رفتن به مطلب

کسانی که ارشد 91 داشتن بیان تو

ارسال های توصیه شده

مرسی از پاسخ سریع دوستان عزیزم:w63:

فکر کنم مجموعه دو جلدی هر کدوم حول و حوش 20 تومان بشه...........یعنی 4 تاش 40 تومن.البته از سال بالایی هاتون کسانی که ارشد قبول شدن میتونید کتاب ها رو قرض بگیرید و یا بخرید

من خودم بابا بزرگم :biggrin: تو 26 سالگی تصمیم گرفتم بیام واسه یه بارم که شده ارشد شرکت کنم

• Like 1
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

مرسی از پاسخ سریع دوستان عزیزم:w63:

من خودم بابا بزرگم :biggrin: تو 26 سالگی تصمیم گرفتم بیام واسه یه بارم که شده ارشد شرکت کنم

چه خوب.ایشالا که موفق باشید:yes:

• Like 1
لینک به دیدگاه

آقا یک سوالی. یکم بدیهی شاید باشه جوابش البته

اگه آدم قصدش کار غیر آموزشی و غیر تحقیقی باشه، یعنی دنبال دکترا نباشه، و دنبال مثلا کار تو یه کارخونه یا انجام پروژه باشه، اصن ارشد خوندن براش فایده ای داره؟؟؟ آخه خود درسای ارشد که اونقدری تو این زمینه نیست. الان کسی خبر نداره مدرک تا چه حد دهن پر کنه؟!؟ و اینکه تو کارهای این شکلی چقدر نون پیدا می شه؟ اصلن شماها چرا ارشد می خونین؟

الان فردوسی امسال 150 تا ارشد گرفته! آدم می ترسه تا چند سال دیگه ارزش ارشد در حد دیپلم بشه که نداشتنش کارت رو عقب می ندازه. کسی تجربه ای نداره از بازار کار و اینا

• Like 3
لینک به دیدگاه

اگه آدم قصدش کار غیر آموزشی و غیر تحقیقی باشه، یعنی دنبال دکترا نباشه، و دنبال مثلا کار تو یه کارخونه یا انجام پروژه باشه، اصن ارشد خوندن براش فایده ای داره؟؟؟ آخه خود درسای ارشد که اونقدری تو این زمینه نیست. الان کسی خبر نداره مدرک تا چه حد دهن پر کنه؟!؟ و اینکه تو کارهای این شکلی چقدر نون پیدا می شه؟ اصلن شماها چرا ارشد می خونین؟

الان فردوسی امسال 150 تا ارشد گرفته! آدم می ترسه تا چند سال دیگه ارزش ارشد در حد دیپلم بشه که نداشتنش کارت رو عقب می ندازه. کسی تجربه ای نداره از بازار کار و اینا

ارزش ارشد که امسال با این شاهکار وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی دقیقا معلوم شد.

ارشد از امسال دقیقا مثل دیپلم شده......

قله بعدی هم دکترا،هدف هم کاملا مشخصه.

برای جوان کار نیست،دولت هم بودجه نداره،چه بهتر که جیب جوان را خالی کنن و عمرش را بگذرونن تا اعتراضی هم نکند.

اگر کار درست و حسابی داری،ارشد ذره ای بهت کمک نمیکنه،چون به غیر از دو الی 3 درس،بقیه فقط ریاضیات پیچیده تر نسبت به لیسانس دارند.

• Like 4
لینک به دیدگاه

دانشگاه ما هم امسال ارشد رو بیشتر از کارشناسی گرفته:w58:شاید در حال حاضر تفاوت مدرک زیادی واسه سر کار رفتن با لیسانس نداشته باشه ولی در چند سال آینده فکر کنم این تفاوت ایجاد بشه..........

• Like 1
لینک به دیدگاه

منظورتون دانشگاه فردوسی مشهد بود؟کی گفته 150 گرفته؟آقا پشت سر دانشگاه آینده ی من صحبت نکن و شایعه درست نکن فردوسی امسال 94 نفر رو در تمام گرایشها گرفته...:a030:
  • Like 2
لینک به دیدگاه

الان پذیرش ارشد جنبه ی ارزشی اش پر رنگ تر شده با توجه به افزایش ظرفیت ها پس کجا قبول بشید الان سر زبان هاست تا اینکه قبول بشید

این نکته رو یادآوری کردم بلکه انگیزه ات برای خوندن ارشد بیشتر بشه وگرنه من شما را تشویق نمی کنم

• Like 2
لینک به دیدگاه

با سلام

در این مقطع زمانی مهم اینه که خوب بتونی درس بخونی و مطالب رو یاد بگیری

موفقیت در ارشد زمانی است که نتایج اولیه میاد اونوقت راحت تر میتونید به شهر مورد علاقه خود فکر کنید

• Like 3
لینک به دیدگاه

دوستان چرا تو سایت راهیان ارشد ترمودینامیک جلد 1 تالیف خدا کرمیه اما جلد 2 مولفاش متفاوته؟

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

• Like 2
لینک به دیدگاه
دوستان چرا تو سایت راهیان ارشد ترمودینامیک جلد 1 تالیف خدا کرمیه اما جلد 2 مولفاش متفاوته؟

زیاد مهم نیست.هر جفتش کپی کامل از متن کتاب سنجل است

• Like 1
لینک به دیدگاه
منظورتون دانشگاه فردوسی مشهد بود؟کی گفته 150 گرفته؟آقا پشت سر دانشگاه آینده ی من صحبت نکن و شایعه درست نکن فردوسی امسال 94 نفر رو در تمام گرایشها گرفته...:a030:

اِ؟ خب آخه ریاضی پیشرفته این ترم ارائه دادن، 3 گروه 46 نفری فوول. فکر کنم سر جمع همون 150 تا باشن ورودی ها ها! آخه یه گروه واسه طراحیاس یکی تبدیل و اون یکی هوا غذا و ساخت. حالا بگو 10 تا غیر ورودی توش. نمی دونم به هر حال. آمار رو از همون لحاظ 3 تا کلاس گفتم. دانشگاه مزخرفیه به هر حال. من اگه بتونم از توش در میرم. می خوای بیای چیکار؟:vahidrk: در ضمن اینم بگم که خوشحال شی، امسال ارشد تا رتبه 1100 فقط روزانه طراحی قبول شده بودن. 1050ش دوست خودمه.

اسی جان حرف سیاسی زدیا!

اگر کار درست و حسابی داری،ارشد ذره ای بهت کمک نمیکنه،چون به غیر از دو الی 3 درس،بقیه فقط ریاضیات پیچیده تر نسبت به لیسانس دارند.

کار درس حسابی که نیست... یه کار پروژه ایه، که صاحبش گفته بود تمومش کنی فلان قد بت می دم. بعد اگه تمومش می کردم از یه طرف واسه تعمیر و ایناش خب وابسته می شد به خودم. و خودش نظرش به این بود که بعدِ درسم برم پیش این و بشم زیر دستش. یه کارگاه تولیدی داره واسه وز دفاع و اینا قطعه می زنه و کارای جانبی و اینا. آدم خوبیم بود. داشت واسه سربازیمم صحبت می کرد بندازتم همون دفاع. آخه سر همین ارشد فعلا باهش بهم زدم. بعد الان نمی تونم درست فکر کنم که آخه که چی برم ارشد بخونم. دووووووو سال دیگه عمرمو حروم کنم؟ خیلی زورکی لیسانسو خوندم من.

بعد استادای دیگمونم هستن بچه ها یکم باهشون کار کردن، اونام پسند کردن و سفارششون کردن جاهای مختلف الان مشغول به کارن. البته از آینده کسی خبر نداره خب.

الان پذیرش ارشد جنبه ی ارزشی اش پر رنگ تر شده با توجه به افزایش ظرفیت ها پس کجا قبول بشید الان سر زبان هاست تا اینکه قبول بشید

وقتی بحث کار بشه فکر نکنم زیاد مهم باشه جای قبولی. همین که فلوید گفت منظور منه. که این همه که اینا می گیرن، دو سه سال دیگه همه یه پوئن مثبت دارن که من ندارم. ببخشید طولانی می شه پست، داماد خودمون ارشدش رو بهش نداده بودن هنوز، رفت یه جا کار گیر آورد تو کرج با لیسانسش استخدامش کردن. قرار شد مدرک ارشدش رو که آورد حقوق براش با ارشد بزنن. بعد اختلافش کلاً 40-50 تومنم نبود. ولی اینجور کارا که بشینی واسه یکی دیگه کارمندی کنی واسه 600-700 تومن به دل من چنگی نمی زنه. کسی مثالی چیزی از بازار نداره که ما رو خام کنه واسه ارشد بخونیم؟

ماشالله خونواده هام که وقتی می خوای از این تصمیما بگیری پشتتو خالی می کنن که نظرت عوض شه. ظهر به مامان بابام گفتم باهام قهر کردن:ws44:

خواهرامم هر دو دکترا گرفتن. ما رو با لیسانس تو خونه بچه حساب می کنن:no: :sorry:

• Like 4
لینک به دیدگاه
کسی مثالی چیزی از بازار نداره که ما رو خام کنه واسه ارشد بخونیم؟

واسه سیستم های انرژی بخونید..خیلی از کسانی که ارشد هم تبدیل خوندن واسه دکترا بسمت مبحث انرژی میرن..........هم درساش خیلی به روزه و هم ملموس.......الان خام شدید؟:ws37:

خوندن واسه ارشد یک مزیت دیگه هم داره...یک جمع بندی کلی واسه این 4 سال میکنید و همزمان میتونید در آزمونهای رسمی استخدامی شرکت های معتبر شرکت کنید

• Like 2
لینک به دیدگاه

یه معتاده رو دیوار نوشته بود

به حرمت اشک مادر... می ذارم کنار

حالا مامان مام الان بیدار شد، بغ کرده بود طفلی. خندیدم زد زیر گریه

خام شدیم:w139:

• Like 1
لینک به دیدگاه
اِ؟ خب آخه ریاضی پیشرفته این ترم ارائه دادن، 3 گروه 46 نفری فوول. فکر کنم سر جمع همون 150 تا باشن ورودی ها ها! آخه یه گروه واسه طراحیاس یکی تبدیل و اون یکی هوا غذا و ساخت. حالا بگو 10 تا غیر ورودی توش. نمی دونم به هر حال. آمار رو از همون لحاظ 3 تا کلاس گفتم. دانشگاه مزخرفیه به هر حال. من اگه بتونم از توش در میرم. می خوای بیای چیکار؟:vahidrk: در ضمن اینم بگم که خوشحال شی، امسال ارشد تا رتبه 1100 فقط روزانه طراحی قبول شده بودن. 1050ش دوست خودمه.

شما چی می خونین اونجا؟طراحی جامدات؟تبدیل با چه رتبه ای روزانه قبول شد؟میشه دلیل خوب نبودنش رو بگی؟از چه لحاظ امکانات یا اساتید؟من شنیده بودم سیالات فردوسی خوبه..من دقیقا دنبال یکی میگشتم که مکانیک سیالات فردوسی خونده باشه تا ازش چند تا سوال کنم...البته من از چند نفر سوال کردم میگفتم جامداتش اصلا خوب نیست و همه اعتبارش به سیالاتشه..
لینک به دیدگاه
واسه سیستم های انرژی بخونید..خیلی از کسانی که ارشد هم تبدیل خوندن واسه دکترا بسمت مبحث انرژی میرن..........هم درساش خیلی به روزه و هم ملموس.......الان خام شدید؟:ws37:

خوندن واسه ارشد یک مزیت دیگه هم داره...یک جمع بندی کلی واسه این 4 سال میکنید و همزمان میتونید در آزمونهای رسمی استخدامی شرکت های معتبر شرکت کنید

من نمیدونم باید گفته کی رو معیار قرار داد خیلی از مهندسی سیستمهای انرژی خوب تعریف نمیکنن و میگن اصلا خوب نیست...:JC_thinking:
  • Like 1
لینک به دیدگاه
شما چی می خونین اونجا؟طراحی جامدات؟تبدیل با چه رتبه ای روزانه قبول شد؟میشه دلیل خوب نبودنش رو بگی؟از چه لحاظ امکانات یا اساتید؟من شنیده بودم سیالات فردوسی خوبه..من دقیقا دنبال یکی میگشتم که مکانیک سیالات فردوسی خونده باشه تا ازش چند تا سوال کنم...البته من از چند نفر سوال کردم میگفتم جامداتش اصلا خوب نیست و همه اعتبارش به سیالاتشه..

بله. من جامدات خوندم. آره سیالاتیامون استاد خوب و قوی زیاد داریم. از آخرین رتبه هاشون خبر ندارم واسه تبدیل. از بچه ها می پرسم دیدمشون.

آره منم از همون نظر اساتید گفتم خیلی خوب نیست. هر چی استاد گلابه جامداتیه شانس ما. استاد خوبم هستا. ولی خب. سوالی بود در خدمتم.

لینک به دیدگاه
بله. من جامدات خوندم. آره سیالاتیامون استاد خوب و قوی زیاد داریم. از آخرین رتبه هاشون خبر ندارم واسه تبدیل. از بچه ها می پرسم دیدمشون.

آره منم از همون نظر اساتید گفتم خیلی خوب نیست. هر چی استاد گلابه جامداتیه شانس ما. استاد خوبم هستا. ولی خب. سوالی بود در خدمتم.

پس تقریبا همونی که بهم گفتن درسته که سیالاتش خوبه..شنیدم استاد برادران جز استادای خیلی خوبشه حتی اسم و رسمش هم در حد بین المللی و معروفه..راستی امکانات اونجا در چه حده؟خوبه؟ می گن که امکانات خوبی داره..اگه میشه بیشتر معرفیش کن ببینیم همونی که به من گفتن..سیستم آموزشی اونجا چطوره؟..اگه امکانش بود یکی تبدیل میخونه رو پیدا کردی ازش بپرس که شرایط تبدیل اونجا چطوره؟مخصوصا اساتیدش...ممنون:icon_redface:
لینک به دیدگاه
من نمیدونم باید گفته کی رو معیار قرار داد خیلی از مهندسی سیستمهای انرژی خوب تعریف نمیکنن و میگن اصلا خوب نیست...:JC_thinking:

مسلما هر چیز جدید ابتدا یکسری مخالفانی داره ولی این رشته 11 سال هستش قدمت داره و حتی ما هم ابتدا (کل بچه ها) یکسری نگرانی هایی داشتیم که با صحبت هایی که اساتید کردن کاملا رفع شد.جالب اینجاست که اساتید یکی از دانشجویان رو که با سهمیه شاگرد ممتازی میتونست تبدیل و انرژی رو انتخاب کنه تشویق به انتخاب این گرایش کردن و در حال حاضر هم دوره ای ماست.

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...