رفتن به مطلب

رونمایی از یک سلاح مرگبار و فوق پیشرفته در روز ارتش

El Roman

ارسال های توصیه شده

کاملا درست...

ولی تا اونجا که من میدونم یکی از اصلی ترین ابزار های نیروهای ویژه ی نیروی دریایی آمریکاست... حتما تا حدودی کارایی داشته که ساخته شده... در مورد ایرانیش نمیگم... به طور کلی...

تا الان یکی از موثر ترین و بی سر و صدا ترین ابزار هایی بوده که ازش استفاده شده... به دلیل همون موتور برقی...

ولی شاید هم شما درست میفرمایید... من خبر ندارم...

حرف شما برای 60 سال قبل کاملا درست است، در حال حاضر میدجت های بدون سرنشین که از زیر دریایی های اتمی جدا میشوند خطرناک ترین چیز بعد از مادر خود (همان زیر دریایی) هستند

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 55
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

داستان قشنگی بود ولی آن غیور مرد که نویسنده اش بود نمیدانسته که بمب افکن های بی 2 مال جنگ جهانی دون بوده است و آن عکسی گذاشته بود بمب افکن f-117 است!

قبل از روایت حقیقت یک نکته میگویم.

اولین موشک کروز در جنگ عراق از زیر دریایی آمریکایی میتقر در خلیج فارس به عقاب سردر کاخ صدام شلیک شد که باعص تشلیم شدن خلبانان نیروی هوایی و دریایی گردید!

و اما حقیقت :

ای بمب مخفف بمب الکتریکی است که بر روی موشک کروز نصب میشوند. منفجر شدن آن باعص سوختن هرچیز التریکی از رادارهای فوق پیشرفته تا ساعت های مچی در شعاع 100 کیلومتری میشود.

بعد از آن هواپیماهای f-117 که در شب کاملا نامرئی هستند چیزی از مرز ایران باقی نمیگذارند!

در مورد تخیلات نوسنده که بحث زیاده...

ولی تا اونجا که بنده متوجه شدم بمب افکنی که در تصویر هست بمب افکن b2 هست نه f117... F117 ها توان حمل مقدار زیادی از مهمات رو ندارند در نتیجه برای بمب باران های تاکتیکی ازشون استفاده میشه... فکر کنم منظورتون از بمب افکن زمان جنگ جهانی b17 بوده باشه...

لینک به دیدگاه
حرف شما برای 60 سال قبل کاملا درست است، در حال حاضر میدجت های بدون سرنشین که از زیر دریایی های اتمی جدا میشوند خطرناک ترین چیز بعد از مادر خود (همان زیر دریایی) هستند

میگم که... شاید هم شما درست میفرمایید... ولی مید جتی که بدون سرنشین باشه با یک اژدر دقیقا چه تفاوتی داره ؟

تا اونجا که من میدونم یکی از اصلی ترین دلایل ساخت اینها حمل نیروها بدون شناسایی هست...

در مورد جدا شدن اونها از زیر دریایی های اتمی هم بله متوجه هستم... ولی تا اونجا که بنده خبر دارم با سرنشین... نه بدون سر نشین...

لینک به دیدگاه
در مورد تخیلات نوسنده که بحث زیاده...

ولی تا اونجا که بنده متوجه شدم بمب افکنی که در تصویر هست بمب افکن b2 هست نه f117... F117 ها توان حمل مقدار زیادی از مهمات رو ندارند در نتیجه برای بمب باران های تاکتیکی ازشون استفاده میشه... فکر کنم منظورتون از بمب افکن زمان جنگ جهانی b17 بوده باشه...

دقیقا درست میگویید، متاسفانه جنون و آشفتگی نویسنده بر تاثیر منفی گذاشت!

لینک به دیدگاه
دقیقا درست میگویید، متاسفانه جنون و آشفتگی نویسنده بر تاثیر منفی گذاشت!

خیلی خیلی خوشحال شدم که در مورد مسائل نظامی اینقدر مطلع هستید...

جای همچین دوستانی خالی بود...

بنده هم خوندم کمی ازش... خیلی پرت تر از اینه که بشه در موردش حرف زد...

لینک به دیدگاه
میگم که... شاید هم شما درست میفرمایید... ولی مید جتی که بدون سرنشین باشه با یک اژدر دقیقا چه تفاوتی داره ؟

تا اونجا که من میدونم یکی از اصلی ترین دلایل ساخت اینها حمل نیروها بدون شناسایی هست...

در مورد جدا شدن اونها از زیر دریایی های اتمی هم بله متوجه هستم... ولی تا اونجا که بنده خبر دارم با سرنشین... نه بدون سر نشین...

اگر هدف تنها نابود کردن بود دیگر نیازی با ساخت مید جت نبود، در حقیقت عملیات اصلی میدجت شناسایی است

همانطور که میدانید عمق خلیج فارس در عمیق ترین نقطه به 100متر نمیرسد و این عمق برای زیر دریایی های اتمی عمق مطمئنی نیست برای همین از میدجت های بدون سرنشین برای عملیت گشت استفاده میکنند که در صورت که زیردریایی کیلو کلاس های ایران آنرا شناسایی و دستگیر کردند بدون نگرانی میدجت را نابود کنند و فناوری و تکنولوژِ را از دشمن خود دور نگه دارند

لینک به دیدگاه
اگر هدف تنها نابود کردن بود دیگر نیازی با ساخت مید جت نبود، در حقیقت عملیات اصلی میدجت شناسایی است

همانطور که میدانید عمق خلیج فارس در عمیق ترین نقطه به 100متر نمیرسد و این عمق برای زیر دریایی های اتمی عمق مطمئنی نیست برای همین از میدجت های بدون سرنشین برای عملیت گشت استفاده میکنند که در صورت که زیردریایی کیلو کلاس های ایران آنرا شناسایی و دستگیر کردند بدون نگرانی میدجت را نابود کنند و فناوری و تکنولوژِ را از دشمن خود دور نگه دارند

مرسی... بنده از این کاربردشون بی خبر بودم...

لینک به دیدگاه

دوستان شما که انقدر اطلاعات نظامی دارین ، فکر میکنین در صورت آغار یک جنگ تمام عیار ؛‌با تمام امداد های غیبی ! ایران ظرف چه مدت سقوط میکنه؟

لینک به دیدگاه
خیلی خیلی خوشحال شدم که در مورد مسائل نظامی اینقدر مطلع هستید...

جای همچین دوستانی خالی بود...

بنده هم خوندم کمی ازش... خیلی پرت تر از اینه که بشه در موردش حرف زد...

شما لطف دارید...

من هم بیشتر از شما چیزی نمیدانم

لینک به دیدگاه
دوستان شما که انقدر اطلاعات نظامی دارین ، فکر میکنین در صورت آغار یک جنگ تمام عیار ؛‌با تمام امداد های غیبی ! ایران ظرف چه مدت سقوط میکنه؟

ایران برای مقابله با آمریکا در مرزها هیچ تلاشی نمیکند چون خود میداند که بی فایدست و تمام انژی خود را بر جنگ های شهری و چریکی میگذارد، چون در هر صورت آخرین مرحله از هر جنگ، جنگ خاکی است.

کلیه ی مرزهای ایران در کمتر از 48 ساعت از دست میرود، نیروی دریایی عملا هیچ حرفی برای گفتن ندارد ولی هنوز جنگده های سوخو، میگ و مخصوصا f-14 توان چند روز دفاع هوایی را دارند.

برای مثال از پدافندهای شهری میشود به متروی تهران اشاره کرد که 30متر زیر زمین است و خود یک پناهگاه و شاه راه برای دست یابی به کل شهر اشاره کرد

لینک به دیدگاه
ایران برای مقابله با آمریکا در مرزها هیچ تلاشی نمیکند چون خود میداند که بی فایدست و تمام انژی خود را بر جنگ های شهری و چریکی میگذارد، چون در هر صورت آخرین مرحله از هر جنگ، جنگ خاکی است.

کلیه ی مرزهای ایران در کمتر از 48 ساعت از دست میرود، نیروی دریایی عملا هیچ حرفی برای گفتن ندارد ولی هنوز جنگده های سوخو، میگ و مخصوصا f-14 توان چند روز دفاع هوایی را دارند.

برای مثال از پدافندهای شهری میشود به متروی تهران اشاره کرد که 30متر زیر زمین است و خود یک پناهگاه و شاه راه برای دست یابی به کل شهر اشاره کرد

من جای آمریکا بودم میگفتم ملت 1 هفته فرصت دارین از شهرای بزرگ خارج شین بعد 1 هفته بمباران اتمی میکردم ؛ بعد از سقوط رجیم میومدم بازسازی میکردم :ws3: کاش آمریکا انقدر خوب بود:sigh:

لینک به دیدگاه

خیلی جالب بود

ممنون از دوستان :icon_gol:

اما حامدجان مطمئن باش امریکا به ایران حمله نمیکنه...میتونیم درموردش یه بحثی داشته باشیم

وقتی بزرگترین تئوری حکومت امریکا مبتنی بر فرض صرفه وهزینه باشه وازطرفی علیرغم بزرگیش مشکلات وحشتناک مالیش تا خرخره خفش کرده باشه(گزارش وزارت خزانه داری امریکا درمورد کسری بودجه سالانه که رو به افزایش هم هست وفرایندهای کنترلی هنوز جواب نداده) توازنی تو ایده ها برای حمله وجود نخواهد داشت

بازم دوستان ببیشتر مطلع هستند میتونن نظرات کاملتر وبهتری ارائه بدن

لینک به دیدگاه

به نظر من هم خود آمریکا حمله بکن نیست ، مگه اینکه اسرائیل رو شیر بکنه بندازه جلو و خودش هم در غالب ناتو شاید کمکش بکنه ، با حامد موافقم خود آمریکا مناطق حساس رو بزنه کافیه واسش اما اسرائیل اگه بخواد حمله کنه فکر کنم خیلی کشت و کشتار بشه.

البته این مسائل جزء سریترین و تخصصی ترین بحث ها هستن و هر لحظه ممکنه بنا به شرایط تصمیمات مختلفی گرفته بشه و اینا فقط حدث و گمان هست

لینک به دیدگاه

بنظر من هم آمریکا و یا اسرائیل حمله نمیکنند، مشکل آنها در گرفتن و وارد شدن به مرزها نیست در حقیقت مشکل اصلی بعد از هر جنگ بوجود میاید و آن نگهداری از شهرهاست.

همانطور که میبینید هنوز آمریکا در عراق و افغانستان تلفات میدهد، حال فکر کنید این تلفات با این همه نیروی چریکی و فدایی و تجهیزات پیشرفته تر در ایران چقدر میشود!

لینک به دیدگاه

اگر روزی آمریکا به ایران حمله بکنه... به نظر من به هیچ وجه یک جنگ کلاسیک رو آغاز نمیکنه...

در نتیجه نمیشه گفت یک جنگ تمام عیار...

حرکت آمریکا تماما تاکتیکی خواهد بود به نظرم... نیروهاش رو از مرز های آبی ما عقب میکشه... بعد در مدت 6 روز حملات هوایی و موشکی شروع میشه...

در این مدت اگر ایران بتونه 3 روز دوام بیاره (یعنی پدافند هوایی ایران) میشه گفت توان پاسخگویی داره... در غیر این صورت شکست خورده و حتی 20 میلیون نیروی زمینی هم فایده ای براش نداره...

ایران در این چند سال اخیر تمام تلاشش رو برای پیشبرد توان پدافند هوایی ایران به کار برده ولی با این حال هنوز به هیچ وجه توان مقابله با نیرویی برتر مثل نیروهای هوایی آمریکا رو نداریم... کلا توان مقابله با هیچ حمله ی سنگینی رو نداریم...

در مورد تاکتیک زمینی ایران هم ارتش ایران به دلیل اینکه ساختار کلاسیک داره عقب نشینی میکنه یا با سپاه همکاری میکنه و بعد اصلی حملات رو در صورت جنگ زمینی سپاه پاسداران به دست میگیره به نظرم... دلیلش این هست که سپاه تنها نیرویی هست که در جنگ های نامتقارن و چریکی تمرین و تخصص داره... زمانی که شما با نیرویی برتر و بالاتر از خودت رو به رو هستی نبرد کلاسیک فقط میتونه باعث شکست بشه... در حالی که نبرد های نامتقارن در چین و ویتنام و روسیه جواب داده در مقابل نیرویی برتر از نیروی خودی خیلی موثر بوده...

لینک به دیدگاه

خب اگه من با فرضیه حمله امریکا موافق بودم مسئله فقط میزان قدرت دفاعی وپدافندی ایران بود نه قدرت امریکا(که مطمئنا اگر بخواد به چنین ایده ای صورت شرع وعمل بده باید لقمه های بزرگی برای روسیه وچین حاضر کنه یا یک انارشیسم جهانی مبتنی برمحوریت ایران ایجاد کنه تا بتونه به عمل برسونه ایدشو) که مطمئنا ناتو رو با هرترکیب احتمالی درکنارخود خواهد دید

وافن درمورد پدافند هوایی توضیح داد واگر به تاریخچه جنگ صحرا به عنوان نمونه مشابه مراجعه کنید میزان تخریب ناوگان هوایی رو میتونید حدس بزنید وبا یه شبیه سازی درمورد ایران به نتایج خاصی برسید

اما درمورد جنگ نامتقارن هرچند ملت شریف ایران بارها وبارها اثر پذیری واحساسی بودنشون رو درمقاطع مختلف تاریخی به اثبات رسوندند اما این مسئله هنوز به عنوان یک الترناتیو(مردم)میتونند مطرح باشند که قدرتهای مخالف به نحوی هم دارن روی اونا مانور میدن

لینک به دیدگاه

یعنی f-14 ایی که چند دهه پیش ساخته شده ، تعمیرات درست حسابی هم فکر نمیکنم ایران بتونه روش انجام بده ، همچین قدرتی داره؟

لینک به دیدگاه

ببخشید من میپرم وسط... ولی خوب از بحث های نظامی لذت میبرم... :ws52:

حرفت در مورد اینکه ایران در مرز ها مقاومت نمیکنه صد در صد درسته...

به قول خود شما جنگ های شهری تنها راه برای مقابله هست... نه تنها میتونه باعث راحت تر شدن عملیات های نامتقارن بشه بلکه میتونه در صورت لزوم به عنوان راه کاری برای جنگ های چریکی ازش استفاده بشه... سوم اینکه بهترین پشتیبان برای عقب نشینی های استراتژیک هست... توی زمین های باز و پست اینکار فوق العاده سخت تره... اگر غیر ممکن نباشه...

ولی یک نکته... من به شدت شک دارم آمریکا هرگز پاش رو توی ایران بزاره... دقیقا به همین دلیلی که الان در موردش حرف زدیم... ولی ما میتونیم از نظر تئوریک به هر حال بررسی کنیم...

در مورد نیروی دریایی فکر نمی کنم کاملا بی فایده باشند با توجه به اینکه الان به موشک هایی مثل SS-N-22 هم مسلح هستند... با توجه به اینکه حتی ریسک نابودی ناوچه ها و ناوهای آمریکا فاجعه محسوب میشه من فکر میکنم قبل از هر کاری از مرز های آبی ایران عقب نشینی میکنند...

جنگنده های ایران مثل F14 که با فینکس مسلح میشند دیگه حرفی برای گفتن ندارند عزیز من... اینکه دیگه کاملا مشخصه... ایران تنها دفاعی که در مقابل جنگنده های آمریکایی داره دفاع پدافندی مستقر شده هست...

متروی تهران نکته ی خیلی خوبی بود... :ws3:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...