رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

خوب شد لوکوربوزیه مرد و گرنه ی گند دیگه می زد به دنیا،پاریس،این تنها یادگار جاوید طراحی شهری و شهرسازی اثر خودم به فنا می داد.گارنیه هم کلی به خودش فشار آورد رفت زونینگ کرد ی گند دیگه به مجموعه افتخارات مدرنیستای بعد من زد.شماها هر چی دارین(خوباشو) و یاد گرفتین از صدقه سر منه.این همه لشکر آمده ،به عشق هاسمن آمده:w16:

هوسمون جون. کجا بودی تا حالا؟:w02:

یادت رفت زدی بافت پاریس بدبخت رو تیکه پاره کردی؟ بعدشم تو از خودت قدرتی داشتی اصلا؟

نمی دونم چرا کارای ناپلئون سوم بدبخت به اسم تو خورده!

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 147
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب شد لوکوربوزیه مرد و گرنه ی گند دیگه می زد به دنیا،پاریس،این تنها یادگار جاوید طراحی شهری و شهرسازی اثر خودم به فنا می داد.گارنیه هم کلی به خودش فشار آورد رفت زونینگ کرد ی گند دیگه به مجموعه افتخارات مدرنیستای بعد من زد.شماها هر چی دارین(خوباشو) و یاد گرفتین از صدقه سر منه.این همه لشکر آمده ،به عشق هاسمن آمده:w16:

بعد از مدتی که درگیر تهیه طرح های توسعه شهری برای شهرهای پروسی بودم گفتم یه سری به اینجا بزنم ببینم تو

جمع فسیل شده های شهرسازی چه خبره!!!:ws3:

هاسمان من همیشه تحت تاثیر اعتماد به نفست بودم...منو یاد محمود می ندازی:banel_smiley_4:

فکر کنم اگر توی سازمان نظامی- سیاسی پاریس فعالیت می کردی بختر تر بووود!!! برو کنار بذار باد بیاد :ws37:

• Like 5
لینک به دیدگاه
هوسمون جون. کجا بودی تا حالا؟:w02:

یادت رفت زدی بافت پاریس بدبخت رو تیکه پاره کردی؟ بعدشم تو از خودت قدرتی داشتی اصلا؟

نمی دونم چرا کارای ناپلئون سوم بدبخت به اسم تو خورده!

پاریس بدبخت بود ،زیر سایه ی مبارک من خوشبخت شد:ws52:.بلند فک نکن لکوربوزیه جان چون می شنوم میگی آره واللله خدایش حق با توئه هاسمن جان،کارت همیشه درسته.ناپلئون که شعور شهرسازی نداشت،نبوغ از من و پول و زور از اون بود:167:

• Like 4
لینک به دیدگاه
بعد از مدتی که درگیر تهیه طرح های توسعه شهری برای شهرهای پروسی بودم گفتم یه سری به اینجا بزنم ببینم تو

جمع فسیل شده های شهرسازی چه خبره!!!:ws3:

هاسمان من همیشه تحت تاثیر اعتماد به نفست بودم...منو یاد محمود می ندازی:banel_smiley_4:

فکر کنم اگر توی سازمان نظامی- سیاسی پاریس فعالیت می کردی بختر تر بووود!!! برو کنار بذار باد بیاد :ws37:

در روایات اومده هر وقت اسم منو(هاسمن )شنیدی باید صلوات بدی،اشکال نداره ما بزرگ ترها همیشه هوای کوچولوارو داریم،می بخشیمشون،پاریس نرفتی،برو حرفت پس می گیری:a030:فسیلها هیشه قیمتشون از سایرین بالاتره:ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه

خب من یه مدت رفته بودم برداشت میدانی واسه یه کار انجام بدم و نبودم، حالا اومدم ببینم چه خبره. ایشالا از امروز هستم در جمع ارواح محترم و محترمه :w02:

هوسمان جان شما از کجا اومدی دیگه :banel_smiley_4: کم از این مدرنیستا میکشیدیم، تو هم اومدی؟ :banel_smiley_4:

خیر سرت رفتی طرح دادی واسه پاریس؟ الان مردمی که اون زمان تو پاریس بودن از تو گور بلند بشن که پدرتو در میارن :ws28: بابا شماها چرا هیچ کدوم به انسان ها توجهی نمی کنین؟ :w000:

میشینین 4تا خط اینور اونور میکشین، اسمشم میذارین شهرسازی :icon_pf (34):

اصلاً چی شد که تصمیم گرفتی یه همچین طرحی بدین واسه پاریس و از ریشه و بن بزنی نابودش کنی :ws52:

• Like 5
لینک به دیدگاه
خب من یه مدت رفته بودم برداشت میدانی واسه یه کار انجام بدم و نبودم، حالا اومدم ببینم چه خبره. ایشالا از امروز هستم در جمع ارواح محترم و محترمه :w02:

هوسمان جان شما از کجا اومدی دیگه :banel_smiley_4: کم از این مدرنیستا میکشیدیم، تو هم اومدی؟ :banel_smiley_4:

خیر سرت رفتی طرح دادی واسه پاریس؟ الان مردمی که اون زمان تو پاریس بودن از تو گور بلند بشن که پدرتو در میارن :ws28: بابا شماها چرا هیچ کدوم به انسان ها توجهی نمی کنین؟ :w000:

اصلاً چی شد که تصمیم گرفتی یه همچین طرحی بدین واسه پاریس و از ریشه و بن بزنی نابودش کنی :ws52:

بی انصاف نشو گدسی :ws3:

من همه فکر و ذکرم آدما بودن...خداییش کدومتون اندازه من نظر مردم رو واسه طرح های توسعه شهری می خواستین؟ هاااااااااااااااااان :w00:

من برای تهیه طرح هر شهری به اونجا سفر می کردم و از ساکنین بومی و صاحب نظرای شهرسازی درباره مسائل

شهرشون و خواسته هاشون می پرسیدم و در این باره مطلع می شدم .... این تو اون دوران خیلیه هاااااااااااااااااااااااااااااااا

فکر کن!!!:ws52:

این نشان شهرساز بزرگ اشتوبن است.... احترام بگذارییییییییییییییییییییید !!!! :banel_smiley_4:

• Like 5
لینک به دیدگاه

مگه تو به انسان ها توجه میکنی زیست شناس

:ws3:

تو که فقط به طبیعت و جک جونور توجه داری :icon_pf (34): آخه من نمی دونم کی به تو گفته بیای نظر بدی بابا صد دفعه بهت گفتم میگن شهرنشین نمیگن تارزان که :ws28:

• Like 5
لینک به دیدگاه

مگه تو به انسان ها توجه میکنی زیست شناس

:ws3:

تو که فقط به طبیعت و جک جونور توجه داری :icon_pf (34): آخه من نمی دونم کی به تو گفته بیای نظر بدی بابا صد دفعه بهت گفتم میگن شهرنشین نمیگن تارزان که :ws28:

حداقل زیست شناسی یه ربطی به موجودات زنده که یکیش انسان باشه داره. شما که هیچ توجهی به موجود زنده (که یکیش انسانه) و فضای زنده و کلاً زندگی شهری ندارین. :w000:

• Like 5
لینک به دیدگاه

یک کلمه هم از کارگر راه آهن

:ws28:

بابا تو کجا فکر کردن در مورد مردم کجا

همش تقصیر این دکتر پاکزاده دیگه یه چهارتا کلمه در مورد تو نوشت توهم دورورداشتی ؟ :ws3:

خوشحالیا....!!!حالا شما دو کلمه بووگو ما شاد شیم :4chsmu1:

دکتر پاکزاد می گفت یا نمی گفت، فرقی به حال من نمی کرد!!! جهان سومی ها چی شون به موقع ست که شناختن

تاریخ علم شهرسازیشون به موقع باشه؟؟؟ نکنه توام جهان سومی بودی صداشو در نمیاری؟؟

این نیز از برای شماست : :3384s:

• Like 5
لینک به دیدگاه
تو هم دیگه زیاده روی میکردی. نه به این شوریه شوری، نه به اون بی نمکی :banel_smiley_4:

مهم اینه که اون برداشتتو کامل انجام بدی، حالا یه قسمت برداشتم وضعیت اجتماعی و اقتصادیه.

چرا گدس شورش خوشمزه تره.....تو داغی نمی فهمی!!!:ws3:

نوزاد شهرتون چطوره؟ بزرگ شده؟؟:ws28:

اینقدرم برداشت برداشت نکن....نصفتون فقط نظر دادین و اسم در کردین...من همیشه دغدغه عملی کردن نظریات

خودمو و بقیه نظریه پردازارو داشتم.....مهم عمل کردنه، نظریه دادن که اووووه فراوون آسونه.. وااااالاااا:banel_smiley_4:

• Like 5
لینک به دیدگاه
چرا گدس شورش خوشمزه تره.....تو داغی نمی فهمی!!!:ws3:

نوزاد شهرتون چطوره؟ بزرگ شده؟؟:ws28:

اینقدرم برداشت برداشت نکن....نصفتون فقط نظر دادین و اسم در کردین...من همیشه دغدغه عملی کردن نظریات

خودمو و بقیه نظریه پردازارو داشتم.....مهم عمل کردنه، نظریه دادن که اووووه فراوون آسونه.. وااااالاااا:banel_smiley_4:

رکن اصلی هر کاری همین پژوهشه. خب منم نظریاتم اکثراً کاربردی بودن، نظریه الکی دادم چون معتقدم شهرسازی یه علم کاربردیه و نظریاتی هم که داده میشه باید از روی تجربه باشه و کاربردی.

شما با این کاراتون تو همون بچگی زدین کشتین اکثر نوزاد شهرامو :w000:

البته زیاد از کارای تو ایراد نمیگیرم، چون میدونم بالاخره هر دوره با دوره های قبلی فرق میکنه و شهرسازی هم با توجه به اون دوره ها میتونه متفاوت باشه.

چون هر شهر قبل از هرچیز مکان بازتولید تمدن است و هر شهر نمونه بارز تمدن معاصر است.

• Like 5
لینک به دیدگاه

دستم درد نکنه ،آقا زور داریم هر کاری بخوایم می کنیم،نفس کش،نمی شنوم،صدا نمیاد،اگه من نبودم الان ملت به جای بهبه و چهچه کردن به پاریس از بو گند فاضلابش و بیماریهای خلق الله ش فراری بودن،خیابون اپرا رو کی طراحی کرد،شانزه لیزه از صدقه ی کی کف بر همتون شد؟من پدر مردم زمان خودمو تو ی برهه در آوردم که به شما آیندگان ،گلهای بهار زندگی حال بدم،من که خودم نخواستم ولی ناپلئون نبوغ منو می دونست،ول کنم نبود:ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه
دستم درد نکنه ،آقا زور داریم هر کاری بخوایم می کنیم،نفس کش،نمی شنوم،صدا نمیاد،اگه من نبودم الان ملت به جای بهبه و چهچه کردن به پاریس از بو گند فاضلابش و بیماریهای خلق الله ش فراری بودن،خیابون اپرا رو کی طراحی کرد،شانزه لیزه از صدقه ی کی کف بر همتون شد؟من پدر مردم زمان خودمو تو ی برهه در آوردم که به شما آیندگان ،گلهای بهار زندگی حال بدم،من که خودم نخواستم ولی ناپلئون نبوغ منو می دونست،ول کنم نبود:ws3:

مگه بقیه مادرشهرهای هم دورش الان دارن تو بو گند فاضلاب و بیماری ها غلت (قلط، قلت، غلط بستگی داره چطوری بخونیش :ws3: ) میزنن که پاریسم بزنه. برداشتی به جای حل مشکل صورت مسئله رو کلاً پاک کردی افتخارم میکنی؟ :banel_smiley_4:

نه فقط آه مردم اون موقع پاریس، آه خیلی از مردمای بقیه کشورهای دیگه هم پشت سرته. :w000: یه چیز افتاد تو دهنشون به اسم الگوی هوسمان و اینا، گند زدن به شهراشون رفت که هنوزم اثراتش مونده و هنوزم دنبال اینن که اون خرابکاریا رو اصلاح کنن :icon_pf (34):

• Like 6
لینک به دیدگاه
مگه بقیه مادرشهرهای هم دورش الان دارن تو بو گند فاضلاب و بیماری ها غلت (قلط، قلت، غلط بستگی داره چطوری بخونیش :ws3: ) میزنن که پاریسم بزنه. برداشتی به جای حل مشکل صورت مسئله رو کلاً پاک کردی افتخارم میکنی؟ :banel_smiley_4:

نه فقط آه مردم اون موقع پاریس، آه خیلی از مردمای بقیه کشورهای دیگه هم پشت سرته. :w000: یه چیز افتاد تو دهنشون به اسم الگوی هوسمان و اینا، گند زدن به شهراشون رفت که هنوزم اثراتش مونده و هنوزم دنبال اینن که اون خرابکاریا رو اصلاح کنن :icon_pf (34):

درد پاریس بس نبود،بیام جور کش بقیه م بشم:ws52:،اونا مشکل خودشون داشتن،پاریسم مشکل خودش،پاش بیوفته خشن تر از اینام رفتار می کردم،بهر حال هاسمن و سوسول بازی،می زنم قلم و قم می کنم هر چی عنصر غیر شهریه،ببینم نفس از کسی در میاد:ws2:همیشه تقلید از نوابغ الزاما راه به جایی نمی بره،رابرت موزز ی استثنا بود که همونطور که من پاریس و پاریس کردم ،اونم نیویورک نیویورک کرد،ولی بقیه رو ببین تو همین ایران،دوره رضا شاه سواد برخورد مناسب وجود نداشت،واین شد که می بینی ولی خداییش من هر کاری که کردم کار درست بود،پاریس زمان من اولین مادر شهر واقعی و اولین شهر صنعتی جهان بود و اوضاعش خیلی وخیم تر از این بود که بشه با طرحهای بلند و درستش کرد حدود 6 -7 سال وقت داشتم و نهایت سعیمو کردم و خیلی ام راضی ام و خدام ازم راضیه،دیگه شماها چی میگین؟:ws3:

• Like 5
لینک به دیدگاه
وای من کشته مرده، خط کشیدنای کامیلو زیته ام! :ws3: دیدی بچه قرتی خطای کج و کوله میکشه بعد می ره از دور هی نیگاش می کنه، بعد میگه وای وای خوشگل نشد، بعد میره یه ذره کج ترش میکنه.

خب حالا که چی؟ :banel_smiley_4:

هه آخه تو چی میگی

قبل از اینکه بیای واسه هوسمان تز در کنی یه نگاه به طرحهای خودت کن

شانس آورد پاریس که طرحهای تو توش اجرا نشد ، میخواستی با دید معماریت تو پاریس به قول خودت آپارتمان سازی و برج در بیاری ... اونم چه طرحی از خودت در کرده بودی. آپارتمانهای صلیبی شکل. نه زیبایی داشتن نه تنوع

یه شهر حومه ای داشتی واسه پاریس میساختی که کاملا خوابگاهی میشد. باز من یه یه چیزی از هنر حالیم بود ، تو که فقط ساختنو بلد بودی . طرحاتو فقط رو کاغذ در میاوردی و میچپوندی به خلق الله بیچاره

ادعای مدرنیتم میشه

اونم واسه پاریسی که بعد وین مهد هنر و زیبایی تو اروپا بود. بدون هیچ سیری یه دفعه میخواد برج بکاره وسطش... برو کنار ادعای شهرسازی. تو هم مثل بقیه معمارا بودی ، فقط همه چیو از یه بعد میدیدی:ws28:

• Like 7
لینک به دیدگاه
هه آخه تو چی میگی

قبل از اینکه بیای واسه هوسمان تز در کنی یه نگاه به طرحهای خودت کن

شانس آورد پاریس که طرحهای تو توش اجرا نشد ، میخواستی با دید معماریت تو پاریس به قول خودت آپارتمان سازی و برج در بیاری ... اونم چه طرحی از خودت در کرده بودی. آپارتمانهای صلیبی شکل. نه زیبایی داشتن نه تنوع

یه شهر حومه ای داشتی واسه پاریس میساختی که کاملا خوابگاهی میشد. باز من یه یه چیزی از هنر حالیم بود ، تو که فقط ساختنو بلد بودی . طرحاتو فقط رو کاغذ در میاوردی و میچپوندی به خلق الله بیچاره

ادعای مدرنیتم میشه

اونم واسه پاریسی که بعد وین مهد هنر و زیبایی تو اروپا بود. بدون هیچ سیری یه دفعه میخواد برج بکاره وسطش... برو کنار ادعای شهرسازی. تو هم مثل بقیه معمارا بودی ، فقط همه چیو از یه بعد میدیدی:ws28:

ببین بچه قرتی...

اینو من 50 سال پیش گفتم:

"خط مستقیم مسیر حرکت آدمیزاده و مسیر پر پیچ وخم مسیر حرکت الاغه." :vahidrk:

یعدشم من اگه نبودم به اون سرعت کی بعد از جنگ جهانی دوم شهرهای اروپا رو بازسازی میکرد؟ :w02:

بکوب برو بالا، حالشو ببر... شهرهای عمودی ... تفکیک عملکردی... به این توپی. نه ترافیکی نه چیزی... دست میکنی تو دیزی! :w58:

• Like 7
لینک به دیدگاه
ببین بچه قرتی...

اینو من 50 سال پیش گفتم:

"خط مستقیم مسیر حرکت آدمیزاده و مسیر پر پیچ وخم مسیر حرکت الاغه." :vahidrk:

یعدشم من اگه نبودم به اون سرعت کی بعد از جنگ جهانی دوم شهرهای اروپا رو بازسازی میکرد؟ :w02:

بکوب برو بالا، حالشو ببر... شهرهای عمودی ... تفکیک عملکردی... به این توپی. نه ترافیکی نه چیزی... دست میکنی تو دیزی! :w58:

آره دیگه نتیجشم دیدیم

شهرهای مرده ، بدونه روح

شانس آوردیم مرکز شهرها رو نپاشوندید. رفتید تو حاشیه

مردم از همه گوشه و کنار شهر میکوبیدن و میومدن تو مرکز شهر

همون محلات قدیمی

چه میفهمیدید سرزندگی چیه ، معنی چیه ، فقط یه دید ترافیکی داشتید. بزرگراه بزنید و خیابون کشی کنید، شهرو واسه ماشینا ساختید ، آدما رو کردید تو خونه های قوطی کبریتیشون و تو ماشینای فسقلی

کی دیگه دلش میخواست تو خیابونایی که همش مثل هم بود ، با اون برج های خارج از مقیاس انسانیش راه بره.همه فراری بودن... چی از شهرهای شاداب گذشته که توش پر تعاملات انسانی و اجتماعی بود موند :banel_smiley_4:

• Like 7
لینک به دیدگاه

من کی هستم اینجا کوجاست من چی کار می کنم؟

اینو گفتم که مقدمه چینی کنم که ما هم هستیم و یه روحیم ...حالا روح کی؟؟؟

من باومایستلر رو انتخاب می کنم ولی حسش نبود همه صفحات رو بخونم اگه گرفته شده یا اصلا جزء قرارداد نیست بهم یه شخصیت پیشنهاد کنید!!!!خدا آخر عاقبت همه رو ختم بخیر کنه!

راستی حیف که اسماعیل شیعه زندس وگرنه روحش میشدم آخ چه حالی میداد اوخ چه حالی میداد!

• Like 6
لینک به دیدگاه
من کی هستم اینجا کوجاست من چی کار می کنم؟

اینو گفتم که مقدمه چینی کنم که ما هم هستیم و یه روحیم ...حالا روح کی؟؟؟

من باومایستلر رو انتخاب می کنم ولی حسش نبود همه صفحات رو بخونم اگه گرفته شده یا اصلا جزء قرارداد نیست بهم یه شخصیت پیشنهاد کنید!!!!خدا آخر عاقبت همه رو ختم بخیر کنه!

راستی حیف که اسماعیل شیعه زندس وگرنه روحش میشدم آخ چه حالی میداد اوخ چه حالی میداد!

سلام کومار خان

له لایان خوم و ته واو ئه رواح شارسازه کانه و به خیر هاتنو له ئه که م.

ترجمه: از طرف خودم و تمام ارواح شهرسازان بهت خوش آمد میگم.

حلا این باومایستلر کی هست؟ واقعاً نمیشناسمش. یه اطلاعاتی ازش بده.

تو که تو دوران زندگیت کسی نشناختت حداقل بزار بعد مرگ کمی بشناسیمت. ولی هرکی هستی زیاد بارت نیست:ws3: میدونی الان با کی حرف می زنی:icon_redface::icon_redface: این نشانه نقاد بزرگ ............ لوئیس ممفورده احترام بگذار:icon_redface::icon_redface:

• Like 6
لینک به دیدگاه

خانوما و اقایون یا بهتره بگم آقایون و خانوما...من راینهارد باومایستر هستم 1833 به دنیا اومدم و 1917 عمرم رو دادم به جوزف

خب این مامفوردک داره موش می دوونه یعنی تو من رو نمیشناسی زاخارت

من بنیانگذار مهندسی شهرسازی مدرن تو آلمان هستم

ایده های من منجر به ایجاد چی شد مسکن اجتماعی

از خلاقیت های من به کار گیری مفهوم سرانه واسه مناطق مسکونیه

بعضیا معتقدند که اولین بار در تاریخ بنده حقیر طرحی کاربردی واسه خیابونای اصلی ارائه دادم

نمیخوام از خودم تعریف کنم ولی من اولین نفری بودم که اعتقاد داشته واسه تعیین پهنای خیابونا باید از شمار سفرها و شدت رفت و آمد برداشت میدونی دقیق داشته باشیم و برا محاسبه پهنای مورد نیاز خیابون ساعت های اوج رو ملاک قرار بدیم

به زعم بعضی من اولین کسی بودم که رابطه مستقیم بین ضوابط ساختمونا و به ویژه تراکم رو با قیمت زمین کشف کرده

من اولین کسی بودم که همه جنبه های فنی، حقوقی، مالی، اجتماعی و زیبایی شناختی رو بررسی کرده و از اونا سنتز علمی داشتم

کامیلوزیته عزیزتر از جونم که جونم رو واسش فدا می کنم در مدح من گفته: نخستین و تا به آن روز، تنها نظریه پرداز شهرسازی نوین

باقی تعاریف واسه بعد

• Like 8
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...