رفتن به مطلب

♠♠♠ دوس داری همسرت شبیه پدر و مادرت باشه ؟ ♠♠♠

afa

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان:wubpink:

همانطور که میدونید مسایل و ایده های خاصی در انتخاب همسر وجود داره و معیارهای متفاوتی هست ، اما برای برخی از دوستان والدین الگوی مناسبی برای انتخاب همسفر زندگیشون میشه

خانومها جواب بدن :

آیا دوست دارید که همسر آینده اتون رفتار یا خصوصیاتی مشابه پدرتون داشته باشه ؟

تا چه حد خصوصیات و خلاقیات پدرتون رو قبول دارید ؟

چه خصوصیت یا ویژگی پدرتون رو می پسندید و از همسر ایندتون انتظار دارید ؟

آقایون جواب بدن :

آیا دوست دارید که همسر آینده اتون رفتار یا خصوصیاتی مشابه مادرتون داشته باشه ؟

تا چه حد خصوصیات و خلاقیات مادرتون رو قبول دارید ؟

چه خصوصیت یا ویژگی مادرتون رو می پسندید و از همسر ایندتون انتظار دارید ؟

-------------

از حضور و همراهی کلیه دوستان تشکر میکنم:wubpink:

qy0dmwbr1quzra1po4bu.jpg

درود

موضوتون جالبه یادمه قبلا یه مطلب روانشناسی راجع به این موضوع خوندم میگفت دخترها و پسرها چه بخوان چه نخوان در ضمیر نا خود آگاهشون همسرشون رو طوری تجسم میکنن که حتی اگه شده مقدار اندکی به پدر یا مادرشون نزدیک باشه چه از نظر ظاهری و چه خلقی

خوب من خیلی از خصوصیات اخلاقی پدرم رو دوست دارم اینکه به مادرم احترام میذاره ، خیلی مهربون و دلسوزه، و همونقدر که مادرم در تربیت ما نقش داشت پدرم هم نقش داشته...پدر من اصلا براش مهم نیست که اگه یه بار مادرم شرایطش مناسب نبود یا خونه نبود غذا درست کنه کمک مادرم کنه اما میبینم بعضی مردا هستن نمونش شوهر خالم زنش رو به موتم باشه دست به سیاه و سفید نمیزنه یه مرد به نظر من بزرگترین خصوصیت مثبتی که میتونه داشته باشه اینه که مسئولیت پذیر باشه بابای من همه این خصوصیاتو داره ولی خوب یه سری خصوصیات هم داره که من زیاد خوشم نمیاد یکم بیش از حد متعصبه نه تعصب مذهبیا مثلا یه مثال ازین بیش از حد متعصب بودنش اینکه هر روز منو تا دم درب دانشگا با ماشین میرسونه یا تو خیابون وقتی باهاشی اعصابتو خورد میکنه هی میگه بیا اینور من وایسا (تورو میذاره کنار دیفار خودش اینور میمونه:icon_pf (34):)ولی در کل دوس دارم خصوصیاتشو به نظر من یک مرد اگر اونهمه خصوصیات خوب داشته باشه این متعصب بودنش قابل تحمله و میشه باهاش کنار اومد

لینک به دیدگاه

مسلما پدرو مادر برای ما مهم و محترمن...و اخلاقشونم به واسطه نقشی که دارن خاصه....

اما هیچکدوم از ما نمیخوایم که همسرو شریک زندگیمون چنین اخلاقاتی داشته باشه...

شاید دووست داشته باشیم که مشخصاتی از مادر یا پدر مثه فنی بودن یا کد بانو بودن رو داشته باشه.....اما مسلما دوست نداریم شریک زندگیمون نقش مادر دوم رو داشته باشه......

دوست داریم نقش خودش رو به عنوان یه همسر و شریک زندگی ایفا کنه:ws37:

لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا با وجود اینکه سوالات برای خانوها و اقایون یکسان هست ولی تاکید دارید تا جداسازی بکنید

این تفکیک جنسیتی متاسفانه همه جا گریبان گیر ما هست... :icon_gol:

ولی در مورد سوالات

خب بدم نمیاد بعضی خصوصیات رو داشته باشه

مسلما همشو قبول ندارم ولی خب به هرحال مادرم هست دیگه و همیشه برام عزیزه

شاید مهمترینش صبر و محبتی که مادرم داره

البت محبت مادرانه رو نمیشه با همسر مقایسه کرد

لینک به دیدگاه

اگه من خصوصیات اخلاقی پدرم رو به عنوان یک انسان در نظر بگیرم و جدا از اینکه پدرمه این خصوصیات رو نقد کنم.بله دوست دارم که همسر آیندم هم چنین خصوصیاتی داشته باشه!

لینک به دیدگاه

خانومها جواب بدن :

1_آیا دوست دارید که همسر آینده اتون رفتار یا خصوصیاتی مشابه پدرتون داشته باشه ؟

2_تا چه حد خصوصیات و اخلاقیات پدرتون رو قبول دارید ؟

3_چه خصوصیت یا ویژگی پدرتون رو می پسندید و از همسر ایندتون انتظار دارید ؟

1_نه به هيچ عنوان....

2_0درصد...

3_بگذريم...

لینک به دیدگاه

خانومها جواب بدن :

خوب آدم کلا کمال طلبه پس ویژگی های خوبه بابامو دوست دارم داشته باشه اما یه ویژگی هایی هم هست که دوست دارم اضافه بر اون داشته باشه.

اما در کل دوست ندارم عین بابام باشه فرق کنه :girl_in_dreams:

نمیدونم- شاید 60 70 درصد

شوخ طبعی-به روز بودن- خاکی بودن(نه از اون لحاظ -از اون لحاظ:biggrin:)

لینک به دیدگاه

خوب میدونین .... من خانوممو واسه این انتخاب کردم که خصوصیاتش کاملا متفاوت با مادرم بود ولی از یک سال بعده ازدواجمون الگوش شده مادرمو همینطور با سرعت داره پیش میره ... این واسه من خیلی نگران کنندست

لینک به دیدگاه

بله

70 درصد یا 80 درصد

اهل حساب کتاب و شمردن پول نیست برای من که ولخرجم خوبه.چشم و دلش خیلی پاکه.غیرتی نیست.صبور

لینک به دیدگاه
موضوتون جالبه یادمه قبلا یه مطلب روانشناسی راجع به این موضوع خوندم میگفت دخترها و پسرها چه بخوان چه نخوان در ضمیر نا خود آگاهشون همسرشون رو طوری تجسم میکنن که حتی اگه شده مقدار اندکی به پدر یا مادرشون نزدیک باشه چه از نظر ظاهری و چه خلقی

با طرح اين موضوع ميخواستم به همين نتيجه برسم ...........

مسئله سر اين ني كه حتما شبيه والدين شما باشد ،‌ناخوداگاه در هنگام انتخاب همسر از جهاتي با والدين خود مقايسه ميكنيد.....

از طرفي چرا اكثريت از شباهت همسر اينده شون به پدر يا مادر خود ترس دارند ،‌شما ميوه زندگي همين پدر و مادر هستين و نتيجه تربيت همين افراد ،‌عدم پذيرش والدين از جانب شما يعني رد خودتون ؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان:wubpink:

آقایون جواب بدن :

اصل اينه كه همسر انسان با منطق باشه و درك زندگي داشته باشه ... هر كسي هم اخلاق و روحيات خاص خودش رو داره پس توقع اخلاق مشابه تقريبا سخته ... :ws37:

حدود 70 درصد ... :girl_yes2:

صبوري و گذشت بيش از حد مادرممممممممممم ... :ws37:

البته ناگفته نباشه همسرم هم بسيار صبور و با گذشت هستن در كل عالي ... :ws37::ws37:

با سپاس از خواهر گرامي afa... :ws37::icon_pf (44):

لینک به دیدگاه

تا حدودی اهووووم ، چون اگه باشه یعنی تا حدی اون دختر رو شناختم و بهتر میتونم درکش کنم :a030:

نصف به نصف ، از نصف اخلاقش بدم میاد ، از نصف دیگش خوشم میاد :xbex7jmjnhtbacgrr3x

چه خصوصیت یا ویژگی مادرتون رو می پسندید و از همسر ایندتون انتظار دارید؟

فقط نصفه ی خوب اخلاق مادرمو دوست دارم زنمم داشته باشه :ws43:

لینک به دیدگاه

به قول ندا چرا که نه!:yes:

همشو قبول دارم:icon_redface:

مهربونیش

وفاداری به همسرش

صبور بودنش

خوش اخلاق بودنش

ایمانش به خدا

لینک به دیدگاه

به هیچ عنوان.....

کمتر از 50%

:banel_smiley_4: چیزهای عمومی هست که اکثریت زنها دارند ، مثل علاقه و عاطفه به فرزند و....

لینک به دیدگاه
با طرح اين موضوع ميخواستم به همين نتيجه برسم ...........

مسئله سر اين ني كه حتما شبيه والدين شما باشد ،‌ناخوداگاه در هنگام انتخاب همسر از جهاتي با والدين خود مقايسه ميكنيد.....

از طرفي چرا اكثريت از شباهت همسر اينده شون به پدر يا مادر خود ترس دارند ،‌شما ميوه زندگي همين پدر و مادر هستين و نتيجه تربيت همين افراد ،‌عدم پذيرش والدين از جانب شما يعني رد خودتون ؟:banel_smiley_4:

اکثریت ترس ندارن، بلکه دوست ندارن. ببخشید قسمت دوم صحبتتون بی ربط بود. خیلی از افراد مستقل بار اومدن و پدر و مادر نقش چندانی در شکل گیریه شخصیت اونا نداشتن. من با وجودی که مادرمو خیلی دوس دارم ولی اگه پسر بودم به هیچ عنوان دوست نداشتم همسرم شبیه مادرم باشه، چون به نظرم رفتارش تو بعضی موارد در رابطه با خیلیها اشتباه بوده و باعث شده سختی بکشه.

لینک به دیدگاه
اکثریت ترس ندارن، بلکه دوست ندارن. ببخشید قسمت دوم صحبتتون بی ربط بود. خیلی از افراد مستقل بار اومدن و پدر و مادر نقش چندانی در شکل گیریه شخصیت اونا نداشتن. من با وجودی که مادرمو خیلی دوس دارم ولی اگه پسر بودم به هیچ عنوان دوست نداشتم همسرم شبیه مادرم باشه، چون به نظرم رفتارش تو بعضی موارد در رابطه با خیلیها اشتباه بوده و باعث شده سختی بکشه.

:w72:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...