رفتن به مطلب

رونمایی از یک سلاح مرگبار و فوق پیشرفته در روز ارتش

El Roman

ارسال های توصیه شده

یعنی f-14 ایی که چند دهه پیش ساخته شده ، تعمیرات درست حسابی هم فکر نمیکنم ایران بتونه روش انجام بده ، همچین قدرتی داره؟

خیر... تصور کنید این جنگنده های ایران که همینطوری مثل مگس چپ راست سقوط میکنند برای نمایش در آسمان خودی و در حالت صلح و کاملا غیر مسلح (یعنی جنگنده فقط خلبان و سوخت رو حمل میکنه) نمیتونند درست پرواز کنند...

حالا تصور کنید در مقابل f18 با اون توان غیر قابل توصیف جنگ های الترونیکی و توان مانور بالا و قدرت بازدارنده ی وحشتناکی که داره ما چه حرفی برای گفتن داریم...

خیر... ایران نمیتونه آسمانش رو نگه داره مگر با استفاده از پدافند زمینی...

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 55
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

در مورد نیروی دریایی فکر نمی کنم کاملا بی فایده باشند با توجه به اینکه الان به موشک هایی مثل ss-n-22 هم مسلح هستند... با توجه به اینکه حتی ریسک نابودی ناوچه ها و ناوهای آمریکا فاجعه محسوب میشه من فکر میکنم قبل از هر کاری از مرز های آبی ایران عقب نشینی میکنند...

ناو و ناوچه سلاح های پدافندی هستند، بدلیل امکانات کم لجستیکی از آنها در حمله اسفاده نمیشود.

و ناو ها و ناوشکن ها که عملیات آفند را بر عهده دارند آنقدر به ساحل نزدیک نمیشوند که برد موشک 300کیلومتری چینی (اگر اشتباه نکنم) به آنها برسد.

هرگونه عملیت دریایی بعد از با خاک یکسان شدن نیروهای ساحلی ایران توسط موشک کروز زیر دریایی ها مستقر در خلی انجام میشود.

ناو شکن ها برای شکار 3زیردریایی ایران مورد استفاده قرار میگیرند و ناوهای کریر و ایر کرافت هریر به سیستم جنگال (جنگ الترونیک) مجهز هستند که هر موشک و اژدر غیر خودی را از مسیر خارج و منهدم میکند.

این درحالی است که به علت جنگده ها و هلکوپترهای پدافندی ناو هیچ جنگده ی ایرانی جرات نزدیک شدن به ناو آمریکایی را ندارد.

در واقع برای آمریکا نابودی تجهیزات فاجعه نیست، به خطر افتادن جان سربازانش فاجعه است

لینک به دیدگاه
ناو و ناوچه سلاح های پدافندی هستند، بدلیل امکانات کم لجستیکی از آنها در حمله اسفاده نمیشود.

و ناو ها و ناوشکن ها که عملیات آفند را بر عهده دارند آنقدر به ساحل نزدیک نمیشوند که برد موشک 300کیلومتری چینی (اگر اشتباه نکنم) به آنها برسد.

هرگونه عملیت دریایی بعد از با خاک یکسان شدن نیروهای ساحلی ایران توسط موشک کروز زیر دریایی ها مستقر در خلی انجام میشود.

ناو شکن ها برای شکار 3زیردریایی ایران مورد استفاده قرار میگیرند و ناوهای کریر و ایر کرافت هریر به سیستم جنگال (جنگ الترونیک) مجهز هستند که هر موشک و اژدر غیر خودی را از مسیر خارج و منهدم میکند.

این درحالی است که به علت جنگده ها و هلکوپترهای پدافندی ناو هیچ جنگده ی ایرانی جرات نزدیک شدن به ناو آمریکایی را ندارد.

در واقع برای آمریکا نابودی تجهیزات فاجعه نیست، به خطر افتادن جان سربازانش فاجعه است

خوب اگر تصور کنیم که سیستم های جنگ الکترونیکی میتونند روی کنترلر های سان بورن هم تاثیر بزارند حرف شما کاملا درسته... ولی خوب با توجه به اینکه این موشک ها رو روسیه فقط و فقط برای مقابله با سلاح هایی مثل فالانکس آمریکایی ساخته فکر میکنم کمی دور از تصور باشه... با این حال من از توان دقیق سیستم های جنگ الکترونیکی آمریکا خبر ندارم... یعنی نمیدونم تا کجاها میتونه پیش بره...

به هر حال اگر بخوایم به شکل تئوریک تصور کنیم که آمریکا از تمام توانش میتونه استفاده کنه و میخواد که استفاده کنه میتونیم به این نتیجه برسیم که با استفاده از تنها یک emp میتونه نه تنها سایت های موشکی ایران و پدافند ساحلی رو از کار بندازه (برای همیشه) بلکه نیازی به صرف هزینه های سرسام آور استفاده از چندین و چند موشک کروز بر علیه هدف های ساحلی نیست...

من با فرض اینکه ایران تدابیری حداقلی برای مقابله با این مسائل متصور شده دارم بحث میکنم... وگرنه در برتری صد در صدی نیروهای آمریکایی بحثی نیست...

راستی برد اون موشک ها 240 کیلومتر هست... حتی به 300 کیلومتر هم نمیرسه... ولی تا اونجایی که خبر دارم سایت شلیکش رو ایران از چین خرید و الان میتونه از روی ناوچه های نیمه سنگین شلیکشون کنه...

البته من منظورم این نبود که از ناو و ناوچه ها برای حمله استفاده میشه... منظورم این بود که برای جلوگیری از هر خطری اونها رو عقب میبرند... دقیقا همون کاری که در جنگ دوم خلیج فارس انجام شد...

لینک به دیدگاه
هفت اصلا خوب نیست... بازی نکن... حالت گرفته میشه...

همون 4 از همه بهتره... 5 رو هم بازی کن... :ws3:

تا 6 همه رو بازی کردم ، 7 هم چند دقیقه بازی کردم ، آره زیاد جالب نبود

ولی این بازی ها هرچقدر خدا هم باشن هیچی pes نمیشه:ws3:

لینک به دیدگاه

بزار نسخه بعدش بیاد تا خودم 1 روزه ایران رو فتح کنم

اما جدا از اسپم

من یجایی شنیدم که f14 ها یک سیستمی دارن که میشه از راه دور کنترلشون کرد و امریکا یکبار همچین کاری رو تو مانور خلیج فارس با جنگنده های ما کرده

حالا راست و دروغش رو خدا میدونه و شرکت لاکهیدمارتین

لینک به دیدگاه
داستان قشنگی بود ولی آن غیور مرد که نویسنده اش بود نمیدانسته که بمب افکن های بی 2 مال جنگ جهانی دون بوده است و آن عکسی گذاشته بود بمب افکن f-117 است!

قبل از روایت حقیقت یک نکته میگویم.

اولین موشک کروز در جنگ عراق از زیر دریایی آمریکایی میتقر در خلیج فارس به عقاب سردر کاخ صدام شلیک شد که باعص تشلیم شدن خلبانان نیروی هوایی و دریایی گردید!

و اما حقیقت :

ای بمب مخفف بمب الکتریکی است که بر روی موشک کروز نصب میشوند. منفجر شدن آن باعص سوختن هرچیز التریکی از رادارهای فوق پیشرفته تا ساعت های مچی در شعاع 100 کیلومتری میشود.

بعد از آن هواپیماهای f-117 که در شب کاملا نامرئی هستند چیزی از مرز ایران باقی نمیگذارند!

در مورد عکس باید بگم که دوست عزیز هواپیمای مورد نظر همون بمب افکن B2 بود و احتمالا هواپیماهای مورد نظر شما که مربوط به جنگ جهانی دوم هستند هواپیماهای B17 و B25 هستند . در زیر عکس مربوط به F117 رو میذارم و خاطر نشان میکنم که F117 به دلیل هزینه بالای نگهداری حدود 2 سال پیش از خدمت بازنشسته شد.

f117.jpg

درسته که این هواپیما با طراحی فوق العاده و زیبای خود شکارچی واقعی صحنه های نبرد بود ولی در نبرد های اندکی شرکت کرد. مهمترین حضور آن در جنگ بوسنی و جنگ عراق بود که در نبرد بوسنی یک فروند آن توسط موشک S200 روسی ساقط گردید.

هواپیماهای رادار گریز در عین حال که دارای توان بالای رزمی و کم پیدایی راداری برای رادارهای مدرن هستند ولی تا حدی در مورد رادار با موج بلند آسیب پذیرند و در شرایطی توسط آنها قابل رهگیری و قفل راداری می باشند.

لینک به دیدگاه
من جای آمریکا بودم میگفتم ملت 1 هفته فرصت دارین از شهرای بزرگ خارج شین بعد 1 هفته بمباران اتمی میکردم ؛ بعد از سقوط رجیم میومدم بازسازی میکردم :ws3: کاش آمریکا انقدر خوب بود:sigh:

:banel_smiley_4: این دیگه چه دکترین نظامیه تو داری :ws52:

به نظر من هم امریکا چند جای خاص رو با موشک میزنه و خلاص

لزومی نداره بخواد زیاد هزینه کنهه

دولت هم میگه ممنون و خدافظ ...

حکومت تسلیم نمیشه و مطمئن باش با آخرین نیروهایش هم میجنگه چون جایی برای فرار نداره . برای اونا تسلیم برابر مرگ است

لینک به دیدگاه

درسته که سیستم های پیشرفته پاد الکترونیک آمریکا قادر است بسیاری از سیستم های دفاعی و آفندی را از کار بندازد ولی در کنار آن ایران نیز پتانسیل های خاص خود را داراست.مهمترین آنها همون سیستم موشکی ایران است که منطقه خلیج فارس و تا اسراییل را تحت نفوذ خود دارد و در عین حال نمیتوان روی سیستم سپر موشکی پاتریوت هم حساب چندانی باز کرد و نشان داده است که با وجود تبلیغات بی شماری که در پشت سر دارد ، در عمل از آن کارایی لازم به خصوص در مورد موشک های سوخت جامد برخوردار نیست.

در کنار این نکته دیگر نیز همان قایق های تند روی سپاه هستند که کاملا برای عملیات های انتحاری طراحی شده اند و مطمئنا میتوانند خسارتهای زیادی بر بدنه نیروهای دریایی آمریکا و مهمتر از آن نفت کش های عبوری از خلیج فارس وارد کنند.

در مورد نیروی دریایی و هوایی کلاسیک ایران هیچ حرفی در مورد برتری نمیتوان زد و به طور مشخص در صورت آغاز یک نبرد فرضی به سرعت از کار خواهند افتاد.ارتش نیز قادر به انجام یک جنگ منظم نخواهد بود و با توجه به قدرت هوایی نیروهای آمریکا به سرعت نابود میشوند لذا آنها نیز از انجام نبرد مستقیم میپرهیزند.

ولی با توجه با اینکه ایرانیان در طول جنگ 8 ساله نشان داده اند که در نبردهای چریکی و دفاع شهری قابلیت های بسیاری دارند و همین تجربیات آنها در نبرد 32 روزه لبنان توسط حزب الله نیز به کار گرفته شد و کارایی خود را نشان داد و در کنار آن تجربه تلخ امریکا در نبرد های شهری در ویتنام ، عراق و افغانستان احتمال به کار گیری نیروی زمینی توسط آنها را به شدت کاهش می دهد به خصوص اینکه ایرانیان نسبن به هر 3 کشور فوق از دانش و خصوصیات برتری برخوردارند و ساختار شهرهای آنها با توجه به جدید تر بودن نیز برای اینگونه دفاع مناسب ترند.

لینک به دیدگاه

tp1e16xgk40km1ttusyu.jpg

این هم یک صدا خفه کن محقر متعلق به ارتش آلمان هست که در مقایسه با سلاح های ج.ا.ا نشان از توان نظامی بالای چ.ا.ا داره

(ولی خدایی خیلی چیز بیخودیه)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...