رفتن به مطلب

احقاق حق يا تلافي؟

mohsen 88

ارسال های توصیه شده

معمولا تو هر جامعه ای که گروهی، با توجه به داشته هاش و ارزشی که برای خودش قائله، به آزادی ها و امور مورد نیاز و مورد نظر خودش دست پیدا نکنه فعالیتش رو برای داشتن حقوق در خور شروع میکنه که بسیار طبیعی و البته لازمه...با نحوه ی شکل گیری چنین تفکری و روند رشدش تو شرایط خاص خودش کار ندارم ولی چیزی هست که متاسفانه خیلی هم تو اطرافمون زیاد شده و بدتر اینکه گاهی به شکل ارزش بهش نگاه میشه...و اون اینه که گروهی که خودش رو مظلوم میبینه به خودش حق میده که طرف مقابل یا جامعه اطرافش رو به عنوان یه دشمن نگاه کنه و شروع به مبارزه کنه...شاید با یه مثال منظورم روشن تر بشه...

تو جامعه آمریکا و تو شلوغی اینکه حقوق سیاه پوستا داره پایمال میشه عده ای از افراطی های سیاه هر جا سفید پوستی میدیدن که میشد اذیتش کرد به هیچ عنوان دریغ نمیکردن...

یعنی گروهی به خاطر احساس ضعفی که داره به شکل افراطی شروع به عملکرد هایی میکنه که فضا رو فقط متشنج تر میکنه و باعث میشه اوضاع به شکل نرمال پیش نره و اون دید اشتباه قبلی تو قشر عامه جامعه به شکل پررنگ تری مورد پذیرش قرار بگیره...

حالا الان تو جامعه ما بعضی از آدما و مخصوصا خانوم ها در مورد فمینیسم همچین موضعی دارن...حس میکنن مردا موجوداتین که برای مبارزه با اونا ساخته شدن و با توجه به اتفاقات گذشته که در مورد زنا تو جوامع مختلف اتفاق افتاده یه جورایی میخوان تلافی کنن...تلافی همه ی ظلم ها و بر سر تمامی مرد ها.

لینک به دیدگاه
معمولا تو هر جامعه ای که گروهی، با توجه به داشته هاش و ارزشی که برای خودش قائله، به آزادی ها و امور مورد نیاز و مورد نظر خودش دست پیدا نکنه فعالیتش رو برای داشتن حقوق در خور شروع میکنه که بسیار طبیعی و البته لازمه...با نحوه ی شکل گیری چنین تفکری و روند رشدش تو شرایط خاص خودش کار ندارم ولی چیزی هست که متاسفانه خیلی هم تو اطرافمون زیاد شده و بدتر اینکه گاهی به شکل ارزش بهش نگاه میشه...و اون اینه که گروهی که خودش رو مظلوم میبینه به خودش حق میده که طرف مقابل یا جامعه اطرافش رو به عنوان یه دشمن نگاه کنه و شروع به مبارزه کنه...شاید با یه مثال منظورم روشن تر بشه...

تو جامعه آمریکا و تو شلوغی اینکه حقوق سیاه پوستا داره پایمال میشه عده ای از افراطی های سیاه هر جا سفید پوستی میدیدن که میشد اذیتش کرد به هیچ عنوان دریغ نمیکردن...

یعنی گروهی به خاطر احساس ضعفی که داره به شکل افراطی شروع به عملکرد هایی میکنه که فضا رو فقط متشنج تر میکنه و باعث میشه اوضاع به شکل نرمال پیش نره و اون دید اشتباه قبلی تو قشر عامه جامعه به شکل پررنگ تری مورد پذیرش قرار بگیره...

حالا الان تو جامعه ما بعضی از آدما و مخصوصا خانوم ها در مورد فمینیسم همچین موضعی دارن...حس میکنن مردا موجوداتین که برای مبارزه با اونا ساخته شدن و با توجه به اتفاقات گذشته که در مورد زنا تو جوامع مختلف اتفاق افتاده یه جورایی میخوان تلافی کنن...تلافی همه ی ظلم ها و بر سر تمامی مرد ها.

مورد خیلی جالبیه ، باعث میشه آدم یکم یه اعترافایی کنه :ws3:

اینکه قوانین تبعیض آمیز وجود داره که شکی نیس تقریبا ، اما اینکه چه جوری بهش نگاه می کنیم قضیه رو کلی عوض می کنه ،

من الان یواش یواش داره از فمنیسم بودن خودم بدم میاد دیگه ، اونم به خاطر دیدهای اشتباهی که تو یسری افراد جبهه گیر وجود داره ، اینکه بیای و بگی 80% هم جنسات عقب افتادن ! :hanghead:چیزیه که حتی نمی تونم بهش فکر کنم که بخوای چنین حرفی بزنی ، وقتی همه چیز نسبیه و با شرایط تغییر می کنه تضمینی برا صد در صد درست بودنش نیس ، اینکه با توجه به نسبی بودن به چیزی معتقد بشی که قبل از انسان بودن آدما رو جور دیگه تفکیک کنه ( این حتی به آزادی انسان ها هم معتقد نیس بعد می تونه از حقوقی دفاع کنه )

ما هم یه زمانی که جوون بودیم زود جوش میاوردیم :ws3: استادی داشتم -تو دانشگاه یکی دو تا از استادا برای من یک نفر واقعا مفید بودن و قبولشون داشتم که یکیشون این استادم بود- که یه بار به همه بچه ها گفت دیگه هر کاری کنید از من که فمنیسم تر نمیشید ، پس بهتون میگم که قبل از هر چیزی یکم فکر کنید فمنیسم باشید ، قانونمند باشید ولی با فکر !

حالا به طور کلی در هر موردی ، ما اگه خودمون به خودمون دید ناجور داشته باشیم که نمی تونیم انتظار احقاق حق از دیگران داشته باشیم :ws3:

البته این جوش آوردن ها هم خیلی بی راه نیس ، دور و بر خودم دیدم آدمایی رو که هر چی بالا رفتم پایین اومدم که آخه همه چی به این قشنگی که تصور می کنید نیس ! من چقدر خوشحالم ! و اینا ...

باورم نمیشد با افرادی برخورد کردم که انگار تا حالا نشنیده بود مشکلات و چیزایی که واقعا وجود دارن رو ، و به من بیخیال و الکی خوش می گفت چقدر بدبینی :w58: همه چی زیباس ، زندگی قشنگه ، مشکلات وجود نداره ، تبعیض؟ چی هس اصن ؟

واسه همین گاهی در مورد مثال فمنیسم اینجوری جوش میارن :ws3:

لینک به دیدگاه

من هیچ وقت عقیده فمنیستی نداشتم و نخواهم داشت بنظرم فمنیست بودن یک نوع ضعف رو میرسونه اون خانوم میخواد آقا رو کوچیک کنه تا خودش و بالا ببره یه تاپیکی مهدی زده بود خیلی جالب بود قدت و کوتا میکنم تا هم قدم بشی جریان این فمنیستها هم همینطوره ولی کلا خودم سعی میکنم پا به پای مرد پیشرفت کنم و خودم و بالا ببرم بدون اینکه مرد رو کوچیک کنم به نظر من مرد و زن مکمل همدیگرند هیچ کدوم بدون ه کامل نیستن نه تو مسایل شغلی نه زندگی و زناشویی :a030:

لینک به دیدگاه
مورد خیلی جالبیه ، باعث میشه آدم یکم یه اعترافایی کنه :ws3:

اینکه قوانین تبعیض آمیز وجود داره که شکی نیس تقریبا ، اما اینکه چه جوری بهش نگاه می کنیم قضیه رو کلی عوض می کنه ،

من الان یواش یواش داره از فمنیسم بودن خودم بدم میاد دیگه ،

آخه فمينيسم مردستيز نيست..ما بعضا" اشتباه متوجه ميشيم...فمينيست دنبال حق و حقوق خودشه نه اينكه مرد رو تحقير كنه..

لینک به دیدگاه
من هیچ وقت عقیده فمنیستی نداشتم و نخواهم داشت بنظرم فمنیست بودن یک نوع ضعف رو میرسونه اون خانوم میخواد آقا رو کوچیک کنه تا خودش و بالا ببره یه تاپیکی مهدی زده بود خیلی جالب بود قدت و کوتا میکنم تا هم قدم بشی جریان این فمنیستها هم همینطوره ولی کلا خودم سعی میکنم پا به پای مرد پیشرفت کنم و خودم و بالا ببرم بدون اینکه مرد رو کوچیک کنم به نظر من مرد و زن مکمل همدیگرند هیچ کدوم بدون ه کامل نیستن نه تو مسایل شغلی نه زندگی و زناشویی :a030:

يه تاپيك بود كه چند روز پيش داش وحيد زده بود درباره شغلهاي مناسب زنان...

اون انگيزه اي براي اين تاپيك شد....اين كه چرا زنان ما فكر ميكنن گرفتن حقشون برابره با تحقير مردان....اينكه حتي از ميون خودشون هم اگه كسي نظرش مخالف با نظر اونا باشه محكوم ميشه به متحجر و امل و عقب افتاده...اين چه طرز فكريه كه 80 درصد همنوعان خودش رو عقب افتاده ميدونه؟و....

لینک به دیدگاه

محسن جان زدی به هدف داداش.

برخی خانم ها حتی نمیدونن رفتارشون فمینیستیه. صرفا برای همون دلایلی که شما آوردید فکر میکنن مدام باید در حال مبارزه باشن. حتی هدفی هم ندارن. شاید فکر میکنن این طبیعت زنه. ولی پرواضحه که این افراد تحت تاثیر عقاید دیگران دارن عمل میکنن و هیچ تفکری پشت کارهاشون نیست. چه بسا به قول شما وضعیت رو هم خراب تر میکنن.

کاش یه راه حلی برای مقابله با این افراد پیدا میشد. چون تفکری پشت رفتارشون نیست نمیشه با گفت و گو متقاعدشون کرد.

لینک به دیدگاه

خب شقی اینجوریام نیس ، ببین فمنیسم ها چندین و چند گروه مختلف دارن

اصلاح طلب دارن :ws3:

رادیکال دارن :ws3:

خود رادیکال ها چندین گروه میشن

یه عده فقط به برابری اعتقاد دارن ، یه عده به برابری جنسیتی و فقط یه عده به برتری زن اعتقاد دارن ( که شاید مثل اون میشه که قدت و کوتاه می کنم ) ، کلا بحث خیلی گسترده ای میشه

فکر می کنم قائل شدن استقلال فکری واسه آدما همه چیو حل می کنه ، ولی خب گویا ... :ws3:

باید واسش تلاش کنیم یا بجنگیم ، میدونی خیلی زشته من بخوام یه چیزایی رو رو کاغذ واسه خودم کنم ، اون چیزا باید قانون باشن ، یه جور توهین میشه که آدم بخواد یه سری حقوق رو فقط برا خودش رو کاغذ داشته باشه در صورتی که خیلی مسائلِ طبیعیی هست ! شاید فقط اسمش خراب جا افتاده باشه .

همون استقلال فکری و هویت انسانی همه چیو می تونه حل کنه ، که تو وجود تو هست شقی

لینک به دیدگاه
آخه فمينيسم مردستيز نيست..ما بعضا" اشتباه متوجه ميشيم...فمينيست دنبال حق و حقوق خودشه نه اينكه مرد رو تحقير كنه..

خب منم همینو میگم دیگه محسن دادا :ws3:

خط اول اعتراف کردن و واسه این گفتم که حرف جالبی زدی باعث شد یه کم اعتراف کنیم که اشتباهاتی توی بعضی از تفکرهای تندرو وجود داره ( مثل همون 80% و اون چیزایی که یکم شرمگین به نظر میاد )

و در مورد قانون که خیلی واضحه ...

لینک به دیدگاه

فمنیسم در موقعیت زمانی و مکانی خودش جنبش بجایی بود که منجر به بازپس گرفتن برخی از حقوق زنان شد که متاسفانه در جامعه ی ما به صورت ناقص و ناصحیح جا افتاده.

لینک به دیدگاه
يه تاپيك بود كه چند روز پيش داش وحيد زده بود درباره شغلهاي مناسب زنان...

اون انگيزه اي براي اين تاپيك شد....اين كه چرا زنان ما فكر ميكنن گرفتن حقشون برابره با تحقير مردان....اينكه حتي از ميون خودشون هم اگه كسي نظرش مخالف با نظر اونا باشه محكوم ميشه به متحجر و امل و عقب افتاده...اين چه طرز فكريه كه 80 درصد همنوعان خودش رو عقب افتاده ميدونه؟و....

متاسفانه تو اون تاپیک یک سری از دوستای خوبمون که فمنیست هستند شروع به تحقیر مردها کردن که باهاشون برخورد شد و جالب اینجاست که بخاطر اینکه بهشون تذکر دادم توهین نکنند من و نمونه بارز مرد ذلیل تو انجمن معرفی کردن :ws3: ولی یکی نیست یه این گروه فمنیست بفهمه ادب و نزاکتو احترام کلهم فرق داره با عقیده فمنیستی من بیام به هر چی مرد تو جامعس توهین کنم که چی؟ بخوام به همه بفهمونم که فمنیستم واقعا برام عجیبه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

الان این تاپیک درباره فمنیست هاست !!!!!

راستش من نمیدونم چرا یک عده فمنیست میشن، زن ها قابل احترام هستند و به نظرم دلیلی نداره مردی به آنها زور بگه.....

اما چرا یک عده فکر میکنند مرد قصد خوردن حق زن را دارد،اونهم در جامعه امروزی.

تو ایران امروز مردها جز در مورد مسئله پوشش،تو همه زمینه ها بدبخت ترند.

ای کاش به جای جنبش فمنیسم جنبش منیسم راه میانداختیم.

لینک به دیدگاه

راستش من نمیدونم چرا یک عده فمنیست میشن، زن ها قابل احترام هستند و به نظرم دلیلی نداره مردی به آنها زور بگه.....

راستش خودمم نميدونم:ws3:

كلا" منظورم اينه كه اگه زنها دنبال احقاق حق خودشون هستن قابل احترامه اما لزوما" اين تلاش نبايد به تحقير و انكار تواناييهاي مردان منجر بشه.

لینک به دیدگاه
تو ایران امروز مردها جز در مورد مسئله پوشش،تو همه زمینه ها بدبخت ترن

این که همه بدبختن درش شکی نیست!همه یه جوری بدبختن!:w16:ولی بازم زن!مشکلاتش خیلی بیشتر از ما مردان خداست:ws3:

لینک به دیدگاه

جالب بود كه يه سري در يك جمله متوجه بشن كه افكار فمنيسم چيه وچي ميگه و چي ميخواد

متاسفانه در بيرون از اينجا حتي چند نفر از اشناها فكر ميكنند فمنيست يعني روي مرد و كم كردن خيلي عذر ميخوام يعني تو پوز زدن مرد واقعا براي افكار غلط كه حتي با يه مطالعه كوچيك ميشه فهميد متاسفام كه حتي اين كارو انجام نميدن

همانطور كه دوست عزيز اطلاع دادن فمنيسم مبارزه با مرد نيست

و حتي مرد سالاري هم درست نيست و مخالفم با افكار مرد سالاري

لینک به دیدگاه

یعنی یه جورایی عقده خود کم بینی باعث ایجاد یه مکتب افراطی میشه که باعث میشه افراد عضو اون مکتب برای بزرگ جلوه دادن خودشون از هیچ گونه توهینی دریغ نکن حتی به هم جنس خودشون که با خودشون هم فکر نیست

این میشه یه مکتب افراطی و به هیچ دردی نمیخوره

اقاق حقی که با توهین همراه باشه بدرد لای جرژ دیوار میخوره

خدا اون موقعی که ادم رو خلق کرد اگه لازم نبود هیچ وقت جفت خلق نمیکرد زن مرد لازم و ملزوم همن هیچ کدوم کامل نیست به تنهایی

لینک به دیدگاه
فمنیسم خواستار تساوی حقوق زن و مرده !!!

سایر چیزایی که دربارش گفته میشه اشتباست

والا ماکه تو این سایت هرچی فمینیست دیدم جز توهین چیز دیگهای بچشمون نیومد

شاید اینا فمینیست صهیونیست باشن

البته این توهین نیست صهیونیست (تند رو)

لینک به دیدگاه

خدایش زنا تو هیچ زمینه ای از مرد کمتر حق ندارن و هیچ جا هم حقوقشون ضایع نشده مخصئصا تو ایران

ولی موضوع اینه که فمینیستا میخوان طوری بشه که حتی حق مردا رو هم برای خودشون بگیر یعنی 50 :50 رو قبول ندارن میخوان 100:0 بشن

لینک به دیدگاه
فمنیسم خواستار تساوی حقوق زن و مرده !!!

سایر چیزایی که دربارش گفته میشه اشتباست

این دقیقا تعریف فمینیسم هست ولی کاش برای این تعریف اسم دیگه ای انتخاب می کردن تا بقول شادی صدر وقتی به خانومی میگن شما فمینیستی زود جبهه نگیره و ........

اسمش بشه humanities (انسانیت ) خیلی بهتره

لینک به دیدگاه
این دقیقا تعریف فمینیسم هست ولی کاش برای این تعریف اسم دیگه ای انتخاب می کردن تا بقول شادی صدر وقتی به خانومی میگن شما فمینیستی زود جبهه نگیره و ........

اسمش بشه humanities (انسانیت ) خیلی بهتره

مرسي سارا:gol cheshmak:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...