رفتن به مطلب

تاپیک رسیدگی به سوالات و درخواست ها

ارسال های توصیه شده

بچه ها لطفا اینو جواب بدین:

سلام.من عضو جدید هستم.میخواستم یکی از دوستان راهنماییم کنه که چطوری باید با snapping در gis 10.1 کار کرد؟؟؟؟؟؟؟؟چون اصلا در تب editor یا خوده snapping خبری از task و target نیست.ممنون میشم اگه هر چه سریعتر جوابمو بده یکی :ws52:
لینک به دیدگاه
بچه ها لطفا اینو جواب بدین:

متاسفانه دوستان و همکاران عزیز در اغلب اوقات از copy و paste برای این کار استفاده میکنند که کار صحیحی نیست و در بسیاری موارد خطرناک است. مهمترین مشکل کپی کردن این است که هنگام کپی کردن اگر به هر نوع ویژگی های جدول لایه هدف با لایه ای که کپی میشود یکی نباشد، شما خطایی مشاهده نمیکنید . در واقع مقایسه ای بین تفاوت جداول صورت نمیگیرد اما در Append هنگام append، ابتدا لایه با لایه هدف مقایسه میشود ( با انتخاب گزینه test) . این مقایسه شامل ژئومتری، تعداد فیلد ها، نام فیلد ها، طول کاراکتر مجاز برای string ها و ... است . بنابراین جامعیت و صحت داده ها حفظ میشود . انجام تست تا جایی پیش میرود که شما مشکلات را برطرف کنید . در صورت نیاز میتوانید تست را انتخاب نکنید اما باز هم به خاطر داشته باشید که اگر برخی موارد مانند تعداد ستون ها و کاراکتر ها متفاوت باشد باز با خطا مواجه میشوید .برای استفاده از Append در ArcMap مسیر زیر را بیابید :ArcToolbox=>Data Management Tools=>General=>Appendدر بخش Input Datasets، لایه های خود را معرفی کنید ( لایه هایی که قرار است در لایه هدف وارد شوند)در بخش target dataset، لایه هدف را انتخاب کنید . دقت کنید لایه هدف نمیتواند در Input Dataset نیز معرفی شده باشد . مثلا شما میتوانید یک لایه بدون عارضه جدید ایجاد کنید .دقت کنید که مقایسه بین ویژگی های لایه هدف و input dataset ها است . در بخش Schema Type گزینه Test را انتخاب کنید تا مراحل مقایسه صورت گیردمیتوانید در صورت نیاز no test را نیز انتخاب کنید . بقیه موارد را به طور پیشفرض قبول کنید .

اگر از Append استفاده نمیکنید روش دیگر استفاده از Load data در Geodatabase است. منابع : راهنمای نرم افزار ArcGIS 10

اینم سایتشgis.stackexchange.com

لینک به دیدگاه

کسی تصویری چیزی منبع کاملی از مبلمان شهری داره ؟؟؟؟؟؟؟ برا محوطه پارک ها و ایستگاههای تاکسی ؟

مخصوصا ایستگاه تاکسی

یه کاری هستش دارم روش کار میکنم طرحهای خوبی دارم

میخواستم چیز توپی بشه با کمک شما دوستان

لینک به دیدگاه
کسی تصویری چیزی منبع کاملی از مبلمان شهری داره ؟؟؟؟؟؟؟ برا محوطه پارک ها و ایستگاههای تاکسی ؟

این چند نمونه نیمکته واسه پارک خوبه.

بذا ببینم دیگه چی میابم..

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه
مطلب، مقاله انگلیسی فارسی، کتاب، دیدگاههای خودتون ، دوستتون ، و...خلاصه هرچی که باشه میخاستم برا" ln یا همون محلات سرزنده" میتونید یاریم دهید آیا؟ چون گشتم ولی چیزای زیادی گیر نیاوردم

در مورد سرزندگی و محلات سرزنده چندین مقاله مختلف هست. مثلاً چندتا مقاله ای که گلکار تو این زمینه داره از جمله مفهوم کیفیت سرزندگی در طراحی شهری، نشاط و سرزندگی در شهر به کمک طراحی شهری، مولفه ­های سازنده کیفیت طراحی شهری، لینچ تو کتاب تئوری شکل شهر یا نظریاتی که اپیلیارد در زمینه سرزندگی خیابان های شهری داره میتونه کمکت کنه

لینک به دیدگاه
مرسی پری جان چندتاش خوب بود...اخه من منظورم بیشتر کادر بندی بود:a030:....

یه سوال دیگه!

کسی هست که فایل کامل کتاب اسناد هدایت دکتر گلکار داشته باشه:ws52:؟؟؟

10،12 بخشش تو بخش طلایی گذاشته شده:

[h=3]مجموعه مقالات فارسی دکتر گلکار[/h]

لینک به دیدگاه
اینجا که چیزی نیست

یه نقل قول گذاشته بودم که سوال بود.

دوستمون جواب دادن:

متاسفانه دوستان و همکاران عزیز در اغلب اوقات از copy و paste برای این کار استفاده میکنند که کار صحیحی نیست و در بسیاری موارد خطرناک است. مهمترین مشکل کپی کردن این است که هنگام کپی کردن اگر به هر نوع ویژگی های جدول لایه هدف با لایه ای که کپی میشود یکی نباشد، شما خطایی مشاهده نمیکنید . در واقع مقایسه ای بین تفاوت جداول صورت نمیگیرد اما در Append هنگام append، ابتدا لایه با لایه هدف مقایسه میشود ( با انتخاب گزینه test) . این مقایسه شامل ژئومتری، تعداد فیلد ها، نام فیلد ها، طول کاراکتر مجاز برای string ها و ... است . بنابراین جامعیت و صحت داده ها حفظ میشود . انجام تست تا جایی پیش میرود که شما مشکلات را برطرف کنید . در صورت نیاز میتوانید تست را انتخاب نکنید اما باز هم به خاطر داشته باشید که اگر برخی موارد مانند تعداد ستون ها و کاراکتر ها متفاوت باشد باز با خطا مواجه میشوید .برای استفاده از Append در ArcMap مسیر زیر را بیابید :ArcToolbox=>Data Management Tools=>General=>Appendدر بخش Input Datasets، لایه های خود را معرفی کنید ( لایه هایی که قرار است در لایه هدف وارد شوند)در بخش target dataset، لایه هدف را انتخاب کنید . دقت کنید لایه هدف نمیتواند در Input Dataset نیز معرفی شده باشد . مثلا شما میتوانید یک لایه بدون عارضه جدید ایجاد کنید .دقت کنید که مقایسه بین ویژگی های لایه هدف و input dataset ها است . در بخش Schema Type گزینه Test را انتخاب کنید تا مراحل مقایسه صورت گیردمیتوانید در صورت نیاز no test را نیز انتخاب کنید . بقیه موارد را به طور پیشفرض قبول کنید .

اگر از Append استفاده نمیکنید روش دیگر استفاده از Load data در Geodatabase است. منابع : راهنمای نرم افزار ArcGIS 10

اینم سایتشgis.stackexchange.com

لینک به دیدگاه
یه نقل قول گذاشته بودم که سوال بود.

دوستمون جواب دادن:

نمیدونم چرا هیچی رو صفحم نبود فقط سواله خودمو میدیدم :icon_pf (34): در هر صورت خیلییییییی ممنون

لینک به دیدگاه
نمیدونم چرا هیچی رو صفحم نبود فقط سواله خودمو میدیدم :icon_pf (34): در هر صورت خیلییییییی ممنون

خواهش می کنم دوست من :icon_gol:

لینک به دیدگاه
ولی این راجع به appende .من راجع به SNAPPING پرسیده بودم

:icon_pf (34):

من خودم با 10.1 کار نکردم

ولی دوستم که کار می کنه editor روشن می کنه و snapping می زنه. تیکاشو که بزنی فعال میشه و می تونی کار کنی!

لینک به دیدگاه
:icon_pf (34):

من خودم با 10.1 کار نکردم

ولی دوستم که کار می کنه editor روشن می کنه و snapping می زنه. تیکاشو که بزنی فعال میشه و می تونی کار کنی!

همه این کارارو کردم ولی بازم snapp نمیشه :sad0: هیج جام هیچ توضیحی واسش پیدا نکردم.شما کتابی نمیشناسی به من معرفی کنی که نحوه استفاده از ابزارایه جی ای اس و اموزش بده؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه
همه این کارارو کردم ولی بازم snapp نمیشه :sad0: هیج جام هیچ توضیحی واسش پیدا نکردم.شما کتابی نمیشناسی به من معرفی کنی که نحوه استفاده از ابزارایه جی ای اس و اموزش بده؟؟؟؟؟

فقط این کتابو دارم

ببین به دردت می خوره؟

لینک به دیدگاه

منم از 10.1 استفاده نکردم، ندیدم :ws52: تو اینجا یه توضیحی رو واسه ورژن 10 داده که فکر کنم واسه 10.1 هم به همین شکل باشه:

[*=left]In ArcMap, start an editing session.
    [*=left]In the Editor Toolbar, click ‘Options’ in the editor menu.
    [*=left]Under the General tab, check ‘Use classic snapping’.
    [*=left]Click ‘Apply’ and ‘OK’.

راستی شاید توی تولبارا هم اومده باشه.

لینک به دیدگاه
منم از 10.1 استفاده نکردم، ندیدم :ws52: تو اینجا یه توضیحی رو واسه ورژن 10 داده که فکر کنم واسه 10.1 هم به همین شکل باشه:

[*=left]In ArcMap, start an editing session.
    [*=left]In the Editor Toolbar, click ‘Options’ in the editor menu.
    [*=left]Under the General tab, check ‘Use classic snapping’.
    [*=left]Click ‘Apply’ and ‘OK’.

راستی شاید توی تولبارا هم اومده باشه.

این کارارو انجام دادم قبلا :( مشکلش اینکه اون مرحله اخرو انجام نمیده یعنی اسنپ نمیشه:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
این کارارو انجام دادم قبلا :( مشکلش اینکه اون مرحله اخرو انجام نمیده یعنی اسنپ نمیشه:icon_pf (34):

مرحله آخر یعنی تو منوی ادیتور، اسنپ (snapping) میاد و وقتی میزنی پنجرش باز میشه (snapping window)، تیکایی هم که داره رو میزنی، ولی باز کار نمیکنه؟ :ws52:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...