رفتن به مطلب

کسانی که ارشد 91 داشتن بیان تو

ارسال های توصیه شده

سلام.اقا اسي من كه كنترلم موند واسه ترم بعد.اگه راهيان ارشد كنترلو خودم بخونم به نظرتون ميتونم به سوالاش جواب بدم؟

من اگه بخوام رياضيات و از ابان بخونم ؟.همون منابع رو كه گفتين بخونم؟؟؟؟؟؟؟؟

درود.

اگر این ترم درس کنترل نداری، به نظرم کلا کنترل را در ارشد بیخیال شین بهتره.

تمرکزتون را بیشتر روی ارتعاشات و دینامیک ماشین بذارین.

از این دو درس بتونین 4 الی 5 تاش هم جواب بدین کافیه.

به شرطیکه ریاضی و جامدات و سیالات را خوب بخونین.

اگر کل مجموعه ریاضیاتو میخواهی از آبان بخونی،به آقاسی نمیرسی.

ریاضی 1و2 پوران پژوهش را بخون که حجمش کمه و برای فرصت های اندکه.

معادلات گاج و ریاضی مهندسی معتقدی هم خوبن،میرسی.

• Like 4
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 1.7k
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

درود.

سیالات بعضی از چیزایی که توی راهیان گفته مثل آخر فصل اولش مدول کشسانی حجمی یا فشار بخار رو هرچقد نگاه کردم توی فاکس که منبع اصلی هستش ندیدم مطلبی راجع بهشون.

همین طور دو فصل آخر سیالات 2 (جریان در کانال های باز،جریان در بسترهای پر شده)، اصلا سوال توی کنکور سراسری مکانیک نداشتن تا حالا.

اینا رو باید خوند یا نه؟

• Like 5
لینک به دیدگاه
درود.

سیالات بعضی از چیزایی که توی راهیان گفته مثل آخر فصل اولش مدول کشسانی حجمی یا فشار بخار رو هرچقد نگاه کردم توی فاکس که منبع اصلی هستش ندیدم مطلبی راجع بهشون تا حالا.

همین طور دو فصل آخر سیالات 2 (جریان در کانال های باز،جریان در بسترهای پر شده)، اصلا سوال توی کنکور سراسری مکانیک نداشتن.

اینا رو باید خوند یا نه؟

به نظرم لازم نیست

• Like 2
لینک به دیدگاه

کسی ریاضی مهندسی معتقدی رو خونده؟؟؟ اسی خان، یکم زیادی سخت نیست ریاضی مهندسیش؟ یا من خنگم؟ اصلاً و ابداً نتونستم پیش ببرمش.

این کتاب انتقال حرارت پوران من، صفحه ی 143ش نخورده. مال سیستم ظرفیت حرارتی انباشته فصل دوم. کسی می تونه یه عکس از کتابش بگیره واسه من بذاره؟ از جایی که بعد از پاراگراف اول فرمول ها، نوشته پس از یک ثابت زمانی، پس از دو ثابت زمانی فلان، تا جایی که طول مشخصه دیوار تخت رو تو شکل a-9-2 گفته. مرسی

بعد چرا کتاب سیالات راهیان، جلد اول تا فصل 8 داره جلد دوم از فصل 4 شروع می شه؟ نکنه کتابا رو اشتباه گرفتم؟؟؟

آهان، دینامیک ماشینم یه سوال داشتم، درجات آزادی رو از رو چی بخونم خوب گفته باشه؟ سوالاش خیلی قاطی پاتیه. یه جا اومده یه دفعه یه تراکتور گذاشته می گه درجه آزادی این چنده! خب آدم راحت اشتباه می کنه که تو همچی سوالایی!!!

این کتاب ارتعاشات ستو، شوم، همون کتاب ارتعاشات سری شومزه که درس داده بعد مثال حل شده داره یه ده بیستا، بعد سوالای آخر فصله دیگه؟!؟ کتاب دیگه که نداریم؟

هان، سوال آخر، اسی خان، شما فرمودید این کنکورای آزمایشی رو فقط واسه زمان بندی و اینا بدیم و کلاً هیچ کدوم استاندارد و اینا نیست. خب پس ماهان و پارسه با مثلا این سنجش و اینا فرقی ندارن دیگه؟ آخه یه جا تبلیغ گاج زده بود، بعد می تونستی هر آزمونی که دلت خواست رو شرکت کنی. نه اینکه هر وقت ثبت نام کردی تا آخر آزمونا رو باید پول بدی. و هر آزمونی 25 یا 30 تومن بود. گفتم اگه فرقی نداره پول حروم نکنم دیگه. تا حالا 180 تومن پول کتابام شده فقط.

این کتاب هم در بازار اینجا اصلا موجود نیست m801c38zzm25qave2gmp.jpeg

از سایتش بگیر یه هفته ای می رسه دستت. من هفته پیش گرفتم داشت

ضمن اینکه اونجا تمام نوشته ها پراکندست و اینکاری که بالا گفتم انتقال تجربه خوبی میشه.

همون پستای اول همه چیزش درسته. بقیه صفحه ها چیز جدیدی اضافه نشده.

• Like 3
لینک به دیدگاه

کتاب مقاومت نایی ویرایش جدیدی قراره بیاد که ارزش صبر کردن داشته باشه بعد اومدنش بخریم؟

چون تو سایت پوران پژوهش زده در دست چاپ! یا همون ویرایشه قبلیه چاپ جدید؟

• Like 1
لینک به دیدگاه

من که سه تا ویرایش مختلفش رو با هم مقایسه کردم، درسنامش عوض نشده، یک یا دو مثال هر بار تغییر کرده در هر فصل، و سوالای کنکورهای جدید تنها به آخر کتاب اضافه شدن. یعنی تو فصل ها پخششون نکرده. تنها چیزی که فکر کنم نصیبت بشه 2000تومن قیمت بیشتره به همراه سوالای کنکور 90. به نظر من که بگیر شروع کن به خوندن. کتابایی هم که تو اون بخش دیگه معرفی شده، دینامیک و ارتعاشات پوران کتابش جدا شده، ریاضی معتقدی هم کتاب درس و تستش تو هم تلفیق(؟) شده. استاتیک پوران به لیست اضافه شده که اون موقع نبود اصلاً. یه کتاب طراحی راهیانم اومده من گرفتم ولی هنوز نخوندمش ببینم خوبه یا نه. دیگه بقیش هموناست که اسی گفته.

درود.

سیالات بعضی از چیزایی که توی راهیان گفته مثل آخر فصل اولش مدول کشسانی حجمی یا فشار بخار رو هرچقد نگاه کردم توی فاکس که منبع اصلی هستش ندیدم مطلبی راجع بهشون.

همین طور دو فصل آخر سیالات 2 (جریان در کانال های باز،جریان در بسترهای پر شده)، اصلا سوال توی کنکور سراسری مکانیک نداشتن تا حالا.

اینا رو باید خوند یا نه؟

مگه چقدر وقت می گیره خوندنشون؟ به نظر من بخون ضرر نداره که

منم چند وقت پیش بخش تابع ریاضی 1 رو می خوندم، تابع معکوس آرک سینوس هیپربولیک! رو گفته بود. گفتم اینا به چه درد می خوره آخه. کی از این سوال می خواد بده. بعد صفحه بعد تست مکانیک 87 از همونا گذاشته بود

• Like 5
لینک به دیدگاه
این 2 کتاب پس کی قراره منتشر بشه؟:ws37:g43xiy3xlfrsi9nucdp.jpegnr79kcctl4t1p39jo35g.jpeg

این کتاب هم در بازار اینجا اصلا موجود نیست m801c38zzm25qave2gmp.jpeg

چرا کتاب کنترل سپاهان چاپ جدید نداره فقط سوالات تا 87 رو داره..

تا 87 رو اگر کامل برسید و مسلط بشید،از اون به بعد تا90 هم میتونید جواب بدید

با چیزی که شما گفتید(برای 2یا 3تست)همین کافیه،بیشتر نمیرسید و الا میگفتم آریاز بخونید یا کتاب دکتر حامدی

^^^^^^^^

مرسی من اون تاپیک رو دیده بودم

اما دوسدارم دوستان همه نظرشونو بنویسن تا به یه جمع بندی برسیم

ضمن اینکه اونجا تمام نوشته ها پراکندست و اینکاری که بالا گفتم انتقال تجربه خوبی میشه.

ممنون میشم دوستان هر کدوم که حوصله دارن ویرایش کنن و بنویسن اسامی کتاب ها رو.البته بعضی تو اون تاپیک زحمت کشیدن و ممنونشونیم.

ضمن اینکه تو این یه سال کتاب های جدیدی هم اومده که شاید کسی تعریف زیادی ازش شنیده باشه مثلا من از کتاب دینامیک روح الله حسینی که آبان میاد زیاد تعریف شنیدم.

این نظرات و منابع با جمع بندی به دست اومده دیگه...

درود.

اینا رو باید خوند یا نه؟

توی وایت هست...

کسی ریاضی مهندسی معتقدی رو خونده؟؟؟ اسی خان، یکم زیادی سخت نیست ریاضی مهندسیش؟ یا من خنگم؟ اصلاً و ابداً نتونستم پیش ببرمش.

این کتاب انتقال حرارت پوران من، صفحه ی 143ش نخورده. مال سیستم ظرفیت حرارتی انباشته فصل دوم. کسی می تونه یه عکس از کتابش بگیره واسه من بذاره؟ از جایی که بعد از پاراگراف اول فرمول ها، نوشته پس از یک ثابت زمانی، پس از دو ثابت زمانی فلان، تا جایی که طول مشخصه دیوار تخت رو تو شکل a-9-2 گفته. مرسی

بعد چرا کتاب سیالات راهیان، جلد اول تا فصل 8 داره جلد دوم از فصل 4 شروع می شه؟ نکنه کتابا رو اشتباه گرفتم؟؟؟

آهان، دینامیک ماشینم یه سوال داشتم، درجات آزادی رو از رو چی بخونم خوب گفته باشه؟ سوالاش خیلی قاطی پاتیه. یه جا اومده یه دفعه یه تراکتور گذاشته می گه درجه آزادی این چنده! خب آدم راحت اشتباه می کنه که تو همچی سوالایی!!!

این کتاب ارتعاشات ستو، شوم، همون کتاب ارتعاشات سری شومزه که درس داده بعد مثال حل شده داره یه ده بیستا، بعد سوالای آخر فصله دیگه؟!؟ کتاب دیگه که نداریم؟

هان، سوال آخر، اسی خان، شما فرمودید این کنکورای آزمایشی رو فقط واسه زمان بندی و اینا بدیم و کلاً هیچ کدوم استاندارد و اینا نیست. خب پس ماهان و پارسه با مثلا این سنجش و اینا فرقی ندارن دیگه؟ آخه یه جا تبلیغ گاج زده بود، بعد می تونستی هر آزمونی که دلت خواست رو شرکت کنی. نه اینکه هر وقت ثبت نام کردی تا آخر آزمونا رو باید پول بدی. و هر آزمونی 25 یا 30 تومن بود. گفتم اگه فرقی نداره پول حروم نکنم دیگه. تا حالا 180 تومن پول کتابام شده فقط.

از سایتش بگیر یه هفته ای می رسه دستت. من هفته پیش گرفتم داشت

همون پستای اول همه چیزش درسته. بقیه صفحه ها چیز جدیدی اضافه نشده.

کتاب سبز و سفیده رو میگین؟من خوندمش...کتاب نرمالی هست...سنگین تر از اون هم هست که کتاب مهندس کریمی هست و خیلی از این سنگینتر هست.در کل یه چیز من به شما بگم:این درس ریاضی مهندسی خیلی بد قلق هست...من رو یک ماه درگیر یک فصل کرد

و فراریت درس هم بسیار زیاده به عقیده من...

• Like 4
لینک به دیدگاه
کنترل حامدی یا آریاز؟:JC_thinking:

من که حامدی رو ندیدم اصلا.

آریاز رو ترم قبل که کنترل داشتم اون بخش هایی که استادمون درس داد یه سریشون رو خوندم ز روی آریاز هم.ولی تست نزدم اصلا.

درسش رو خیلی خوب گفته.

ولی خب همونجوری که اسی گفت کلا سبک سوالا عوض شده یکی دو ساله.

من فقط همون سرفصل هایی که استادمون درس داده رو از رو آریاز میخونم.آخه بعضی از سرفصل ها رو پیچوند نامرد:icon_pf (34):

• Like 2
لینک به دیدگاه
درود.

اینا رو باید خوند یا نه؟

اون بخش هایی که هیچ تستی از آن در مکانیک مطرح نشده را نیازی نیست بخونین.

• Like 3
لینک به دیدگاه

چندتا سوال را در یک پُست نپرسین.

اگر با طمامینه و در هر پست تنها یک سوال بپرسید،نتیجه بهتری حاصل میشه.:a030:

1- ریاضی مهندسی کلا درس سنگینیه.....

ابتدا باید یکبار درس را بخونید.

سپس مثال هایی را که حل کرده برای بار اول با دقت با جوابش تحلیل کنید.

دوباره برگردین درس رو بخونین،باز برگردین سوالات را با جواب هاش نگاه کنین.

اینبار که نکته های مهم دستتون اومد،برگردین توی درس و فقط نکات مهم را مشخص کنید.

بار سوم سوالات را خودتان حل کنید،کامل تو ذهنتون میمونه.

2- انتقال حرارت هر صفحه ای را که ندارید،بروید در سایت پوران پژوهش، ایمیلشون را بیابید info@pouran.net اگه اشتباه نکنم.

با ذکر نام و سال انتشار کتاب اون صفحاتی را که ندارین بهشون بگین، بهتون ایمیل میزنن،مطمئن باشید.

3- راهیان هم فصل های کتابهاش پشت سرهمه تا جائیکه یادمه.

4- درجات آزادی همون تست های راستگو را بخونین،نیازی به خوندن متن درسش نیست.

ارتعاشات شومز هم همونه و کافیه.

5- آزمون های آزمایشی گاج هم استاندارد تره نسبت به ماهان و پارسه.

اما خوب چون تازه اومده و زیاد تبلیغات نکرده،تعداد داوطلباش کمتره و جامعه آماری کوچکتری داره.

به نظر من ماهان و گاج را ثبت نام کنین،آزمون های جامعش خیلی بهتره.

• Like 3
لینک به دیدگاه
چندتا سوال را در یک پُست نپرسین.

ما خیلی چاکریم آقا اسی. باور بفرمایید از کرده پشیمانیم اصن. ولی اونطوری باید شیییش تا پست می زدم دقیقاً ها!:ws37:

به هر حال خیلییی خیلی ممنون. پاسخ ها عالی

• Like 1
لینک به دیدگاه

استاتیک رو قبلا از یه کتاب قدیمی خونده بودم(جهاد دانشگاهی امیر کبیر) ولی رفتم نایی رو خریدم و شروع کردم به خوندن به نظرم دقیقا مث مقاومتش کتاب خوبیه (اونم دیشب با همین خریدم)و دید کنکوری بهت میده اما اشتباهات تایپی و ویراستاری کتاب تو همین صفحات اول کم نیست(برای اولین چاپ کتاب طبیعیه) البته نه خیلی که آزار دهنده باشه.از F1 رو F2 نوشتن بگذریم یا sin20 رو sin45 نوشتن بگذریم اما دیگه از اینکه زاویه 30درجه رو انداره زاویه 160 درجه کشیده بشه نمیشه گذشت :biggrin: حداقل حاده بودنش رو رعایت میکردین نگفتم نقاله بذارین!

ولی در کل از لحاظ سبک نگارش مولف کتاب خیلی خوبیه.یعنی اگه از مقاوتش خوشتون بیاد از این هم حتما خوشتون میاد.(این حدس من با توجه به شروع خوندن دو کتاب و البته تعاریف دوستانه)

اما یه سوال رو در تاپیک منابع پرسیدم بی جواب موند:

میخواستم بپرسم کتابی که همه سوالات کنکور ارشد مکانیک رو سال به سال آورده باشه و شامل سال 90 هم باشه اومده به کتاب فروشی ها؟

کدوم انتشارات معمولا پاسخ های بهتری داره و تو این زمینه پیشتازه؟

داشتن همچین کتابی تو مرحله جمع بندی خیلی بدرد بخوره ضمن اینکه مرجع خوبی تو برطرف کردن بعضی ابهام ها هست.البته اگه پاسخ های خوبی به سوالات داشته باشه.

و سوال بعدی این کتاب معادلات گاج که گفتین واقعا کمک میکنه؟همینه؟ :

110-3705.jpg

با عرض معذرت شد دو تا سوال :5c6ipag2mnshmsf5ju3

• Like 2
لینک به دیدگاه
کنترل حامدی یا آریاز؟:JC_thinking:

گفتم که،کسی که میخواد هر 5تا سوال رو بزنه هر کدوم رو بخونه فرقی نمیکنه اما حامدی سطحش بالاتر هست چون مثالهای تالیفی زیادی داره،مثلا شبیه سازی مکانیکی رو در سطح خیلی بالایی بررسی کرده،مخازن با 4یا 5 ورودی(بطورمثال)رو با ایدئولوژی الکتریکی تشابه سازی کرده در صورتیکه من ماکزیمم 2 ورودی دیدم در تست ها.اما آریاز به نظرم یه نقصهایی داره،اونم اینه که فضای حالت رو یه سری چیزها رو نگفته و بعد در تست که اومده ننوشته برید به فصل فضای حالت اوگاتا...

استاتیک رو قبلا از یه کتاب قدیمی خونده بودم(جهاد دانشگاهی امیر کبیر) ولی رفتم نایی رو خریدم و شروع کردم به خوندن به نظرم دقیقا مث مقاومتش کتاب خوبیه (اونم دیشب با همین خریدم)و دید کنکوری بهت میده اما اشتباهات تایپی و ویراستاری کتاب تو همین صفحات اول کم نیست(برای اولین چاپ کتاب طبیعیه) البته نه خیلی که آزار دهنده باشه.از F1 رو F2 نوشتن بگذریم یا sin20 رو sin45 نوشتن بگذریم اما دیگه از اینکه زاویه 30درجه رو انداره زاویه 160 درجه کشیده بشه نمیشه گذشت :biggrin: حداقل حاده بودنش رو رعایت میکردین نگفتم نقاله بذارین!

ولی در کل از لحاظ سبک نگارش مولف کتاب خیلی خوبیه.یعنی اگه از مقاوتش خوشتون بیاد از این هم حتما خوشتون میاد.(این حدس من با توجه به شروع خوندن دو کتاب و البته تعاریف دوستانه)

اما یه سوال رو در تاپیک منابع پرسیدم بی جواب موند:

و سوال بعدی این کتاب معادلات گاج که گفتین واقعا کمک میکنه؟همینه؟ :

110-3705.jpg

با عرض معذرت شد دو تا سوال :5c6ipag2mnshmsf5ju3

اشتباهات تایپیش علمی نیست،پیش میاد دیگه...یه جا دیگه هم من یادم بود اما الان فراموش کردم که کجا هستش،ولی کلا اون جمله با عوض شدن یه فعل تمام حرفهای پاراگراف بالا رو نقض کرده بود که دقت زیادی میخواست،ولی میگم علمی و عمدی نبوده،یک فعل به اشتباه تایپ شده بود...

بله همین کتاب معادلات هست،خیلی کتاب خوبی هست اما کلا معادلات رو باید اونقدر تکرار و تمرین کنید که در ذهنتون موندگار شه...یکسری جاها رو گفته که مطالب اضافی هستش،اونا رو اصلا پیشنهاد نمیکنم بخونید،به دلیل فرموله بودن زیاد هست که جالب نیست.سعی کنید از روی خود کتاب و آنگونه که توضیح داده مفاهیم رو درک کنید،زیاد درگیر حفظ فرمول و قاعده و استثناء نکنید خودتون رو.

موفق باشیم:girl_blush2:

• Like 5
لینک به دیدگاه
درود بر بچه های ارشدی 91!!:icon_pf (44):

بر اساس اطلاع موثق (همونطور که قبلا اعلام کردم) آزمونهای نصیر توسط اساتید این موسسه طرح میشن.(استاد آقاسی و مهندس کریمی توی سایتشون قسمت جواب به سوالات اینو اعلام کردن.استاد آقاسی فقط برای مکانیک سوالات ریاضی عمومی رو طرح میکنه)

پیشنهاد من اینه که همگی(!) این آزمون ها رو ثبت نام کنیم و بعد از هر آزمون هم میتونیم توی انجمن جلسه رفع اشکال بزاریم .

لازم میدونم یک توضیحی پیرامون این پست به شما وسایر عزیزان بدهم

هنوز آزمونی که بتوان ادعا کرد در سطح و استاندارد کنکور سراسری هست موجود نیست...پس بهترین منبع تست برای شما تستهای کنکور هست،چه مبحثی و چه جامع...

این که کی سوال طرح میکنه اصلا مهم نیست،اینکه چه بودجه بندی به شما ارائه میشه و نظمی به شما میده خیلی مهمتره

موارد زیادی رو میتونم در مورد تمامی آزمونها برای شما ذکر کنم

اما در این مورد خاص که شما گفتید:شما اگر با آزمون این موسسه پیش برید،تا اواسط آبان ماه هنوز دارید ریاضی 1 میخونید و خبری از ریاضی 2 نیست.

موفق باشید:icon_pf (44):

• Like 3
لینک به دیدگاه

راستش به عنوان یه جامداتی همیشه از دروس سیالاتی بیزار بودم.البته این حس من بوده و طبعا این دروس علاقه مندان و شیفته های بسیاری داره.

حالا من میخوام یه کتاب خیلی خوب واسه سیالات بخرم ترمو هم کتاب درست حسابی ندارم

دوستان واسه سیالات و ترمو کتاب راهیان ارشد خداکرمی جلد آبی دو جلدی رو توصیه کردید میخوام بدونم ترمو دو جلده و سیالات هم دو جلد؟

مهمترین چیز فعلا هزینه ایناس.کلا چقدر میشه این 4 جلد کتاب؟

چون تو سایت راهیان نزده بود

• Like 1
لینک به دیدگاه
راستش به عنوان یه جامداتی همیشه از دروس سیالاتی بیزار بودم.البته این حس من بوده و طبعا این دروس علاقه مندان و شیفته های بسیاری داره.

دوستان واسه سیالات و ترمو کتاب راهیان ارشد خداکرمی جلد آبی دو جلدی رو توصیه کردید میخوام بدونم ترمو دو جلده و سیالات هم دو جلد؟

هر دوتاش دو جلده.

فک کنم حدود 40 تومان میشه 4 جلدش.

• Like 3
لینک به دیدگاه

فکر کنم مجموعه دو جلدی هر کدوم حول و حوش 20 تومان بشه...........یعنی 4 تاش 40 تومن.البته از سال بالایی هاتون کسانی که ارشد قبول شدن میتونید کتاب ها رو قرض بگیرید و یا بخرید

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...