رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

ببین جد بزرگوار :ws3:

آخه با تو بحث کردن نداره با تو بخوایم بحث کنیم باید از ماموت ها مثال بیاریم نه از شهر ها:ws3:

راستی دید چیه تو با این سن و سالت چشم هاتم مگه می بینه که بخوای دید داشته باشی:ws28:

اختيار داري عزيزم اگه من نبودم كه شهرسازي به ............. بود

خب منم با تقلب شهر شطرنجيو دادم

اولين نقشه شهري هم مال من بود كه ديگه چي ميخواي

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 147
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

هیپوداموس میلیتوس

معمار بودم تو شهر میلیتوس به دنیا اومدم طراحی ها و نظراتمتو باز سازی شهر میلیتوس و آتن خیلی کمک کرد

از طبقه اشراف بودم

خیلیا منو پدر علم شهرسازی میدونن

اولین نقشه شهری رو هم به من نسبت میدن

طرح شهر شطرنجی رو همینطور

البته شهر شطرنجی قبل از من تو هن عنوان شده بود ولی از اونجای که من اونو به صورت نقشه و مدون آوردم واسه همین میگن کار منه

• Like 6
لینک به دیدگاه
به نظرم اکثراً داریم تنبلی میکنیم (بخصوص خودم). بهتره که هر کدوم خلاصه ای از بیوگرافی روحمون رو بزاریم. تناها کسی که این کار رو کرد ابنزر هوارد بوده.

به نظر من بحث داشت خوب پیش می رفت نیاز نیست هر کی بیوگرافی از خودشو بزاره

بچه ها برای اینکه با هم مباحثه کنن خودشون مجبور می شن آراو نظرات دیگران رو مطالعه کنن

البته باید قبول کرد که به جز چند نفر بقیه یه ذره کم کاری کردن :ws46:

یه نگاهی به انتقادات من از احمد ( ابنزر هاوارد) بکنین ببینین من از طرح هاوارد ایراد گرفتم ( اگر چه من خودم به شخصه هاوارد رو خیلی دوست دارم)

به نظر من اگه همین روند روادامه بدیم کم کم بچه ها با نظرات هم آشنا میشن

به هر حال این نظر شخصی منه :ws3:

• Like 4
لینک به دیدگاه
گوش کن عریضه نویس :ws3:

چه کاربردی چه کشکی چه ماستی چه دوغی

اگه بحث پیاده مداریه بهتر از تو کلرنس پری نظر داره

اگه بحث وجود فضای سبز و محیط زیست گدس بهتر از تو کار کرده

تو اگر به پیاده مداری معتقد بودی اون رینگ های با عرض 135 متر رو در نظر نمی گرفتی

بابا یه روستا دست نخورده مونده بود که تو پیشنهاد دادی صنایع کارخانه ایت رو ببرن توی نواحی دست نخورده روستایی و مردم مهاجرت کنن اونجا

اون پارکی که توی مرکز شهر پیشنهاد دادی که فضاهای عمومی رو همه توی اون متمرکز کنن هم از لحاظ امنیتی و سیستم پدافند غیر عامل ( یکی از اصل های پدافند غیر عامل تمرکز زدایی هست) مشکل داره خودمونی بگم وقتی دشمن حمله کنه مرکز شهرت رو بزنه شهرت سقوط میکنه

من جای تو بودنم با این طرح افتضاحی که داده بودم اصلا روم نمی شده اظهار نظر کنم :w00:

آخه اگه شهرسازی بلد بودی اون دوتا نوچه ( آنوین ، پارکر)رو انتخاب نمی کردی:ws28:

ببینید بچه ها کسی که بخواد از طرح هاوارد انتقاد کنه

به طور مثال میگم مثلا باید بدونه تو بحث پیاده مداری چه کسی بهتر کارکرده یا بحث فضای سبز و محیط

یا به طور کامل باید طرح هاوارد رو بخونه

در مجموع برای انتقادباید طرح همدیگر رو خودمون بخونیم اگه کسی مثلا طرح گارنیه رو می خوند (بادقت) خیلی انتقاد بهش وارد بود همین بحث ها باعث میشه که به طور کامل از طرح اینها باخبر بشیم و تمامی زیر و بم کارشون رو بفهمیم

• Like 4
لینک به دیدگاه
به نظر من بحث داشت خوب پیش می رفت نیاز نیست هر کی بیوگرافی از خودشو بزاره

بچه ها برای اینکه با هم مباحثه کنن خودشون مجبور می شن آراو نظرات دیگران رو مطالعه کنن

البته باید قبول کرد که به جز چند نفر بقیه یه ذره کم کاری کردن :ws46:

یه نگاهی به انتقادات من از احمد ( ابنزر هاوارد) بکنین ببینین من از طرح هاوارد ایراد گرفتم ( اگر چه من خودم به شخصه هاوارد رو خیلی دوست دارم)

به نظر من اگه همین روند روادامه بدیم کم کم بچه ها با نظرات هم آشنا میشن

به هر حال این نظر شخصی منه :ws3:

خب قبول دارم که باید نظرات همدیگه رو مطالعه کنیم ولی مثل ابنزر هوارد که نظریه اش رو گفت باید یکی نظریاتش رو بگه که بتونیم بهش گیر بدیم، و همدیگه رو نقد کنیم.

به نظرم اینجوری بهتره شاید اشتباه کنم

• Like 2
لینک به دیدگاه
خب قبول دارم که باید نظرات همدیگه رو مطالعه کنیم ولی مثل ابنزر هوارد که نظریه اش رو گفت باید یکی نظریاتش رو بگه که بتونیم بهش گیر بدیم، و همدیگه رو نقد کنیم.

به نظرم اینجوری بهتره شاید اشتباه کنم

امید جان به نظر من مهم نیست نظرش رو بگه نظرات جاکوبز، لوکوربوزیه،هاوارد ، گارنیه،لینچ و خیلی های دیگه مشخصه مثلا الان احمد نمی تونه بگه که هاوارد اون رینگ 135 متری رو پیشنهاد نداده و یا خیلی چیزهای دیگه

ولی حرف تو هم درسته اگه اینجوری بشه خوبه مثلا همه مثل احمد بیان بگن چیکار کردن

حرف من هم مثل تو اینه که بچه ها باید بیا ن و مشارکت کنن تا نظراتشون به بحث گذاشته بشه :icon_gol:

• Like 3
لینک به دیدگاه
هیپوداموس میلیتوس

معمار بودم تو شهر میلیتوس به دنیا اومدم طراحی ها و نظراتمتو باز سازی شهر میلیتوس و آتن خیلی کمک کرد

از طبقه اشراف بودم

خیلیا منو پدر علم شهرسازی میدونن

اولین نقشه شهری رو هم به من نسبت میدن

طرح شهر شطرنجی رو همینطور

البته شهر شطرنجی قبل از من تو هن عنوان شده بود ولی از اونجای که من اونو به صورت نقشه و مدون آوردم واسه همین میگن کار منه

ببین پدر هیپوداموس، اون موقع مردم بیسواد بودن و نمیتونستن ایده هاشون رو ثبت کنن یا تو جنگها و دوره های بعد مدارک رو آتیش زدن، نمیدونم تو چطور انقد شانس داشتی که مدارک تو بجای موند و به اسم تو دراومد. در ضمن کار شاخی که نکردی یه چند تا خیابون مستقیم کشیدی اون وقت فک کردی پدر شهرسازی شدی.

یه سفر رفتی هند چندتا شهر شطرنجی رو اونجا دیدی برگشتی یونان کپی کردی، نگفتی اینجا توپوگرافی داره بهتره یه طرح دیگه براش بریزم. کل برده ها رو بیچاره کردی، بدبخت ها انقد خاک برداری کردن که همه شون سایه ت رو با تیر میزدن(تیر تیرکمون منظورمه)

• Like 6
لینک به دیدگاه

من لوییس ممفوردم

در ایالت متحده، آمریکای خودمون به دنیا اومدم و در دانشگاه کلمبیا دروسم رو تموم کردم(راستش خودمم نمویدونم تو چه رشته ای ، یکی بگه چه رشته ای خوندم!!!!). من از مریدای پاتریک گدسم(همین محمد خودمون، نوچه هم بودیم و نمیدونستیم).

من با اینکه در عصر ماشین ها در اوج بودم ولی هیچ وقت ساده به مسائل شهرسازی و معماری نگاه نکردم و خیلی از زمان خودم جلوتر بودم تو دهه ی 60 به اونور به عقاید من رسیدن و تا 2000 خیلی از کشورها زیاد تو باغ نبودن و نمیدونستن که من چی میگم(اسم کشور رو نمیبرم، نمیگم ایران). من برای مسائل شهرسازی تمام ابعاد فرهنگی و تاریخی رو منظور میکردم و از اینکه فقط به ابعاد فنی توجه کنم خودداری میکردم.

در کل من نقادم و کارم اینه که نقد می کنم و پول میگیرم، خداییش کار باحالیه بشینی یارو خودش رو بکشه طراحی(که سخترین کار مغزی و فکری است) کنه و بعد من و چند نفر دیگه میشینیم یارو رو تخریب میکنیم البته یه جاهایی خیلی حق داریم دیگه، مثلاً ببینین این لوکوربوزیه و گارنیه چه افتضاحی به بار آوردن یکی مث من نباشه که مردم و متخصصا رو بیدار کنه اینا که کل شهرها رو فقط به سکونتگاه تبدیل میکردن.

• Like 7
لینک به دیدگاه

سلام امیدجان،حیف که مامفورد انتخاب کردی وگرنه هر کی ذیگه می بودی، روحت مشوش می کردم:w16:آخه لکوربوزیه ام شد شهرساز،قرن بیستم به فناداد!گارنیه ام شهرش فقط در زمان حال دید.جیکوبزم در مورد چشمان خیابان اشتباه کرد!ولی در کل واسه روح همتون فاتحه می فرستم:icon_gol:

• Like 6
لینک به دیدگاه
سلام امیدجان،حیف که مامفورد انتخاب کردی وگرنه هر کی ذیگه می بودی، روحت مشوش می کردم:w16:آخه لکوربوزیه ام شد شهرساز،قرن بیستم به فناداد!گارنیه ام شهرش فقط در زمان حال دید.جیکوبزم در مورد چشمان خیابان اشتباه کرد!ولی در کل واسه روح همتون فاتحه می فرستم:icon_gol:

ای کاش این لوکوربوزیه فقط قرن بیستم رو به فنا داده بود هنوز خیلی از کشورهای جهان از این استانداردسازی همه چیز بیرون نیومدن(اسم ایران رو نمیبرم). تو هم گیر دادی به این جیکوبز، من نمیدونم مگه این Eye on the street چه اشکالی داری که تو به کمک این نیومنبهش گیر دادین؟ مگه مشکل کار کجاس؟

• Like 5
لینک به دیدگاه

مشکل کار اینجاست که جیکوبز فک می کرد که تسلط بر خیابان و یا نواحی شلوغ مانع از وقوع جرم میشه ولی نیومن این موضوع رد کرد.البته قطعا تاثیر گذار هست ولی نه به طور قطع

• Like 6
لینک به دیدگاه

هیپوداموسم به دوران ما قبل تاریخ بر می گرده:ws52:،پلان شطرنجی که ایشون برای میلتوس و...دادند بیشتر زایده تفکر کنترل جمع بوده تا به این شکل بشه مردم تحت نظر داشت و با روح دموکراسی یونانی تضاد داشته.از طرفی به قول مامفورد(امید)توپوگرافی ندیده و طرحاش کپی پیست یک الگو در نواحی مختلف بوده.ببخش هیپودام جان

• Like 4
لینک به دیدگاه
ببین پدر هیپوداموس، اون موقع مردم بیسواد بودن و نمیتونستن ایده هاشون رو ثبت کنن یا تو جنگها و دوره های بعد مدارک رو آتیش زدن، نمیدونم تو چطور انقد شانس داشتی که مدارک تو بجای موند و به اسم تو دراومد. در ضمن کار شاخی که نکردی یه چند تا خیابون مستقیم کشیدی اون وقت فک کردی پدر شهرسازی شدی.

یه سفر رفتی هند چندتا شهر شطرنجی رو اونجا دیدی برگشتی یونان کپی کردی، نگفتی اینجا توپوگرافی داره بهتره یه طرح دیگه براش بریزم. کل برده ها رو بیچاره کردی، بدبخت ها انقد خاک برداری کردن که همه شون سایه ت رو با تیر میزدن(تیر تیرکمون منظورمه)

خب پدر جان بالاخره از يه جاي بايد شرو كرد يا نه

اگه من همون استارتشم نميدادم شماها كدوم به فكر ميوفتادين نظريه از خودتون در وكنين

زنده باد هيپوداموس ميليتوس

• Like 5
لینک به دیدگاه
خیلی خوب منم میام تو بازیتون

من کامیلو سیته رو بر میدارم

:ws3:

مهرداد آدم قحطی بود عشق قرون وسطایی رو انتخاب کردی:ws3:

چنانی بچزونمت که سیته هر شب بخوابت بیاد بگه به حمید بگو بی خیال ما بشه:ws28:

:banel_smiley_90:آماده باش مهرداد

• Like 6
لینک به دیدگاه
هی تونی!

خوبی؟

من برگشتم رفیق.

میخوایم این سوسولای قبل از مدرن و بعد از مدرن رو له کنیم.

آماده ای؟ :gnugghender:

برو داداش منم هواتو دارم :icon_pf (44):

همشونو می چزونیم :ws3:

راستی نبودی هوسمان عهد عتیق و کامیلوسیته عشق قرون وسطی و نمی دونم لوید رایت سه زنه و چند تا از این شهرسازهای درپیت دیگه هم اظهار نظر کردن:ws28:

والله یک کم سرم شلوغ بود قورباغه هم واسه ما هفت تیر کش شد :167:

• Like 3
لینک به دیدگاه
برو داداش منم هواتو دارم :icon_pf (44):

همشونو می چزونیم :ws3:

راستی نبودی هوسمان عهد عتیق و کامیلوسیته عشق قرون وسطی و نمی دونم لوید رایت سه زنه و چند تا از این شهرسازهای درپیت دیگه هم اظهار نظر کردن:ws28:

والله یک کم سرم شلوغ بود قورباغه هم واسه ما هفت تیر کش شد :167:

وای من کشته مرده، خط کشیدنای کامیلو زیته ام! :ws3: دیدی بچه قرتی خطای کج و کوله میکشه بعد می ره از دور هی نیگاش می کنه، بعد میگه وای وای خوشگل نشد، بعد میره یه ذره کج ترش میکنه.

خب حالا که چی؟ :banel_smiley_4:

• Like 3
لینک به دیدگاه

خوب شد لوکوربوزیه مرد و گرنه ی گند دیگه می زد به دنیا،پاریس،این تنها یادگار جاوید طراحی شهری و شهرسازی اثر خودم به فنا می داد.گارنیه هم کلی به خودش فشار آورد رفت زونینگ کرد ی گند دیگه به مجموعه افتخارات مدرنیستای بعد من زد.شماها هر چی دارین(خوباشو) و یاد گرفتین از صدقه سر منه.این همه لشکر آمده ،به عشق هاسمن آمده:w16:

• Like 4
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...