رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

به قول اسکار لویس ، مردم فقیر دارای یک فرهنگ فقر هستند که در سازگاری با زندگی آنها قرار دارد.

این جمله از اسکار لوئیس به نظر من خیلی مهمه و خلاصه کار رو می تونه بیان کنه

ولی بیانش به این صورت مشکل داره

به نظر شما بیانش به چه صورت بهتره ؟

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 65
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

اولا با تحقق پذیری مخالفتی ندارم

دوما اینطور نیست که بگیم اگر طرحی اجرا شده خوب محقق شده این مطلب درست نیست عزیز :a030: خیلی از طرح ها اجرا میشه و به یک سری اهدافش میرسه و به یک سری اهدافش نمیرسه پس می تونیم میزان تحقق پذیری طرح ها رو بررسی کنیم

سوما کلمه میزان به نظر من برای گریز از رعایت قاعده نداشتن پیش قضاوت در تحقیق ها اومده

باز هم ببینیم نظر دیگران چیه ؟ :icon_pf (44):

تا جایی که من دیدم به جای"میزان تحقق" از عبارت " تححق پذیری" استفاده میشه که دقیقا همون معنی رو میده با این فرق که متعارفتر هستش. وقتی میگیم بررسی تحقق پذیری هیچ قضاوتی نشده هاااا.

خب اگه طرح به همه اهدافش نرسیده نباید بگیم طرح اجرا شده. طرح اجرا شدهبه من این رو القا میکنه که تمام اجرا شده. بگیم طرحهای ارائه شده یا طرحهای در مرحله اجرا یا طرحهای ناموفق یا ....

خب منتظر نظر بقیه میمونیم

به نظر من هم تحقق پذیری بهتره ولی اینکه بگیم تحقق پذیری طرح ها به خواننده و نویسنده این موضوع رو القا میکنه که میخواهیم درصد اجرای طرح نسبت به زمان برنامه ریزی اون یا میزان پیشرفت کار رو نشون بدیم. در حالیکه ما با طرحی روبرو هستیم که اجرا شده و منظور ما از تحقق پذیری میزان موفقیت و دست یافتن طرح به اهداف طرح است. در ضمن نکته ای که بهش باید توجه کرد نوع خود طرح هاست ، آیا طرحها با رویکردی ساده جامع تهیه شده یا با رویکردی راهبردی

اگه رویکرد به صورت ساده و جامع باشه که فقط باید به اهدافی که در طرح مشخص شده بپردازیم و درصد پیشرفت و موفقیت رو تو اونا بررسی کنیم ولی اگه طرح رویکردی راهبردی داره پس میتونه بازگشت داشته باشه و نواقص طرح شناسایی بشه و در قالب پروژه ای مکمل یا در دل خود طرح با رویکردی باتزگشتی اصلاح بشه.

منظورم از این تفاسیر این بود که مشخص شدن نوع طرح در به کار بردن کلمه تحقق پذیری موثر است و در این صورت میتوان حتی کلمات مشابه و نزدیکتری به کار برد.

لینک به دیدگاه

به نظر من هم تحقق پذیری بهتره ولی اینکه بگیم تحقق پذیری طرح ها به خواننده و نویسنده این موضوع رو القا میکنه که میخواهیم درصد اجرای طرح نسبت به زمان برنامه ریزی اون یا میزان پیشرفت کار رو نشون بدیم. در حالیکه ما با طرحی روبرو هستیم که اجرا شده و منظور ما از تحقق پذیری میزان موفقیت و دست یافتن طرح به اهداف طرح است. در ضمن نکته ای که بهش باید توجه کرد نوع خود طرح هاست ، آیا طرحها با رویکردی ساده جامع تهیه شده یا با رویکردی راهبردی

کاملا موافقم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

اگه رویکرد به صورت ساده و جامع باشه که فقط باید به اهدافی که در طرح مشخص شده بپردازیم و درصد پیشرفت و موفقیت رو تو اونا بررسی کنیم ولی اگه طرح رویکردی راهبردی داره پس میتونه بازگشت داشته باشه و نواقص طرح شناسایی بشه و در قالب پروژه ای مکمل یا در دل خود طرح با رویکردی باتزگشتی اصلاح بشه.

منظورم از این تفاسیر این بود که مشخص شدن نوع طرح در به کار بردن کلمه تحقق پذیری موثر است و در این صورت میتوان حتی کلمات مشابه و نزدیکتری به کار برد.

کاملا موافقم

این طرح ها توسط فرمانداری و شهرداری و کمیته امداد امام صورت گرفته هیچ کدوم راهبردی نبوده

مرسی مهرداد جان به نکته بسیار مهمی اشاره کردی عزیز:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

به قول اسکار لویس ، مردم فقیر دارای یک فرهنگ فقر هستند که در سازگاری با زندگی آنها قرار دارد.

يه مدت اين تاپيك خاك خورد گفتم به يه سرانجامي برسونيم

به نظرمن اين جمله اسكار لوئيس كه يكي از بزرگترين نظريه پردازان است مي تواند خلاصه مطلب را بيان كند اما بهتر است كه به اين صورت بيان گردد :

(اسكار لوئيس معتقد است مردم فقیر دارای یک فرهنگ فقر هستند که در سازگاری با زندگی آنها قرار دارد. )

اينگونه بيان كردن مسئله جمله را ازحالت نقل و قول خارج مي كند(آوردن نقل و قول درچكيده يكي ازضعف هاي آن محسوب مي شود و بهتر است كه آورده نشود) و اينگونه نشان ميدهد كه اين جمله اعتقادلوئيس است نه نقل قول وي .:a030:

لینک به دیدگاه
يه مدت اين تاپيك خاك خورد گفتم به يه سرانجامي برسونيم

به نظرمن اين جمله اسكار لوئيس كه يكي از بزرگترين نظريه پردازان است مي تواند خلاصه مطلب را بيان كند اما بهتر است كه به اين صورت بيان گردد :

(اسكار لوئيس معتقد است مردم فقیر دارای یک فرهنگ فقر هستند که در سازگاری با زندگی آنها قرار دارد. )

اينگونه بيان كردن مسئله جمله را ازحالت نقل و قول خارج مي كند(آوردن نقل و قول درچكيده يكي ازضعف هاي آن محسوب مي شود و بهتر است كه آورده نشود) و اينگونه نشان ميدهد كه اين جمله اعتقادلوئيس است نه نقل قول وي .:a030:

اصلاً لازمه که این نقل قول یا عقیده نظریه پردازی تو چکیده آورده بشه؟ :JC_thinking: به نظرم ضرورت نداره و میتونه کلاً حذف بشه.

لینک به دیدگاه
اصلاً لازمه که این نقل قول یا عقیده نظریه پردازی تو چکیده آورده بشه؟ :JC_thinking: به نظرم ضرورت نداره و میتونه کلاً حذف بشه.

حق باتوئه عزیز

توی بسیاری از چکیده هامی تونیم حذفش کنیم ولی بعضی اوقات یه جمله بیانگر کل مطلبیه که می خواییم بگیم غرض ازآوردن این نقل قول واین مثال هم اینه که بگیم که زمانی که بخواییم نقل قول روبیاریم به چه صورت باشه بهتره که عیب محسوب نشه . :a030:

لینک به دیدگاه
  • 9 ماه بعد...

1. بسی سپاسگذارم از مهندس حمید واسه ایچاد این تایپیک کاربردی:w16: (با این که یه سالی هست که خاک می خوره ولی خداییش خیلی باحاله)

2. از دوستان شرکت کننده در بحث هم متشکر می باشم.... اینجا کلی نکته یاد گرفتم و بسی خرسند می باشم:hapydancsmil:

3. چکیده:whistle:

حاشیه نشینی و توانمند سازی مناطق حاشیه نشین

(مطالعه موردی : بررسی تاثیرات وضعیت اجتماعی حاشیه نشینان بر میزانتحقق پذیری توانمند سازی و بررسی چالش هایی که مانع تحقق کامل اهداف در مناطق حاشیه نشین شهر بهشهر شده اند.)

رشد خودرو و بی ضابطه ی گروه های کم در امد در حاشیه شهرها به عنوان یکی از آسیب های شهری شناخته می شود.بر طرف کردن معضلات و مشکلاتی که حاشیه نشینان برای شهرها بوجود می آورند ، همواره یکی از دغدغه های بزرگ مسئولین شهری محسوب می گردد . یکی از عوامل اصلی بوجود آمدن حاشیه نشینی که کمتر مورد توجه مسئولین و دست اندرکاران شهری قرار گرفته است توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی حاشیه نشینان است که بیش از پیش مورد تاکید جامعه شناسان می باشد. اسکار لویس معتقد است؛مردم فقیر دارای یک فرهنگ فقر هستند که در سازگاری با زندگی آنها قرار دارد. به عقیده متخصصین جامعه شناسی برای رفع این معضل باید ابتدا به بررسی فرهنگ فقر و روش زندگی و ابعاد اجتماعی زندگی این مردمان بپردازیم .

حاشیه نشینی در شهر بهشهر با قدمتی بالغ بر 300 سال یکی از قدیمی ترین و مهمترین معضلات این شهر محسوب می گردد که به صورت مناطقی با مساکن کم دوام و غیر استاندارد (حلبی آباد) و تکدی گری نمود پیدا کرده است. تحقیق حاضرحاصل گردآوری داده ها که به صورت پرشسنامه ، مصاحبه و مشاهدات عینی انجام پذیرفته است. در این مقاله از روش توصیفی_تحلیلی استفاده شده است. تجزیه و تحلیل داده ها با استفاده از نرم افزارهای SPSS(Ver18) ، ARC GIS(Ver9.3) صورت گرفته است. ما دراین تحقیق برآن شدیم که با توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی از قبیل بعدخانوار،نوع معیشت،شیوه زندگی،آداب ورسوم و... مناطق حاشیه نشین به بررسی تاثیرات این عوامل رابرمیزان تحقق طرح های اجرا شده توسط ادارات ونهادهای مختلف مانندشهرداری،فرمانداری،کمیته امدادامام(ره)و... بپردازیم. با توجه به بررسی های انجام شده عوامل مذکور از موثرترین مشکلات در عدم توفیق طرح های اجراشده توسط نهادهای مسئول می باشد که در ادامه مفصل به آن ها پرداخته می شود ....تیکه آخر حذفید....

کلمات کلیدی :بهشهر،حاشیه نشینی ، شیوه زندگی، وضعیت اجتماعی

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

از نطر من روی عنوان موضوع بیشتر کار کن

بررسی تاثیرات وضعیت اجتماعی و فرهنگی حاشیه حاشیه نشینان بر توانمندسازی اقتصادی مناطق حاشیه نشین

2بار حاشیه حاشیه نشینان تکرار شده و زیاد حاشیه بیان شده

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

سلام.دستمردم!ارشدبرنامه ریزی شهری مجاز اوردم دارم مرحله دوم تشریحی اماده میشم.اگه نقشه شیت بندی یا مقاله یاهرچی که بتونه کمکم کنه تا دست پرتربرم سرازمون بهم ایمیل بزنی ازت ممنون [EMAIL="میشم.dastmard_afieh@YAHOO.com"]میشم.dastmard_afieh@YAHOO.com[/EMAIL]

لینک به دیدگاه
از نطر من روی عنوان موضوع بیشتر کار کن

بررسی تاثیرات وضعیت اجتماعی و فرهنگی حاشیه حاشیه نشینان بر توانمندسازی اقتصادی مناطق حاشیه نشین

2بار حاشیه حاشیه نشینان تکرار شده و زیاد حاشیه بیان شده

با نظرت موافقم البته حاشیه که بولد کردم اشتباه تایپی بود بجای مناطق حاشیه نشین بیارم آن مناطق چطوره ؟

لینک به دیدگاه

:a030:الان از دیدگاه یه شهرساز

توضیحات اولیه اش زیاده!

مهم ترین یافته ها و نتایج به صورت خلاصه بیاد ... (ما دراین تحقیق برآن شدیم که با توجه به وضعیت اجتماعی و فرهنگی از قبیل بعدخانوار،نوع معیشت،شیوه زندگی،آداب ورسوم و... مناطق حاشیه نشین به بررسی تاثیرات این عوامل رابرمیزان تحقق طرح های اجرا شده توسط ادارات ونهادهای مختلف مانندشهرداری،فرمانداری،کمیته امدادامام(ره)و... بپردازیم. با توجه به بررسی های انجام شده عوامل مذکور از موثرترین مشکلات در عدم توفیق طرح های اجراشده توسط نهادهای مسئول می باشد)

الان نتیجه خاصی اینجا مشاهده نمی شه!

آخر چکیده باید یه جمع بندی و کاربرد تحقیق داشته باشه... که وجود نداره

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...