رفتن به مطلب

شما چگونه بحث می کنید؟

a_Farzad

ارسال های توصیه شده

سلام

1.هدفتان از بحث کردن بیان اندیشه وعقایدتان به منظور محک زدن است؟ یا اصلاح دیگران؟

2.اگر مشخص شود حرفتان ناحق یا اندیشه یتان از حقیقت به دور است حرف حق را قبول می کنید؟ یا هدفتان از بحث کردن به کرسی نشاندن حرف هایتان است؟

3.تابه حال شده نظری برخلاف تفکرات خودتان رابیان کنید تا ثابت کنید که روشن فکر هستید؟

4.اگر شخصی حرفی به نظر شما کوته فکرانه ای بزند به خود اجازه ی تمسخر وریشخند می دهید؟

5.تاچه حد به تفکرات دیگران احترام میگذارید؟(از 1تا20 چه نمره ای می دهید؟)

درمورد درستی نظراتتان هم دوستانی که پستهایتان را در همین تالار خواهنده اند میتوانند به سادگی قضاوت کنند:w16:

لینک به دیدگاه
بستگی داره اون طرف مقابلم کی باشه.....

اگر احساس کنم از اونهایی است که فقط میدونه باید از یک مکتبی دفاع کنه و اگر نکنه ممکنه از آسمان عذابی بهش برسه،بیشتر سعی میکنم محکومش کنم و مثل خودش باورهای تمامیت خواهانه اش را به رخش بکشم.

اگر آدم منطقی باشه و به دیگران و سایر باورها تیکه نندازه،من هم بهش تیکه نمیندازم.....

البته جدیدا به این نتیجه رسیدم که یک عده نمیخوان فکر کنن و فقط میخوان بگن ما درست میگیم،ما هم تفکر خودشان نیست،بلکه حرف های رهبران فکری خودشان است.

کسی حرف خودش را قصد داره به کرسی بنشاند که پیرو مکتبی باشد،چه از کورکورانه چه تعبدی چه از روی آگاهی.

یعنی با هر کسی همونجوری رفتار میکنید که او رفتار کرده؟

اگر طرف درست رفتار نمیکنه دلیل قانع کننده ایست که ماهم همانطور رفتار کنیم؟

شاید شعاری باشه ولی فرق ما واو در چیست؟

من فکر میکنم موضوع روب باید متناسب با سطح علن طرف مقابل انتخاب کرد نه احترام را

من فقط سئوالی که داشتمو پرسیدم وگرنه موافقت یا مخالفت نیستم:w16:

لینک به دیدگاه

من معمولا از اطلاعاتی که دارم بحث میکنم ...اصولا سعی نمیکنم حرفمو به کرسی بشونم ولی اگر برای عقیدم دلیل منطقی یا قانع کننده ای داشته باشم اصلا کوتاه نمیام ...

و اگر هم طرفم دلیل قانع کننده ای داشته باشه قبول میکنم ...خیلی جاها شده که سوالاتی که دوستام مطرح کردن منو به فکر فرو برده و ساعتها و بعضی وقتا روزها در مورد اون موضوع فکر کردم ....خیلی سخته از عقیده ای که داری برگردی وکوتاه بیای ولی بعضی جاها حرفای دیگران تاثیر عمیقی رو آدم میذاره که حتی اگر ظاهرا رو حرفت پا فشاری بکنی ولی باطنا میپذریش ...

به نظرم بحث اگر همین نتیجه باطنی رو هم بده خیلی خیلی عالیه ....

لینک به دیدگاه
گفتم که با هر کس نه.....

فقط یک گروه،کسانیکه یک مکتب تمامیت خواه را قبول دارند،اون مکتب هم شما خودت میدانی چیست.

هیچ مکتبی را به اندازه اون مکتب،تمامیت خواه و زورگو ندیده ام و به نظرم به هیچ وجه نمیشه بهش نرمی نشون داد.

چون رحمی نداره و به کسیکه چاقو میکشه نمیشه عزیزم فت.

فرق ما و او اینست که او به همه کسانیکه مثل خودش فکر نمیکنند به یک چشم نگاه میکند.

اما من فقط همین یک مکتب خاص را به یک چشم نگاه میکنم و برای سایر باورها بسیار ارزش قائلم.

متاسفانه باهاتون موافقم 100%:icon_gol: (واضحه که متاسفانه اش برای هم نظر بودن با شما نیست بلکه به خاطر حماقت پیروان یک مکتبه)

البته من معتقدم درستی یا نادرستی یک موضوع رو با عمل پیروان ان موضوع نمی سنجند

لینک به دیدگاه
متاسفانه باهاتون موافقم 100%:icon_gol: (واضحه که متاسفانه اش برای هم نظر بودن با شما نیست بلکه به خاطر حماقت پیروان یک مکتبه)

البته من معتقدم درستی یا نادرستی یک موضوع رو با عمل پیروان ان موضوع نمی سنجند

در یک بحث قرار نیست کسی،اون یکی را قانع کنه.

بلکه مهم اینست که کسی از به چالش کشیدن کامل باورهاش نترسه.

اما من فقط در بحث با این افراد چه در دنیای واقعی چه مجازی فقط دوتا عکس العمل دیده ام و استثنا هم نداشته:

1- ار یک جایی به بعد شروع به تهدید و فحاشی میکنند.

2- فرار میکنند و به بهانه اینکه بحث ما نتیجه نمیدهد،از به چالش کشیده شدن خودشان میترسند.

لینک به دیدگاه

با سیلاااااااام:ws3:

من تمام تلاشم اینه که از بحثمون نتیجه بگیرم چون در غیر اینصورت بحث کردن بی نتیجست

خب همه ی ما معمولا بحث و به جدل تبدیل میکنیم و فکر میکنیم حق با ماست و میخوایم حرفمون رو حتی با روشهایی مختلف مثل تمسخر توهین و..... به طرف مقابل بقبولونیم

بمن نمیدونم تا چه حد موفق بودم ولی سعیم اینه که تعامل کنم نه تقابل چون تعامل سازندست و تقابل ویرانگر

لینک به دیدگاه
سلام

سلام:ws49:

1.هدفتان از بحث کردن بیان اندیشه وعقایدتان به منظور محک زدن است؟ یا اصلاح دیگران؟

جفتش

2.اگر مشخص شود حرفتان ناحق یا اندیشه یتان از حقیقت به دور است حرف حق را قبول می کنید؟ یا هدفتان از بحث کردن به کرسی نشاندن حرف هایتان است؟

حرف غلط که به کرسی نمیشینه خوب...باید حرف درستو قبول کنیم :ws50:

3.تابه حال شده نظری برخلاف تفکرات خودتان رابیان کنید تا ثابت کنید که روشن فکر هستید؟

:ws52: روشنفکرا مگه همچین میکنند؟

نه نکردم

4.اگر شخصی حرفی به نظر شما کوته فکرانه ای بزند به خود اجازه ی تمسخر وریشخند می دهید؟

به خودم اجازه نمیدم..کاره بدی هست...ولی بعضی وقتا انجام دادم :ws42:

14.25

درمورد درستی نظراتتان هم دوستانی که پستهایتان را در همین تالار خواهنده اند میتوانند به سادگی قضاوت کنند:w16:

:w16:

لینک به دیدگاه
سلام

1-مسلما نظرم میگم تا بدونم حقیقتا افکارم درست هست؟همون محک زدن!

اما خب اگر کمک به اصلاح دیگران باشه چرا که نه؟:a030:

2-بستگی داره که آیا قبول کنم که حرفم ناحق هست یا خیر! اگر یقین پیدا کنم که نظر دیگران قابل قول تر و صحیح تر از من است مسلماقبول میکنم:w16:

3-نه:w410:

4-هرگز! تمسخر هرگز اما اگر ببینم نظراتش در حد و انتظاری نیست که ارزش بحث کردن را داته باشد ترجیح میدم به بحث ادامه ندم(ببینی طرف حرف نمیفهمه مجبوری مگه خودتو خفه کنی تا درکت کنه؟بابا نمیفهمه باور کن نرود میخ اهنین درسنگ!):banel_smiley_4:

5-فکر میکنم15:ws3:

لینک به دیدگاه

من یه زمانی عادت داشتم طرف رو ببرم گوشه ی رینگ بزنمش تا جونش در بیاد. این کارو حتی با رئیس دانشکدمون هم جلوی کلی دانشجو انجام دادم... اما بعدا فهمیدم خیلی نامردیه که یه گاف بگیری از یارو بزنی توسرش... باید هدف از بحث بهبود اوضاع و شرایط کلی و خود آدمی باشه... اگر به این فکر کنی هیچ وقت نمیخوای که حرفتو به کرسی بشونی.

تو هر بحثی اگر دیدی طرف مقابلت وقتی فهمیدی که اشتباه کردی، اشتباهتو دیگه مطرح نکرد بدون آدم با منطقیه.

لینک به دیدگاه
سلام

بعضي وقتا اولي بعضي وقتا دومي بعضي وقتا هيچ كدوم

قبلنا تا حرفمو به كرسي نمي نشوندم بي خيال نميشدم (البته بيشتر مواقع حرفم حق بودا !) ولي بعدا فهميدم كه نيازي نيست حتما حرفو به كرسي نشوند حتي اگه اون حرف حق باشه گاهي اوقات لازمه كوتاه بياي و بحثو ادامه ندي

بر خلاف تفكرم حرف زدم...ولي واسه روشن فكري نبوده هيچ وقت

آره ... تمسخرو به حرص خوردن ترجيح ميدم! بعضيا فقط ميخوان با حرفاشون لجتو در بيارن وقتي جدي نگيريشون و مسخره شون كني لج خودشون در مياد خوبه! :4chsmu1:

تا حدي كه تفكرشون آسيبي به كسي نرسونه.....13

لینک به دیدگاه

هر دوش با بیان تفکرات خودم دیگرانم محک میزنم مسلما

من همیشه نظرات دیگران برام مهم بوده حتی اگر مخالف عقیده من حرف بزنند

توی بحثها هم سعی میکنم مشکلات و گوشزد کنم و این امر باعث میشه بعضی ها فکرکنند خیلی تندرو هستم توی حرف زدند

همیشه سعی کردم از توهین و تمسخر پرهیز کنم و کسانی که به باقی افراد چه دوست من باشند چه دشمنم حتی چه یک فرد عادی توهین کنند سعی میکنم بااون طرف برخورد کنم و ترجیحا باهاش بحث نمیکنم چون همچین فردی ارزش بحث کردن نداره کلا..........

نوشته اصلی توسط a_Farzad viewpost.gif

به خودم نمره 19میدم...........

لینک به دیدگاه
سلام

سلام عزیزم:icon_gol:

هدف بیان اندیشه خودمه .... در حدی نیستم بخوام کسی رو اصلاح کنم

2.اگر مشخص شود حرفتان ناحق یا اندیشه یتان از حقیقت به دور است حرف حق را قبول می کنید؟

یا هدفتان از بحث کردن به کرسی نشاندن حرف هایتان است؟

اره قبول میکنم .......... دوست ندارم مجبور به کاری یا قبول حرفی بشم ...پس خودم هم این اجبار رو نخواهم کرد

نه

تا حد امکان سعی میکنم به شخصیت افراد احترام بذارم

5.تاچه حد به تفکرات دیگران احترام میگذارید؟(از 1تا20 چه نمره ای می دهید؟) 18

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...