رفتن به مطلب

دفتر مدير تالار مهندسي شيمي

mim-shimi

ارسال های توصیه شده

• 2 هفته بعد...
  • پاسخ 234
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام.خیلی خوشحالم که اینجا رو پیدا کردم و از اشناییتون خوشحالم.

راستش من میخوام امسال ارشد کنم .خیلی احتیاج به کمک دارم از کتاب های درسی البته به زبان فارسی گرفته تا جزوات موسسه های ارشد و مشاوره و....

خلاصه همه جوره ازتون کمک می خوام.مرسییییییییییییییی

ضمنا خوشحال میشم اگه بتونم اینجه کمکی به دوستای گلم بکنم

لینک به دیدگاه

سلام

ممنون از حضورتون

تا اونجايي كه بتونم كمكتون مي كنم.موفق باشين

تا اونجايي كه اطلاع دارم جزوات ارشد سازمان هايي مثل پارسه به فروش ميرسه..بازم براتون مي پرسم

لینک به دیدگاه
  • 4 هفته بعد...

سلام مهندس خسته نباسید .واحدهای مشترکی بین مهندسی شیمی و مکانیک وجود داره و بعضی از نرم افزارها هم مشترک هستند مثل فلوئنت .امیدوارم به زودی ارتباط علمی خوبی بین کاربرای مکانیک و شیمی بر قرار بشه .من هم در این رابطه سعی خودمو می کنم که ارتباطات نزدیک تر بشه .

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

سلام مدیر جووون

خووبی ؟

اگه من بخوام مدیر مربوطه رشتمون رو حرص بدم باید چیکار کنم ؟

فکر می‌کنی تا الان چقد حرصش دادم ؟ راستی اسپم هم قبوله ؟

لینک به دیدگاه

سلام مدیریت عزیز

خوبی ؟

نظر شما در مورد آموزش matlab با استفاده از help همین برنامه چیه ؟ یه تاپیک باز کنیم و به آموزش بپردازیم

اگه موافقین که باید خودتون نیز کمک کنیناا، تنبلی موقوف :دی

لینک به دیدگاه
  • 4 ماه بعد...
از اینکه ایجا مدیر شدی خوشحالم

قبلا تو باشگاه مهندسان هم فعالیت خوبی داشتین. هر جا هستین موفق باشین.

سلام

ایشالله با کمک شما و سایر بچه ها تالار خوبی خواهیم داشت:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام دوستان

من امیر صالحی هستم. دانشجوی سیستم های انرژی دانشگاه خواجه نصیر. من لیسانسم

در مهندسی مکانیک سیالات بوده و یک مقدار کارم سخت است.من برای پروژه پایانیم می بایست یک کد Rigorous برای برج تقطیر بنویسم. برای همین منظور من شروع به نوشتن کدی در برنامه Matlab کردم. بنابراین شروع به خواندن کتاب Khoury و سپس کتاب Holland کردم. هدف ما در این قسمت از پروژه Multistage multi-component distillation column است. من برای شروع خیلی ساده شروع کردم. از روابط انتوان و رائول استفاده کردم.

و برای محاسبه مقدار انتالپی از جداول انتهای Holland استفاده کردم. مخلوط من یک مخلوط

Ternary شامل Toluene , Benzene, methanol است. من کد را الان کامل نوشتم. ولی با مشکلی روبرو هستم. وقتی می خواهم بوسیله Reference K دماهای سینی هایم را Update کنم دماها منطقی در نمی آید و در بازه 83 تا 104 در می آید. در صورتی که من با Hysys که بررسی کردم باید بین 88 تا 131.6 باشد. من هر کاری کردم ولی نشد. فکر میکنم مشکل از relative volatility (alpha است. من در Holland دیدم که در مثالش یکدفعه قبل از شروع مثال مقادیری از آلفا را داده بود و آنها را به عنوان Constant در نظر می گرفت.khoury هم همین طور. اما من نمی دونم این اعداد را از کجا می آورند ؟ من برای همین Toluene را به عنوان Reference در نظر گرفتیم. و ماتریس k خودم رو به مقدار k reference تقسیم میکنم. و آلفا را محاسبه کردم. و آلفام در هر iteration ، به روز می شود. من امید وارم کسی به من کمک کند ؟ ببخشید خیلی طولانی شد

لینک به دیدگاه
  • 3 ماه بعد...
  • 2 هفته بعد...

اِهمممم.....اعلام حضور میکنیم :ws3:

عصبانی نشین خو....شکلک ترسولرز

فقط خواستم بگم خسته نباشین :hanghead:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...