رفتن به مطلب

چه برسر واحدپول ما میاد؟؟؟؟؟؟؟

peyman sadeghian

واحدپول ما کدوم یکی باشه بهتره؟  

27 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. واحدپول ما کدوم یکی باشه بهتره؟

• 5
    • 12
    • 1
    • 9

ارسال های توصیه شده

:4uboxsmiley:سلام دوستان:4uboxsmiley:

به نظرشماحالاکه دولت مصمم شده 4تاصفرناقابل از جلو پول حذف کنه واحد پول ما چی باشه بهتره؟؟؟

1-ریال

2-تومان

3-دینار

4-واحدی دیگر

اگه انتخابتون واحدی دیگره پیشنهاد شما چیه؟؟:w72:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 52
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

الان واحد پول ما ریال هست و پول خردمون دینار .سالهای سال هم همین بوده ..........

یه زمانی یه سکه هایی بوده (به سن ما قد نمیده ولی سکش رو دارم) به اسم ده شاهی که روش نوشته بود 50 دینار........

منتها چون ریال بی ارزش شد واحد دینار که مربوط به پول خوردمان بود از چرخه اقتصاد حذف شد و کم کم مردم فراموش کردند واحد پولمون چیه.......

چه برسر واحدپول ما میاد؟؟؟؟؟؟؟

چه بر سر خودمون میاد..........:ws52:

لینک به دیدگاه

:4uboxsmiley:سلام دوستان:4uboxsmiley:

به نظرشماحالاکه دولت مصمم شده 4تاصفرناقابل از جلو پول حذف کنه واحد پول ما چی باشه بهتره؟؟؟

1-ریال

2-تومان

3-دینار

4-واحدی دیگر

اگه انتخابتون واحدی دیگره پیشنهاد شما چیه؟؟:w72:

حالا واحد پولیمون هرچی باشه!

چه فرقی میکنه؟

یه اسمه دیگه!

لینک به دیدگاه

پیشنهاد دادن به یک تمامیت خواه خود رای، از آب در هاون کوبیدن هم عبث تر است.

اما من اگر کاره ای بودم،واحد پول را تومان میکردم،یعنی 1000 تومان امروزی با حذف سه صفر بشه 1 تومان نه یک ریال.....

چون مردم امروز همه از تومان استفاده میکنند،چه اصراری برای باقی ماندن ریال یا دینار هست نمیدانم !!!

لینک به دیدگاه

به نظر من وقتي ميخواد ارزش پول عوض شه...بايد واحد هم عوض شه!

چون نميشه مثلا گفت انقد ريال قديم و انقد ريال جديد

البته بانك مركزي هم گويا همچين قصدي داره...2-3سال پيش كه بحث حذف 3تا صفر بود واحد جديد "نور" پيشنهاد شده بود

لینک به دیدگاه

اما من اگر کاره ای بودم،واحد پول را تومان میکردم،یعنی 1000 تومان امروزی با حذف سه صفر بشه 1 تومان نه یک ریال.....

چون مردم امروز همه از تومان استفاده میکنند،چه اصراری برای باقی ماندن ریال یا دینار هست نمیدانم !!!

واحد اصلي پول تو ايران رياله...

نميشه به خاطر دل من و شما اين چيزارو عوض كرد كه

لینک به دیدگاه
راه حل عوض کردن واحد نیست .....

پاک کردن صورت مسئله که مشکلی از اقتصاد ما رو حل نمیکنه .مشکل جای دیگست.........

خوب همه میدونند که این راه حل نیست... ولی این حکومت بی عرضه ی ناتوان که از پس حل کردن مشکل اصلی بر نمیاد پس تنها راهی که باقی میمونه لاپوشانیه قضیه با همچین روش هایی هست...

لینک به دیدگاه

من به ریال رای دادم ولی راست میگه اسی حالا چه اصراریه همون ریال باشه خوب هرچی مردم راحت ترن همون باشه دیگه................

لینک به دیدگاه

يادمه سال قبل خوندم پيشنهاد دولت و نزديكان ريس جمهور دريك و يه واحد ديگه اي بود كه الان اسمش نيست.بيشتر تمايلشون به واحد پول باستاني خودمونه.اما اين روزا بازم صحبت از ريال و ديناره...مثل اينكه دوس ندارن مثل قضيه جشن نوروزي جنجال بشه.

لینک به دیدگاه
واحد اصلي پول تو ايران رياله...

نميشه به خاطر دل من و شما اين چيزارو عوض كرد كه

ربطی نداره،واحد پول یک چیز اختیاریه !!!!!!

مبدا تاریخ یک مملکت متمدن را کرده اند سفر یک آقایی از شهری به شهر دیگر در کشوری دیگر !!!!

اونوقت واحد پول را نمیتوانند به خاطر دل ما عوض کنند.

وقتی هیچکس از ریال استفاده نمیکنه چه موقع خرید یا هرکار دیگری،هیچ الزامی بر حفظ این واحد ابلهانه نیست.

لینک به دیدگاه
من به ریال رای دادم ولی راست میگه اسی حالا چه اصراریه همون ریال باشه خوب هرچی مردم راحت ترن همون باشه دیگه................

منم موافقم:w72:

لینک به دیدگاه
واحد پول را بگذاریم محمودی که یاد و خاطره این مرد بزرگ در حین خرید هم در ذهن ما باقی بماند.

ای بابا اون موقع به 1000 محمودی خیارشور هم نمیدن!

لینک به دیدگاه
واحد پول را بگذاریم محمودی که یاد و خاطره این مرد بزرگ در حین خرید هم در ذهن ما باقی بماند.

:ws28::ws28:

اونوقت باید هر 1000 محمود رو بگیم یه ریال .به فکر ارزش پول هم باش........

لینک به دیدگاه
ربطی نداره،واحد پول یک چیز اختیاریه !!!!!!

مبدا تاریخ یک مملکت متمدن را کرده اند سفر یک آقایی از شهری به شهر دیگر در کشوری دیگر !!!!

اونوقت واحد پول را نمیتوانند به خاطر دل ما عوض کنند.

وقتی هیچکس از ریال استفاده نمیکنه چه موقع خرید یا هرکار دیگری،هیچ الزامی بر حفظ این واحد ابلهانه نیست.

تو مبادلات مهم و بزرگ از ريال استفاده ميشه...

بعدشم...من كه ميگم واحد پول ايران رياله...وايه اينه كه هر كشوري واحد پولش ثبت شده و مشخصه...همينجور تو هوا نميگن مال ما ريال...مال شما ين...مال بغلي دلار...

لینک به دیدگاه
تو مبادلات مهم و بزرگ از ريال استفاده ميشه...

بعدشم...من كه ميگم واحد پول ايران رياله...وايه اينه كه هر كشوري واحد پولش ثبت شده و مشخصه...همينجور تو هوا نميگن مال ما ريال...مال شما ين...مال بغلي دلار...

بله،قبض هم صادر میشه به ریال مینویسن،فیش بانک را هم به ریال پر میکنند.

اما بارها دیدم مردم تو بانک میگویند،مثلا 250000 تومان چند ریال میشه !!!!!

ریال یک واحد پولی است که حداقل الان کسی با رغبت از اون استفاده نمیکنه اگر هم در بانک ها و فیش ها مینویسه مجبوره و همش باید تومان را در ذهنش به ریال تبدیل کند.

لینک به دیدگاه
بله،قبض هم صادر میشه به ریال مینویسن،فیش بانک را هم به ریال پر میکنند.

اما بارها دیدم مردم تو بانک میگویند،مثلا 250000 تومان چند ریال میشه !!!!!

ریال یک واحد پولی است که حداقل الان کسی با رغبت از اون استفاده نمیکنه اگر هم در بانک ها و فیش ها مینویسه مجبوره و همش باید تومان را در ذهنش به ریال تبدیل کند.

منم همين نظرو داشتم...و البته دارم!

عادت كرديم به تومان...خود من مطمئنم تا يه مدتي سوتي ميدم تو گفتن واحدا!

ولي خب وقتي امكانش نيست...

لینک به دیدگاه

به هر حال اين طرحيه كه قراره اجرا بشه.به نظر خود من نه ريال و نه تومان...هيشكدوم ايراني نيستن...درضمن قراره 3 يا 4 صفر حذف بشه.پس مطمئنا" تومان نميزارن...من همون دريك كه واحد پول باستاني ايران زمينه رو بيشتر مي پسندم.تغيير به اين بزرگي بايد در واژه هم ايجاد بشه...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...