رفتن به مطلب

دست دادن یا ندادن مسئله این نیست چیز دیگریست گضیه(قضیه) ...put your hands

Alireza Hashemi

ارسال های توصیه شده

چرا؟

به نظرتون دست دادن تماس خاصی محسوب میشه؟

این کار (پرهیز از هرگونه تماس) جامعه را بیشتر عقده ای میکنه.

تو خیلی کشورها رفقای دختر و پسر مثل دو رفیق همجنس حتی باهم روبوسی میکنند.

تحریک خاصی هم پیش نمیاد.

نمیدونم چرا جوون های ما اینطوری شدن. :ws44:

من به شخصه درمورد خودم میگم و به بقیه کاری ندارم.

نه برای من دست دادن روبوسی و حتی درآغوش گرفتن هیچگونه تحریکی ایجاد نمیکنه.

اما خب تا حد امکان از هرگونه تماسی خود داری میکنم با اینکه اونایی که منو دیدن فهمیدن که واقعا بین دختر و پسر تفاوتی نمیذارم.

اما با همه اینا سالهاست تصمیم گرفتم هیچ گونه تماس فیزیکی با نامحرمی نداشته باشم مگه همونجور که گفتم در مواقع خاص با افراد خاص و در شراط خاص.(دیگه توضیح این افراد و شرایط بماند)

راستش توی این جریان و عقده ای شدن و جامعه و اینا خودم رو در حدی نمیدونم که نظری بدم.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 422
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

واقعا جای تاسف داره تو همچین دورانی ما هنوز سر این مسائل بحث میکنیم.....:banel_smiley_4:

تو همچین دورانی ملت هنوز 16 ساعت تشنگی را تحمل میکنند چون فکر میکنند کسی از آسمان دستور داده آب نخورید،ثواب داره و به معنویت میرسید.

خرافات در انسان امروزی،به مراتب بیشتر از عرب 1400 سال پیش است.

شما ببین اون عرب به چند نفر متوسل میشد،ایرانی مسلمان امروزی به چند نفر متوسل میشه.

وقتی شما به کسی دست میدی و طرف دستش را بکشه،یعنی چی؟

لینک به دیدگاه
تو همچین دورانی ملت هنوز 16 ساعت تشنگی را تحمل میکنند چون فکر میکنند کسی از آسمان دستور داده آب نخورید،ثواب داره و به معنویت میرسید.

خرافات در انسان امروزی،به مراتب بیشتر از عرب 1400 سال پیش است.

شما ببین اون عرب به چند نفر متوسل میشد،ایرانی مسلمان امروزی به چند نفر متوسل میشه.

وقتی شما به کسی دست میدی و طرف دستش را بکشه،یعنی چی؟

یعنی صفر بودن شعور احتماعی حالا به هر بهانه ای!:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
واقعا جای تاسف داره تو همچین دورانی ما هنوز سر این مسائل بحث میکنیم.....:banel_smiley_4:

عزیز دلم تا این چیزهای کوچیک و پیش پاافتاده حل نشن نمیتونیم بریم سر چیزهای بزرگتر

:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
یعنی چی؟؟:ws52:

یعنی اینکه این ملت تازه دارن یاد میگیرن از اون دستاشون در مواقع ضروری استفاده کرده بهم بزنن تا صدایی شبیه کف زدن بیرون بیاد

یعنی رساندن دو دست بهم با شدت زیاد :ws3:

شما رفتین رو رساندن دو دست نامحرم بهم حرف میزنید اوووووووووووف برشما اوووووووووووف:w00:

لینک به دیدگاه
من اومدم عذرخواهی کنم از نظری که دادم و دوستان را به یاد عصر جاهلیت و خرافه پرستی انداختم. :w554:

شیخ مهربون،کسی نگفت دست ندادن نشانه جاهلیت است.

گفته شد چرا در این دنیا باید شامل چنین چیزهایی باشیم،بنده هم عرض کردم وضعیت امروز ما از گذشته خراب تر است.

هنوز هم معتقدم خرافات در ایران اسلامی امروز به مراتب از خرافات در زمان اعراب جاهلی بیشتر است.

اما نگفتم کسیکه دست نمیده،،خرافاتی و جاهله.

این یک مسئله شخصیه،برای همین نوشتم من دستم را اول دراز نمیکنم که به خانمی بر نخوره.

لینک به دیدگاه

متاسفانه فروغ جان مردم ما(البته همه رو نمیگم حدود 95 درصدشون!) فقط ظاهرشون شبیه

کسایی شده که از لحاظ فکری رشد کردن ...اصلانم ربطی به مذهبی بودن و نبودن نداره ...

باطن خیلیا هنوز چیز دیگه ایه ....

تو بطن جامعه ما چیزایی میگذره که من خودم یه روزی از فهمیدنشون شاخ دراوردم

با درست و غلطش فعلا کاری ندارم ولی واقعیتیه که هست

ظاهر مردم ما با افکارشون،قضاوت هاشون،دیدگاهشون و عقایدشون خیلی خیلی خیلی متفاوته

لینک به دیدگاه
من به شخصه درمورد خودم میگم و به بقیه کاری ندارم.

نه برای من دست دادن روبوسی و حتی درآغوش گرفتن هیچگونه تحریکی ایجاد نمیکنه.

اما خب تا حد امکان از هرگونه تماسی خود داری میکنم با اینکه اونایی که منو دیدن فهمیدن که واقعا بین دختر و پسر تفاوتی نمیذارم.

اما با همه اینا سالهاست تصمیم گرفتم هیچ گونه تماس فیزیکی با نامحرمی نداشته باشم مگه همونجور که گفتم در مواقع خاص با افراد خاص و در شراط خاص.(دیگه توضیح این افراد و شرایط بماند)

خوب من هم فقط میخوام دلیل اینکارتون را بدونم.

چه ایرادی داره علتش رو واسه ما هم توضیح بدین؟

وقتی خودتون میگین هیچ تحریکی براتون ایجاد نمیشه علت این تصمیم شما برای ممانعت از دست دادن چیه؟

خواهشا جواب بدین،چون میخوام نظرات آدم های متفاوت را بدونم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه

دوستانی که ممکنه ناراحت بشن لطفا نخونن

ببخشید عزیزان مجبور شدم بگم

:icon_gol:

خوب من هم فقط میخوام دلیل اینکارتون را بدونم.

چه ایرادی داره علتش رو واسه ما هم توضیح بدین؟

وقتی خودتون میگین هیچ تحریکی براتون ایجاد نمیشه علت این تصمیم شما برای ممانعت از دست دادن چیه؟

خواهشا جواب بدین،چون میخوام نظرات آدم های متفاوت را بدونم.:icon_gol:

ساناز جان برای من ایجاد نمیکنه برای طرفم چی؟ شاید بگه نمیکنه اما برای من یقین حاصل نشده که. من خودم رو مدیون میدونم اگه کوچکترین چیزی در طرفم ایجاد کنه این کار من.

فقط جریان تحریک جنسی نیست تحریک عاطفی و ......... هر گونه تحریکی

از طرف دیگه دهن مردم رو میشه بست در دروازه رو نه ...... همون عکسش ها ...... (سر بسته گفتم اما فک کنم واضح بود)

مسئله دیگه اینه که من فکر میکنم به دلایل مختلف لازمه یه فضایی دور هر دختری باشه. نمیتونم دیگه اینو خیلی بشگافم شاید خیلی درک کنن منظورم چیه. ببین ممکنه برای فردی یک دست دادن ساده این فضا و حرمت رو بشکن تا کار به ........ . این اتفاق رو من نمیپسندم هااااا اما خو دیدم زیادم دیدم.

وقتی چنین چیزایی رو میذارم کنار هم میبینم هیچی نباشه خو دفع خطر احتمالی عقلا واجبه.

یه چیز دیگه هم هست این کار من فقط در حالتهایی ممکنه موجب کدورتی بشه که با رفتاری دیگه از این جریان هم جلوگیری میکنم. مثلا وقتی خانومی دست دراز میکنه و من نمیتونم دست بدم در مقابل خم میشم و بهش احترام میذارم.

لینک به دیدگاه

خلاصه.....داستانیه این دست دادن تو این مم ل ک ت

:ws3:

اره واقعا!

مسخرست ولی واسه من یکی این یکی از مشکلاتیه که تو روابطم با همه دارم!! خیلی هم بده!

میخواید بگید املم یا هرچی مهم نیست ولی از اونجایی که فرهنگش هنوز بصورت کلی و فراگیر وجود نداره و تفاوت فرهنگی زیاده ادم مردد میمونه و دیگه نمیدونه کدوم کار درسته وکدوم غلط و دور از ادب و چیو باید انجام بده و چیو نه!!

من دست دادن معمولی واسم مهم نیست. ولی خب خیلیها هستن (بلانسبت) ادعای فرهیختگی و مهم نبودنشون میشه ولی همینکه باهاشون دست بدی انگار یه راه بهشون دادی بهت نزدیکتر بشن و فکرای دیگه میکنن! اینو حتی میشه تو نحوه نگاه و دست دادنشون هم فهمید!!!

یا برام پیش اومده با یکی که دست دادم طرف بعدش احساس صمیمیت کرده و بعدش فکر کرده هیچی دیگه برام مهم نیست و به یه بهونه ی دیگه ای خودشو بهم نزدیک کرده یا دستمو گرفته و ول هم نمیکنه!!! یا برخوردهای دیگه ..!! (یعنی واقعا عصبانیم کرد!!)

شما باشید با چنین کسایی چیکار میکنید؟

من ترجیح میدم کلا با کسی دست ندم که مجبور شم به این موارد فکر کنم و فکرم راحتتر باشه.

چون بنظرم اینکار زشتتره که تو جمعی به همه دست بدی و به یکی که اینطوره ندی (همین خودش کلی سوال پیش میاره که چرا این نه؟ حتما چیزی بوده و ...!!) یا یه روز که اون نیست به همه دست بدی و روزی که هست به هیچ کس دست ندی!(میگن تکلیفش با خودش مشخص نیست و ...!) و اینها بنظرم دوز بی احترامیش بیشتره!!

ولی وقتی کلا دست ندی نهایت میگن طرف امله و مگه چیه و اینا! و تموم میشه! ولی خب بی احترامی به شخص خاصی نکردی! کسی هم ضایع نشده!

واسه همین من معمولا فقط تو جمعهای اشنا و فامیل دست میدم که میدونم مشکلی ندارن و جمع هم خصوصیه و کسی حرف و حدیثی نمیزنه و فکر خاصی هم ایجاد نمیشه و همه حدشونو میدونن!!

در برخورد با غریبه ها حتی هم دانشگاهی ها هیچ وقت خودم پیش قدم نمیشم.

ولی خب کسی دست دراز کنه رد نمیکنم.

:w58:

مگه معنای دست دادن چیه که ممکنه کسی لیاقتش رو نداشته باشه ؟ :ws52:

درست مگی چیز خاصی نیست ولی راستشو بخوای بنظرم بعضیها حتی لیاقت کوچکترین توجه هارو هم ندارن!

بعضیها اینقدر افکار کثیفی دارن که ادم حتی چندشش میشه اجازه بده همین تماس کوچیک و بیمنظور(از نظر من!) هم وجود داشته باشه.

(بهمون دلیل بالا .. چون فکر میکنن وقتی تا این حد راه دادی از این بیشتر هم ممکنه راه بدی و با اون نیت سمتت میان. ولی من حتی همینم دوست ندارم که لحظه ای دربارم اینطور فکر بشه. و اگه تو برخوردم با کسی چنین حسی بهم دست بده و ببینم اجازه دادم همین تماس دست هم باشه از خودم بدم میاد:hanghead:)

اصلا بحث سر جمع و اینا نیست بعضی از دوستان من در اکیپهای دوستانه خیلی منطقی فکر میکنند و میگویند چه اشکالی داره با دخترا دست بدیم اینکه چیز مسخره ایه ولی اگر تو همون جمع خواهر خودش باشه بقیه جراءت نمیکنن با خواهرش دست بدن چرا چون داداشمون غیرتی میشه...

ولی یه سری هستن که این مسئله واسشون حل شدس اونم از بچگی تو خانوادشون

الان یه سوال از بچها دارم چند درصد شما تو خانوادهاتون رسمه که مردا با زنان نامحرم دست بدن؟؟؟

والا ما خونوادمون قروقاطیه! بعضیا دست میدن بعضیها نه

بعضیها خیلی مذهبین و بعضیها ازادتر فکر میکنن

و شاید یه علتی هم که الان اینطوری درگیرم همین باشه! چون همیشه همینطور درگیر بودم که کدوم درسته و کدوم غلط!

واسه همین همیشه طوری بودم که حد واسطی بین این دوباشه. یا بقول دوستمون روش محافظه کاری رو پیشه کردم!!

تا وقتی فرهنگ ثابتی جا بیفته و دست دادن مثل خارج برای همه یه معنی بده! اونوقت ادم با خیال راحت و بدون حرف و حدیث و برداشتهای اشتباه دست میده!

حرف شما متین ولی با این تصور اگر بخوای زندگی کنی و این حس رو به طرفت بدی که از همون اول بهش شک کنی به عقیده من درست نیست

آره میگید طرف دست میده دستشو نگه میداره اصلا با اینجور افراد نباید معاشرت داشت

وقتی یه بار دست بدی بفهمی دفعه بعد باهاش دست نمیدی اینجوری طرفتم متوجه عکس العمل شما میشه و میفهمه کارش اشتباهه

اما چند نفر که شانس شما از لحاظ روحی ایراد داشتن و بخوایم با بقیه مقایسه کنیم به نظرم درست نیست

به هر حال قبول دارم وضع جامعه باعث اینجور تصمیمات از طرف شما شده

بنظرت زشتتر نیست تو یه جمعی با همه دست بدی و با اون کسی که میدونی اینطوریه دست ندی؟

این بدتر حرف پیش نمیاره که چرا؟ مگه چی بوده؟ مگه چی دیده؟! و این بدتر ضایع نمیکنه طرفو و بی ادبی رو برسونه؟! :ws52:

اون یارو چادریه خودش جکی حکایتی بوده ها:jawdrop:

اصولا آقایون وقتی به یه خانم برخورد میکنن دستشونو دراز میکنن و دست میدن البته فرقی نداره ولی ادب اینگونه حکم میکنه

به نظر من شما هر کار که فکر میکنی درسته انجام بده:w16:

محافظ کار بودن خیلی مهمه بیشتر کسایی رو که میشناسید باهاشون دست بدید مثل فامیل و تا وقتی مجبور نیستید با افراد نا آشناتر مثل همکار دست ندین بهتره چون اگه کلا با کسی دست ندید فوقش میگنبلا نسبت آدم املی هستید ولی اگه با کسی که از شخصیتش اطلاع ندارید مثل یک چادری و متعصب بی قید و شرط دست ندید بهتره چون ممکنه پشت سرتون طومارهای بزرگی بسازه و آبروتون رو ببره

اگر بنا به احترام و ایجاد صمیمیت باشه همون دست دادن کفایت می کنه

بنابراین وقتی دوست نداری با کسی صمیمی بشی دست دادن هم لزومی نداره حالا چه خانوم باشه چه آقا

.

تاحالا نشده براي پسري دستمو جلو ببرم تا دست بدم :4chsmu1:چقدر بي ادبم:ws52:

ولي اگه پسره دستشو جلو مي اورد دست ميدادم تا ضايع نشه:w16:

نميدونم اين قوانين آداب معاشرت رو كي نوشته:ws52:

من كه هيش وقت واسه پسر دست دارز نميكنم واسه دختراشم اگه صميمي باشيم كه هيچ خود به خود دستم دارز ميشه ولي اگه يه كم غريبه باشن صبر ميكنم تا اون دست دراز كنه:4chsmu1:

دقیقا!!! :w16:

این چیزها بستگی به فرهنگ عمومی هرجامعه داره. تو یه کشور دست دادن فرهنگه و مثل سلام کردنه، تو یه جا دیگه روبوسی هم هست تو یه جا فرمش فرق داره تعظیم میکنن و دست نمیدن و ...! اما تو اکثر جاها جامعه تقریبا یکدسته ولی تو جامعه ما مشکل اختلاف فرهنگی زیاد و تفاوتهای فرهنگی زیاده است!

تو تو مدرسه یکجور تربیت میشی و خوب و بد بهت یاد داده میشه و تو خونه یکجور دیگه، بین دوستان یکجور، تو یه جمع مذهبی یکجور و...!

ما توجامعه ای هستیم که تمام این اقشار توش هست و پخشه! حالا چطور میشه گفت کدوم درسته کدوم غلط؟

همه اش با توجه به فرهنگ اون قشر درسته!! تو بخوای حد میانه داشته باشی که بتونی با تمام اقشار جامعه در ارتباط داشته باشی درگیر این مسائل میشی و این طبیعیه!

پس مشکل از جای دیگه ایه. از عدم وجود اموزش همگانی یکدست!

لینک به دیدگاه

من پیشنهاد میکنم سرتون را خم کنین و با کله به هم بزنین.

از آنجا که چشم تو چشم نمیشین و راس سر هم هیچ تحریکی ندارد،بسیار پسندیده تر است...

من که هرکسو ببینم که دست نمیده،میگم بیا شاخ به شاخ شیم.

چون میش نر و بره ماده به ما شرافت داره ، ما اینقدر سست عنصر هستیم که با دست تحریک میشیم.

لینک به دیدگاه

به قول m_archi :پس مشکل از جای دیگه ایه. از عدم وجود اموزش همگانی یکدست!

ولی موندم چی جوری یه حکومت میتونه با سیاست اینقدر به مردمش حکومت کنه....که دست دادن مردم بهم باعث تحریکشون شه...یعنی تنها اگه مشکل تحریکه چرا حجاب پیر زن ها و روابط اونها با پیر مردها حتی در خانه سالمندان اجرا میشه؟؟؟:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه

ولی موندم چی جوری یه حکومت میتونه با سیاست اینقدر به مردمش حکومت کنه....که دست دادن مردم بهم باعث تحریکشون شه...یعنی تنها اگه مشکل تحریکه چرا حجاب پیر زن ها و روابط اونها با پیر مردها حتی در خانه سالمندان اجرا میشه؟؟؟

اینها ربطی به حکومت نداره،مکتبی که موی زن را اسباب تحریک مرد میدونه و بلایی به سر مردان آورده که مو را میبینند حالی به حالی میشن،مسبب این تحجر است.

هرچی محدودیت بیشتر،تحجر و آستانه تحریک پایین تر.

ما فعلا هنوز سرمان مثل کبک زیر برفه،البته حق هم داریم،کبک بدبخت باید از گرگ وحشی در زمستان حساب ببره و خودشو تو برف مخفی کنه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...