رفتن به مطلب

تیک ..تیک...ساعت ایستاد...

Alireza Hashemi

ارسال های توصیه شده

سلام یه لحظه استوپ

:w36:

خب هیشکی نفهمید:4chsmu1:

stop در...:ws31:

dali-atomicus.jpg

آرزوی بچگی هممون یا همین الانمون ...

داشتن ساعت برنارد...همون فیلمی که پسر بچه ای با زدن دگمه ساعتش زمان رو نگه میداشت... و از این فرصت نهایت استفاده رو میکرد...

شده تاحالا ساعت رو بخوای تنظیم کنی وقتی داری با اون پیچه ور میری ..یه حس خوشایندی پیدا میکنی دوست داری زمان تو دستت باشه ...

وای چه حالی میداد زمان تحت کنترلمون بود.....

time_to_stop.jpg

نکته:

این مطلب ویرایش شد...(قرار نبود این باشه)ولی چون بعضی از دوستان فکر میکنن رویاست و ارزشی واسه فکر کردن نداره:icon_gol:

سفر در زمان چطور انجام میشود؟

P00212.jpg یکی از جالبترین افکار بشر، ایده جابجایی در بعد زمان است.

البته اگر از یک بعد دیگر به قضیه نگاه کنیم همه ما مسافر زمان هستیم. همین الان که شما این را میخوانید، زمان در حول و حوش و به پیش میرود و آینده به حال و حال به گذشته تبدیل میشود. نشانه اش هم رشد موجودات است. ما بزرگ میشویم و میمیریم. پس زمان در جریان است.

آلبرت اینشتین با ارائه نظریه نسبیت خاص نشان داد که این کار از نظر تئوری شدنی است. بر طبق این نظریه اگه شیئی به سرعت نور نزدیک شود گذشت زمان برایش آهسته تر صورت میگیرد. بنابراین اگر بشود با سرعت بیش از سرعت نور حرکت کرد، زمان به عقب برگردد. مانع اصلی این است که اگر جسمی به سرعت نور نزدیک بشود جرم نسبی ان به بینهایت میل میکند لذا نمیشود شتابی بیش از سرعت نور پیدا کرد. اما شاید یه روز این مشکل هم حل شود. بر خلاف نویسنده ها و خیالپردازها که فکر میکنند سفر در زمان باید با یک ماشین انجام شور، دانشمندان بر این عقیده هستند که اینکار به کمک یک پدیده طبیعی صورت میگیرد. در این خصوص سه پدیده مد نظر است: سیاهچاله های دوار، کرم چاله ها و ریسمانهای کیهانی.

سیاهچاله ها: اگر یه ستاره چند برابر خورشید باشد و همه سوختش را بسوزاند، از انجا که یک نیروی جاذبه قوی دارد لذا جرم خودش در خودش فشرده میشود و یک حفره سیاه رنگ مثل یه قیف درست میکند که نیروی جاذبه فوق العاده زیادی دارد طوری که حتی نور هم نمیتواند از ان فرار کند.

P00212B.jpg

اما این حفره ها بر دو نوع هستد. یه نوعشان نمی چرخند لذا انتهای قیف یک نقطه است. در انجا هر جسمی که به حفره مکش شده باشه نابود میشود. اما یه نوع دیگر سیاهچاله نوعی است که در حال دوران است و برا همین ته قیف یه قاعده داره که به شکل حلقه اس. مثل یک قیف واقعی است که تهش باز است. همین نوع سیاهچاله است که میتواند سکوی پرتاب به آینده یا گذشته باشد. انتهای قیف به یک قیف دیگر به اسم سفیدچاله میرسد که درست عکس ان عمل میکند. یعنی هر جسمی را به شدت به بیرون پرتاب میکند. از همین جاست که میتوانیم پا به زمانها و جهان های دیگر بگذاریم.

P00212C.jpg

کرم چاله : یک سکوی دیگر گذر از زمان است که میتواند در عرض چند ساعت ما را چندین سال نوری جابجا کند. فرض کنید دو نفر دو طرف یک ملافه رو گرفته اند و میکشند. اگر یک توپ تنیس بر روی ملافه قرار دهیم یک انحنا در سطح ملافه به سمت توپ ایجاد میشود.

اگر یک تیله به روی این ملافه قرار دهیم به سمت چاله ای که ان توپ ایجاد کرده است میرود. این نظر اینشتین است که کرات آسمانی در فضا و زمان انحنا ایجاد میکنند؛ درست مثل همان توپ روی ملافه. حالا اگه فرض کنیم فضا به صورت یک لایه دوبعدی روی یه محور تا شده باشد و بین نیمه بالا و پایین ان خالی باشد و دو جرم هم اندازه در قسمت بالا و پایین مقابل هم قرار گیرد، آن وقت حفره ای که هر دو ایجاد میکنند میتواند به همدیگر رسیده و ایجاد یک تونل کند. مثل این که یک میانبر در زمان و مکان ایجاد شده باشد. به این تونل میگویند کرم چاله.

این امید است که یک کهکشانی که ظاهرا میلیونها سال نوری دور از ماست، از راه یک همچین تونلی بیش از چند هزار کیلومتر دور از ما نباشئ. در اصل میشود گفت کرم چاله تونل ارتباطی بین یک سیاهچاله و یه سفیدچاله است و میتواند بین جهان های موازی ارتباط برقرار کند و در نتیجه به همان ترتیب میتواند ما را در زمان جابجا کند. آخرین راه سفر در زمان ریسمانهای کیهانی است. طبق این نظریه یک سری رشته هایی به ضخامت یه اتم در فضا وجود دارند که کل جهان را پوشش میدهند و تحت فشار خیلی زیادی هستند. اینها هم یه نیروی جاذبه خیلی قوی دارند که هر جسمی را سرعت میدهند و چون مرزهای فضا زمان را مغشوش میکند لذا میشود از انها برای گذر از زمان استفاده کرد

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 54
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

من اگه میتونستم به عقب برگردم اول میرفتم چند سال پیش..

بابامو صدا میکردم یه دل سیر نیگاش میکردم..اینقدر ماچش میکردم تا غش میکردم

بعد زمان رو نگه میداشتم میرفتم بانک مرکزی رو تخلیه میکردم بهترین ویلاها،رستوران ها،کازینوها ی دنیا رو ورمیداشتم به اسم مادرم

ماکروسافت رو میکردم آتروسافت:ws3:

کمپانی بنز و 6 دنگ میزدم به اسم بچم، مرسدس رو میگرفتم یه ماچ میکردم ..:w58:

میرفتم تو وزارت اطلاعات تمام سندارو میریختم کف خیابون....:icon_razz:

همه این کارارو که میکردم میرفتم توی این فروشگاهای زنجیره ای هرچی دلم میخواست ور میداشتم(دزدی)یک حالی میده...

بعد میومدم خونه...تلویزیون و روشن میکردم میشستم ببینم چه بلایی سر دنیا آوردم:ws28:

لینک به دیدگاه

بعد زمان رو نگه میداشتم میرفتم بانک مرکزی رو تخلیه میکردم بهترین ویلاها،رستوران ها،کازینوها ی دنیا رو ورمیداشتم به اسم مادرم

همه این کارارو که میکردم میرفتم توی این فروشگاهای زنجیره ای هرچی دلم میخواست ور میداشتم(دزدی)یک حالی میده...

بعد میومدم خونه...تلویزیون و روشن میکردم میشستم ببینم چه بلایی سر دنیا آوردم:ws28:

:167:

تمام تلاشت رو میخوای کنی تا دزدی کنی تو که میخوای ساعت و نگه داری حد اقل یه کار مفید انجام بده:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
:167:

تمام تلاشت رو میخوای کنی تا دزدی کنی تو که میخوای ساعت و نگه داری حد اقل یه کار مفید انجام بده:banel_smiley_4:

خب همش مفیده دیگه...

ولی اکثرش واسه خودم:ws3: ..مگه تا الان کسی واسه من کار مفیدی کرده که من واسش مفید بشم؟؟؟:banel_smiley_4:

کار مفید شما چیه...بزنی استکبار رو بترکونی یا دنیا رو عوض کنی؟؟؟:rose:

لینک به دیدگاه
خب همش مفیده دیگه...

ولی اکثرش واسه خودم:ws3: ..مگه تا الان کسی واسه من کار مفیدی کرده که من واسش مفید بشم؟؟؟:banel_smiley_4:

کار مفید شما چیه...بزنی استکبار رو بترکونی یا دنیا رو عوض کنی؟؟؟:rose:

راستش و بخوای من خیلی در توهمات و خیالات سیر نمیکنم ولی اگر بخوام سیر کنم نصف زندگیم عوض میشد:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

چطوری میخوای این همه جا رو پیاده بری ؟؟ :JC_thinking:

لینک به دیدگاه
چطوری میخوای این همه جا رو پیاده بری ؟؟ :JC_thinking:

فکر اینجاشو نکرده بودم:icon_pf (34):

قبلش میرم یه دوره خلبانی میبینم

بعد را میوفتم :ws3:خوب شد گفتیا...:w72:

لینک به دیدگاه
من ساعت برنارد نمیخوام... من یه راهی رو میخوام که بتونم به جهان های موازی سفر کنم... :hanghead:

منظورت و واضح تر میگی

:w58:

بری فضا....؟؟؟

از چه بعدی میخوای سفر کنی؟؟

لینک به دیدگاه

آخه فکر نکنم همینجوری حل بشه که :ws3:

یادته مامان برنارد داشت شیر میریخت تو ظرف بعد شیر همینجوری مونده بود

الان اون عکس بالا هم که آب همینجوری مونده :ws3:

احتمالا سوخت هم همونطوری شه :ws3:

باید یه فکر دیگه کرد ، یا اهداف رو به محیط محدود کرد یا غیره

لینک به دیدگاه
ععع...لطفا لطف کن..این همه راه میری سوالهای کنکورامسال هم واسه من بیار ...میسی.... onion053.gif

:w58:سوالای کنکورم بهت بدن عمرا قبول شی:ws3:

تو باید دنبال یه بچه زرنگ باشی سر کنکورت بزنی بری از رو دستش تقلب کنی بع بری واسه بقیه رو جواب درستارو که مطمئنی پاک کنی غلط رو واسشون بزنی اینجوری صد در صد قبولی:ws3:

لینک به دیدگاه
ععع...لطفا لطف کن..این همه راه میری سوالهای کنکورامسال هم واسه من بیار ...میسی.... onion053.gif

سولا رو میخوای چیکار؟میخوای بشینی همش رو حل کنی؟خوب یهو کلید سوالات رو طلب کن:4chsmu1:

لینک به دیدگاه

:ws28::ws28::ws28::ws28::ws28::ws28:

من اگه اون ساعترو داشتم میزدم بعضیارو از وسط نصف میکردم(2310).gif

لینک به دیدگاه
:w58:سوالای کنکورم بهت بدن عمرا قبول شی:ws3:

تو باید دنبال یه بچه زرنگ باشی سر کنکورت بزنی بری از رو دستش تقلب کنی بع بری واسه بقیه رو جواب درستارو که مطمئنی پاک کنی غلط رو واسشون بزنی اینجوری صد در صد قبولی:ws3:

دههههه.....یهنی اینخدر خنگم که سوالا رو بهم بدی قبول نمیشم... smilie_girl_101.gif

.

.

من اصولا سر جلسه کنکور به بقیه تقلب میرسونم...

هیشکس نیست که من از رو دستش تقلب کنم... 148fs542321.gif

شما سوالا رو بیار من خودم بشه زرنگه هستم... 10.gif

اگر سوالا رو داشته باشم به بقیه هم کمک میکنم...البته نه در حدی که در صداشون از من بالاتر بشه در حدی که به قبولیشون کمک کنه... smileygarden_nat7.gif

راستی حالا که داری لطف میکنی..موضوع امتحان اسکیس امتحان ارشد امسال هم واسم بیار...سوالها بدون موضوع اسکیس بدردم نمیخوره... 10.gif

لینک به دیدگاه
منظورت و واضح تر میگی

:w58:

بری فضا....؟؟؟

از چه بعدی میخوای سفر کنی؟؟

خوب دقیقا این حرفی که مینا زد منظور من همین بود...

وقتی شما زمان رو متوقف کنی نمیتونی هیچ کدوم از این کارهایی که میخوای رو بکنی...

اون حالا فیلم بود... ولی در واقعیت اصلا هیچ کدوم از این کارا را نمیتونی بکنی...

یعنی اگر حتی روزی (داریم تئوریک میگیم دیگه) بتونی زمان رو متوقف کنی چون خودت در همین دنیا زندگی میکنی و تابع زمان هستی هیچ کاری از دستت بر نمیاد...

فکر کنم این توضیح تقریبا درست باشه که برای اینکه بتونی اون کارها رو بکنی به جای اینکه زمان رو متوقف کنی باید به بعد دیگری بری... در اونجا تو میتونی هر کاری بکنی... ولی دیگران متوجه نمیشند... با اینکه هر دو توی یک جهان هستید ولی چون بعد ها فرق میکنه شما از نظر اونها و اونها از نظر شما غیر قابل تعامل میشند...

البته فکر کنم اینم کار ساز نباشه... :ws3:

ولی من دوست دارم به جهان های موازی سفر کنم... بر اساس تئوریش من توی تمام این جهان ها باید وجود داشته باشم...

مثلا توی یکیشون یک کبریت فروش هستم... توی اون یکی پسر سناتور... :ws3:

میخوام برم اونجا که پسر سناتور بیدم... :icon_redface:

لینک به دیدگاه
سولا رو میخوای چیکار؟میخوای بشینی همش رو حل کنی؟خوب یهو کلید سوالات رو طلب کن:4chsmu1:

نه دیگه میخوام حداقل نصف راهو خودم برم... whistling.gif

اینطوری لذتش بیشتره...

من سوالا رو داشته باشم مشکلم حل میشه...

نمیخوام ریا شه آخه...:4chsmu1:

لینک به دیدگاه
آخه فکر نکنم همینجوری حل بشه که :ws3:

یادته مامان برنارد داشت شیر میریخت تو ظرف بعد شیر همینجوری مونده بود

الان اون عکس بالا هم که آب همینجوری مونده :ws3:

احتمالا سوخت هم همونطوری شه :ws3:

باید یه فکر دیگه کرد ، یا اهداف رو به محیط محدود کرد یا غیره

نه ساعت من فرق میکنه

موجودات زنده رو نیگه میداره دوست ندارم محیطم محدود باشه

احاطه بر کل دنیا از اهداف منه:ws3:

لینک به دیدگاه
خوب دقیقا این حرفی که مینا زد منظور من همین بود...

وقتی شما زمان رو متوقف کنی نمیتونی هیچ کدوم از این کارهایی که میخوای رو بکنی...

اون حالا فیلم بود... ولی در واقعیت اصلا هیچ کدوم از این کارا را نمیتونی بکنی...

یعنی اگر حتی روزی (داریم تئوریک میگیم دیگه) بتونی زمان رو متوقف کنی چون خودت در همین دنیا زندگی میکنی و تابع زمان هستی هیچ کاری از دستت بر نمیاد...

فکر کنم این توضیح تقریبا درست باشه که برای اینکه بتونی اون کارها رو بکنی به جای اینکه زمان رو متوقف کنی باید به بعد دیگری بری... در اونجا تو میتونی هر کاری بکنی... ولی دیگران متوجه نمیشند... با اینکه هر دو توی یک جهان هستید ولی چون بعد ها فرق میکنه شما از نظر اونها و اونها از نظر شما غیر قابل تعامل میشند...

البته فکر کنم اینم کار ساز نباشه... :ws3:

ولی من دوست دارم به جهان های موازی سفر کنم... بر اساس تئوریش من توی تمام این جهان ها باید وجود داشته باشم...

مثلا توی یکیشون یک کبریت فروش هستم... توی اون یکی پسر سناتور... :ws3:

میخوام برم اونجا که پسر سناتور بیدم... :icon_redface:

بابا چیکارش دارین.....بچه داره آرزو میکنه.....تو خیالات هم باید طبق قوانین فکر کرد......اگه قرار باشه بتونه زمان رو متوقف کنه واسه باقیش هم یه فکری میکنه:persiana__hahaha:

آرزوه دیگه.....فرقی نمیکنه تا چه حد بزرگه:girl_in_dreams:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...