رفتن به مطلب

پنج دقیقه وقتتو به من میدی؟

spow

ارسال های توصیه شده

در پارک شهر ، زني با يک مرد ، روي نيمکت نشسته بودند و به کودکاني که در حال بازي بودند نگاه مي کردند.

زن رو به مرد کرد و گفت : "پسري که لباس قرمز به تن دارد و از سرسره بالا مي رود پسر من است."

مرد در جواب گفت : "چه پسر زيبايي!" و در ادامه گفت : "او هم پسر من است." و به کودکي اشاره کرد که داشت تاب بازي مي کرد. مرد نگاهي به ساعتش انداخت و پسرش را صدا زد : "تامي ، وقت رفتن است. "

اما تامي که دلش نمي آمد از تاب پايين بيايد گفت : "بابا ! فقط ۵ دقيقه ديگه ، باشه ؟"

مرد سرش را تکان داد و قبول کرد.

مرد و زن باز صحبت کردند. دقايقي گذشت و پدر دوباره صدا زد : "تامي! دير مي شود ، برويم."

ولي تامي باز خواهش کرد : "بابا ! ۵ دقيقه ، اين دفعه قول مي دهم."

مرد لبخندي زد و باز قبول کرد.

در همين هنگام زن رو به مرد کرد و گفت : "شما آدم خونسردي هستيد ولي فکر نمي کنيد پسرتان با اين کارها لوس بشود؟"

مرد جواب داد : "دو سال پيش در حادثه ي رانندگي پسر بزرگترم را از دست دادم . من هيچ گاه براي سام وقت کافي نگذاشته بودم. تامي فکر مي کند که ۵ دقيقه بيشتر براي بازي کردن وقت دارد ولي حقيقت آنست که من ۵ دقيقه بيشتر وقت مي دهم تا بازي کردن و شادي او را ببينم."

سخنان كوتاه از بزرگان جهان

- تنها دوستان هستند که مي تواني ساعت 4 صبح با آنها تماس بگيري و مشکلاتت را درميان بگذاري (مارلن ديتريچ)

- يک دوست کسي است که هنگامي که ديگران تو را ترک مي کنند به سراغت بيايد. (والتر وينچل)

- دوستي مانند گياهي است که هر چند وقت يکبار بايد آبياري شود (جان لئونارد)

لینک به دیدگاه

گاهی چقدر زود دیرمیشود!

ارزش دوستی ها وروابط مقدمی که برروابط عادیمان سیطره دارد را به همین راحتی فراموش نکنیم

شاید گاهی اندکی توجه اندکی مدارا بسیاری ازمسایل را به سادگی درخود حل کند

شاید این داستان کلیشه ای را بارها وبارها خوانده باشید ولی واقعا فکر کنید ایا این پنج دقیقه هارا به چه چیزهایی صرف کرده اید؟

ایا پنج دقیقه ارزش ان را ندارد که همین الان با یک لبخند با یک سخن دوستانه دل عزیزی را شاد کنید

تماسی با والدینتان یا عزیزانی که مدتیست از اولویت اولتان دورشده داشته باشید؟

مطمئنا زمان باارزش وگرانبهاست ولی استفاده از زمان وبه دست اوردن گنج هایی تکرار ناپذیرهست که به ان معنا میبخشند

شاد باشید وکامیاب:icon_gol:

لینک به دیدگاه

ما آدما گاهی باید تاوان سنگینی بپردازیم تا این چیزارو یاد بگیریم...وقتی هم یاد می گیریم همه دنیامون می شه حسرت، حسرت برای از دست دادن فرصت هایی

که دیگه بر نمی گردن،حسرت از دست دادن آدم هایی که فقط یک بار آفریده شدن و حالا دنیامون خالی از حضورشونه ... کاش هیچ آدمی توی دنیا این حس رو

تجربه نکنه:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
ما آدما گاهی باید تاوان سنگینی بپردازیم تا این چیزارو یاد بگیریم...وقتی هم یاد می گیریم همه دنیامون می شه حسرت، حسرت برای از دست دادن فرصت هایی

که دیگه بر نمی گردن،حسرت از دست دادن آدم هایی که فقط یک بار آفریده شدن و حالا دنیامون خالی از حضورشونه ... کاش هیچ آدمی توی دنیا این حس رو

كاش بتونيم اين حسرت هارو بذاريم كنار و فرصت هاي جديدو دريابيم كه دوباره ما نمونيم و يه عالمه حسرت...

لینک به دیدگاه

دنگ...، دنگ...

ساعت گيج زمان در شب عمر

ميزند پي در پي زنگ.

زهر اين فكركه اين دم گذر است

مي شود نقش به ديوار رگ هستي من.

لحظه ام پر شده از لذت

يا به زنگار غمي آلوده است.

ليك چون بايد اين دم گذرد،

پس اگر مي گريم

گريه ام بي ثمر است.

و اگر مي خندم

خنده ام بيهوده است.

دنگ...، دنگ...

لحظه ها مي گذرد.

آنچه بگذشت، نمي آيد باز.

قصه اي هست كه هرگز ديگر

نتواند شد آغاز.

مثل اين است كه يك پرسش بي پاسخ

بر لب سرد زمان ماسيده است.

تند برمي خيزم

تا به ديوار همين لحظه كه در آن همه چيز

رنگ لذت دارد، آويزم،

آنچه مي ماند از اين جهد به جاي:

خنده لحظه پنهان شده از چشمانم.

و آنچه بر پيكر او مي ماند:

نقش انگشتانم.

دنگ...

فرصتي از كف رفت.

قصه اي گشت تمام.

لحظه بايد پي لحظه گذرد

تا كه جان گيرد در فكر دوام،

اين دوامي كه درون رگ من ريخته زهر،

وا رهاينده از انديشه من رشته حال

وز رهي دور و دراز

داده پيوند با فكر زوال.

پرده اي مي گذرد،

پرده اي مي آيد:

مي رود نقش پي نقش دگر،

رنگ مي لغزد بر رنگ.

ساعت گيج زمان در شب عمر

مي زند پي در پي زنگ:

دنگ...، دنگ...،

دنگ...

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

مرسی کاملا درسته :icon_gol:

لینک به دیدگاه

- تنها دوستان هستند که مي تواني ساعت 4 صبح با آنها تماس بگيري و مشکلاتت را درميان بگذاري (مارلن ديتريچ)

- يک دوست کسي است که هنگامي که ديگران تو را ترک مي کنند به سراغت بيايد. (والتر وينچل)

- دوستي مانند گياهي است که هر چند وقت يکبار بايد آبياري شود (جان لئونارد)

ای کاش واسه دوستامون واقعی دوست باشیم :ws37:

من فکر میکنم همیشه قدر این 5 دقیقه هارو دونستم و کم شده که دوستی رو از دست بدم :w16:

واسه دوستیا ارزش بیشتری قائل باشیم :icon_gol:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...