رفتن به مطلب

آی آدم ها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید...! +تصاویر

pesare irani

ارسال های توصیه شده

سیلام

می دونم الان باز تاپیک حذف میشه و اخطار داده میشه

اما فکر کنم ارزشش داشته باشه این تاپیک

ماه رمضونه و ماشاللله ملت کارشون شده

مهمونی دادن و ریخت و پاش هایی الکی

این مطالب و عکس ها رو بخونید

مطالبش هم نخوندین ضرر نکردین فقط عکس ها رو ببنید

شاید............

زمانی نیمایوشیج شاعر معاصر ایرانی، درد بی دردی انسان ها در برابر همنوعانشان را این گونه فریاد زد که: آی آدم ها که بر ساحل نشسته شاد و خندانید، یک نفر انگار در آب دارد می سپارد جان، آی آدم ها که بر ساحل بساط دلگشا دارید...

104966_496.jpg

به گزارش «تابناک»، نیما از بهترین تمثیل برای بی تفاوتی انسان ها نسبت به سرنوشت همنوعان خود استفاده کرد؛ بی تفاوتی نسبت به غرق شدن در دریا و چه التماس و ضجه ای دردناکتر از التماس یک انسان پیدا می شود، آن هم هنگامی که در حال غرق شدن و دم و بازدم آخرین نشئه زندگی است.

بنا بر این گزارش، امروز اما صدها هزار تن در کشوری به نام سومالی در حال غرق شدن در درون امواج سهمگین فقر هستند و فقر و گرسنگی چنان بر اندام نحیف این فرزندان بشر می کوبد که گویی، دشمنی دیرین با ساکنین نحیف کره خاکی دارد و یا انتقامی خانمان برانداز از کسانی می گیرد که گوشت و استخوان یا پوست و استخوانشان دیگر طاقت کوچکترین تازیانه فقر را هم ندارد.

104963_150.jpg

فقر و فلاکت در میان مردمان رنجور سومالی ـ کشوری که اتفاقا آمریکایی ها در آن رفت و آمد زیادی دارند! ـ به اندازه ای است که هر آنچه اکنون در عالم سیاست و اقتصاد و اجتماع، دولت، ملت و منافع و اتحاد و ائتلاف هست، در برابر آن رنگ می بازد و فقر بلایی بر سر این مردم آورده است که هر کس در هر گوشه ای از این کره خاکی، کمکی ولو به اندازه درمی به آنان بکند، شادی خلق و خالق را در پی خواهد شد.

104961_783.jpg

بر پایه این گزارش، هرچند تاکنون رهبر انقلاب و برخی مراجع معظم تقلید ایران اسلامی کمک هایی به این کشور کرده اند، بیش از اصل خود این کمک ها، ذغدغه ای است که باید با الهام از چنین کمک هایی در سراسر جهان به وجود آید، که این مسأله ای متعلق به همه بشریت است، که گروهی از هم نوعانشان برای نداشتن نان و آب و نفس، پوست و استخوانشان نقش بر زمین تفتیده آفریقا له له می زند، که... .

در همین حال، «آنتونيو گوترا»، رئيس كميسارياي عالي پناهندگان سازمان ملل پس از بازديد از بزرگترين اردوگاه پناهندگان جهان در داداب در كنيا ـ همسايه جنوبي سومالي ـ آشکارا اعلام كرد: بدترين فاجعه انساني جهان در سومالي روي داده است. هرچند سايه شوم قطحي و خشكسالي بي‌سابقه در شصت سال اخير، كشورهاي اتيوپي و كنيا و بخش‌هايي از اوگاندا و جيبوتي را نيز فرا گرفته، وضعيت سومالي وخيم‌تر از آن است كه پنداشته شود. سازمان‌هاي جهانی براي تأمين غذاي ضروري چهار ميليون انسان در معرض خطر به حدود نيم ميليارد دلار كمك مالي نياز دارند.

104964_764.jpg

گزارش‌هاي يونيسف نیز حكايت از اين دارد كه عمق فاجعه در سومالی به اندازه ای است كه پدران و مادران سوماليايي، براي دستيابي به آب و غذا مجبور مي‌شوند، كودكان خود را كنار خيابان‌ها و جاده‌ها رها كرده و به امید به دست آوردن لقمه ای نان، به اردوگاه‌هاي معدود توزيع غذا هجوم ببرند.

104968_502.jpg

براي آگاهی كساني كه چنين وضعيتي در يك گوشه برايشان عجيب مي‌نمايد، بايد گفت هم اکنون سومالي، تنها كشوري است كه از سال 1991 دولت ندارد. در واقع، پس از سرنگوني «زيادباره» ديكتاتور هشتاد ساله سومالي در سال 1991، شورشيان به جان يكديگر و مردم سومالي افتاده و سومالي را به سرزمين وحشت تبديل كردند. سازمان‌هاي بين‌المللي كه سومالي عضو آنهاست، يعني سازمان ملل، سازمان وحدت آفريقا، اتحاديه عرب و سازمان كنفرانس اسلامي در اين بیست سال به ويژه در دو سال اخير، نتوانسته‌اند کار موثري براي نجات و کمک به مردم اين كشور انجام دهند و صلح و امنيت و غذا همچنان روياي دست‌نيافتني مردم مسلمان سومالي است و 38 هزار سرباز خارجي مستقر در سومالي که بیشترشان امریکایی هستند نيز نتوانسته جهنم سومالي را تحمل‌كردني كنند.

104973_405.jpg

هرچند متوسط طول عمر انسان ها در سومالي، نزدیک 45 سال است و 35 درصد كودكان در اين كشور در آغاز تولد يا پیش از پنج سالگي تلف مي‌شوند، اما با وقايع اخير اين احتمال وجود دارد، متوسط عمر مردم سومالي باز هم كاهش يابد.

در این میان، پرسش اینجاست که چرا تلف شدن صدها هزار انسان در سومالی به گوش کسی نمی رسد، اما مثلا کشته شدن کمتر از صد نفر در نروژ، ـ هر چند بسیار تلخ ـ روزها تیتر اصلی همه رسانه های خبری از جمله ایران می شود؟ یا مثلا بحران های گوناگون کشورهای اروپایی، ماه ها رسانه ها را تحت تأثیر خود قرار می دهد، ولی مردم مستضعف سومالی همچنان می میرند و می میرند و حتی مسلمانانی که در دورترین نقاط جهان به استقبال رمضان «کریم» رفته اند، ظاهرا کرامت و بخشش را فراموش کرده اند!

104971_102.jpg

گفتنی است، جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران و نیز کمیته امداد حضرت امام خمینی(ره)، با اعلام شماره حساب هایی و نیز از طریق میعادگاه های نماز جمعه، به جمع آوری کمک های انسان دوستانه مردم نوع دوست کشورمان اقدام کرده اند... .

:icon_pf (34): :ws44: :icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 53
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

کشور خیر خواه امریکا چرا الان کاری نمیکنه:banel_smiley_4:چطور واسه عراق افغانستان دل سوزوند:banel_smiley_4:

ایران باید کمک کنه؟ چرا؟ وقتی زنای کشور ما برای زنده بودن باید تن فروشی کنن چرا به یکی دیگه کمک کنیم؟

با دیدن عکسها دلم واقعا سوخت اما یاد اوری تن فروشی زنای کشور خودم ، کلیه فروختن مردای سرزمینم ، ترک تحصیل جوونام و خودکشی و بیکاری جوونا یادم اورد اول کشور خودم:ws46:

نقل قول نگیرید اعصاب ندارم:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
کشور خیر خواه امریکا چرا الان کاری نمیکنه:banel_smiley_4:چطور واسه عراق افغانستان دل سوزوند:banel_smiley_4:

ایران باید کمک کنه؟ چرا؟ وقتی زنای کشور ما برای زنده بودن باید تن فروشی کنن چرا به یکی دیگه کمک کنیم؟

با دیدن عکسها دلم واقعا سوخت اما یاد اوری تن فروشی زنای کشور خودم ، کلیه فروختن مردای سرزمینم ، ترک تحصیل جوونام و خودکشی و بیکاری جوونا یادم اورد اول کشور خودم:ws46:

نقل قول نگیرید اعصاب ندارم:banel_smiley_4:

خوب مینا جان فکر کنم یه سرچی بکنی از میزان کمک امریکااااااااایی ها می فهمی ایران به اندازه نوک انگشت هم نمی تونه به اونا کمک کنه :w16:

خوب ایران باید کمک کنه

چه ایران چه کل جهان

جریان این مردم با مردم لبنان و سوریه و............... فرق می کنه

:icon_pf (34):

دیشب کل متن رو نخوندم تازه کل متن رو خوندم فهمیدم چه متن ولایت مداری هستش :icon_pf (34)::banel_smiley_52::icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
خوب مینا جان فکر کنم یه سرچی بکنی از میزان کمک امریکااااااااایی ها می فهمی ایران به اندازه نوک انگشت هم نمی تونه به اونا کمک کنه :w16:

خوب ایران باید کمک کنه

چه ایران چه کل جهان

جریان این مردم با مردم لبنان و سوریه و............... فرق می کنه

:icon_pf (34):

دیشب کل متن رو نخوندم تازه کل متن رو خوندم فهمیدم چه متن ولایت مداری هستش :icon_pf (34)::banel_smiley_52::icon_pf (34):

نخیر

تو بیا یه سر شیرخواهگا بزم بچه ها تو مگسن

بیا یه سر بزن اطرف شهرهای گیلام بچه ها روزی یه وعده نون میخورن

نمیدونن گاز چیه حموم چشه نظافت چیه

وقتی به یه بچه میگی ارزوت چیه

میگه کاش باابم چایی بخره چایی بخوریمو نون

نشنیدی تا بسوزی:w00:

من دیدم میگم:w00:

لینک به دیدگاه

به قول مینا چرا اگر هم عکس میذاری از کشور خودمون و بدبختی های خودمون نمیذاری البته جای تاپیکت هم اینجا نیست تا چن دقیقه دیگه میره بخش عکس

لینک به دیدگاه
نخیر

تو بیا یه سر شیرخواهگا بزم بچه ها تو مگسن

بیا یه سر بزن اطرف شهرهای گیلام بچه ها روزی یه وعده نون میخورن

نمیدونن گاز چیه حموم چشه نظافت چیه

وقتی به یه بچه میگی ارزوت چیه

میگه کاش باابم چایی بخره چایی بخوریمو نون

شنیدی تا بسوزی:w00:

من دیدم میگم:w00:

همه اینا قبول اما چه ربطی به امریکا داره

تو خود ایران هزاران نفر هستن که شبا سر گرسنه زمین میزارن

تو کل روز یه ودعده غذا اونم اگر باشه نون خالی می خورن :icon_pf (34):

اما بای میگن بنی ادم اعضای یک دیگر اند :icon_pf (34):

فکر نکنم کمک به این مردم سومالی و اتیوپی کسی تو کشور رو ناراضی کنه

اما کمک به لبنان سوریه و............................. هستش که اون وقت باید بگی چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است :ws44:

لینک به دیدگاه
به قول مینا چرا اگر هم عکس میذاری از کشور خودمون و بدبختی های خودمون نمیذاری البته جای تاپیکت هم اینجا نیست تا چن دقیقه دیگه میره بخش عکس

این میره مرخصی اوم میاد اون میاد این میره :banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه
1 لحظه خودتونو جای اونا بذارید!

چرا هیچکی خودش جای زنای کشور من نمیزاره

چرا هیچکی خودشو جای پسرای کشور من نمیزاره

مردای کشور چه گناهی کردن برن تو ژاپن یا هر کشور دیگه کار کنن دور از خانواده

همه اینا قبول اما چه ربطی به امریکا داره

تو خود ایران هزاران نفر هستن که شبا سر گرسنه زمین میزارن

تو کل روز یه ودعده غذا اونم اگر باشه نون خالی می خورن :icon_pf (34):

اما بای میگن بنی ادم اعضای یک دیگر اند :icon_pf (34):

فکر نکنم کمک به این مردم سومالی و اتیوپی کسی تو کشور رو ناراضی کنه

اما کمک به لبنان سوریه و............................. هستش که اون وقت باید بگی چراغی که به منزل رواست به مسجد حرام است :ws44:

چرا؟ من هستم:banel_smiley_4: من ناراضیم

خود تو دو روز دیگه درست تموم میشه سربازیتو میری میای بری سر کار نمیتونی ؟

چرا؟

سرمایه کشورم چرا باید بره جای دیگه

بله اگه داشتیم خودمون بیکار نداشتیم خودمون زن بی سرپرست نداشتیم حرفت درست بود

اما خودمون نداریممممممم:w00:

لینک به دیدگاه

خدایا !

کودکان گل فروش را می بینی ؟!

مردان خانه به دوش ...

دخترکان تن فروش ...

مادران سیاه پوش ...

...واعظان دین فروش ...

محرابهای فرش پوش ...

پسران کلیه فروش ...

همه را می بینی ؟

کاری کن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...