رفتن به مطلب

ازلذتهای کوچک زندگیت بگو........

ارسال های توصیه شده

اینکه ابجی جونت از بس وقت نکردی بری کاموا بخری...خودش رفته کاموا خریده داره برات شال و دستکش میبافه:hapydancsmil:چقده میچسبه:ws3:

لینک به دیدگاه

حس رضایت از خود از اون جهت که همیشه سعی کردی شهروند متمدن و باشعوری باشی ... (استفاده بهینه از منابع طبیعی ، مخالفت و مبارزه با مصرف گرایی ، عدم حمایت از گران فروشان و مال مردم خوران ، پول ندادن به گدایان خیابانی و صدقه و... ، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ، تفکیک زباله ها و تحویل آن به مراکز بازیافت ، انجام امور بانکی به صورت اینترنتی و الکترونیکی ، عدم ایجاد مزاحمت و معذب نمودن سایر افراد جامعه ، عدم ایجاد ترافیک تا حد امکان و ...)

لینک به دیدگاه
حس رضایت از خود از اون جهت که همیشه سعی کردی شهروند متمدن و باشعوری باشی ... (استفاده بهینه از منابع طبیعی ، مخالفت و مبارزه با مصرف گرایی ، عدم حمایت از گران فروشان و مال مردم خوران ، پول ندادن به گدایان خیابانی و صدقه و... ، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ، تفکیک زباله ها و تحویل آن به مراکز بازیافت ، انجام امور بانکی به صورت اینترنتی و الکترونیکی ، عدم ایجاد مزاحمت و معذب نمودن سایر افراد جامعه ، عدم ایجاد ترافیک تا حد امکان و ...)

افرین.!!!!!شهروند متمدن

واقعا هم ی این کارا رو میکنی؟؟؟

مثلا درزمینه مصرف گرایی چیکارمیکنی؟:w16:

لینک به دیدگاه
افرین.!!!!!شهروند متمدن

واقعا هم ی این کارا رو میکنی؟؟؟

مثلا درزمینه مصرف گرایی چیکارمیکنی؟:w16:

الان تیکه که ننداختی نه؟! :ws3:

همون مثال هایی که زدم دیگه :whistle:

مثلا در مورد استفاده بهینه از آب ، اگر لباسی چیزی رو بصورت دستی شست و شو بدم با آب باقیمونده ش، برای شست و شوی ماشین یا مصارف مشابه استفاده میکنم... آب تمیزی که قراره دور ریخته بشه رو برای آبیاری گلدونها استفاده میکنم و خیلی مثال های دیگه ... کلا سعی میکنم تا جاییکه امکان داره آب دور ریخته نشه و اگه میشه چند بار از یک مقدار آبی استفاده بشه که در حالت عادی فقط یکبار استفاده میشه...:whistle:

مساله آب واقعا نیاز به عزم جدی مردم داره که بعید هم میدونم مردم رعایتی بکنند ....

البته من تدابیر خاصی هم در این زمینه هم دارم و ترجیح میدم فعلا پرده ای ازشون برندارم ... اگر سرمایه ای میداشتم به فکر تاسیس دو شرکت (نه شرکت کوچک ، شاید بشه گفت یک سازمان یا نهاد در مقیاس کشوری و حتی جهانی:w58:) بودم که برای 2 تا از معضلات و مشگلات شهرهای ایران کم آبی و ترافیک چاره اندیشی کردم ... بعله من همچین نبوغی دارم و قدرمو نمیدونند توی این مملکت!:whistle:

در مورد مصرف گرایی یک مقوله ایه که باید افراد بیشتری این دغدغه رو داشته باشند و به قول معروف یک دست صدا نداره ...

منم سعی ای که میکنم اینه که خانواده ام رو هم همراه کنم با خودم ... مثلا در مورد مصرف مواد غذایی، مادرم همیشه یک عادت داشت هر غذایی که درست میکرد مقداریش باقی می موند که معمولا هم بعدا" دور ریخته میشد .... از بس بهش گفتم دیگه الان به اندازه ی هر وعده ی عذایی خودمون فقط درست میکنه ...

در مورد لباس همیشه دو نوع لباس میخرم ... یک دست لباس مرغوب و با کیفیت برای جاهای مهم ... و یک دست لباس ارزان قیمت برای استفاده ی جاهای غیر مهم که الکی لباس مستهلک نشه... مثلا امکان نداره که با کفش چرمی 200 هزار تومنی بخوام رانندگی کنم توی این اوضاع داغون ترافیک ... که با کلاج و ترمز کفش داغون بشه ... و اگر لازم باشه هم یک جفت دمپایی هم با خودم برمیدارم و کفشا رو توی صندوق میزارم!

یا در مورد جلوگیری از هدر شدن کاغذ ، همیشه کاغذهایی که یک طرفشون سفید هست رو نگه میدارم و برای استفاده از جزوه نویسی یا هر موقعی که استفاده بشه از همونها استفاده میکنم ... معمولا هم اگر پرینتی چیزی داشته باشم حتما به اون تایپ و تکثیری میگم که برای من پشت و رو پرینت بگیر تا کمتر کاغذ استفاده بشه ... ضمن اینکه همیشه استفاده از برگ کاهی و اینجور کاغذا رو برای مصارف غیر مهم ، چرک نویس و ... در نظر میگیرم ...

با پسماندهای غذایی و موادی که میشه کود درست کرد کود و کمپوست درست میکنم ...

و...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...