رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ

ارسال های توصیه شده

plenum به فضای پر اطلاق یشه ولی اینکه همه جا همون معنی رو بده خب تو انگلیسی نمیشه اینجوری گفت ولی اصطلاح محفظه هم که دوستمون اشاره کردن میتونه دقیق باشهبرای اصطلاح بعدیتون من ذهنیتی ندارم کاش جمله کامل رو بزارین وبه صورت مجزا هم معنی به کار رفته وهم معنی کاربردیش رو بپرسین
کل عبارتی که نوشتم سر تیتر یک بخش بود...اما در متن هم بکار رفته که می نویسم

A very important part of our test program is our field unit demonstrations which have evolved from 3 KW power system to a 100 KW.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 94
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خب نمایش رسته واحد!

بخش بسیار مهمی از برنامه تست ما نمایش (اثبات) حوزه واحد(منظورش فکرکنم نمایش قابلیت وتوانایی باشه) است بطوری که دارای توان خروجی سیستم از سه کیلووات تا 100 کیلووات میباشد

لینک به دیدگاه

باز من اومدم....این دیگه اخریشه:ws3:

The depleted fuel is passed to the depleted fuel plenum.

depleted معنی تهی و حالی میده ولی اصلا جمله جور نمیشه....سوخت خالی شده به محفظه سوخت خالی شده میرود...سوخت خالی شده دیگه چیه:w58:

لینک به دیدگاه
احتمالا depleted fuel صورتی از سوخته.

یعنی مثلا سوخت که یه طوری شده باشه :ws3:

:ws3:نه بابا...بنظرم سوخت خروجی یا مصرفی هم شاید معنی بده:icon_gol:

لینک به دیدگاه
:ws3:نه بابا...بنظرم سوخت خروجی یا مصرفی هم شاید معنی بده:icon_gol:

آره همینه.

سوختی که انرژیش تخلیه شده نه خودش!

بر عکس: غنی شده. حالا خودت باید یه معادل فارسی واسش پیدا کنی. مثل : سوخت سوخته شده :ws3:

لینک به دیدگاه
آره همینه.

سوختی که انرژیش تخلیه شده نه خودش!

بر عکس: غنی شده. حالا خودت باید یه معادل فارسی واسش پیدا کنی. مثل : سوخت سوخته شده :ws3:

منم منظورم همین بود.

که گفتم تغییر حالت داده باشه

:ws3:

لینک به دیدگاه
باز من اومدم....این دیگه اخریشه:ws3:

The depleted fuel is passed to the depleted fuel plenum.

depleted معنی تهی و حالی میده ولی اصلا جمله جور نمیشه....سوخت خالی شده به محفظه سوخت خالی شده میرود...سوخت خالی شده دیگه چیه:w58:

باز که یه تیکشو گذاشتی!

این معنیش میشه سوخت خالی شده منتقل میشه به فضای سوخت خالی شده ولی مطمئنا این نیست

جمله کامل رو بزار وگرنه من دیگه نیستم!دی:

لینک به دیدگاه
باز که یه تیکشو گذاشتی!

این معنیش میشه سوخت خالی شده منتقل میشه به فضای سوخت خالی شده ولی مطمئنا این نیست

جمله کامل رو بزار وگرنه من دیگه نیستم!دی:

The depleted fuel is passed to the depleted fuel plenum where a portion is recirculated and a portion passes to the combustion zone. Air is introduced into the air plenum and is routed to the interior and bottom of each tubular cell by an air feed tube

لینک به دیدگاه

The 100-kW e SOFC–CHP system was designed in five major skids: SOFC module described above., fuel supply thermal management and electrical, power conditioning and heat export. The fuel supply system desulfurizers the incoming natural gas and delivers regulated desulfurized natural gas to the ejectors in the SOFC module

این دفعه کامل نوشتم ولی مشکلم با skid هستش:icon_gol:

لینک به دیدگاه

خوب skid راست کار خودمه

بخش بندی های مختلف یک سیستم صنعتی رو اصطلاحا اسکید مینامند

مثلا دریک نیروگاه گازی اسکید هیدرولیک اسکید روغن اسکید سوخت گازوئیل و...رو داریم

الان مسئله حل شده؟

لینک به دیدگاه
خوب skid راست کار خودمه

بخش بندی های مختلف یک سیستم صنعتی رو اصطلاحا اسکید مینامند

مثلا دریک نیروگاه گازی اسکید هیدرولیک اسکید روغن اسکید سوخت گازوئیل و...رو داریم

الان مسئله حل شده؟

:hapydancsmil: خوب شد پرسیدم....تو دیکشنری نوشته از سریدن باز داشتن:w58:

تا اینجا حل شده..ممنون:icon_gol:

لینک به دیدگاه

این مقاله متعلق به سال 2000 هستش..واسه همین اصطلاحاتش خیلی سخته:ws3:

In case of grid interruptions or problems with the power conditioning system, a DC dissipator i.e., variable resistance load bank is also provided to permit continued system operation. The heat export system recovers heat from the exhaust gas exiting the recuperator by heating water to 56 AC as part of the district heating system. Fig. 4 presents a simplified flow schematic of the 100-kW e SOFC–CHP system. Fig. 5 presents an isometric of the system excluding the power conditioning system and heat export system, and Fig. 6 presents a photograph of the installed system at the customer site also excluding thepower conditioning system and heat export system.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...