رفتن به مطلب

Neutron

ارسال های توصیه شده

جدیدا فیلم شبکه ی اجتماعی دیوید فینچر را دیده ام و جو گیر شده ام. انزوای مارک زوگربرگ را دیده ام و حرصم میگیرد که چطور این جوان لعنتی انزوایش را به ما منتقل کرده است. مایی که خودمان را در اینترنت share میکنیم، به دنبال علائقمان در Search می گردیم، دیگران را Tag میکنیم، دردو دلهایمان را Status میکنیم، عکسهایمان را خوشگل میکنیم، و دروغین میشویم و رکب هم میخوریم...

فيس بوک مشخصه ی اصلی نسلی است که روز به روز تنها تر می شود. نسلی که بيش از هر چيز در جستجوي ارتباط است و بيش از هميشه ناتوان از برقراری آن. نسلی که پشت کامپيوتر بيدار می شود با صفحه مونيتور زندگی می کند برايش گرفتن دست يک دوست و حس کردن گرمای آن دست مفهوم ندارد، نسلی که بر روی دوستانش کليک ميکند...

لینک به دیدگاه
منم موافق نیستم :sigh:

اما میتونه مزیتایی هم داشته باشه:icon_redface:

آره میدونم!

مزیت هایی از قبیل یافتن دوست های قدیمی!

در ارتباط دائم بودن با دوستان !

آمار گیری!

لینک به دیدگاه

ای فیسبوک لعنتی،تو دشمن ملتی.....

من آرزومه برگردم به اون دوران کودکیم و تحرک 24 ساعتم و دوری حداکثر از دنیای مجازی.

اما انگار جامعه نمیذاره،حس میکنم همه بد شده اند در بیرون.

برای همین بیشتر ترجیح میدم بیام تو دنیای مجازی،اما از فیسبوک زیاد خوشم نمیاد،اینجا را ترجیح میدم.

لینک به دیدگاه
ای فیسبوک لعنتی،تو دشمن ملتی.....

من آرزومه برگردم به اون دوران کودکیم و تحرک 24 ساعتم و دوری حداکثر از دنیای مجازی.

اما انگار جامعه نمیذاره،حس میکنم همه بد شده اند در بیرون.

برای همین بیشتر ترجیح میدم بیام تو دنیای مجازی،اما از فیسبوک زیاد خوشم نمیاد،اینجا را ترجیح میدم.

دیوید فینچر شروع فیس بوک رو اینجوری جالب نقل کرده!

زوکربرگ میخواسته با رفیقاش مخ دخترای دانشکدشونو بزنه ، فیسبوک رو را انداخته...

فیلمشو ببینی بد نیست. سر رفیق جینگشم کلاه میذاره.

لینک به دیدگاه

نمیشه به طور مطلق گفت که بده...

اما خب اره موارد مصرفش بیشتر توی همین چیزاییه که گفتی...

اما واقعا دنیای ما امروز جوری شده که بیشتر وقتمون تو دنیای مجازی میگذره...

دلیلشم فرار از واقعیات جامعه اس...

لینک به دیدگاه

کلا یک بار رفتم و یه اکانت ساختم و یک سری از دوستام و ادد کردم دیگه نرفتم الان هم پسوردم یادم نیست اصلا خوشم نمیاد که برم :ws37:

عقش من نواندیشان:ws3:

لینک به دیدگاه

منم از غرق شدن تو دنیای مجازی خوشم نمیاد ...ادم وارد دنیای میشه که بیشتر زندگیشو پر میکنه و با دیگران تو دنیای واقعی غریبه میشه ...

یه دنیای عجیبه که مثل باتلاق ادمو میکشه ...چقدم همه چی توش خوشاینده ...همین بیشتر ادم و جذب میکنه..

دوستای خوب ...روابط خوب ....دعواها اشتیا ...کارایی که تو دنیای واقعی شاید خیلیاشو به خاطر محدودیتات نتونی انجام بدی

ولی خود من زیاد فیس بوک و دوست ندارم ...به نظرم همون واقعی بودنش باز محدود میکنه ادم و ...تو محیطش خفه میشم ...فقط گاهی میرم سر میزنم

ولی اینجارو خیلی دوست دارم ....تو غم و شادیه دوستام شریک میشم و کارایی و براشون انجام میدم که یه جورایی لذتش به همون مجازی بودنشه خیلی وقتا شرایط انجامش تو دنیای واقعی نیست ...همینش لذت داره ....به دوستم ماشین هدیه میدم روز تولدش....واسش مهمونی میگیرم ....دختر بودن و پسر بودن یه کم کمرنگ میشه ....

چهارشنبه سوری و شب یلدا میگیرم و از سوت و کوریه دنیای واقعی در میام

فک میکنم دنیای مجازی مال ادمای تنهاست ....ادمایی که یه جورایی بین ادمای واقعیه دورو برشون بازم تنهان

و البته این دنیای مجازی به تنها شدنه بیشترش کمک میکنه:pichak29:

لینک به دیدگاه

خوب يا بدش جاي بحثه.....اما اين روند كه آدمي داره تنها و تنهاتر ميشه و تمام اون چيزهايي رو كه بيرون مدنظرشه رو تو فضاي مجازي پيگيري ميكنه خيلي دردآوره.

حالا فكر كنين تكنولوژي آينده بتونه احساس رو هم از طريق اينترنت انتقال بده....ديگه از همين حداقلهايي كه به خونواده ابراز ميكنيم هم خبري نخواهد بود.

چه به سر بچه هامون مياد خدا داند.....يا شايد بهتره بگم چي بر سر ما مياد؟ماهايي كه تو سن سالمندي نياز به محبت و رسيدگي داريم.....

لینک به دیدگاه

من كمتر از 4ماهه كه فيس بوك عضو شدم :ws43:

سالهاي پيش دوستا يا فاميلمون موقع تولدم زنگ ميزدن تولدمو تبريك ميگفتن ولي امسال همشون تو همون فيس بوك بهم تبريك گفتن:banel_smiley_4: ديگه از اون به بعد خيلي خيلي كم ميرم

منم از اينكه زندگيم داره مجازي ميشه خيلي ميترسم:w821:

لینک به دیدگاه

فیس بوک یکی از بهترین شبکه های اجتماعیه ... هیشکی هیچی نگه:ws43:

من از وقتی تو فیس بوک عضو شدم با خیلی از اقوامم که سالهاست اونور جهانن و نمیبینمشون در ارتباطم

دوستای دوران بچگیم رو پیدا کردم

و ......

به نظر نمیاد ضرری داشته باشه !!

البته از هر چیزی بد استفاده کنی بد بهت جواب میده !

شما اگه به دوستای تو خیابونت هم معتاد بشی و هر دقیقه با دوستات بری تو پارک و تو خیابون آخر عاقبت خوبی نخواهی داشت

لینک به دیدگاه

یه دفه شمردم از 30 نفرمون تو کلاس ، 20 نفر تو فیس بوک حضور فعال دارند ...:confused:

به نظر من یه خوبی هم داره ... همش عیب نیست ...

نمونه ی بارز همین که اقا ادر فرمودند ... و همچنین ارتباط مستقیم با یه سری افراد که از این روش راحت تر میتونیم باشون در ارتباط باشیم ....

من زیاد نظری رو خوبی یا بدیش ندارم ... البته میگم بستگی به شخص و استفادش داره ...

لینک به دیدگاه

خب فیس بوک مطمئنا موفقیت های خوبی درزمینه ایجاد بسترهای ارتباطی داشته ولی مشکل رو باید تو خودمون وفرهنگمون جستجو کنیم که چرا اینقدر الوده افراط وتفریط میشیم وبرای کم نیاوردن تو زندگی واقعی مجبوریم انرژی خیلی بیشتری رو نسبت به نرم جاری دنیا مصرف کنیم

درکل سرمیزنم(هرچند اونم ازفردا تا مدت نامشخصی قطع میشه)ولی زاد ازبودن تو فیسبوک احساس راحتی نمیکنم مخصوصا با این همه چشمهای زوم شده به نوشته ها درفیسبوک!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...