رفتن به مطلب

چرا فرهنگ درک همنوع نداریم؟

ارسال های توصیه شده

دو شب پیش جاتون خالب با خانواده رفته بودیم پاک :icon_pf (44):

خب شب جمعه بود پارک هم شلوغ:ws37:

اکثرا با بچه هاشون اومده بودن تا هم بچه ها بازی کنن و هم غذایی بخورن و چند دقیقه ای رو سبزه ها بشینن و فارق از بیچارگی و بد بختی و چک و بدهکاری خودشون:banel_smiley_4:

خیلیا هم از قشر پایین بچه ها شون و آورده بودن تا شاید از با دیدن تاب و سرسره بهانه جویی بابا این و بخر و بابا اون و بخر و فراموش کنن چرا؟ چون توان مالی ندارن:icon_pf (34):

حالا تو این جمعیت یک خانواده ای اومد بساط کباب و دود و دم رو وسط پارک راه انداخت :icon_pf (34):

بچه ای نبود که دنبال بو نباشه و یه بو با حسرت قورت بده:ws44:

یکی نیس به این آدمهای بیفرهنگ بگه بابا بخدا بده آدم کارد بخوره بهتره تا توی پارک شهر تو اون جمعیت با هر قشری که میان بوی کباب راه انداختی و جلوی چشمهایی که با حسرت نگات میکنن داری کیف میکنی و کباب میخوری:icon_pf (34):

من که اون شب صحنه نداشتن و حسرت کشیدن خیلیا رو دیدم و واقعا جوش آوردم:w00:

آیا بهتر نیست یکم بخودمون بیایم و اطرافیان خودمون و بیشتر درک کنیم؟:banel_smiley_4:

آیا بهتر نیس اگر هوس کباب کردیم همین کار و تو خونه انجام بدیم و یا حد اقل خارج از شهر تو جنگل و دشتی جایی که این همه آدم نباشه که اینجوری نگاهمون کنه؟:banel_smiley_4:

ای کاش یکم فرهنگ انسان دوستی هم داشتیم و هم نوعمون رو درک میکردیم:a030:

لینک به دیدگاه

مرسی بابت تاپیک

من با حرفات موافقم بغیر از یه قسمتش

بنظرم نباید بگیم چرا بعضیا فرهنگ ندارن

باید بگیم چرا فرهنگ نداریم!!

همه معتقد هستن که دیگری مشکل داره

برای مثال هنگام رانندگی 80 درصد مردم بد رانندگی میکنن و تو خیابون یا اتوبان به همدیگه فحش میدن که فلانی بی فرهنگ هست و...

بهتره از خودمون شروع کنیم... :icon_gol:

لینک به دیدگاه
مرسی بابت تاپیک

من با حرفات موافقم بغیر از یه قسمتش

بنظرم نباید بگیم چرا بعضیا فرهنگ ندارن

باید بگیم چرا فرهنگ نداریم!!

همه معتقد هستن که دیگری مشکل داره

برای مثال هنگام رانندگی 80 درصد مردم بد رانندگی میکنن و تو خیابون یا اتوبان به همدیگه فحش میدن که فلانی بی فرهنگ هست و...

بهتره از خودمون شروع کنیم... :icon_gol:

والا اولش نوشتم نداریم گفتم الان یک سری میان دعوا راه میندازن و میگن توهین کردی و....:banel_smiley_4:

ولی خودم و خانوادم تا الان نشده همچین کاری کنیم:w16:

لینک به دیدگاه
والا اولش نوشتم نداریم گفتم الان یک سری میان دعوا راه میندازن و میگن توهین کردی و....:banel_smiley_4:

ولی خودم و خانوادم تا الان نشده همچین کاری کنیم:w16:

نه منظورم به خودت نبود حرفم رو کلی گفتم

مثلا من میگم پیانیست فرهنگش خیلی پایینه از گفتن این حرف باکی ندارم

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
نه منظورم به خودت نبود حرفم رو کلی گفتم

مثلا من میگم پیانیست فرهنگش خیلی پایینه از گفتن این حرف باکی ندارم

منم تو خیلی از چیزا فرهنگ ندارم معمولا آشغال نمیریزم از ماشین بیرو و یا تو خیابون آشغال نمیریزم ولی باز بیتوجهی میکنم و اون لحظه بی فرهنگ میشم و میریزم با اینکه خیلی مراقبم ولی پیش میاد خو:icon_pf (34)::icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

آره خدايش راست ميگي....کار خوبي نيست علم کردن بساط کباب تو جمعيت....

ما بيرون شهر کباب درست ميکنيم :ws3:اما وقتي ميريم پارک غذا ميبيريم بخصوص ماکاروني!!!!!!!!!:ws44:

لینک به دیدگاه
وقتی توی یه جامعه نزاع داخلی شکل میگیرد! نزاع بین مدیرو همکارمدیرتماشایی ست :ws3:

اماازشوخی گذشته مواردمشابه زیاده شماغیرممکن است سوارماشین کسی شوید وطرف ازفرهنگ غلط رانندگی سایرین شکایت نکند.آخه این جامعه چه کسانی هستند؟ من وشماکه جمع ماها میشود جامعه اگه همیشه اول یه سوزن به خودمون بزنیم بعدیه جوالدوزبه بقیه مشکل فرهنگ جامعه حله البته ببخشیدشقایق خانوم منظورم شمانیستید کلی عرض کردم

فعلا مونده تا فرق بحث آروم و با نزاع رو متوجه بشی:banel_smiley_4:

من بخودم نمیگیرم چون خودمم اعتراف به بیفرهنگی کردم:w16:

لینک به دیدگاه

من بخودم نمیگیرم چون خودمم اعتراف به بیفرهنگی کردم:w16:

وصف العیش نصف العیش متاسفانه مافقط همین رویادگرفتیم اعتراف به گناه میکنیم اعتراف به اشتباه میکنیم میدونیم کارمون غلط هستش اماباز انجام میدیم من خودم روعرض میکنم چندین بار دچارچنین اشتباهاتی شده ام.

لینک به دیدگاه

شوخی می کنی ؟

جدی ؟

من اصلا این قضیه رو اینجوری هم نمی دونم که یکی دیگه شاید بخواد و نداشته باشه ، اصلا کلا پارک و یا جای عمومی اسمش روشه جای عمومی و جای بساط کردن نیست !

مگه پارک بابامونه :ws3:

هیچکس هم که اونجا نباشه به نظر من بازم جای این کار نیس ،

اما اینکه کاری رو از خودمون شروع کنیم ، موقع گفتنش فقط خرجش یه شعار و ایناس ، اما زمان عمل بهش یه چیز دیگه هم به جز همون شعار میگیم و اون اینکه با کار من یکی چیزی درست نمیشه ، و این باعث میشه از خیر اون فرهنگ سازی و اینا بگذریم !

مرسی شقی بابت تلنگر .

لینک به دیدگاه
آره خدايش راست ميگي....کار خوبي نيست علم کردن بساط کباب تو جمعيت....

ما بيرون شهر کباب درست ميکنيم :ws3:اما وقتي ميريم پارک غذا ميبيريم بخصوص ماکاروني!!!!!!!!!:ws44:

خوبه دیگه قشر مرفه جامعه هستید دیگه کبکب میخورید.منم میخوامممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممممم:icon_pf (34)::icon_pf (34)::icon_pf (34)::banel_smiley_4::banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

اصلا کار زشتی هست توی پارک بساط آتیش برپاکنند

معمولا ایرانیها تا یه جا چهارتا سبزه میبینند دلشون هوس کباب میکنه و دیگه هیچی هم نمیفهمند......:icon_pf (34):

یادمه آبجیم اینها تعریف میکردند وقتی زمان جنگ مدرسه میرفتند بردن یک سری از خوراکیها ممنوع بود مثل موز......... چون گرون بوده و ممکن بوده باقی بچه ها دلشون بکشه نمیذاشتند بیارند مدرسه

لینک به دیدگاه
اصلا کار زشتی هست توی پارک بساط آتیش برپاکنند

معمولا ایرانیها تا یه جا چهارتا سبزه میبینند دلشون هوس کباب میکنه و دیگه هیچی هم نمیفهمند......:icon_pf (34):

یادمه آبجیم اینها تعریف میکردند وقتی زمان جنگ مدرسه میرفتند بردن یک سری از خوراکیها ممنوع بود مثل موز......... چون گرون بوده و ممکن بوده باقی بچه ها دلشون بکشه نمیذاشتند بیارند مدرسه

راست میگه زمان ما نارنگی و پرتقال و خیار و موز ممنوع بود

شلوار لی هم چون ممکن بود بچه ای دوست داشته باشه و توان مالی نداشته باشه ممنوع بود:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
  • 8 ماه بعد...

هیچوقت یادم نمیره بچه بودیم تو مدرسه ما نون پنیر میبردیم میخوردیم یکی که اسمش سالار بود همیشه سوسیس و کالباس میاورد میخورد :sorry: الان ببینم حاضرم بکشمش :ws3:

لینک به دیدگاه
هیچوقت یادم نمیره بچه بودیم تو مدرسه ما نون پنیر میبردیم میخوردیم یکی که اسمش سالار بود همیشه سوسیس و کالباس میاورد میخورد :sorry: الان ببینم حاضرم بکشمش :ws3:

اون خودش همین الان مرده بس که آت و آشغال به خوردش دادن از بچگی

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...