رفتن به مطلب

ریشه های خود چیزپنداری مزمن!

spow

ارسال های توصیه شده

سلام:icon_gol:

خب دوباره بزنیم تو کار جامعه!

قبل نوشتنم یه چیزی رو بگم واونم اینکه مطمئنا من خیلی کمترازشما میدونم وبیشترین دلیل بودنم اینجا همینه که یاد بگیرم پس نوشتن چهارتا حرف غیرعادی ازطرف من یا چندتا ازدوستان مثل وافن وابوالفضل ومحمدمهدی وغیره حمل براین نشه که ادعایی هست یا چیز غیرمتعارفی رو میدونیم وال وبل هست

نه هیچ خبری نیست(وکیل مدافع کسی هم نیستیم نقش دادستان عمومی هم نداریم!)

چیزی که خیلی جالبه ریشه هست

این ریشه هست که مفاهیم رو میسازه این ریشه وپی وبن وفونداسیون هست که سازه واجتماع وخانواده وکلا هرچیزی که فارغ ازتنهایی میشه رو بهش هویت میده

این ریشه ها هستند که باعث میشن ثریا کج برقصه تا به دیوارها برسه یا میگندند تا نمک به زخمها بپاشن!

به هرحال وقتی با هرتعریفی روبرو میشیم بهترهست تا به ریشه مطلب وعمق اون نگاه کنیم تا احراز هویت بشه ازمطلب مورد نظرمون

این مسئله میتونه درقالب رفتاراجتماعی نمود داشته باشه یا تبیین یک مسئله حقوقی باشه یا باورهای یک جامعه مدنظرقرارگرفته باشن وهکذا

بهرحال مشکل بزرگی که اجتماع ایرانی ونسل عامل درایران داره نگاه محدود هست

نگاهی که ازنقدشدن ازفهمیده شدن ازدرک شدن میترسه

چقدر ترسو هست این نسل!

خب اگه شما فکرمیکنید که نمیترسید ومثل ما ترسو تشریف ندارید بهتره قید این مطالب درهم رو بزنید وخودتون وچشمتون وذهنتون رو درگیر این مسایل ساده نکنید!شما با ریچارد شیردل هیچ تفاوتی ندارید ازبس که میدونید ...

داشتم میگفتم هان !

نقد وبازنقد مسئله واسلوبی هست که دنیای متمدن بهترین دستاویز برای رسیدن به خواسته هاش مورد توجه قرار داده ومتاسفانه درجامعه ای پرمدعا (یکیش هم خودمن)ازبیان اینکه نمیدونم ونتونستم بفهمم عاجزیم چه برسه به اینکه به فلسفه نقد توجه کنیم وازاسلوب های نقد پیروی کنیم واونو بصورت فرمالیته درکانون عمل خودمون قرار بدیم

حالا وقتی یک تعارضی دراجتماعی که ازسطوح مختلف نظری تشکیل شده روی میده چون به ریشه ها توجهی نداشته ایم وتعیین این سطوح رو هم منوط کردیم به رفتارها وفیدبک ها نه به اصل مسئله یعنی مبانی فکری ارتباطات لاجرم نقدی هم براون نمیتونیم وارد کنیم واونو درمعرض انالیز قرار بدیم نتیجش این میشه که به صورت سطحی به همه قضایا نگاه میکنیم وخودمونو برای نظر دادن وتبیین هرایده ای محق میدونیم

اه چقدر نوشتم...شما هم بنویسید بعدا کاملش میکنم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 3 سال بعد...

من همیشه با دو نوع رقتار متناقض در ملت خودمون مواجه شدم . یکی اونایی که بدون فکر و حتی یه ثانیه تامل و تفکر آماده اند که شما هر موضوعی رو که بخوای مطرح کنی تو سه سوت شروع به جواب دادن براش بکنند. وزرا تو این گروه جا میگیرند.

یکی هم اونایی که فقط برا تماشا به دنیا آمده اند و همه چی رو بشکل روزنامه میبینند. در حالی که مسئولیت اجرائی دارن. مثه همه سازمانها

گروه سوم هنوز اعلام وجود نکرده.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...