکی از این معایب تمرکز کنید تا راهی برای بهبودی ان و یا تغییر آن بیابید

بطور مثال:

نزدیک به یک قرن است که راه تبدیل انرژی شیمیای به مکانیکی در خودرو ها بصورت موتور های درون سوز است که همراه با اتلاف زیاد است

ایا می توان سیستم دیگری طراحی نمود؟

و از این قبیل موارد

-------------------

در مورد گروهی نوشتن و یا به بیان بهتر گروهی کار کردن

شما موضوع را انتخاب کنید سپس از روش های مختلف(مثلا توفان فکری و یا کارت های محرک) ایده های جدید را بیابید و بر روی ان کار کنید

هر گاه به نتیجه ی در خوری رسیدید بر اساس متد بندی محلی که قصد ارسال مقاله را دارید نسبت به تنظیم آن اقدام نمایید

لینک به دیدگاه

درود

امروزه برای نو آوری و خلاقیت (بخصوص در حالت گروهی) روش هایی برای تحریک ذهن به کار می رود

از جمله ی انها توفان فکری است

یک موضوع را به بحث می گذارند و هر کس اولین ایده ای را که به ذهنش می رسد می گوید( حتی اگر بسیار بی ربط باشد)

این ایده ها را یادداشت می کنند و پس از اینکه ایده ها را مطرح کردند در مورد هر کدام به بحث می نشینند

(خلاصه تر از این ممکن نبود که بگم:ws3:)

روش دیگر استفاده از یکسری کارت است که بر روی آن تصاویری درج شده که با دیدن انها و تفکر همزمان به موضوع مورد نظر روش های نوین و ایده های جدیدی در ذهن ایجاد می شود

-----------------

دوست من روش های خلاقیت و نوآوری بسیار گسترده است و دوره ها و کتاب های متعددی نیز برای آن وجود دارد اما می بایست آن را در عمل بیاورید تا نتیجه بدهد

شما موضوع را مشخص کن

سپس در مورد نحوه ی جلسات و هم اندیشی توافق می کنیم و در آن موقع تصمیم می گیریم که کدام روش مناسب است(البته اگر میل به کار گروهی دارید)

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...

موضوع انتخاب شده برای مقاله سیستم ترمز خودرو شد.

قرار شد هر کس تا بعد عید در این باره مطالعه کنه و بعد اگه ایده هایی داشت یا مشکلهایی را پیدا کرد روی اون کار کنیم.

اگه اینجا کسی ایده یا مشکلی در این مورد می رسه مطرح کنه

ضمنا در مورد نحوه تحقیق هم اگه می تونید راهنمایی کنید.

ممنون

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...
  • 3 سال بعد...

سلام دوستان

دنبال موضوعی هستم برای درس یاتاقان و روغن کاری . ی موضوعی درباره یاتاقان یا مبحث روغن کاری که پیشرفته باشه . یاتاقان مغناطیسی نباشه

کسی از دوستان تا الان راجب این موضوع کاری کرده ؟؟؟

لطفا چندین موضوع معرفی کنید

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...

سلام دوستان

در مورد کدام قسمت خودرو می خواهید مقاله بنویسید.

به نظر من شما اگر درمورد ایستادن سریع خوردو در سرعت های بالا تحقیق کنید بهتر است.:a030:

با استفاده از بالون ها ویا چتر ایست ماننده هواپیما ها

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...