رفتن به مطلب

پرسش و پاسخ

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 94
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

خوب. بهترین منبع برای زبان تخصصی سیالات چیه ؟

برای سیالات متاسفانه سراغ ندارم.اما برای نیروگاه power dictionary را توصیه میکنم.تقریبا 520 صفحه است.

لینک به دیدگاه

منظور از anology چیه؟اکثر ما خود واژه رو بکار میبریم و با معادل فارسی آن برخورد نداشته ایم.مثل آنالوژی رینولدز...

لینک به دیدگاه
منظور از anology چیه؟اکثر ما خود واژه رو بکار میبریم و با معادل فارسی آن برخورد نداشته ایم.مثل آنالوژی رینولدز...

آنالوژی بیشتر معنی قیاس میده.

تو متن بهتر میشه توضیحش داد.

مثلا همین آنالوژی رینولدز درباره چیست؟

لینک به دیدگاه
آنالوژی بیشتر معنی قیاس میده.

تو متن بهتر میشه توضیحش داد.

مثلا همین آنالوژی رینولدز درباره چیست؟

ANALOGIES BETWEEN MOMENTUM AND HEAT TRANSFER

In forced convection analysis, we are primarily interested in the determination of the quantities Cf (to calculate shear stress at the wall) and Nu (to calculate

heat transfer rates). Therefore, it is very desirable to have a relation between Cf and Nu so that we can calculate one when the other is available. Such relations

are developed on the basis of the similarity between momentum and heat transfers in boundary layers, and are known as Reynolds analogy and

Chilton–Colburn analogy

nni640oths5fgp2h9lw0.jpg

لینک به دیدگاه

خوب دیگه،پس analogy همون معنی قیاس و تشابه میده.

Chilton–Colburn analogy همون تشابه چیلتون کولبرن در انتقال حرارت است.

که با استفاده از تشابه به دست میاد،یک بخش کامل در انتقال حرارت مربوط به همین بحث بود..

لینک به دیدگاه

sandblasting [ENG] Surface treatment in which steel grit, sand, or other abrasive material is

against an object to produce a roughened surface or to remove dirt, rust, and scale

ماسه پرانی و یا ماسه پاشی

لینک به دیدگاه

sandblasting [eng] surface treatment in which steel grit, sand, or other abrasive material is

against an object to produce a roughened surface or to remove dirt, rust, and scale

ماسه پرانی و یا ماسه پاشی

من این عمل ماسه پرانی را تا حالا نشنیده ام،فکر کنم اسمش چیز دیگری باشه در صنعت،شاید هم همینه !!!

لینک به دیدگاه
من این عمل ماسه پرانی را تا حالا نشنیده ام،فکر کنم اسمش چیز دیگری باشه در صنعت،شاید هم همینه !!!

دوستان ساخت در این زمینه بهتر میتونن توضیح بدن.چون فکر کنم یک جور عملیات تمیزکاری هستش.شاید همون ساچمه زنی باشه:ws52:

لینک به دیدگاه

درسته . ولی اصلاح درستش که شن پاشی ترجمه روان تری.

اما توی کارگاه ها هم به همون اسم های انگلیسی می شناسن .

تکنیکهای بلاستینگ زیاده، با توجه به هدف پروسه نامهای مختلفی رو گرفتن، اما در مجموع برای تمیزکاری.ایجاد پیش تنش و پرداخت سطح از تکنیکهای بلاست استفاده می کنند .

تکنیک های بلاست هم ممکن است در مراحل اولیه انجام شوند و هم در مراحل نهایی .

shot blast

sand blast

دو نمونه متفاوت از بلاستیگ هستند

توجه کنین که همون طور که گفتم تنوع زیاده .اما کلیات روش یکسان و بیشتر ماده واسط،با توجه به نوع کاربرد تغییر می کنه .

لینک به دیدگاه

بحث ترمز بادی هست

The S-cam is a long rod that sits in the interior of the drum brakes. When it turns, it forces out the surrounding brake shoes against the interior of the wheel drums, arresting the tires. Air pressure is used because traditional hydraulic chambers would not be able to create sufficient fluid pressure to stop the tires as quickly.

لینک به دیدگاه

bleed چی معنی می ده زیر؟ باز هم مبحث ترمز بادی

The front brake air chambers are solid steel housings connected to an air compressor. Each air brake chamber contains a pressure bleed valve and a push rod. The push rods have a spring return on the interior and a pressure plate the spans the width and depth of the chamber. When the brake pedal is depressed, air from the compressor is pumped into the chamber. This drives the push rod out with upwards of 1,000 pounds of force. Yoked to the end of the push rod is an S-cam.

لینک به دیدگاه

یه توضیح بدم برا دوستانی که تو باغ ترمز بادی نیستن خودم امروز ...

خوندم که برا کامیون و 18 چرخ -وسایل سنگین- ازش استفاده میشه اون دومورد که بالا نوشتم برا قسمت کمبر ترمز بادی هست که فشار هوا رو به انرژی مکانیکی تبدیل می کنه

دو نوع کمبر ترمز بادی داریم:

Front Brake Air Chamber

و Rear Spring Brake Air Chamber

اولی رو کار دارم

لینک به دیدگاه

How a Air Brake Chamber Works

کمبر ترمز بادی چطور کار می کنه متن کامل مقاله:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک زیر شکل هم داره منتها نممی دونم چرا s-cam تو شکل مربوطه نیست؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

دوستانی که زبانشون خوبه علی علی/ من که طرز کارش رو نفهمیدم و فارسی هم سرچ کردم منتها برا ترمز بادی چیزی نبود

لینک به دیدگاه
bleed چی معنی می ده زیر؟ باز هم مبحث ترمز بادی

The front brake air chambers are solid steel housings connected to an air compressor. Each air brake chamber contains a pressure bleed valve and a push rod. The push rods have a spring return on the interior and a pressure plate the spans the width and depth of the chamber. When the brake pedal is depressed, air from the compressor is pumped into the chamber. This drives the push rod out with upwards of 1,000 pounds of force. Yoked to the end of the push rod is an S-cam.

bleed valve فک کنم اینجا شیر هواگیری معنا بده آخه جایی خوندم که:

Bleed nipple یعنی شیر یا سوزن هواگیری

Brake bleeding یعنی هواگیری ترمز

یکی از دوستان اشاره کردن که اگه جواب سوالی رو بلدین بدین خب اوکی

منتها دو حالت داره:

بلدم برا انگیزش و تبادل اطلاعات می نویسم اگه پاسخشو ننوشتم کمی زمان بگذره می نویسم

2- بلد نیستم و کمابیش خودم دنبال جواب می گردم زمانیکه به مقصود رسیدم قرار می دیم اینجا ولی از بقیه هم توقع می ره...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...