رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

به نظر من برای یک مهندس مکانیک و یک مهندس عمران سازه هیچ چیزی مهمتر از یادگیری یک نرم افزار مناسب نیست و برای کسانیکه می خواهند تحلیل نمایند شاید هیچ نرم افزاری مناسبتر از ABAQUS نباشد. از جمله مزیت های نرم افزار ABAQUS به روز شدن آن با علم دنیاست. شاید هیچ مسئله ای در مهندسی مکانیک و عمران سازه یافت نشود که نتوان آن را با این نرم افزار مدلسازی و آنالیز نمود. از مسائل شکست (Fracture)، خستگی (Fatigue)، پلاستیسیته (Plasticity) کامپوزیت ها و damage و... گرفته تا مسائل کوپله دما-جابجایی و سیال- جامد را با استفاده از این نرم افزار می توان مدل نمود.

هر چند بزرگترین ضعف در زمینه این نرم افزار عدم وجود یک کتاب مناسب باشد. شاید در این تاپیک بتوانیم با کمک هم مشکلات مان را در استفاده از این نرم افزار با هم در میان گذاشته و حل نماییم.

در این تاپیک شما اگر سوالی در مورد ABAQUS دارید بپرسید. تا جایی که بلد هستم سعی می کنم در کوتاهترین زمان جواب سوال شما را بدم. اگر هم بلد نبودم دیگر دوستان حتما کمک خواهند کرد که به راه حلی مشترکی برسیم.

اما برای کارایی بهتر این تاپیک خواهشمندم از پرسیدن سولات تکراری و یا ارسال پست های تشکر خوداری نمایید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 850
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

با درود و ضمن تشکر از راهنمایی های شما.

آیا امکان مدلسازی خزش همراه با خستگی در آباکوس وجود دارد؟

به طوریکه بتوانیم عمر را تخمین بزنیم؟

لینک به دیدگاه

یک سوال :

فرض کنیم یک قطعه رو مثلا تحت یک عملیات نورد قرار دادیم و شبیه سازی کردیم

چگونه میتونیم نمودار تنش - کرنش قطعه رو بگیریم ؟

از دستور combine که استفاده میکنم erorr میده ...

لینک به دیدگاه
با درود و ضمن تشکر از راهنمایی های شما.

آیا امکان مدلسازی خزش همراه با خستگی در آباکوس وجود دارد؟

به طوریکه بتوانیم عمر را تخمین بزنیم؟

آره وجود داره.

فکر کنم تمامی مسائل مهندسی مکانیک رو میشه با آباکوس حل کرد.

این موضوع رو هم منم دیدم کار کارده باشن. خزش که باید توی Visco مدل شه.

لینک به دیدگاه
یک سوال :

فرض کنیم یک قطعه رو مثلا تحت یک عملیات نورد قرار دادیم و شبیه سازی کردیم

چگونه میتونیم نمودار تنش - کرنش قطعه رو بگیریم ؟

از دستور combine که استفاده میکنم erorr میده ...

نباید خطا بده! احتمالا یه جایی اشتباه کردی!

نمودار ها رو یه بار بیشتر ذخیره نکن شاید مشکلت تو انتخاب درست اوناست.

لینک به دیدگاه
نباید خطا بده! احتمالا یه جایی اشتباه کردی!

نمودار ها رو یه بار بیشتر ذخیره نکن شاید مشکلت تو انتخاب درست اوناست.

خوب اول یه نود رو قبل از دفرمیشن انتخاب میکنم و همون نود رو بعد از دفرمیشن هم انتخاب میکنم

ولی یه پیغام میده که انگار یه چیزیش با هم نمیخونه

لینک به دیدگاه
خوب اول یه نود رو قبل از دفرمیشن انتخاب میکنم و همون نود رو بعد از دفرمیشن هم انتخاب میکنم

ولی یه پیغام میده که انگار یه چیزیش با هم نمیخونه

روشت اشتباهه

برای یه گره یا المان هم نمودار کرنش رو ذخیره کن هم نمودار تنش رو. بعد از این دوتا برای رسم منحنی استفاده کن. منحنی آخر رو هم قبل از رسم کردن ذخیره کنی بهتره.

لینک به دیدگاه
روشت اشتباهه

برای یه گره یا المان هم نمودار کرنش رو ذخیره کن هم نمودار تنش رو. بعد از این دوتا برای رسم منحنی استفاده کن. منحنی آخر رو هم قبل از رسم کردن ذخیره کنی بهتره.

بزار چک کنم خبر میدم ...

لینک به دیدگاه

:ws52:سلام

من تحلیل کشش عمیق با آباکوس را بلدم حالا اگه بخواهیم کشش عمیق تبدیل به برش (سوراخکاری یا پانچ ورق ) بشه چه تغییراتی باید در ماژول های مختلف آباکوس بدیم ؟

من هر کاری کردم به جای اینکه ورق را برش بده ، می کشدش!

لطفا کمک کنید

لینک به دیدگاه

من تحلیل کشش عمیق با آباکوس را بلدم حالا اگه بخواهیم کشش عمیق تبدیل به برش (سوراخکاری یا پانچ ورق ) بشه چه تغییراتی باید در ماژول های مختلف آباکوس بدیم ؟

لطفا کمک کنید

فکر کنم باید براش shear damage تعریف کنی ...

لینک به دیدگاه

لطفا کمک کنید

سلام دوست عزیز

این دو آنالیز کلا با هم فرق دارند. اصلا روششون یکی نیست. با چندتا تغییر ساده نمی تونید این کار رو انجام بدید. شما باید برای برش ماده با خواص کامل برشی تعریف کنی. وگرنه هرچقدر نیرو وارد کنی نرم افزار المان ها رو کش میده.

لینک به دیدگاه

سلام

از دوستان مهندس کسی هست که با Abaqus قطعه کامپوزیتی مدل کرده باشه من میخوام یه یه ساندویچ پنل رو برای تحلیل مدل کنم خیلی هم ضروریه

اگه کسی بتونه کمکم کنه خیلی خیلی ممنون میشم

منظورم اینکه چطوری میشه یک ساندوچ پنل رو تحلیل کرد مثلا ایا باید چسبهایی رو کی بین لایه های سانویج پنل هستند تو تحلیل مد نظرقرار داد اگه اینطور هست چه طور باید این کار رو کرد یا چطور باید اونو مش بندی کرد یا ایا باید برهم کنش(Interaction) بین لایه های مختلف رو مد نظرقرار داد یاخیر

خیلی خیلی برام ظروریه

لینک به دیدگاه

سلام

ببخشید یه قالب رو شبیه سازی کردم و 2 میلیمتر جابجایی در اون اعمال کردم تا ورق تغییر فرم بده

در قسمت نتایج چجوری باید مقدار نیروی اعمال شده رو بدست بیارم ؟

لینک به دیدگاه
سلام

از دوستان مهندس کسی هست که با Abaqus قطعه کامپوزیتی مدل کرده باشه من میخوام یه یه ساندویچ پنل رو برای تحلیل مدل کنم خیلی هم ضروریه

اگه کسی بتونه کمکم کنه خیلی خیلی ممنون میشم

منظورم اینکه چطوری میشه یک ساندوچ پنل رو تحلیل کرد مثلا ایا باید چسبهایی رو کی بین لایه های سانویج پنل هستند تو تحلیل مد نظرقرار داد اگه اینطور هست چه طور باید این کار رو کرد یا چطور باید اونو مش بندی کرد یا ایا باید برهم کنش(Interaction) بین لایه های مختلف رو مد نظرقرار داد یاخیر

خیلی خیلی برام ظروریه

این چیزایی که میگم خیلی مطمئن نیستم اما نظر منه شاید کمک کنه.

من کامپوزیت مدل کردم اما چسب رو نه. فکر کنم بسته به نتایجی که می خواید فرق می کنه. اگر هدف شما رفتار میان لایه ها نباشه و هدف استحکام سازه باشه فکر نکنم لزومی به تعریف چسب باشه. برای مدل کردن چسب فکر کنم cohesive element استفاده میشه. اما اگه کلمات انگلیسی رو برام بنویسی شاید بتونم بهتر بهت کنم، چون هر کسی یه ترجمه خاص خودش ر. داره.

لینک به دیدگاه
سلام

ببخشید یه قالب رو شبیه سازی کردم و 2 میلیمتر جابجایی در اون اعمال کردم تا ورق تغییر فرم بده

در قسمت نتایج چجوری باید مقدار نیروی اعمال شده رو بدست بیارم ؟

برای این کار باید کل نقاط تکیه گاهی رو انتخاب کنی بعد همه رو replace کنی و بری توی report برای RFها بخوای نرم افزار نتایج رو برات بنویسه. در انتهای فایلی که ایجاد میشه نوشته شده total اونجا مجموع کل نیرهای وارده رو نوشته.

لینک به دیدگاه
یه سوال؟

آباکو غیر از درایو c نباید جایی رسم شه؟

آباکوس رسم شه!!!!!!!!!!!!

اگر منظورت اینه که نصب شه، نه هیچ مشکلی نداره شما هر جا که دلت خواست می تونی نصب کنی. فقط کل چیزایی که لازمه نصب شه باید توی یه درایو انجام بشه.

لینک به دیدگاه

سلام بچه ها :icon_redface:

من تو Abaqus یه تحلیل دینامیکی غیر خطی انجام دادم و مجبور شدم در انتخاب increment هام از Auto استفاده کنم چون وقتی روی Fix بود با هر مقداری از Increment خطا می داد . من می خوام یه نمودار کامل و دقیق داشته باشم ولی چون Increment هام که خودکار انتخاب میشن(در حالت Auto )بزرگ هستند ، نمودار ناقص با شکستگی های ناجوری تولید میشه.میخواستم بپرسم چطور میتونم یه نمودار صاف و تمیز به دست بیارم وقتی Increment هام خودکار (در حالت Auto ) انتخاب میشن؟؟!:ws38:

لینک به دیدگاه
سلام بچه ها :icon_redface:

من تو Abaqus یه تحلیل دینامیکی غیر خطی انجام دادم و مجبور شدم در انتخاب increment هام از Auto استفاده کنم چون وقتی روی Fix بود با هر مقداری از Increment خطا می داد . من می خوام یه نمودار کامل و دقیق داشته باشم ولی چون Increment هام که خودکار انتخاب میشن(در حالت Auto )بزرگ هستند ، نمودار ناقص با شکستگی های ناجوری تولید میشه.میخواستم بپرسم چطور میتونم یه نمودار صاف و تمیز به دست بیارم وقتی Increment هام خودکار (در حالت Auto ) انتخاب میشن؟؟!:ws38:

اگر منظورت دینامیک explicit هستش که رو auto انقدر incrementهاش زیاد هست که نمودارت خیلی صاف و خوشگل بشه. احتمالا شما اومدید تعداد خروجی هایی که نوشته میشه رو کم در نظر گرفتید.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...