رفتن به مطلب

معمای شطرنج Chess puzzle

ارسال های توصیه شده

وزیر سفید d2

بسته به حرکت اسب سیاه، وزیر سفید h2 یا h6

هم؟؟؟

این چرا اشتباه بود؟؟؟:ws52:

میشه به زبان ساده خودم بگید؟:ws3: همه علائم رو فراموش کردم:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 470
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من اینو گفتم هااااااااااااااا:banel_smiley_4: پیاده ها هر دو تو یه ردیفن!:banel_smiley_4:

گری پاسکاروف، کاسپاروف یا هرچی! راحتیم باهم:whistle:

عرض شود که:

پیاده f8 و ورود فیل! فیل لازمم دی

حرکت اجباری شاه به h8 و حرکت رخ به h5

میگی آسونه؟ خوب معما چو حل گشت آسان شود دی

درسته استاد؟:ws37:

همین که میگم حرکت اول با پیاده f هست یعنی راهنمایی.دیگه بیشتر از این بگم خیلی راحت میشه.

بله این درسته.بعدی!

لینک به دیدگاه
این چرا اشتباه بود؟؟؟:ws52:

میشه به زبان ساده خودم بگید؟:ws3: همه علائم رو فراموش کردم:icon_pf (34):

خب یاد بگیر. N= اسب, B= فیل, R= رخ, Q =وزیر, K= شاه, + کیش, # مات, × زدن مهره

خلاصه اینکه اسب میره به f2 بعد که وزیر در h6 کیش میده اسب به h3 میره و سیاه مات نمیشه.

لینک به دیدگاه
اوکی

ساده ها که ساده اند من از اینا که مهرهاش زیادن خوشم میاد :ws37:

یعنی شما از هر مسئله ای که مهره های بیشتری داشته باشه بیشتر خوشتون میاد؟ :ws52:

اونا به این راحتی حل نمیشه.شما اول ببین میتونی ساده ترها رو حل کنی بعد بیا سراغ این ها.

لینک به دیدگاه
خب یاد بگیر. N= اسب, B= فیل, R= رخ, Q =وزیر, K= شاه, + کیش, # مات, × زدن مهره

خلاصه اینکه اسب میره به f2 بعد که وزیر در h6 کیش میده اسب به h3 میره و سیاه مات نمیشه.

99922140323639036670.jpg

یعنی اینم جواب نداشت؟؟؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
یعنی اینم جواب نداشت؟؟؟:banel_smiley_4:

یعنی جواب نهایی رو بگم؟ این معمایی هست که راه حل ظریف و زیبایی داره.بذار بقیه هم شانس فکر کردن روی این رو داشته باشن.اول برو سراغ ساده تر ها که مغزت راه بیفته بعد شاید بتونی حلش کنی!

لینک به دیدگاه
یعنی شما از هر مسئله ای که مهره های بیشتری داشته باشه بیشتر خوشتون میاد؟ :ws52:

اونا به این راحتی حل نمیشه.شما اول ببین میتونی ساده ترها رو حل کنی بعد بیا سراغ این ها.

نه من یه خورده خلم شما زیاد خودتو ناراحت نکن:whistle:

اون سوال که جواب دادم غلط بودا مشکل داره:w02:

ما 8 تا سرباز سیاه دو تا فیل سیاه واسه لاین سفید داریم منطقم میگه غیر ممکنه مگه اینکه یه قانون که من ازش خبر نداشته باشم وجود داشته باشه!!

لینک به دیدگاه
نه من یه خورده خلم شما زیاد خودتو ناراحت نکن:whistle:

اون سوال که جواب دادم غلط بودا مشکل داره:w02:

ما 8 تا سرباز سیاه دو تا فیل سیاه واسه لاین سفید داریم منطقم میگه غیر ممکنه مگه اینکه یه قانون که من ازش خبر نداشته باشم وجود داشته باشه!!

میدونم.این وضعیت که در یک بازی اتفاق نیفتاده.طراح معما هم جنبه های آموزشی زیبایی و ظرافت مسئله رو در نظر میگیره. این وضعیت در یک بازی هرگز رخ نمیده ولی یادگیری راه حل این معما میتونه آموزنده کاربردی و جذاب باشه.

لینک به دیدگاه
یعنی جواب نهایی رو بگم؟ این معمایی هست که راه حل ظریف و زیبایی داره.بذار بقیه هم شانس فکر کردن روی این رو داشته باشن.اول برو سراغ ساده تر ها که مغزت راه بیفته بعد شاید بتونی حلش کنی!

نه دیگه این ساده بود وزیر وزیر یه خونه میره بالاچپ :ws28: (ینی میره سی 2) بعدشم که معلومه

پ.ن:چپ و راستم دیگه گم میکنم

لینک به دیدگاه
نه دیگه این ساده بود وزیر وزیر یه خونه میره بالا راست (ینی میره سی 2) بعدشم که معلومه

نه دوست گرامی.این معما به این راحتی حل نمیشه.شما فاصله زیادی با حل این مسئله دارید.توضیح دادم که اگه وزیر بره اونجا اسب سیاه میره به f2 و اگر وزیر در h7 کیش بده اسب سیاه به h3 میره و سیاه در دو حرکت مات نمیشه.باز هم میگم شما اول برو سراغ ساده ترها. سخت تر از اون چیزی هستند که شما فکر می کنید.

لینک به دیدگاه
نه دوست گرامی.این معما به این راحتی حل نمیشه.شما فاصله زیادی با حل این مسئله دارید.توضیح دادم که اگه وزیر بره اونجا اسب سیاه میره به f2 و اگر وزیر در h7 کیش بده اسب سیاه به h3 میره و سیاه در دو حرکت مات نمیشه.باز هم میگم شما اول برو سراغ ساده ترها. سخت تر از اون چیزی هستند که شما فکر می کنید.

:ws28: خوبه افرین شاه میره بالا چپ بزار اول خودم چک کنم بعدش چی میشه خب نه اینم نمیشه مغزم نمیکشه چک کنم خوابم میاد خیلی

اسب بره کنار شاه g1 بعدشم بستگی به حرکت داره !!!!یکی چک کنه خو

لینک به دیدگاه
مشکل نیمه شب بودن نیست مشکل نداشتن تمرین و بازی نکردنه.اگه بازی کنی قواعد ساده شطرنج رو هیچ وقت اشتباه نمیکنی.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

سفید در دو حرکت مات می کند.سخت نیست فقط خوب فکر کنید و خودتون حل کنید تا لذت حل کردن معما رو بچشید!

در این مسئله Nc5 تنها راه برای مات در دو حرکته چون خونه e6 رو از شاه میگیره.اگر سفید Nc3 بازی کنه سیاه اگر با e5 جواب بده سفید با Qc8 مات می کنه ولی سیاه با Be5 جواب میده و Qc8+ با e6 جواب داده میشه و Qe4+ با Ke6.

این مسئله جالبیه ... به نظر سادست ولی هر چی فکر کردم نشد :ws3:

:ws38:

سفید اسبش رو بیاره c5

بعد سیاه شاهش رو بیاره e5

اونوقت چجوری مات میشه تو حرکت بعدی؟

c38hocp6gy0sbu581hkm.jpg

لینک به دیدگاه

سفید اسبش رو بیاره c5

c38hocp6gy0sbu581hkm.jpg

بله حق با شماست.در پست 301# به اشتباه بودن این وضعیت اشاره کردم و گفتم که وزیر باید در خانه d4 قرار بگیره.

لینک به دیدگاه

سفید اسبش رو بیاره c5

c38hocp6gy0sbu581hkm.jpg

عه میلاد سلام

این سایت که گذاشتی خودش بازی نمیکنه ینی وقتی چیدم حرکت کردم حالتی نداره کامپیوتر حرکت مقابل بزنه؟

لینک به دیدگاه
بله حق با شماست.در پست 301# به اشتباه بودن این وضعیت اشاره کردم و گفتم که وزیر باید در خانه d4 قرار بگیره.

یه ویرایش بزن بنویس پایین همون پست که اشتباه شده بوده که اذیت نشی :w02:

لینک به دیدگاه

آهااا

خیلی آسون بود اینجوری :ws3:

عه میلاد سلام

این سایت که گذاشتی خودش بازی نمیکنه ینی وقتی چیدم حرکت کردم حالتی نداره کامپیوتر حرکت مقابل بزنه؟

سلام:ws3:

نه فکر نکنم...من ندیدم یعنی

تو نرم افزارا میشه

لینک به دیدگاه
برو سراغ بقیه که مشکلی هم ندارن.مثل اینکه برای حل این معما هم باید به تو امید داشت. :w16:

:ws28::ws28::ws28: بله معلومه نا امید شدی الان نگاه نکن من هی غلط جواب میدم این تاپیک هی اپ میشه بچه ها میبینن مشتاق میشن میان جواب میدن بوخودا:ws3:

اصلا همین که معلوم میشه سختن جذابشون میکنه :ws3:

لینک به دیدگاه
:ws28: خوبه افرین شاه میره بالا چپ بزار اول خودم چک کنم بعدش چی میشه خب نه اینم نمیشه مغزم نمیکشه چک کنم خوابم میاد خیلی

اسب بره کنار شاه g1 بعدشم بستگی به حرکت داره !!!!یکی چک کنه خو

شطرنج که اینطوری نیست شانسی بگی درست دربیاد.اینکه جواب نشد اسب بره کنار بعدشم بستگی به حرکت داره یکی چک کنه :icon_pf (34):

خیر Ng1 هم جواب معما نیست.باید حرکت اول سفید رو بگی بعد حرکت اول سیاه رو بگی بعد حرکت دوم سفید که مات می کنه رو بگی. :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...