رفتن به مطلب

copy write سود یا ضرر؟؟

Anarchist

ارسال های توصیه شده

به نظر من با این روالی که حاکم شده وبا این سطح درامدها تا به یه جایی سود برده!

البته دوستانی که تو محیط های صنعتی هستند میدونن چه مشکلاتی رو با نرم افزارهایی که لایسنسشون تایید نمیشه داریم

اگه مفاد این قرارداد رو میدونید ممنون میشم برای اطلاع قرار بدین:icon_gol:

لینک به دیدگاه

به نفع خیلیا و به ضرر بعضیا!!

شما اینجا میری 10000 تومن پول میدی 4 تا نرم فزار تخصصی میخری و یاد میگیریو بعدش ازشون استفاده میکنی

در حالی که تو خیلی کشورا برای خریده یه نرم افزار باید کلی پول بدن!

دانشگاه رفته ها تو خارج از کشور یه دونه نرم افزارش هم بلد نیستن ولی ما 6 تا 6تا بلدیم!!

البت من از این جنبه به مسئله نگاه کردم تا ببینیم دوستان دیگه نظرشون چی هست

:icon_gol:

لینک به دیدگاه
به نظر من با این روالی که حاکم شده وبا این سطح درامدها تا به یه جایی سود برده!

البته دوستانی که تو محیط های صنعتی هستند میدونن چه مشکلاتی رو با نرم افزارهایی که لایسنسشون تایید نمیشه داریم

اگه مفاد این قرارداد رو میدونید ممنون میشم برای اطلاع قرار بدین:icon_gol:

خیلی زیاده داداش spow...

این یه لیست کامل از تمام قوانین و قرار داد ها...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

به نظر من به سود ماست

چون این طوری بساط دانلود انواع اقسام فیلو اهنگ بر چیده میشه

دوما همان طور که سجاد جان گفت

بعضی از برنامه ها هست که اصل این برنامه واقعا گرون هستش و...................

لینک به دیدگاه
خیلی زیاده داداش spow...

این یه لیست کامل از تمام قوانین و قرار داد ها...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

اه چه جالب

ازشیرمرغ تا جون ادمیزاد براش قانون گذاشتن والبته!!!! به صورت خودخواسته ای بهش التزام هم دارن

ممنون وافن عزیز:icon_gol:

لینک به دیدگاه
به نفع خیلیا و به ضرر بعضیا!!

شما اینجا میری 10000 تومن پول میدی 4 تا نرم فزار تخصصی میخری و یاد میگیریو بعدش ازشون استفاده میکنی

در حالی که تو خیلی کشورا برای خریده یه نرم افزار باید کلی پول بدن!

دانشگاه رفته ها تو خارج از کشور یه دونه نرم افزارش هم بلد نیستن ولی ما 6 تا 6تا بلدیم!!

البت من از این جنبه به مسئله نگاه کردم تا ببینیم دوستان دیگه نظرشون چی هست

در یک جامعه ی مصرف گرا امضا نکردن کپی رایت در ظاه به سود همگان است،حال آنکه درهای پیشرفت به کلی بسته میشود برای اینکه دیگر برای یک اثر هنری (در صنعت که حرفی برای گفتن نداریم) برای جامعه ی جهانی ارزشی ندارد!!

برای همین است که آقای دولت آبادی کتاب جدید خویش را به زبان آلمانی نوشته و در همان جا چاپ کرده است!

لینک به دیدگاه

من نظرم با نظر داداش spow یکی هست...

ایران بهشت نرم افزاره... ورژن هایی از نرم افزار که توی ایران با 2000 تومان در دسترس همه است در کشوری مثل آمریکا 400 دلار خرج بر میداره...

ولی از نظر دیگه به قول داداش spow کسانی که به شکل تخصصی با این مسائل سر و کار دارند میدونند چه مشکلاتی رو همین مسئله ی نبود قانون کپی رایت در ایران به دنبال داره... کوچکترین نبود پشتیبانی هست...

حالا شما دارید از دید بین المللی بررسی میکنید... کپی رایت برای تولد کننده های داخلی هم مشکلات خیلی خیلی زیادی ایجاد کرده...

لینک به دیدگاه

یه وب سایت طراحی کردم برا یه مدرسه ، قبلش با چن تا مدرسه دیگه هم صحبت کرده بودم طرف میگه ای بابا سی دی ویندوز با ویندوز بودنش 500 تمونه شما حرف از میلیون می زنی ، :w58::icon_pf (34):

برای مدرسه بعدی قیمت رو به کمتر از نصف قبلی مجبور شدم بیارم پایین

برای همین طراحی نرم افزارشو یکی از دوستان می خره 5000 تومن و بقیه هم یه کپی رو سیستم و یه رایت از روش برمیدارن :ws3: در صورتی که ....

لینک به دیدگاه
من نظرم با نظر داداش spow یکی هست...

ایران بهشت نرم افزاره... ورژن هایی از نرم افزار که توی ایران با 2000 تومان در دسترس همه است در کشوری مثل آمریکا 400 دلار خرج بر میداره...

ولی از نظر دیگه به قول داداش spow کسانی که به شکل تخصصی با این مسائل سر و کار دارند میدونند چه مشکلاتی رو همین مسئله ی نبود قانون کپی رایت در ایران به دنبال داره... کوچکترین نبود پشتیبانی هست...

حالا شما دارید از دید بین المللی بررسی میکنید... کپی رایت برای تولد کننده های داخلی هم مشکلات خیلی خیلی زیادی ایجاد کرده...

خب متاسفانه این مسئله مشکلات دیگه ای هم درپی داره

توایران اکثر دانشجوها با اکثر نرم افزارها بصورت تخصصی اشنا میشن ولی وقتی دریک محیط بین المللی قرار میگیرن چیزی که برای صاحبان صنایع دراولویت هست تخصص واشنایی به فنیه که ما صرفا کپیش کردیم ودرزمینه بومی سازی خب اصلا حرفی برای گفتن خیلی چیزا نداریم برا همین خیلی از دوستان تو موقعیت های شغلی رد میشن

پشتیبانی هم که واقعا باید تو کارباشی تا ببینی چطور اشک مسئولی رو درمیاره

همین چندوقت پیش بود که ماجرای ویروس استاکس نت ومشکلاتی که برای صنایع حساس ما پیش اومده بودرخ داد

یه پاشنه اشیل وحشتناک دریه نقطه حساس که الحمدالله رفع شد ولی ایا همیشه به همین سرعت از مشکلات باخبر میشیم؟

من متاسفانه دقیق یادم نیست ولی انگار یکی ازشروط پیوستن به سازمان تجارت جهانی که ایران تلاش برای عضویتشو داره رعایت همین مسئله هست نه؟

لینک به دیدگاه
خب متاسفانه این مسئله مشکلات دیگه ای هم درپی داره

توایران اکثر دانشجوها با اکثر نرم افزارها بصورت تخصصی اشنا میشن ولی وقتی دریک محیط بین المللی قرار میگیرن چیزی که برای صاحبان صنایع دراولویت هست تخصص واشنایی به فنیه که ما صرفا کپیش کردیم ودرزمینه بومی سازی خب اصلا حرفی برای گفتن خیلی چیزا نداریم برا همین خیلی از دوستان تو موقعیت های شغلی رد میشن

پشتیبانی هم که واقعا باید تو کارباشی تا ببینی چطور اشک مسئولی رو درمیاره

همین چندوقت پیش بود که ماجرای ویروس استاکس نت ومشکلاتی که برای صنایع حساس ما پیش اومده بودرخ داد

یه پاشنه اشیل وحشتناک دریه نقطه حساس که الحمدالله رفع شد ولی ایا همیشه به همین سرعت از مشکلات باخبر میشیم؟

من متاسفانه دقیق یادم نیست ولی انگار یکی ازشروط پیوستن به سازمان تجارت جهانی که ایران تلاش برای عضویتشو داره رعایت همین مسئله هست نه؟

تمامش رو قبول دارم...

بله... دارم دنبال اصلش میگردم بزارم اینجا...

لینک به دیدگاه

اشتباه محضه

تاثیرات مثبت کوتاه مدت زیادی داره

در عوض هیچ برنامه نویسی در ایران امنیت شغلی نداره!!

تا ابد مصرف کننده باقی خواهیم موند

از طرفی

اکثر نرم افزار به علت کرک شدن و حذف یکسری از فایل های اصلی درست کار نمیکنن!

هکر ها همیشه برای از بین بردن قفل روی نرم افزار مجبور به پاک کردن یکسری اطلاعات اصلی نرم افزار میشن که باعث میشه نرم افزار درست کار نکنه و بعد از یه مدتی بی مصرف بشه

لینک به دیدگاه

به نظر من برا کشوری مثل ایران که تو تحریمه و خیلی از نرم افزارا رو بهش نمیفروشن خوبه ولی خیلی نرم افزارای ایرانی رو هم کپی میکنن یا فیلمای ایرانی رو این اصلا خوب نیست

لینک به دیدگاه

کپی رایت نوعی حفاظت قانونی از آثار چاپ شده و چاپ نشده ادبی، علمی و هنری است.این آثار به هر صورت که عرضه شده باشند، در حالی که دارای ماهیتی قابل درک باشند- یعنی دیده،شنیده یا لمس شوند، شامل این حمایت خواهند بود. اگر این اثر یک مقاله، نمایشنامه، ترانه، کد HTML یا گرافیک کامپیوتری باشد که قابل ثبت بر کاغذ، نوار کاست، CD یا هارد درایو کامپیوتر باشد هم، شامل قانون کپی رایت میشود. قانون کپی رایت به خالق اثر اجازه میدهد تا از حقوق انحصاری تکثیر، اقتباس در شیوه بیان نو (مانند به فیلم تبدیل کردن یک رمان)، پخش و نمایش عمومی اثر استفاده کند. انحصاری به این معنا است که تنها خالق اثر، نه کسی که به نحوی به اثر دسترسی دارد، میتواند از این حقوق استفاده کند

قانون کپی رایت از زمانی که اثری در شکلی ملموس به وجود بیاید، شامل آن اثر میشود. برای مثال، یک ترانه سرای ساکن آمریکا، اشعار خود را نوشته، نام خود را امضا کرده و با گذاشتن نشانه Copyright ©در کنار آن تاکید میکند که نویسنده اشعار است. سپس نوشته هایش را در پاکتی گذاشته و به آدرس خودش پست میکند و این پاکت را دربسته نگه میدارد. درواقع شاهد او تاریخ مهر پست بر پاکت است. حالا او با در دست داشتن این نامه، اثر خود را در دفتر کپی رایت آمریکا به ثبت می رساند تا از هرگونه سوئ استفاده حمایت شود. حتي اگر شخصی قبل از ثبت رسمی اثر از آن استفاده کند، او با در دست داشتن پاکت میتواند مالکیت خود را به اثبات برساند.

این مثال درباره آثار دیجیتالی هم صدق میکند به این صورت هنگام حفظ یک اثر در کامپیوتر، تاریخ و ساعت آن هم حفظ میشود و شما با در دست داشتن فایل اصلی همواره میتوانید ثابت کنید که زودتر از شخصی که به نحوی (برای مثال از وب سایت) به اثر شما دست یافته، آنرا به وجود آورده بودید. اگر این شیوه از نظر شما کاستی هایی دارد میتوانید اثر خود را بر روی دیسکت یا CD کپی کرده و به آدرس خود پست کنید. آنرا در جای مطمئنی نگه دارید و در موقع لزوم در حضور شاهد، آنرا باز کنید.

تاریخ انقضای کپی رایت، بر اساس پیمان برن، حداقل شامل طول حیات خالق آن و 50 سال پس از مرگ او است. این مقدار زمان شامل تمام کشورهای عضو در پیمان برن (1860 - فکر کن اون موقع اروپا کپی راست داشته!!) میشود و هر کشور میتواند زمان بیشتری برای قابل اجرا بودن کپی رایت قائل شود اما این زمان نمیتواند از مقدار تعیین شده در پیمان کمتر باشد. گاهی اوقات در طی یک وصیت رسمی حقوق یک اثر به بازماندگان صاحب آن تعلق میگیرد که البته باید به تایید رسمی رسیده باشد

لینک به دیدگاه

خب مسلما به سود ماست که به جای هزینه های گزاف می تونیم با یه هزینه بسیار ناچیز همون نرم افزار رو در دست داشته باشیم و ازش استفاده کنیم

هر چند که همه امکاناتش در اختیارمون قرار نمی گیره و گاهی برای سازمان های بزرگ مشکل ساز می شه

اما به نظر من از لحاظ اخلاقی به هیچ عنوان کار درستی نیست

به این خاطر که برای طراحی و تولید یه نرم افزار کلی هزینه و وقت و نیرو مصرف می شه و با این حرکت ما تمام این مسائل رو زیر پا می گذاریم تا بتونیم کار خودمون رو راه بندازیم

اگر خودمون رو به جای اون ها بگذاریم مسلما این مسئله خیلی برامون سنگین میاد

.

لینک به دیدگاه
با این توضیحات بنظر شما اگر محمد در این زمان زندگی میکرد قانون کپی رایت را به قانون های دین خود اضافه میکرد؟

چه ربطی داشت به رحلت امام؟

شما نمیتونید شرایط خاص رو برای دوزمان متفاوت یکسان درنظر بگیرید!

از شما بعیده که اینقدر قشنگ تو مباحث فلسفی دست دارید وبا این مقایستون یکی از فلاسفه صاحب سبک رو(هایدگر)کلا ازدایره بیرون میندازید

به هرحال بی هیچ حب وبغضی محمد درزمان خودش قابل ستایش ترین اندیشه ممکن رو عرضه کرده ودلیلی برای این مقایسه درصورت وارد کردن ایراد(مهم اینه که این وارد شده باشه!) نمیتونه وجود داشته باشه

لینک به دیدگاه
چه ربطی داشت به رحلت امام؟

شما نمیتونید شرایط خاص رو برای دوزمان متفاوت یکسان درنظر بگیرید!

از شما بعیده که اینقدر قشنگ تو مباحث فلسفی دست دارید وبا این مقایستون یکی از فلاسفه صاحب سبک رو(هایدگر)کلا ازدایره بیرون میندازید

به هرحال بی هیچ حب وبغضی محمد درزمان خودش قابل ستایش ترین اندیشه ممکن رو عرضه کرده ودلیلی برای این مقایسه درصورت وارد کردن ایراد(مهم اینه که این وارد شده باشه!) نمیتونه وجود داشته باشه

هرمونوتیک هیدگر مرا بیشتر از همه چیز جذب میکند!!

هدف از این سوال هیچ چیز نبود جز تلنگر زدن به دوستان مسلمانی که میگویند در این صورت مفید است ولی کلا چیز بدیست!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...