رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

چشم حتما

پیشنهاداتت رو تو مرکز پارک علم و فناوری تالار صنایع مطرح کن ممنون

http://noandishaan.com/forums/showthread.php?t=62031

میناخانم پیشنهاد ندی بهتره من یه بار پیشنهاد دادم بهش عمل نکرد باید تحریمش کرد تاادب بشه وقتی یه مهندس پیشنهاد میده گوش کنه

میلادجان الآن میدونم می خوای نصفم کنی

اینو می گویند یه شروع طوفانی از طرف حمید:ws28:

به این میگن بروکراسی(اگه درست نوشته باشم) خب چرا لقمه رو میپیچونید...

• Like 2
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 145
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

میناخانم پیشنهاد ندی بهتره من یه بار پیشنهاد دادم بهش عمل نکرد باید تحریمش کرد تاادب بشه وقتی یه مهندس پیشنهاد میده گوش کنه

میلادجان الآن میدونم می خوای نصفم کنی

اینو می گویند یه شروع طوفانی از طرف حمید:ws28:

سیلااااااااام حمید جان

چه عجب از اینورا:whistle:

عزیزم اگر موضوعش جای بحث داشته باشه حتما ما مطرحش میکنیم :w16:

به این میگن بلوکراسی(اگه درست نوشته باشم) خب چرا لقمه رو میپیچونید...

فکر کنم منظورت بروکراسی باشه رفیق:whistle:

برا همینه که میگم اینجا پیشنهاداتتون رو ندید چون بحث به حاشیه کشیده میشه و تاپیک حالت اسپم میگیره:ws3:

• Like 1
لینک به دیدگاه

راستی فکر کنم جرف های ما به گوش جچینیا رسیده و روشون تاثیر گذاشته چون قانون تک فرزندی رو به دو فرزندی تغییر دادن:whistle:

اونها هم متوجه شدن که خطر پیر شدن جمعیت داره تهدیدشون میکنه:w02:

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

شما کدام را انتخاب می کنید؟

کالای ایرانی یا کالای خارجی

از این وضع خوشحال نیستم که به جای جنس ایرانی، مجبورم خارجی بخرم، اما تا زمانی که کیفیت جنس های ایرانی عوض نشده، از آن ها خرید نخواهم کرد."

216_634545358458437500_s.jpg

از مقابل فروشگاه لوازم صوتی – تصویری فروشی می گذرند، هیچ چیز توجه شان را جلب نمی کند. اما آرم سر در مغازه، آنها را برای لحظاتی پشت ویترین فروشگاه نگه می دارد: LG

حمید و همسرش که چادر به سر دارد، از جلوی مغازه رد می شوند تا جنس مورد نظرشان را در ویترین مغازه ای

دیگر بیابند. مغازه ای که بر سر در آن هم به فارسی نام یک شرکت خارجی دیگر درج شده است. حتی تمایلات مذهبی هم آن ها را وا نمی دارد تا از تولیدات داخلی استفاده کنند.

موضوع بی کیفیت بودن جنس های ایرانی را البته نمی شود به همه اجناس تعمیم داد.

زهره، بعد از ۱۴ سال می خواهد لامپ تصویر تلویزیونش را که "شهاب" ایرانی است، عوض کند: "کسی که آمده بود ماهواره مان را نصب کند، می گفت عمر مفید این تلویزیون ها، ۵ سال است؛ تو بعد از ۱۴ سال می خواهی لامپ تصویرش را عوض کنی. با این حال من ازش راضی ام".

p9_1.jpg

عده ای معتقدند سابقه بد بعضی از جنس های ایرانی، مردم را نسبت به این نوع کالاها بدبین کرده است.

پارچه و لباس از این دسته اجناسند: "پارچه های ایران خوب است. دوخت هم داره خوب می شه. سال ها پیش در زمینه پارچه و لباس، ما حرف اول را می زدیم. بعد از مدتی، کیفیت کارهای ایرانی به شدت افت کرد. اما الان که کیفیت مان هم در این زمینه خوب شده، مردم دیگر اعتماد نمی کنند. برای خیلی ها هم مارک مهم شده است؛ مارک 'آزادگان'، پیراهن خوبی است، اما ساچه چون مارک معروفی است، طرفدار بیشتری دارد".

این حرف ها را بیژن، نمایندگی یکی از مارک های معروف لباس در ساختمان تجاری "میلاد نور" می گوید.

محمد، فروشنده مانتو در همان ساختمان هم همین نظر را در مورد پارچه و دوخت ایرانی دارد: "همه مانتو های من، تمام ترک است؛ یا نهایتا دوخت ایران، پارچه ترک. لباس ایرانی دوختش بهتر است، تن خورش هم خوب است، اما مردم تا می فهمند ایرانی است، ازش دوری می کنند".

toy-maker-mattel-suing-china-barbie.jpg

...............................................................................

با سیلااام:ws3:

اجناس ایرانی، ساخت داخل، برند وطنی و حمایت از تولید کنندگان داخلی جملاتیه که بارها و بارها به گوش من و شما خورده و باهاش غریبه نیستیم. ولی چه طور میشه که ما رغبت نمیکنیم اجناس ایرانی بخریم و هیچ اعتمادی نسبت به کیفیت این اجناس نداریم.

ایا مشکل واقعا کیفیته پایینه کالاهاست یا تبلیغات منفی و ضعیف در مورد کالاهای ایرانی؟:ws52:

1_8511180745_L600.jpg

چه طور جنسای چینی با کیفیت پایین با قیمتی ارزان در دسترس قرار دارند ولی جنس های ایرانی علاوه بر نداشتن حمایت کافی به صورت گران و غلط توزیع میشن ؟این در صورتیه که کیفیت خیلی از اجناس ایرانی بر تر از جنسای چینیه .............:w58:

خیلی از تولیدیهای داخل که تو زمینه هایی چون چای، پوشاک و لوازم خانگی فعالیت داشتن امروز مجبور به تغییر کاربری شدند و شرکت واردات و صادرات تاسیس کنند.:banel_smiley_4:

زمانی کفش های چرم ایرانی بعد از کفشهای ایتالیا رتبه ی دوم رو در جهان داشت ولی امروز چه اتفاقی افتاده که دیگه هیچ بازاری در دنیا ندارند؟:w000:

آیا ما حاضریم برای حمایت از یک تولید کنندی چیپس ، لباس یا خوردروی داخلی کالای ایرانی بخریم؟

انتخاب شما چیه؟ کالای ایرانی یا خارجی؟ چرا؟

دلایل این رکود و بی اعتمادی از نظر شما که مشتری و مصرف کننده یا خودتون تولید کنننده و فروشنده هستید چیست؟

24438_161.jpg

موضوع این هفته پیشنهاد دوستان گرانقدرمون مینا و حمید هست که جا داره صمیمانه ازشون تشکر کنم.

در ادامه سعی خواهیم نمود تا تفاوتهای کالاهای ایرانی و خارجی رو از نقطه نظرات متفاوت بررسی نماییم..........

با ما باشید در کافه تریای خوش فکر............ محیطی برای اگاه شدن و اگاهی بخشیدن...............

:icon_gol:

• Like 7
لینک به دیدگاه

سلام .خوشحالم کافه رونق گرفت دوباره

:a030:

آیا ما حاضریم برای حمایت از یک تولید کنندی چیپس ، لباس یا خوردروی داخلی کالای ایرانی بخریم؟

اگر اون تولید کننده بخواد به تعالی برسه و هر کاری رو برای رضایت مشتریانش انجام بده و سعی کنه یه کالای با کیفیت تولید کننده چرا که نه...اما جایی که تولید کننده فقط به سود خودش فکر میکنه من هم ترجیح میدم از انتخاب های آلترناتیوی که وجود دارن استفاده کنم

من قبلا در یکی از تاپیک ها از پوشاکsarak به عنوان یک جنس با کیفیت فوق العاده ایرانی با قیمت خوب و مناسب نام بردم..این نشون میده که اگه بخواهیم میشه یه کارایی انجام داد ....

دلایل این رکود و بی اعتمادی از نظر شما که مشتری و مصرف کننده یا خودتون تولید کنننده و فروشنده هستید چیست؟

من مشتری وقتی اعتمادم جلب میشه که اون تولید کننده اول استاندارها رو رعایت کرده باشه و بعد به سمت تعالی بخواد حرکت کنه....این که کلی از محصولات یک شرکت تولید کننده بزرگ خودرو به دلیل عدم رعایت استانداردها باعث تعطیلی واحد صنعتی بشه ،چیزی جز بی اعتمادی رو به من مصرف کننده نمیده که در باقی محصولات این گروه هم شک داشته باشم...

من تولید کننده برای پس گرفتن سهم بازار خودم باید تلاش کنم،باید اعتماد مصرف کنندگانم رو جلب کنم،باید به خواسته هاشون بها بدم،در کل باید اول یه انرژی مثبتی رو به محیط بدم که بتونم بازخورد فوق العاده ای داشته باشم...

ممنون..:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه

ا مشکل واقعا کیفیته پایینه کالاهاست یا تبلیغات منفی و ضعیف در مورد کالاهای ایرانی؟

:ws52:

هیچ کدوم اجناس ایرانی ظاهر زیبایی ندارن عدم وجود طراح ماهر باعث میشه هیشکی طرفشون نره

دلیلش که واضحه یه مدت دزدی های ما از کار باعث شد کالای ایرانی گرون و بی کیفیت بشه بعدش که دیگه چند تا شرکت اصلاح شدن بدنامی همچنان باقی موند

هر کدوم بهتر باشه برام فرقی نداره تو بعضی زمینه ها واقعا اجناس ایرانی ضعیف هستند

• Like 6
لینک به دیدگاه

عه!دلمون واسه کافه تنگ شده بود:a030:

به نظر من کالاهای ایرانی درمقایسه با کالاهای مشابع خارجی مزیت رقابتی خاصی ندارن!یعنی خیلی وقتا ویژگی ای نیست که منو مشتاق کنه یا متقاعد کنه که به جای محصول خارجی کالای وطنی بخرم.

چون معمولا کالاهای ایرانی اون مرحله رشد رو توی چرخه عمر محصول کامل طی نکردن.بعد از اینکه وارد بازار میشن به ندرت به بهبود مستمرشون فکر میشه یا ویژگیهای جدیدی بهشون اضافه میشه یا بسته بندیشون تغییر میکنه.

خدمات پس از فروش و گارانتی و وارانتی هم که معمولا اساسا توی ایران معنی نداره.(مثلا در مورد دستگاتهای برقی و صوتی تصویری و اینا خدمات پس از فروش خیلی مهمه)

نهایت خلاقیتی که تولید کننده های ایرانی خرج میکنن اهدای جایزه برای جلب مشتریه (که شخصا منو هیچوقت تشویق به خرید محصولی نکرده)

در مورد کالایی مثل لباس هم تجربه بهم میگه وقتی تولید کننده های داخلی هم مثل خارجیا تحت نام یه برند فعالیت میکنن کیفیتشون اتفاقا قابل رقابته!مثل همون سارک که هستی مثال زد یا برجیس توی صنعت تریکو.که البته همچین تولیدکننده هایی انگشت شمارن فکر کنم!

وگرنه لباسای ایرانی همیشه یا جیبشون سوراخه یا دوختشون داغونه یا زدگی داره یا هزار مشکل دیگه.اونم در شرایطی که کارای ترک همینجوری توی ویترینم دلبری میکنه:ws37:

در مورد صنعت خودرو هم که واقعا نمیدونم چرا باید خودروی ایرانی رو به خارجی ترجیح بدم؟بنا به کیفیت؟قیمت مناسب؟خدمات پس از فروش؟ایمنی فوق العاده؟:banel_smiley_4:

اگه میخریم از سر ناچاریه و بیپولی:banel_smiley_4:

• Like 5
لینک به دیدگاه

بنظر من تا تولید کننده ی داخلی به مشتریان خودش احترام نذاره چه انتظاری از من داره تا ازش خرید کنم،منظورم از احترام ( تولید کننده منو... فرض نکنه که محصولش رو لای نایلون بسته بندی بکنه هیچ توضیحی هم درموردش نده و انتظار داشته باشه من ازش خرید کنم در صورتیکه همون محصول از نوع خارجی رو در حالیکه شاید برای من صرفه اقتصادی نداشته باشه چون بسته بندی خوبی داره -در نگاه اول منو جذب میکنه- بخرم یا حتی بعد از خرید، منو با کالای خریداری شده رها کنه،نه گارانتی نه... یا یک سری استاندارد های اولیه رو برای تولید کالای خودش رعایت نکنه) اینا بود

من از یک فروشگاهی لباس خریدم اونجا برای هر مشتری در صورت تمایل فرد یه فایل (شامل نام و تلفن) باز میکنن که در صورت تکرار خرید یه تخفیفاتی شامل حال مشتری بشه ... باورتون نمیشه فرداش بهم زنگ زدن گفتن که ممنون از خریدتون و از این حرفا ،از کجا فروشگاه ما رو پیدا کردید (معرفی دوستان یا...) از برخورد فروشنده راضی بودید و نظر و انتقادتون رو بگید، برای من خیلی جالب بود که همچین کاری رو یه فروشگاه ایرانی انجام بده ،حتی هرازچندگاهی sms میده که مثلا فلان تاریخ تا فلان تاریخ حراج داریم یا ...

• Like 6
لینک به دیدگاه

ایا مشکل واقعا کیفیته پایینه کالاهاست یا تبلیغات منفی و ضعیف در مورد کالاهای ایرانی؟:ws52:

1- کیفیت محصولات ایرانی پایینه .

2-اکثریت اقشار جامعه هم به لحاظ اقتصادی در رده ای هستن که به دنبال اجناس بی کیفیت هستند.

3-تبلیغات منفی که نداریم ولی تبلیغات ضعیف هست علاوه بر اون که این تبلیغات واقعی نیست و اعتماد مشتریو کم میکنه و وقتی این روند ادامه پیدا کنه مصرف کنندها نسبت به همه تبلیغات بی اعتماد میشن...

آره فکر میکنم حاضر باشیم ولی به شرط این که این عمل ما هدف دار باشه و در نهایت و در دراز مدت و یا کوتاه مدت به یه نتیجه مثبت برسیم( مثلا کیفیت تولید داخلی و درامد ملی و صادرات خوب بشه) نه این که این کار ما فقط به خودمون که مصرف کننده جنس بی کیفیت هستیم ضرر بزنه و سودشو یه عده دیگه ببرن.

کالای خارجی . بخاطر کیفیت خیلی برترش

• Like 6
لینک به دیدگاه

تبلیغات خیلی خیلی ضعیف

کیفیت بایین

آمن اغلب وقتا ایرانی میگیریم به همه هم همینو میگم اما بعضی چیزا ایرانیش نیست دیگه همش نوشته مد این چین

کالای ایرانی بخاطر ارق ملی:sigh:

• Like 6
لینک به دیدگاه

اره

یعنی تو پارس خزرو به الجی ترجیح میدی دیگه؟محصول چینی رو که ما هم توی خونه مون تحریم کردیم(با وجودی که خیلی سخته)

میدونی چرا میپرسم؟این ارق ملی چیزی نیست که توی مشتری انگیزش ایجاد کنه که کالای ایرانی بخره.

:179:مینا نمیخوای این اواتارتو عوض کنی؟!!

دیگه دریاچه ارومیه خشکید ....

آواتارشو ول کن.امضاشو بچسب

چیی گفته:ws50:

میلادم هی میاد فقط تشکر میکنه.:brodkavelarg:نیست ساز مخالف بزنه بحث هیجان نداره!!

• Like 3
لینک به دیدگاه
یعنی تو پارس خزرو به الجی ترجیح میدی دیگه؟محصول چینی رو که ما هم توی خونه مون تحریم کردیم(با وجودی که خیلی سخته)میدونی چرا میپرسم؟این ارق ملی چیزی نیست که توی مشتری انگیزش ایجاد کنه که کالای ایرانی بخره.
تازه همون پارس خزر هم فکر کنم مونتاژ یا تحت لیسانس توشیبا و اینجو چیزا باشه
آواتارشو ول کن.امضاشو بچسبچیی گفته:ws50:
آره آدم غصش میشه،

مینا امضای انرژی بخش بذار خوب؟

میلادم هی میاد فقط تشکر میکنه.:brodkavelarg:نیست ساز مخالف بزنه بحث هیجان نداره!!
میلاد م که دیگه مدیریتی میادو میره فقط سرکشی و امضا...مثل این استوارهای 29 سال خدمت:whistle:
  • Like 4
لینک به دیدگاه

سلام بچه ها بحثتون داره خوب پیش میره می خواستم عرض ادب کنم به همه

پشت میلاد غیبت نکنید من حافظ منافع میلاد هستم:ws28:

اما بحث

کالای ایرانی دربعضی تولیداتش خیلی خوبه ولی در خیلی تولیدات کپی برمیداره یا اصلا وارد میکنه

ولی برای تشویق مشتری نمیشه ارق را وسط کشید مشتری کیفیت میخواد

من به جرات میگم اگر بدونم دریک محصول کشورم بالاتر است

کالای ایرانی می خرم

میناخانم عجب کلاسی گرفته بالینک مجله :ws28:خیلی امضات خوبه خیلی عمیق آدم راتوحس میبره

راستی انتشار مجله رابه همه تبریک میگم:icon_gol:

• Like 5
لینک به دیدگاه

سیلاااااااااااام

این میلاد کیه که اینقدر شما اذیتش میکنید:whistle:

خب نظارت دوستان مبین این مطلب بود که شناخت و تسلط کاملی نسبت به این مطالب دارند

در حقیقت این حرف رو ثابت میکنه که مشتری بهترین منتقد عملکرد ماست

اکثریت ما متفق القولیم که خلاقیت در طراحی تولید و تبلیغات محصولات ایرانی پایینه و خیلی به ندرت دیده میشه

نکته ی دیگه هم برخورد نامناسب با مشتری و در حقیقت رعایت نکردن حقوق اونه که میتونه در کیفیت پایین یا برخورداری از گارانتی ضعیف و یا عوامل دیگه خودش رو نشون بده

نظر من نزدیک به نظر دوستانه و موافقم در صورت وجود شرایط مناسب و اعتماد بین مشتری و تولید کنننده اکثریت ما حاضریم کالای ایرانی بخریم

وقتی بدوینم با این کار ایندی روشنی در انتظار کارافرینان ایرانیست

• Like 6
لینک به دیدگاه
یعنی تو پارس خزرو به الجی ترجیح میدی دیگه؟محصول چینی رو که ما هم توی خونه مون تحریم کردیم(با وجودی که خیلی سخته)

میدونی چرا میپرسم؟این ارق ملی چیزی نیست که توی مشتری انگیزش ایجاد کنه که کالای ایرانی بخره.

چرا هست:ws3:

من نمیخوام مخالفت کنم ولی خودت من و مجبور میکنی پریسا:w02:

اگر واقعا عشق و علاقه به وطن رو در مردم به وجود بیاریم سازو کارهای دیگه راحتتر انجام میشه

درسته که باید کیفیت تبلیغات و بسته بندی و خیلی چیزاهای دیگه رو هم ملاک قرار داد ولی من مطمئنم که اگر با دید یک ایرانی و با هنر یک ایرانی تولید کنیم همه اینا بر طرف میشه

ارق ملی به تنهای کافی نیست ولی در صورت نبودش هم باز تولیدات داخلی با شکست مواجه میشن

این میهن پرستی و ناسیونالیسمی در اکثر کشورهای پیشرفته مشهوده و اونها با استفاده از نمادهای داخلی و برنامه هایی که ریشه در تاریخ مملکت داره مردم رو تشویق میکنن به خرید و همچنین تولید کننده ها رو به تولید .

من ایمان دارم که یکی از راهکارهای ساختن جامعه ی پیشرفته حس ووطن دوستی و ارق ملیه

• Like 6
لینک به دیدگاه
چرا هست:ws3:

من نمیخوام مخالفت کنم ولی خودت من و مجبور میکنی پریسا:w02:

اگر واقعا عشق و علاقه به وطن رو در مردم به وجود بیاریم سازو کارهای دیگه راحتتر انجام میشه

درسته که باید کیفیت تبلیغات و بسته بندی و خیلی چیزاهای دیگه رو هم ملاک قرار داد ولی من مطمئنم که اگر با دید یک ایرانی و با هنر یک ایرانی تولید کنیم همه اینا بر طرف میشه

ارق ملی به تنهای کافی نیست ولی در صورت نبودش هم باز تولیدات داخلی با شکست مواجه میشن

این میهن پرستی و ناسیونالیسمی در اکثر کشورهای پیشرفته مشهوده و اونها با استفاده از نمادهای داخلی و برنامه هایی که ریشه در تاریخ مملکت داره مردم رو تشویق میکنن به خرید و همچنین تولید کننده ها رو به تولید .

من ایمان دارم که یکی از راهکارهای ساختن جامعه ی پیشرفته حس ووطن دوستی و ارق ملیه

به به!چه عجب!این طرفا؟:w02:

هدف منم همینه که تو هی مخالفت کنی بحث چالشی بشه:w02:

ببین میلاد اون ارق ملی جایی مناسب بود که من به عنوان یه مشتری نگاه کنم ببینم مثلا کیفیت خودروی داخلی با خارجیش برابره یا حداقل از خیلی لحاظا قابل رقابته بعد بگم خوب چرا پولو بریزم توی جیب اجنبی؟از صنعت داخلی حمایت میکنم.اینجا تولید کننده هم داره به کیفیت فکر میکنه و روش کار میکنه که من به همچین نتیجه ای میرسم و تولید داخلی رو ترجیح میدم.

این یه چیزه ولی اینکه من به عنوان تولید کننده اساس سیاست بازاریابیمو بذارم روی شعارای وطن پرستانه و تحریک و تهییج حس ناسیونالیستی مشتریم تا به فروش برسم یه چیز دیگست که من شدیدا باهاش مخالفم.فکر میکنی نتیجه همچین سیاستی تا کجاست؟اگرم نتیجه باشه مقطعیه!

الان خودت تبلیغ این گوشی glx رو که دیدی؟شعارش اینه که صددرصد ایرانیه!ارق ملی چقدر تو رو تشویق کرده از محصولاتشون بخری؟

این میهن پرستی توی کشورای پیشرفته رو برای من توضیح میدی؟ببین دنیا داره میره سمت جهانی شدن.دیگه برای بازار محیط فیزیکی یا محدوده جغرافیایی معنا نداره.شرکتی که اون سر دنیا توی یه اقتصاد سالم و آزاد تاسیس میشه بازارش کل دنیاست نه فقط کشور خودش یعنی ارق ملی هیچ کجای دنیا به عنوان یه عامل فروش در نظر گرفته نمیشه مگر توی جهان سوم!این شعارا دیگه توی صنعت دنیا جواب نمیده.

میتونی یه نظرسنجی بذاری ببینی چند درصد از بچه های انجمن به ارق ملی به عنوان یه عامل انگیزش برای خرید محصول داخلی نگاه میکنن؟(با فرض کیفیت فعلی کالاها)

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...