رفتن به مطلب

دکوراسیون داخلی ...


hilda

ارسال های توصیه شده

یكی از راه‌های مهم برای داشتن خانه‌ای گرم و صمیمی، استفاده از رنگ‌های گرم و گاهی نیز بهره‌گیری از رنگ‌های متضاد به طرزی چشم‌گیر است. استفاده از رنگ‌های قوی و روشن، خانه را درخشان و پرتلالو می‌سازد.

17821_413.jpg

یكی از راه‌های مهم برای داشتن خانه‌ای گرم و صمیمی، استفاده از رنگ‌های گرم و گاهی نیز بهره‌گیری از رنگ‌های متضاد به طرزی چشم‌گیر است. استفاده از رنگ‌های قوی و روشن، خانه را درخشان و پرتلالو می‌سازد. این جلوه وحشی و خاص برای همه افراد نمی‌تواند كارآمد و صحیح باشد و باید با احتیاط و دقت از رنگ‌های گرم و قوی در دكوراسیون خانه استفاده شود تا این رنگ‌ها به دكوراسیون شما جذابیت و زیبایی ببخشند.

اكثر افراد نگران این هستند كه ممكن است رنگ‌های گرم خانه را شعله‌ور و خفه كنند، در حالی كه این نگرانی بی‌مورد است. رنگ‌های تند و قوی از قبیل رنگ گل‌ها، رنگ آسمان در هنگام ظهر یا رنگ برگ‌های نوشكفته و تازه و بسیاری از رنگ‌های زنده و قوی دیگر كه در طبیعت وجود دارند، مولد نشاط و طراوت در خانه هستند نه خفگی و گرفتگی. از به كار بردن این نوع رنگ‌ها در دكوراسیون خانه خود نهراسید و شجاعانه این راه را بیازمایید.

استفاده از قطعاتی به رنگ‌های گرم و قوی در دكوراسیون، می‌تواند به تعریف فضا و جاری ساختن انرژی در فضا منجر شود. رنگ‌های گرم برای دكوراسیون یك اتاق نشیمن دوستانه و صمیمی، اتاق كودك، آشپزخانه‌ای نشاط‌آور و هم‌چنین اتاق غذاخوری، می‌تواند ایده‌آل و مناسب باشد. به طور كلی رنگ‌های گرم و قوی برای فضاهای پر رفت و آمد و پویا كه فعالیت و جنب و جوش زیادی در آنجا رخ می‌دهد، گزینه‌های بسیار خوبی هستند؛ به خصوص اگر این فضاها از نظر معماری رو به شمال یا رو به شرق و از نور طبیعی كمی بهره‌مند باشند.

اگر تمایل دارید كه از تند و زننده شدن بیش از اندازه دكوراسیون فضا به دلیل وجود رنگ‌های گرم و قوی پیشگیری كنید، از مخلوط كردن رنگ‌های گرم با رنگ سفید، و ملایم كردن آن‌ها بپرهیزید؛ به جای این كار، رنگ‌های گرم را با همان تندی و قدرتی كه دارند در دكوراسیون استفاده كنید و برای تلطیف فضا رنگ سفید (یا رنگ‌های مایل به سفید) یا مقداری رنگ طبیعی را كنار رنگ‌های گرم قرار دهید و با هم هم‌نشین سازید؛ در این صورت تاثیر رنگ‌های گرم مختل نخواهد شد و در عین حال از آزاردهنده بودن این رنگ‌ها جلوگیری شده و احساس حاكم بر فضا تلطیف می‌شود. در اتاقی كه از رنگ‌های گرم و قوی برای دكوراسیون آن استفاده می‌شود، سقف، ابزارها و وسایل چوبی را با رنگ سفید رنگ‌آمیزی كنید تا چشم افراد مجالی برای استراحت داشته باشد. استفاده از مبلمان و كاناپه‌ای با رنگ كرم نیز می‌تواند همین تاثیر را داشته باشد.

. در این تصویر كف‌پوش چوبی، هماهنگی زیادی با رنگ‌های گرم و مات موجود در دكوراسیون دارد. سوزانندگی و شعله‌وری دیوارهای نارنجی رنگ و سرویس غذاخوری قرمز تند با وجود كاناپه‌های آبی رنگ تعدیل شده و حرارت آن‌ها با خنكی رنگ آبی فروكش كرده است. این تصویر نشان‌دهنده دكوراسیونی كاملا مدرن و نشاط‌آور است.

رنگ‌های تند و قوی می‌توانند پس از یك روز پركار و پر كش‌وقوس، برای افراد نشاط‌آور و تسكین‌دهنده باشند.

در ادامه مطلب نمونه‌هایی را از فضاهای مختلف برایتان آورده‌ایم كه در آن‌ها از رنگ‌های تند و پویا برای نشاط آور و پرانرژی كردن فضا استفاده شده است. در این تصاویر از رنگ‌ها و سطوح طبیعی مانند سنگ‌ها، چوب و پارچه‌هایی با بافت طبیعی برای تكمیل رنگ‌های دراماتیك موجود در دكوراسیون استفاده شده است

لینک به دیدگاه

17801_317.jpg

· در این تصویر بین رنگ صورتی تند و گرمی كه برای دیوار استفاده شده و رنگ آبی قالیچه تضادی فاحش و اصولی وجود دارد. این دكوراسیون با اكسسوری‌های مناسب و تابلوی نقاشی بسیار زیبا و متناسبی كه به خوبی انتخاب شده، به زیبایی كامل شده است

17802_361.jpg

· نقاشی تنها یك دیوار با رنگی گرم سبب شده تا از خفه و گرفته شدن فضا جلوگیری شود.

17803_817.jpg

·استفاده از رنگ‌های نارنجی، قرمز و زرد در دكوراسیون این آشپزخانه، به طرز شگفت‌انگیزی فضا را پر انرژی و پویا كرده است. استفاده از مقداری رنگ سفید و هم‌چنین عناصر نقره‌ای رنگ سبب تعدیل فضا شده و به چشم‌ها مجالی برای استراحت داده است.

17804_268.jpg

· رنگ قرمز گوجه‌ای كه برای دیوارها استفاده شده است، در شید رومی و صندلی‌های موجود در دكوراسیون نیز به چشم می‌خورد و این امر، سبب انجسام در دكوراسیون شده است. كابینت‌های سفیدرنگ نیز دكوراسیون فضا را تعدیل و تلطیف كرده‌اند.

لینک به دیدگاه

17805_340.jpg

· رنگ آبی گرمسیری و سبز لیمویی و مقداری زرد كه در این دكوراسیون به چشم می‌خورد، سبب شده تا احساسی آرام و تسكین دهنده متعلق به سبك هندی در فضا القا شود.

17822_442.jpg

رنگ‌ها در دكوراسیون آشپزخانه هر خانه‌ای، به عنوان قلب آن خانه از اهمیت زیادی برخوردارند و انتخاب رنگ برای این فضای مهم و كلیدی در خانه بسیار مهم و حساس است. یكی از گزینه‌های مناسب و ایده‌آل برای رنگ دكوراسیون آشپزخانه، خانواده رنگ‌های گرم هستند كه می‌توانند انرژی و نشاط لازم در این فضا را به خوبی تامین كنند. آشپزخانه فضایی است كه در آن باید احساس شادی و نشاط حكم‌فرما باشد و رنگ‌های گرم به خوبی می‌توانند این كار را انجام دهند. در این آشپزخانه زیبا و مدرن تضاد موجود بین كابینت‌های قرمز مات با دیوارهای سفید، كانترهای مشكی و جزئیات نقره‌ای رنگ، توانسته به مقدار زیادی زیبا و شیك جلوه كند و محیطی سراسر انرژی را به وجود آورد.

لینک به دیدگاه

حالت‌های مختلف برای دكوراسیون این آشپزخانه

17806_300.jpg

· آبی ملایم رنگی بسیار تسكین دهنده و ملایم است كه در این تصویر برای دیوارها استفاده شده، در عین حال، طیف تیره آبی، می‌تواند به خوبی قسمت‌های مختلف فضا را تعریف و تفكیك كند. تركیب آبی و سفید تركیبی كلاسیك است و برای دكوراسیون آشپزخانه زوجی بسیار مناسب به شمار می‌رود.

17807_120.jpg

· دیوارهای قرمز و سبز در كنار كف‌پوشی مشكی توانسته سبكی منحصر به فرد كه متعلق دهه 1950 است برای دكوراسیون این آشپزخانه تداعی كند.

17808_903.jpg

·در دكوراسیون این آشپزخانه، دیوارهای نارنجی و زرد به مقدار زیادی جلب توجه می‌كنند و وجود كابینت‌های شكلاتی ساده و كف‌پوشی بژ، تعادل لازم را برای این دكوراسیون بوجود آورده است.

17809_790.jpg

· زرد، رنگی نشاط‌آور و انرژی‌زاست كه در این دكوراسیون با كابینت‌های سفید رنگ هم‌نشین شده است؛ هر روز صبح با دیدن این آشپزخانه می‌توانید انرژی لازم برای كل روز را كسب كنید.

17810_122.jpg

· كف‌پوش تیره این دكوراسیون، فضای آشپزخانه را صمیمی و خودمانی كرده است و این تیرگی كف با استفاده از طیف‌های ملایم و تیره‌رنگ آبی برای دیوارها تعدیل شده است.

17818_426.jpg

· سبز لیمویی كه برای دیوارها در این دكوراسیون استفاده شده، از جمله رنگ‌های بسیار مناسب برای دكوراسیون آشپزخانه است كه در این تصویر در كنار كابینت‌های آبی رویال (لاجوردی) استفاده شده و تضادی چشم‌گیر و خوشایند به وجود آورده است.

17819_594.jpg

· كابینت‌های سبز رنگ در این دكوراسیون، تضادی قوی با دیوارها و كف‌پوش سفید دارد كه توانسته احساسی خوشمزه و دلچسب در فضا ایجاد كند.

17820_461.jpg

· كابینت‌های قرمز در این دكوراسیون، هارمونی و هماهنگی زیبایی با دیوارهای نارنجی رنگ دارد و فضایی گرم و صمیمی به وجود آورده است.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...