رفتن به مطلب

مغز ذرتي، حاصل اعتياد به اينترنت!

ارسال های توصیه شده

يک مطالعه نشان داد: افرادي که زمان زيادي را در فضاي اينترنت صرف مي کنند نمي‌توانند با زندگي واقعي کنار بيايند.

به نقل از سي ان ان، اين مطالعه نشان داد که استفاده زياد از اينترنت حتي تغيير ساختار فيزيکي مغز را نيز به دنبال دارد.

محققان اين پروژه مي‌گويند: ما نمي‌توانيم آرام در ايستگاه اتوبوس بنشينيم و منتظر اتوبوس باشيم. اين خيلي بد است چرا که مغز ما به آن زمان کم براي استراحت و پردازش اشيا نياز دارد.

بيشتر افراد نشانه‌هايي از اعتياد به اينترنت دارند و نمي‌توانند بدون اينترنت زندگي کنند.

ديويد لوي، يکي از اين محققان، گفت: زندگي آنلاين به داشتن "مغز ذرتي" منتهي مي‌شود. عملکرد چند تکليفي اينترنت باعث مي‌شود تا زندگي عادي کُند و خسته کننده به نظر برسد.

وي افزود: علاوه بر اين، گذراندن زمان زياد در محيط‌هاي مجازي باعث مي‌شود که افراد نتوانند احساسات ديگران را بفهمند.

1k3y07nh5b5smv1qvfe3.jpg

لینک به دیدگاه

من الان فکر کنم به این حالت دچار شدم

یه نمونه اش امروز یکی از بچه ها داشت کنارم خط می نوشت اما یه دفعه دستش لرزید و کارش خراب شد

به من گفت وای خراب شد بدبخت شدم

من هم سریع گفتم عیب نداره یه ctrl+z بگیر

واقعا خودم از خودم ناامید شدم :banel_smiley_4:

یا قبلا اگر دنبال مطلبی بودم میرفتم سراغ کتابخونه و هر جوری که بود از توی کتابا چیزی رو که می خواستم پیدا می کردم

اما الان در یه حرکت فقط سرچ گوگل تمام نیازم رو رفع می کنه :icon_pf (34):

خدا به داد نسل ما برسه :sigh:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...