رفتن به مطلب

واقعا موندم اینقدر یه نفر میتونه مرد باشه؟؟(مردانگی اجدادمون)

Alireza Hashemi

ارسال های توصیه شده

سلام

حال و احوالتون؟

شما تا حالا توی موقعیتی قرار گرفتین که بخوایین به کسی خیانت کنید؟

یا اینکه کسی به شما خیانت کند یا باهم به فردی دیگه خیانت کنید؟؟

نمیخوام این سوال رو بپرسم تا حالا به کسی خیانت کردی یا نه چون میدونم هیچ کس جوابی نمیده

ولی انصافا ..خودتی و من و بچها...بیا بگو تو این موقعیت قرار گرفتی یا نه

میخوام بدونید در زمان حال و گذشته ناموس و غیرت و مرام تو ما ایرانیا چقدر فرق کرده

نظرتون درباره این عکس چیه؟

ko5w4d03eb59j9l7scq0.jpg

در لغت نامه ی دهخدا زیر عنوان «پانته آ» بر اساس روایت «گزنفون» آمده است که هنگامی که مادها پیروزمندانه از جنگ شوش برگشتند، غنائمی با خود آورده بودند که بعضی از آنها را برای پیشکش به کورش بزرگ عرضه می کردند.

در میان غنائم زنی بود بسیار زیبا و به قولی زیباترین زن شوش به نام پانته آ که همسرش به نام « آبراداتاس» برای مأموریتی از جانب شاه خویش رفته بود. چون وصف زیبایی پانته آ را به کورش گفتند، کورش درست ندانست که زنی شوهردار را از همسرش بازستاند و حتی هنگامی که توصیف زیبایی زن از حد گذشت و به کورش پیشنهاد کردند که حداقل فقط یک بار زن را ببیند، از ترس اینکه به او دل ببازد، نپذیرفت. پس او را تا باز آمدن همسرش به یکی از نگاهبان به نام «آراسپ» سپرد. اما اراسپ خود عاشق پانته آ گشت و خواست از او کام بگیرد، بناچار پانته آ از کورش کمک خواست.

کوروش آراسپ را سرزنش کرد و چون آراسپ مرد نجیبی بود و به شدت شرمنده شد و در ازا از طرف کوروش به دنبال آبراداتاس رفت تا او را به سوی ایران فرا بخواند. هنگامی که آبرداتاس به ایران آمد و از موضوع با خبر شد، به پاس جوانمردی کوروش برخود لازم دید که در لشکر او خدمت کند.

می گویند هنگامی که آبراداتاس به سمت میدان جنگ روان بود پانته آ دستان او را گرفت و در حالی که اشک از چشمانش سرازیر بود گفت: «سوگند به عشقی که میان من و توست، کوروش به واسطه جوانمردی که حق ما کرد اکنون حق دارد که ما را حق شناس ببیند. زمانی که اسیر او و از آن او شدم او نخواست که مرا برده خود بداند و نیز نخواست که مرا با شرایط شرم آوری آزاد کند بلکه مرا برای تو که ندیده بود حفظ کرد. مثل اینکه من زن برادر او باشم.»

آبراداتاس در جنگ مورد اشاره کشته شد و پانته آ بر سر جنازه ی او رفت و شیون آغاز کرد. کوروش به ندیمان پانته آ سفارش کرد تا مراقب باشند که خود را نکشد، اما پانته آ در یک لحظه از غفلت ندیمان استفاده کرد و با خنجری که به همراه داشت، سینه ی خود را درید و در کنار جسد همسر به خاک افتاد و ندیمه نیز از ترس کورش و غفلتی که کرده بود، خود را کشت. هنگامی که خبر به گوش کوروش رسید، بر سر جنازه ها آمد.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

از این روی اگر در تصویر دقت کنید دو جنازه ی زن می بینید و یک مرد و باقی داستان که در تابلو مشخص است.

معلوم نیست چرا ایرانیان سعی نمیکنند داستانهای غنی خود را گسترش دهند و به جای آن به سراغ داستانهایی میروند که عربها چگونه زنان را به صیغه خود در میاوردند!!!!!!!!!!!!!

این حقیقت رو دانستی؟؟؟

که اجدادت این ها بودند...

من شاید ذره ای رفتارم به آنها نرفته باشه ولی حداقل میتونم بهش افتخار کنم که اجدادم مرد بوده و ایرانی ...نه عرب پرست جانی....

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 47
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من کتاب پانته آ بانوی افسونگر شوش رو خوندم .... فوق العادس ... این داستان توشه و زندگیه کوروش ... پیشنهاد میکنم بخونین حتما ... یه رمان تاریخیه...:flowerysmile:

لینک به دیدگاه
من کتاب پانته آ بانوی افسونگر شوش رو خوندم .... فوق العادس ... این داستان توشه و زندگیه کوروش ... پیشنهاد میکنم بخونین حتما ... یه رمان تاریخیه...:flowerysmile:

آبراداتاس!(منظور همون آتروسه:ws3:)

توبهترازهرکس میدانی که من این خنجررا همیشه با خود داشته ام تاچشمان مردانی را که نگاه هوسناکشان را به چهره واندامم میدوزند ازحدقهدراورم..یا آنرا در سینه شان بنشانم وقلب ناپاکشان را از کار بیندازم..اینک خنجرم وظیفه ای مهمتربه عهده خواهد داشت….

وظیفه پیوند زدن من به تو!!….

فواد فاروقی. پانته‌آ بانوی افسونگر شوش. انتشارات پر:ws3::icon_gol::flowerysmile:

لینک به دیدگاه

خیلی تاثیر گذار و قشنگ بود اتروس عزیز :icon_gol:

اما در جواب سوالت نه بخدا تا حالا به کسی خیانت نکردم که بخوام بگم برات :icon_redface:

من فکر میکنم ایرانی امروزی هم غیرت تو خونش هست و همینطور جوانمردی

اما صد افسوس که توجهی بهش نداره و کمرنگش کرده

لینک به دیدگاه
خیلی تاثیر گذار و قشنگ بود اتروس عزیز :icon_gol:

اما در جواب سوالت نه بخدا تا حالا به کسی خیانت نکردم که بخوام بگم برات :icon_redface:

من فکر میکنم ایرانی امروزی هم غیرت تو خونش هست و همینطور جوانمردی

اما صد افسوس که توجهی بهش نداره و کمرنگش کرده

صد در صد توجه داریم.... ولی خیلی وقته مرکز توجه بیشتر جای دیگس:icon_razz:

97446.jpg

لینک به دیدگاه
وااااااااااای....چرا به دلم نمیچسبن؟!:obm::icon_razz:

اینا به دل نمیچسبن...

استغفر ا.... ولشون کن این عکس کتاب

bf804536cf8a05be497fea9d5b12cc90c.jpg

اطلاعات کاملی از داستان پانته‌آ و کورش بزرگ در کتاب

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.
قابل دسترس می‌باشد

لینک به دیدگاه

مرسی خیلی قشنگ بود .

راستشو بخواین من تا حالا تو موقعیت خیانت دیدن یا خیانت کردن قرار نگرفتم !

نمیتونم نظری بدم ! اما مطمئنا تو فکر خیانت کردن نیستم ، چون دور از انصاف و جوانمردیه !

در مورد عکس باید بگم خیلی داستان ماجرا رو نمیرسونه !اما زیباست !

داستان جوانمردیه کورش کبیر مشهوره !

لینک به دیدگاه

اه راستی بحث تاپیک یه چیز دیگه بود...........

من یه کم خیانت کردم ولی تقصیر من نبود...........ولی سعی میکنم دیگه حواسم باشه خیانت نکنم به کسی...........عذاب وجدان دارم یکم زیاد:banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه
اه راستی بحث تاپیک یه چیز دیگه بود...........

من یه کم خیانت کردم ولی تقصیر من نبود...........ولی سعی میکنم دیگه حواسم باشه خیانت نکنم به کسی...........عذاب وجدان دارم یکم زیاد:banel_smiley_52:

:icon_gol:

ممنون از صداقتت :aghosh:

ولی یعنی چی تقصیر تو نبود یا خیانت کردی و اگر بر این اعتقاد داری پس تو مقصری حالا هرکی میتونه خودش رو به دلایلی توجیه کنه مهم همون وجدانه که آدم ازون هیچ وقت نمیتونه فرار کنه

حالا اگر توی جای پانتآ بودی حاظر بودی خود کشی کنی (جدا از بحث مسائل دینی)

لینک به دیدگاه
:icon_gol:

ممنون از صداقتت :aghosh:

ولی یعنی چی تقصیر تو نبود یا خیانت کردی و اگر بر این اعتقاد داری پس تو مقصری حالا هرکی میتونه خودش رو به دلایلی توجیه کنه مهم همون وجدانه که آدم ازون هیچ وقت نمیتونه فرار کنه

حالا اگر توی جای پانتآ بودی حاظر بودی خود کشی کنی (جدا از بحث مسائل دینی)

از اونجایی که چندان از زندگی خوشم نمیاد آره من حاضر بودم خودکشی کنم و بعد از مرگ عشقم دیگه زنده نباشم و با کس دیگه ای زندگی کنم خیلی سخته:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
من شاید ذره ای رفتارم به آنها نرفته باشه ولی حداقل میتونم بهش افتخار کنم که اجدادم مرد بوده و ایرانی ...نه عرب پرست جانی....

باز ای کاش این عمل اعراب الان نکوهش میشد،اما تعداد بالای زن و کنیز را نشانه خداپرستی میدانند و برایش دلایل معنوی ذکر میکنند....

اما در مورد خیانت،خوب خیانت برای یک فرد مجرد چه معنایی میده؟

اینجا شاید خیانت به شخص دیگری مطرح نباشه و بیشتر خیانت به خود و آینده است.

لینک به دیدگاه
از اونجایی که چندان از زندگی خوشم نمیاد آره من حاضر بودم خودکشی کنم و بعد از مرگ عشقم دیگه زنده نباشم و با کس دیگه ای زندگی کنم خیلی سخته:icon_pf (34):

زندگی.... شاید همین باشد!!!؟

كسی می تواند در ره عشق بمیرد كه پیش از آن زندگی در پیش چشم های وی مرده باشد .

لینک به دیدگاه

منم این سوال خیلی واسم مطرحه!

واقعا خیانت یک فرد مجرد یعنی چی؟

لینک به دیدگاه
منم این سوال خیلی واسم مطرحه!

واقعا خیانت یک فرد مجرد یعنی چی؟

باز ای کاش این عمل اعراب الان نکوهش میشد،اما تعداد بالای زن و کنیز را نشانه خداپرستی میدانند و برایش دلایل معنوی ذکر میکنند....

درسته ولی خیانت کاری به مجرد ومتاهل بودن نداره خیانت در عشق چه در فرد مجرد و چه متاهل به نظر من هیچ تفاوتی نداره.

خودمونی بگم یعنی روی گرداندن از تعهد و پیمان، چه قراردادی و چه اخلاقی چه ازدواج چه صیغه چه نامزد چه دوست ........

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...