رفتن به مطلب

خلیج همیشه فارس...

hamid_shahrsaz

ارسال های توصیه شده

سلام دوستان.خوب هستید؟

با توجه به اینکه امروز روز ملی خلیج فارس هستش این تاپیک رو زدم.چون بالاخره همه ما ایرانی هستیم و از اینکه نام خلیج فارس عوض شه ناراحت میشیم.ازتون میخوام که بهترین جمله ای که راجع به خلیج فارس دارین رو بزارین و با نظر سنجی بهترین جمله معلوم شه که خودم یک جایزه نا قابل تقدیمش میکنم به صورت شارژ:ws3:

پس یادتون نره بهترین جمله راجع به خلیج فارس

منتظر حضور پر شورتون هستم...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 55
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

الماسی دیدم که آسمان را می زدی رنگ

به طاقی بد شبیه و زمینش معدن سنگ

گهری هست در این سوی جهان خوش نام

همه در شب اندر سیاه و این رنگ جام

گهری از دست ما لحظه ای رفت برون

برگردان به ما تا آخرین مرز و حد خون

هر چه در راه بود و خیالش بود به دور

همه بر نشیند در ایران و آوازش غرور

چه دور است به ما سلسله ء مردان درست

تا بدانند از نام جعل نمی توان چیزی جست

پر کشد پرتو از مهر ایرانیان بر خاک ما

بر افروزد بر زمان ایران و مهر پاک ما

بدانیم که نام این خوشبوت ...

لینک به دیدگاه

خلیج فارس خومونه

میگم که دشمن بدونه

دی دیم دیرام دی دی دیرام

مرواریداش به گردنم

میدونه عاشقش منم

:ws3:

:1238::1238::1238::Laie_28::Laie_28::w31::w31::w31::w31::w330::w330:

لینک به دیدگاه

با هر نگاه بر آسمان اين خاك هزار بوسه مي زنم

نفسم را از رود سپيد و آسمان خزر و خليج هميشگي فارس مي گيرم

من نگاهم از تنب كوچك و بزرگ و ابوموسي نور مي گيرد

من عشقم را در كوه گواتر در سرخس و خرمشهر

به زبان مادري فرياد خواهم زد

اي وارثان پاكي من آخرين نگاهم بر آسمان آبي اين خاك

و خليج هميشگي فارس

فارس فارس

خواهد بود

لینک به دیدگاه
با هر نگاه بر آسمان اين خاك هزار بوسه مي زنم

نفسم را از رود سپيد و آسمان خزر و خليج هميشگي فارس مي گيرم

من نگاهم از تنب كوچك و بزرگ و دریاچه ارومیه و ابوموسي نور مي گيرد

من عشقم را در كوه گواتر در سرخس و خرمشهر

به زبان مادري فرياد خواهم زد

اي وارثان پاكي من آخرين نگاهم بر آسمان آبي اين خاك

و خليج هميشگي فارس

فارس فارس

خواهد بود

:ws3:

لینک به دیدگاه

واقعا زیبا بودن جملات بچه ها.من از اینکه ایرانی هستم واقعا لذت میبرم....

افسانه خانوم به همه جایزه نمیدن که:دی

اینجا تا چند روز دیگه باز هستش بعد یه نظر سنجی میزارم که کدوم جمله از همه قشنگ تر هستش بعدش شارژ رو ایرانسل یا همراه اول تقدیم میکنم:ws3:

لینک به دیدگاه

اینجا تا چند روز دیگه باز هستش بعد یه نظر سنجی میزارم که کدوم جمله از همه قشنگ تر هستش بعدش شارژ رو ایرانسل یا همراه اول تقدیم میکنم

اون ماری که دور گردنت هست را تقدیم کن. :ws37:

ایرانسل میخواهیم چکار.....

لینک به دیدگاه

افسانه خانوم به همه جایزه نمیدن که:دی

خو جمله من از همشون قشنگتر کوتاهتر و خالصانه تر بود .... :w821: به خداااا از ته ته قلبم گفتم :hanghead: بقیه نوشته ها کپی پیسته این مال خودمه به جون شما :ws3:

لینک به دیدگاه

‌ای خلیج فارس،‌ای در دانه مرواریدها

دشمنان بر نام تو کردند بس تردیدها

نام نیکت در جهان بوده است، هم دریای پارس

پارس‌ها، بس سالها دارند بر نامت سپاس...

لینک به دیدگاه

جایزه به من میرسه چون همسایه خلیج پارسم:ws3:و حق آب و گل دارم،غروب آفتابش عقشه منه:icon_redface:

دشمن از شمال ایران خاکش را گرفت ولی از جنوب حتی توانایی گرفتن حتی یک نام هم به او نمیدهیم:w16:

لینک به دیدگاه

جملاتي قشنگتر از اينها پيدا نكردم

یک پایگاه خبری عربی كه دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد و از حمايتعربستان سعودي برخوردار است با درج مقاله اي تحت عنوان «سواحل ايراني درخليج فارس هويتي عربي ـ تاريخي دارد»! نوشت: از زماني كه روابط سياسيايران و كشورهاي عربي آغاز شده همواره جزاير عربي مورد اختلاف كشورهايساحلي خليج فارس بوده تا اينكه ايران موفق شد با همكاري بريتانيا اینجزاير را كه هويت عربي ـ تاريخی دارد را تصاحب كند.

به گزارش«تابناک»، پایگاه خبری «ايلاف» با تحریف مضحک واقعیتی تاریخی در بخش ديگرياين نوشتار می افزاید: اگر نويسندگاني مثل «كارسن نيبور» كه در سال هاي1733 تا 1815 مي زيسته، معتقد بر اين است كه سواحل خليج فارس تحت فرمانايران بوده اما مالكيت آن عربي بوده است، اين توهم ناشي از انگليسي بودناوست چرا كه او در ادامه خاطرات خود در سال 1765 تاكيد مي كند كه سراسرسواحل خليج فارس اعراب مي زيسته اند و اثري از عجم ها ديده نمي شده است!!

اینپایگاه خبری در ادامه با استفاده از واژه «هوله» که اشاره به قبايل عربموجود در بندرعباس، بندر بوشهر و خرمشهر دارد، می نویسد: این مناطق توسطدولت هاي ايراني از عربي به فارسي و عجمي تغيير ماهيت داده اند در حالي كههنوز بقاياي آن ملت ها كه زير بار اين توطئه نرفتند!! در اهواز حضور داشتهو نهضت «الاحوازيين» را سرداده اند!

«ایلاف» سپس با بیان جملاتیکوتاه برای اثبات ادعای مضحک خود می نویسد: «مگر مي توان فراموش كرد كهقشم همان جسم است و اين جزيره در مالكيت هنرمند عرب «حسين الجسمي» بودهاست؟ مگر مي توان فراموش كرد كه «جالفا» نام فارسي شده «راس الخيمه» است؟مگر مي توان فراموش كه پرتغالي ها با همدستي برخي خوانين منطقه و نادرشاهايران موفق شدند كه جزاير خلیج فارس را از مالکیت اعراب خارج كنند و بهايران ملحق كنند؟ مگر مي توان از محل سكونت و تجارت قبايل «قواسم» و«عمانيين» و «الجبور و المزاريق» كه همگي قبايل عرب هستند چشم پوشيد؟ مگرمي شود اخراج جمعي اعراب از سواحل خليج فارس در سال 1854 و تغيير ماهيتاين مناطق را فراموش كرد؟ مگر فراموش كرده ايم كه جزيره «هنجام» ـ هنگام ـتا سال 1928 مال اعراب بود و همه ساكنان آن عرب بودند تا اينكه ايران باهمدستي بريتانيا ساكنان بومي را اخراج و عجم ها در اين منطقه اسكان داد؟»

درپايان اين نوشتار، «ايلاف» نام بيش از 30 قبيله عربي را برده كه دربندرعباس، بندر لنگه، جزاير تنب بزرگ و كوچك، اهواز، قشم، ابوموسي،هندورابي و... مي زيسته اند و اكنون از مناطقه آباء و اجدادي خود بيرونرانده شده و جاي آنان عجم ها گرفته اند!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...