رفتن به مطلب

رفع اشکال درس دینامیک ماشین(آمادگی جهت کنکور ارشد)

ارسال های توصیه شده

تعداد عضوها که همون 16 درسته

دوستی که اشاره کردن 18 تا فک کنم مثلث رو دقت نکردن/ اون مثلث در مکانیزم یه عضو محسوب میشه چون قفله /حالا میخواد پین داشته باشه می خواد نداشته باشه

چنگکی هم یه دونه هست اون لغزنده در شیاری که خودش حرکت می کنه هم می تونه دوران کنه و هم در یه راستا حرکت کنه /پس از سه درجه آزادی(صفحه ای) دو تاشو داره پس یک درجه مقیده که میشه اتصال از نوع دوم

اف یک ها رو نشمردم

درسته منم 16 حساب کردم

بعد یه سوال دیگه در مورد اون اتصال پینی تقریبا وسط شکل

سه عضو پین شدن یعنی اتصال مضاعف (من اینطوری گفتم 16 عضو)

یا دو تا عضو پین شدن /یعنی یکی پین شد به وسط دیگری

اون اتصال رو منم سه میله ای گرفتم...

سوال درجه آزادی علی الرم اینکه میگن وقتگیر نیست و ساده هست،برای من بسیار ریسکی واعصاب خوردکن به حساب میاد:sigh:،چون یه جوری میدنش که قطعا به چالش کشیده بشی:ws37:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...
  • پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام

من سه تا سوال داشتم

1-مکانیزم باز وبسته شدن چرخ هواپیما چطوریه؟(اسم مکانیزم و مدل فیزیکی وریاضی )

2-اثبات روابط گراشف برای مکانیزم چهارمیله ای لنگ-آونگ

3-مثال هایی از مکانیزم های میله ی که تو صنعت داره استفاده میشه

درباره این سوالات اگه لطف کنید سایتی یا کتابی ام معرفی کنید ممنون میشم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
سلام

من سه تا سوال داشتم

1-مکانیزم باز وبسته شدن چرخ هواپیما چطوریه؟(اسم مکانیزم و مدل فیزیکی وریاضی )

2-اثبات روابط گراشف برای مکانیزم چهارمیله ای لنگ-آونگ

3-مثال هایی از مکانیزم های میله ی که تو صنعت داره استفاده میشه

درباره این سوالات اگه لطف کنید سایتی یا کتابی ام معرفی کنید ممنون میشم:icon_gol:

با سلام

در مورد سوال اول و دومتون دو تا کتاب معرفی میکنم

سوال سومتون هم واضحه که جواب میدم

سوال اول بهتره به کتاب Aircraft structur for engineering students(e4) نوشته ی Megson

سوال دوم رو میتونین از کتاب طراحی اجزای شیگلی در بیارین

سوال سومتون رو خیلی ساده میشه جواب داد

چرا اصلا صنعت... توی پارک ها اون تاب ها رو دیدین که چهار میله ای هستن؟؟؟

مکانیزم ها اصولا نیاز نیست همون شکل رو داشته باشن

میتونن چهار نقطه داشته باشن که مثل 4 لولای میله عمل کنه

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

ما تو درس رباتيك مبحثي كلي داريم با عنوان درجه ازادي.

كلا من مفهوم درجه ازادي رو با تعداد محورها قاط ميزنم ميشه توضيح بدين به طور ساده چطور ميشه تعداد درجه ازادي يك سيستم رو تشخيص داد.؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • 5 هفته بعد...

سلام

من 2تا سوال داشتم

1.در چرخ خورشیدی زیر اگه دندانه داخلی بخش1 قفل باشدنسبت انتقال چقدره؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

2.برای گیربکس مرکب بالا که in و O3 دگیر هستن ممان کلش چقدره(فرض اینه که ممان میله ها رو داریم)

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

thanks

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام دوستان ... یه مسئله دارم ... سرعت دورانی w2 پنجاه رادیان بر ثانیه داده شده ...

مشکلم در اینه که در این سوال در رابطه شتاب باید شتاب میله 3 نسبت به لغزنده نوشته بشه یا لغزنده نسبت به میله ؟ فرقشون چیه؟

لغزنده و میله به تکیه گاه پین شده اند ...

سوال کلا شتاب نقطه B رو خواسته

2.jpg

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...

درود

1. در مورد درس دینامیک ماشین من وقتی درس را می خونم وقتی میرم سراغ تست ها انگار تازه می فهمم درس را متوجه نشدم یا بهتر بگم صورت تست برای غریبه هست این عادیه؟

2 . در قسمت چرخدنده ها از کجا باید بازو را تشخیص بدم تا بخوام از روابط چردنده های خورشیدی تست را حل کنم؟

3. نحوه تشخیص جهت چرخش چرخدنده را با روش دست راست چطوریه؟

سپاس

لینک به دیدگاه
درود

1. در مورد درس دینامیک ماشین من وقتی درس را می خونم وقتی میرم سراغ تست ها انگار تازه می فهمم درس را متوجه نشدم یا بهتر بگم صورت تست برای غریبه هست این عادیه؟

2 . در قسمت چرخدنده ها از کجا باید بازو را تشخیص بدم تا بخوام از روابط چردنده های خورشیدی تست را حل کنم؟

سپاس

در بخش سرعت و شتاب ممکنه اینطور باشه ولی در سایر بخشها تا بر مفاهیم مسلط نشدید سراغ تست نرید.سعی کنید با مثالهای تشریحی ابتدا کار رو شروع کنید و وقت براش صرف کنید.

بازو در چرخدنده های مرکب هستش و تشخیصش خیلی سخت نیست-معمولا عضو رابط هستش-حالا ممکنه رابط ورودی و خرجی باش-یا یه اهرم خیلی ساده که دو تا چرخدنده رو به هم متصل کرده-چند تا مثال حل کنید دستتون میاد.

منظورتون رو نگرفتم؟ولی کلا ما دو جهت داریم-یکی اختیاری هست که انتخابش میکنیم و جهتهای چرخش رو بر مبنای اون مثبت و منفی میگیریم،یکی دیگه جهتی هست که خود سوال میده و اگر در صفحه روبروی چرخدنده قرار بگیرید مثلا باید ساعت گرد بچرخه

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...
درود

سپاس

برای تست دینامیک ماشین اینو یادت باشه که باید با حل تست این درس رو یاد بگیری مخصوصا تو درجه ازادی یا چرخدنده ها

در مورد چرخدنده انتخاب جهت دلخواه جواب نمیده سعی کن روش جدول رو یاد بگیری

لینک به دیدگاه
با سلام میخواستم بدونم درجه آزادی یک سیستم مکانیکی چطوری تعیین میشه و معادلات حرکت اون رو چطور میشه نوشت؟

سیستمی که هست به این صورته که رو یک شفت دو چرخدنده قرار دارن که نسبت به هم به صورت هرزگرد عمل میکنند. وقتی یک نیروی عمودی به یکی از این چرخدنده ها وارد میشود نیم دو ر ان را میچرخاند در حالی که چرخدنده دوم هرزگرد عمل میکند.نیروی وارده توسط یک فنر به سوی بالا برمیگردد و باعث چرخش نیم دوری چرخدنده دوم میشود در این حالت چرخدنده اول هرز میچرخد این دو چرخدنده شفت را یک دور میچرخوانند . درجه آزادی سیستم چقدر است؟گشتاور شفت چطور تعیین میشود؟ معادلات حرکت چطور تعیین میشوند؟حداکثر میزان جابجایی نیروی وارده 20سانتیمتر است...خیلی ممنون

برای درجه ازادی از فرمول استفاده کن اما فوت کوزه گری که باید بلد باشید اینه که باید بتونید به مقداری که فرمول بدست اورده حرکت رو برای جسم تجسم کنید برای مثال اگر دو درجه ازادی از فرمول اومده باید دو تا حرکت رو بتونی تجسم کنی-

نیرو ربطی به درجه ازادی نداره پس بیخیالش شو کاش بتونی شکل رو بزاری اما اینطور که تو گفتی 2درجه ازادی هست

لینک به دیدگاه

دوستان برای رفع اشکال میتونند جزوه دست نویس حنانه رو از تایپیک جزوات دست نویس دانلود کنند و از تست نارنجی پوران پژوهش به تمرین بپردازنند و هر اشکالی داشتند اینجا مطرح کنند تا در حد توان بهشون کمک کنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...