رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

یاد خونه های قدیم با همسایه های مهربون و صمیمیمش به خیر...

یاد نذری پزون تو حیاطای باصفاش به خیر...

یاد بازی کردن با سه چهار تا هم بازی قد و نیم قد دور حوض کاشی به خیر...

یاد همه‌ی خوبی ها و همسایه های باصفا بخیر...

اون روزایی که همسایه ها از خواهر و برادر هم نزدیک تر بودن ، روزایی که اگه یه مهمون داشتی همسایه ها نمی زاشتن آب تو دلت تکون بخوره!

( البته من هیچ کدوم از اینا از اولم یادم نمیومد. نقل قول بود !! )

چه بود و چه شد......

در زندگی آپارتمانی ایران فرهنگ خاصی حاكم است كه تا حدودی از قانون نشأت گرفته است. اما بیشتر افراد آن را زیر پا می گذارند و حقوق دیگران را نادیده می گیرند.

فرهنگ همسایه ها، محل آپارتمان و حتی نوع معماری ساختمان تا حدود زیادی می تواند در ایجاد مشكلات مؤثر باشد.

شاید مهم ترین عامل رعایت نكردن حقوق دیگران، ناآگاهی از عواقب رعایت نكردن این حقوق باشه. خیلی از افراد با وجود اطلاع از حقوق همسایگان نفع آنی را ترجیح می دهند و حقوق دیگران را نادیده می گیرند.

شاید بهترین اقدام در این زمینه آگاه كردن افراد به حقوقی باشد كه در قانون ذكر شده است.

شیوه خاص ساختمان سازی ها نیز در بروز برخی مشكلات دخیل است زیرا در اغلب موارد به جای این كه ساختمان به گونه ای طراحی شود كه آسایش افراد در آن فراهم آید، بیشتر به زیبایی آن پرداخته شده است.

به طور مثال، درهای ورودی آپارتمان ها در كنار هم گذاشته می شود كه مشكلات و مزاحمت هایی برای همسایگان ایجاد می كند

طراحی نامناسب راهروها و پاركینگ را از دیگر مشكلات آپارتمان نشینی است. تضاد و تزاحم یكی از پیامدهای زندگی اجتماعی است. وقتی گروهی با هم در یك محیط زندگی می كنند ممكن است بی مبالاتی و كم توجهی بعضی از آن ها به آداب اخلاقی، سبب سلب آسایش دیگران شود و این خود زمینه ساز كدورت ها و نزاع های بعدی می شود.

در واقع آپارتمان هایی با واحد مسكونی كمتر شرایط زندگی بهتری را از لحاظ روانی، اجتماعی و تربیتی ... فراهم می کند و برقراری ارتباط و سازگاری با شرایط هم آسان تر خواهد بود.

در این جا تاپیک قصد داریم به بررسی موارد زیر بپردازیم :

• بررسی علل و عوامل سلب آسایش در زندگی آپارتمان نشینی

• چگونگی احترام به حقوق همسایه و برقراری آرامش در آپارتمان

• نحوه برخورد مناسب با همسایه مردم آزار (مردم آزار از هر حیث)

منتظر خواندن نظرات دوستان به امید جمع بندی کاربردی هستیم....:rose:

لینک به دیدگاه

( البته من هیچ کدوم از اینا از اولم یادم نمیومد. نقل قول بود !! )

ولی همه اینها از اول یاد من میاد.

بچه بودیم و خانه ویلایی که داشتیم،با همه دختر و پسر همسایمون رفیق بویدم.

یادش بخیر چه قدر با اونها لی لی و هفت سنگ و استپ هوایی بازی میکردیم. :ws37: :ws44:

تو راه بودیم خوش بودیم،سوار لاک پشت بودیم.

بررسی علل و عوامل سلب آسایش در زندگی آپارتمان نشینی

چگونگی احترام به حقوق همسایه و برقراری آرامش در آپارتمان

نحوه برخورد مناسب با همسایه مردم آزار (مردم آزار از هر حیث)

آپارتمان نشینی اتفاقا برای دور هم بودن بهتر است.

این آدم ها هستند که خود محور تر شده اند و تمایلشان برای تنهایی بیشتر شده.

چون اعتماد مردم در سطح کلی نسبت به همدیگر خیلی پایین اومده،چه ایران چه اکثرا کشورهای دنیا.

لینک به دیدگاه

آپارتمان نشینی واقعا سخته چون معمولا اونطوری که من دیدم افراد با ظرز فکر و سطح فرهنگ متفوت در یک مجتمع جمع میشن

برای مثال یکی مذهبی هست و تحمل شنیدن صدای موسیقی همسایه که گاهی بگوش میرسه رو نداره و یا یکی کفتر باز هست و اسایش رو از بقیه میگیره!

حتی دیده میشه که اعضای اپارتمان سر پرداخت شارژ ساختمان هم با هم مشکل دارند.

لینک به دیدگاه

همسايه خوب زياد ديدم همسايه بد همينطور ما همسايه هامون جديدا خيلي كرم شدند با اسلحه گرم از هم پذيرايي ميكنند باور كنيد راست ميگم يكي از همسايه هاي خونه پدرم 2سال پيش بود يه خورده موجيه به بچش گفت برو برام سيگار بگير اون بچه هم امتنائ نمود از دستور پدر. و اون پدر دلسوز با تفنگ بادي دنبالش كرد من هم هر وقت ميبينمش تا كمر براش دولا ميشم و تعظيم ميكنم به ايشان

لینک به دیدگاه

زندگی اپارتمانی خوبه ولی باید وقت بیشتر برا بچه ها بذاری تا بتونی اونا رو برای تفریح و هوا خوری بیرون ببری

چون اگه این کارو نکنی بچه یا باید انرژیشو صرف اذیت کردن پدر و مادر کنه یا اینکه کلا منزوی بشه

لینک به دیدگاه

ما مشکل همسایه مردم آزار داریم...اگرچه خونمون ویلاییه و خونه ها جداست ولی همسایمون هر ساعتی از شبانه روز که بیاد اونقدر بوق میزنه که خانومش بیاد در رو باز کنه....وای که برا این بشر ساعت معنی نداره...ساعت 2 یا 3 نصفه شبم بوق میزنه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

همه همسایه هام هم بهش گفتن اما آدم بشو نیست!!!!!!

این مشکل ماست....راه حلی هم نداره.....چون این ادم بشدت مغرور ه و فکر میکنه چون پشت ازرا نشسته همه باید جلوش دلا و راست بشن!!!!!

لینک به دیدگاه
در این جا تاپیک قصد داریم به بررسی موارد زیر بپردازیم :

بررسی علل و عوامل سلب آسایش در زندگی آپارتمان نشینی

چگونگی احترام به حقوق همسایه و برقراری آرامش در آپارتمان

نحوه برخورد مناسب با همسایه مردم آزار (مردم آزار از هر حیث)

علل سلب آسایش که مربوط به اختلاف فرهنگ ها و عادت های زندگی میشه. چون کمتر کسی پیدا میشه که عمدا بخواد همسایه اش رو اذیت کنه ولی نا خودآگاه داره این کار رو انجام میده. مثلا یه خانواده عادت داره ساعت 10 شب خاموشی بزنه و دیگری ساعت 12 شب میخوان تازه شام بخورن. یا یکی فرد منزوی هست و طالب خلوت و تنهایی و سکوت ولی همسایه دیگه طالب رفت و آمد با دوست و فامیل و خوشگذرانی رو به صورت جمعی میطلبه که همراه با سر و صدا هم هست. یا اینکه یه همسایه به خاطر وجود اعتقادات مذهبی همش در حال برگزاری مراسم ادعیه و ... ولی دیگری در حال برگزاری انواع پارتی. و این چندگانگی فرهنگ و سلیقه بین مردم ما خیلی زیاده. خصوصا به خاطر محدودیت های جامعه این اختلافات تو حریم های شخصی بیشتر بروز میکنن و باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی میشن.

بهتره برای پیدا کردن منزل مسکونی فراخور روحیاتمون همسایه ها رو هم مورد یه آنالیز جزئی قرار بدیم. مثلا اگه من روحانی میخوام برم آپارتمان اجاره کنم نباید برم هرجایی رو انتخاب کنم. باید برم با همکیشان خودم همسایه بشم. و همینطور اگر من آدمی هستم که به صورت هفتگی مهمونی برگزار میکنم نباید برم آپارتمانی رو بخرم یا اجاره کنم که یکی از مالکانش آدم مذهبی و ... هست. بهتر هماهنگ با روحیاتم وارد این اجتماعات کوچیک بشم.

به نظرم برای مقابله با مردم آزاری ها تذکر کلامی در حیطه ادب و احترام و به صورت دوستانه قبل از هر چیز لازمه. ولی در صورت تکرار و عدم وجود امکان نقل مکان به نقطه دیگر برخورد لازم باید صورت بگیره.

لینک به دیدگاه

کلا آپارتمان نشینی یه سری مشکلات داره ما خونمون دو طبقس طبقه پایین 10 شب میخوابن تا 5 صبح از 5 صبح به حدی سر و صدا میکنن که آسایش نمیذارن واسمون البته ما هم سر و صدا داریم ولی ساعت استراحت همسایه آرومیم فرهنگ آپارتمان نسینی فعلا جا نیفتاده تو ایران ولی یادش بخیر بچه که بودم خونه حیاط دار و مستقل داشتیم و یه مرغ داشتم همه زندگیم بود:sigh: ولی بیچاره بچه های ما همش میگیم ندو داد نزن بشین هیس خوابن چه زجری میکشن:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
کلا آپارتمان نشینی یه سری مشکلات داره ما خونمون دو طبقس طبقه پایین 10 شب میخوابن تا 5 صبح از 5 صبح به حدی سر و صدا میکنن که آسایش نمیذارن واسمون البته ما هم سر و صدا داریم ولی ساعت استراحت همسایه آرومیم فرهنگ آپارتمان نسینی فعلا جا نیفتاده تو ایران ولی یادش بخیر بچه که بودم خونه حیاط دار و مستقل داشتیم و یه مرغ داشتم همه زندگیم بود:sigh: ولی بیچاره بچه های ما همش میگیم ندو داد نزن بشین هیس خوابن چه زجری میکشن:icon_pf (34):

نسبت به خونه های قدیمی ادم فکر میکنه داره تو قفس زندگی میکنه

ولی چاره چیه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...