رفتن به مطلب

مزاحمت

spow

ارسال های توصیه شده

در معاشرتها، هیچ عاملى به اندازه خدمت و یارى، جلب کننده‏دلها و محبتها نیست. هیچ عاملى هم به اندازه آزار و زحمت وآسیب‏رسانى، رشته‏هاى دوستى و علقه‏هاى مودت را از هم نمى‏گسلد.

فرقى نمى‏کند که این «سلب آسایش‏» و «آزاررسانى‏»، با حرف باشد یاعمل، مادى باشد یا روحى، براى فرد باشد یا جامعه، از سوى فرد باشدیا جمع، شخصى باشد یا دولتى، در خانه باشد یا اجتماع، یا محیط کار ومطالعه و استراحت، آگاهانه باشد، یا غافلانه، با حسن نیت‏باشد یا سوءنیت.

- دیرهنگام به خانه رسیدن و به جاى زدن زنگ در، با بوق زدن اعلام اینکه: منم! در را باز کنید. این کار براى همسایه‏هایى که در حال‏استراحتند، ایجاد مزاحمت است.

- بنایى و ساختمان‏سازى داشتن و شن و ماسه و آجر و خاک را درمسیر مردم ریختن و راه را بند آوردن و گرد و خاک به حلق و زندگى‏دیگران رساندن.

ماموران شهردارى براى کسانى که این گونه سد معبر مى‏کنند یاشهر را کثیف مى‏کنند، هشدار و اخطار مى‏کنند. ولى ... کاش خودشهرداریها و ادارات و شرکتهایى هم که چنین تخریبهایى در خیابانها وکوچه‏ ها و معابر دارند، سریع اقدام کنند و براى شهروندان اسباب‏زحمت و نیز ایجاد بدبینى نکنند.

- آبهاى اضافى خانه (فاضلاب) را از طریق لوله‏اى به کوچه ‏سرازیر کردن و لجنزار پدید آوردن، نمونه دیگرى از مزاحمت است.

- صداى رادیو، ضبط و بلندگو را در مراسم شادى و عزا و جشن وسوگوارى تا حدى بلند کردن که سلب آسایش از دیگران کند.مساجدى که بلندگوهاى خود را در مجالس ختم یا شبهاى رمضان ومحرم تا دیروقت، به بیرون از مسجد وصل مى‏کنند و همسایگان را ازدین و مسجد و عزادارى بیزار مى‏کنند، مسؤولند.

- پارک کردن ماشین و موتور در جاى نامناسب در کوچه و خیابان‏و «سد معبر» کردن،

- دود آب‏گرم‏کن حمام، بخارى و ... را به خورد خانه ‏هاى همسایه ‏دادن،

- استفاده از اتومبیلهاى دودزا، که هواى محیط را آلوده مى‏سازد،

- فرزندان خود را در نیمروز و هنگام استراحت مردم، براى بازى‏به کوچه فرستادن،

- در خیابان، بساط فوتبال و والیبال راه انداختن،

- دیروقت، براى شب‏نشینى و مهمانى رفتن،

- وقت و بى‏وقت، از تلفن همسایه براى مکالمات غیر ضرورى ومفصل استفاده کردن،

- در میان منطقه مسکونى، گورستان و مقبره احداث نمودن،

- باز کردن مغازه تراشکارى و آهنگرى و ... در همسایگى ‏خانه‏هاى مردم،

- پخش مدام نوار نوحه و قرآن و سرود، از مغازه تکثیر نوار ونوارفروشیهاى ثابت و سیار،

- در کتابخانه یا خانه، با ایجاد سر و صدا و شکستن سکوت، مانع ‏مطالعه و درس خواندن دیگران شدن،

- مزاحمتهاى تلفنى براى دیگران و بى‏جهت تماس گرفتن، یاگوشى و تلفن را به عنوان سرگرمى و بازى در اختیار کودکان گذاشتن،

- گذرگاههاى عمومى را به معبر یا پارکینگ خصوصى تبدیل ‏کردن،

- پهن کردن کالا و اجناس در مقابل مغازه و پیاده‏رو را گرفتن وبراى عابران مشکل ایجاد کردن،

- سرزده و بى‏خبر، وارد محل کار یا زندگى دیگران شدن،

- در گرما یا سرما، بدون آمادگى صاحبخانه، به مهمانى و عیادت وزیارت دیگران رفتن،

- و ... دهها و صدها نمونه دیگر که در زندگى و معاشرتهاى‏اجتماعى پیش مى‏آید.

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 122
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

1- این نوامیسی که گذاشتی تابلو از مزاحمت خوششون میاد وگرنه نگاه هم نمیکنن طرف رو ، کلا قانونش اینه طرف وقتی نگاه کرد حتی اگه فحش هم داده باشه یعنی پا داده!! البته من این کاره نیستما!

2- تو این مزاحمت هایی که عکسش رو گذاشتی اون پسرا کمترین تقصیر رو دارن و این نتیجه فضای بسته امروزی و دخالت های بی حد و حصر حکومت در جزئی ترین مسائل زندگی مردمه ، نیازهایی هستن که اگه طبیعی ارضا نشن بلاخره یه سوراخی پیدا میکنن و از اونجا فوران میکنن

3- در کل مردم بی فرهنگی هستیم ، قصد توهین ندارم اما اگه منصفانه قضاوت کنیم اینجوریه و همه کم و بیش رگه هایی از این بی فرهنگی رو تو وجودمون داریم ، خیلی سخته تو جنگل زندگی کنی و قوانینش رو مراعات نکنی، ولی باید تلاش کنیم به خاطر خودمون هم شده یکمی درست بشیم که این هم دو راه داره

الف: از بالا شروع به اصلاح کنیم که کار سریع تر و پر هزینه تره

ب: از پایین و از خودمون شروع کنیم که زمان بر و خسته کننده تره

من راه الف رو انتخاب میکنم ، وقتی حکومت جهلی در کار نباشه مردم هم جاهلانه زندگی نمیکنند.

لینک به دیدگاه
1- این نوامیسی که گذاشتی تابلو از مزاحمت خوششون میاد وگرنه نگاه هم نمیکنن طرف رو ، کلا قانونش اینه طرف وقتی نگاه کرد حتی اگه فحش هم داده باشه یعنی پا داده!! البته من این کاره نیستما!

2- تو این مزاحمت هایی که عکسش رو گذاشتی اون پسرا کمترین تقصیر رو دارن و این نتیجه فضای بسته امروزی و دخالت های بی حد و حصر حکومت در جزئی ترین مسائل زندگی مردمه ، نیازهایی هستن که اگه طبیعی ارضا نشن بلاخره یه سوراخی پیدا میکنن و از اونجا فوران میکنن

3- در کل مردم بی فرهنگی هستیم ، قصد توهین ندارم اما اگه منصفانه قضاوت کنیم اینجوریه و همه کم و بیش رگه هایی از این بی فرهنگی رو تو وجودمون داریم ، خیلی سخته تو جنگل زندگی کنی و قوانینش رو مراعات نکنی، ولی باید تلاش کنیم به خاطر خودمون هم شده یکمی درست بشیم که این هم دو راه داره

من راه الف رو انتخاب میکنم ، وقتی حکومت جهلی در کار نباشه مردم هم جاهلانه زندگی نمیکنند.

فقط این نکته رو میخواستم بگم چون واقعا برام جالب بود

چطور از یه عکسی که در یک لحظه گرفته شده چنین برداشتی میکنی؟؟

خیلی خوبه که سعی بکنیم در مورد مسائل اطرافمون زود قضاوت نکنیم... :icon_gol:

لینک به دیدگاه

2- تو این مزاحمت هایی که عکسش رو گذاشتی اون پسرا کمترین تقصیر رو دارن و این نتیجه فضای بسته امروزی و دخالت های بی حد و حصر حکومت در چزئی ترین مسائل زندگی مردمه ، نیازهایی هستن که اگه طبیعی ارضا نشن بلاخره یه سوراخی پیدا میکنن و از اونجا فوران میکنن

خب یه عده هم هستند واقعا مریض روانی هستند طرف خودشو تو گونی هم حبس کنه باید این رفتارهای بیمارگونه شو بالاخره نشون بده که هممون تقریبا هرروز اینارو تو کوچه وخیابون میبینیم

پسرا بی تقصیر بی تقصیرهم نیستندشاید قانون نانوشته جنگل باشه ولی بحث نیاز یک مسئله والبته قابل قبول هست وبحث روانی بودن یک مسئله دیگه

با بقیه حرفات موافقم

لینک به دیدگاه
فقط این نکته رو میخواستم بگم چون واقعا برام جالب بود

چطور از یه عکسی که در یک لحظه گرفته شده چنین برداشتی میکنی؟؟

خیلی خوبه که سعی بکنیم در مورد مسائل اطرافمون زود قضاوت نکنیم... :icon_gol:

من خودم این کاره نیستم اما نخوردیم نان گندم ولی دیدیم دسته مردم ، کلا فرمولش اینه ، تا جایی که من دیدم و میدونم همیشه اینجوری بوده ، دخترا هم تو همین جامعه زندگی میکنن اگه بخواد طرف مزاحمش نشه میدونه باید بی توجه به اون زود اوجا رو ترک میکنه ، شایدم من اشتباه فکر میکنم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
خب یه عده هم هستند واقعا مریض روانی هستند طرف خودشو تو گونی هم حبس کنه باید این رفتارهای بیمارگونه شو بالاخره نشون بده که هممون تقریبا هرروز اینارو تو کوچه وخیابون میبینیم

پسرا بی تقصیر بی تقصیرهم نیستندشاید قانون نانوشته جنگل باشه ولی بحث نیاز یک مسئله والبته قابل قبول هست وبحث روانی بودن یک مسئله دیگه

با بقیه حرفات موافقم

شاید من بد گفتم ؛ منظورم تبرئه پسر ها نبود ، سادیسمی هم خیلی داریم:icon_gol:

لینک به دیدگاه
من خودم این کاره نیستم اما نخوردیم نان گندم ولی دیدیم دسته مردم ، کلا فرمولش اینه ، تا جایی که من دیدم و میدونم همیشه اینجوری بوده ، دخترا هم تو همین جامعه زندگی میکنن اگه بخواد طرف مزاحمش نشه بی توجه به اون زود اوجا رو ترک میکنه ، شایدم من اشتباه فکر میکنم:icon_gol:

یکی از اشناهامون وقتی داشته از کنار خیابون رد میشده یه ماشین چند قدیمیش ترمز میکنه و میگه خانوم میشه این ادرس رو به من بدید؟؟ اون بده خدا هم میره جلو تا آدرس رو بگیره و بهش بگه که طرف سعی میکنه براش ایجاد مزاحمت بکنه

بله خیلی اوقات خودمم دیدم که دختر خودش مشکل داره البت من مقصر رو همیشه دختر و پسر نمیدونم بنظرم باید خیلی گسترده تر به این قضیه نگاه کرد

منظورم محدودیتها و... هست

مرسی :icon_gol:

لینک به دیدگاه
در معاشرتها، هیچ عاملى به اندازه خدمت و یارى، جلب کننده‏دلها و محبتها نیست. هیچ عاملى هم به اندازه آزار و زحمت وآسیب‏رسانى، رشته‏هاى دوستى و علقه‏هاى مودت را از هم نمى‏گسلد.

فرقى نمى‏کند که این «سلب آسایش‏» و «آزاررسانى‏»، با حرف باشد یاعمل، مادى باشد یا روحى، براى فرد باشد یا جامعه، از سوى فرد باشدیا جمع، شخصى باشد یا دولتى، در خانه باشد یا اجتماع، یا محیط کار ومطالعه و استراحت، آگاهانه باشد، یا غافلانه، با حسن نیت‏باشد یا سوءنیت.

- دیرهنگام به خانه رسیدن و به جاى زدن زنگ در، با بوق زدن اعلام اینکه: منم! در را باز کنید. این کار براى همسایه‏هایى که در حال‏استراحتند، ایجاد مزاحمت است.

- بنایى و ساختمان‏سازى داشتن و شن و ماسه و آجر و خاک را درمسیر مردم ریختن و راه را بند آوردن و گرد و خاک به حلق و زندگى‏دیگران رساندن.

ماموران شهردارى براى کسانى که این گونه سد معبر مى‏کنند یاشهر را کثیف مى‏کنند، هشدار و اخطار مى‏کنند. ولى ... کاش خودشهرداریها و ادارات و شرکتهایى هم که چنین تخریبهایى در خیابانها وکوچه‏ ها و معابر دارند، سریع اقدام کنند و براى شهروندان اسباب‏زحمت و نیز ایجاد بدبینى نکنند.

- آبهاى اضافى خانه (فاضلاب) را از طریق لوله‏اى به کوچه ‏سرازیر کردن و لجنزار پدید آوردن، نمونه دیگرى از مزاحمت است.

- صداى رادیو، ضبط و بلندگو را در مراسم شادى و عزا و جشن وسوگوارى تا حدى بلند کردن که سلب آسایش از دیگران کند.مساجدى که بلندگوهاى خود را در مجالس ختم یا شبهاى رمضان ومحرم تا دیروقت، به بیرون از مسجد وصل مى‏کنند و همسایگان را ازدین و مسجد و عزادارى بیزار مى‏کنند، مسؤولند.

- پارک کردن ماشین و موتور در جاى نامناسب در کوچه و خیابان‏و «سد معبر» کردن،

- دود آب‏گرم‏کن حمام، بخارى و ... را به خورد خانه ‏هاى همسایه ‏دادن،

- استفاده از اتومبیلهاى دودزا، که هواى محیط را آلوده مى‏سازد،

- فرزندان خود را در نیمروز و هنگام استراحت مردم، براى بازى‏به کوچه فرستادن،

- در خیابان، بساط فوتبال و والیبال راه انداختن،

- دیروقت، براى شب‏نشینى و مهمانى رفتن،

- وقت و بى‏وقت، از تلفن همسایه براى مکالمات غیر ضرورى ومفصل استفاده کردن،

- در میان منطقه مسکونى، گورستان و مقبره احداث نمودن،

- باز کردن مغازه تراشکارى و آهنگرى و ... در همسایگى ‏خانه‏هاى مردم،

- پخش مدام نوار نوحه و قرآن و سرود، از مغازه تکثیر نوار ونوارفروشیهاى ثابت و سیار،

- در کتابخانه یا خانه، با ایجاد سر و صدا و شکستن سکوت، مانع ‏مطالعه و درس خواندن دیگران شدن،

- مزاحمتهاى تلفنى براى دیگران و بى‏جهت تماس گرفتن، یاگوشى و تلفن را به عنوان سرگرمى و بازى در اختیار کودکان گذاشتن،

- گذرگاههاى عمومى را به معبر یا پارکینگ خصوصى تبدیل ‏کردن،

- پهن کردن کالا و اجناس در مقابل مغازه و پیاده‏رو را گرفتن وبراى عابران مشکل ایجاد کردن،

- سرزده و بى‏خبر، وارد محل کار یا زندگى دیگران شدن،

- در گرما یا سرما، بدون آمادگى صاحبخانه، به مهمانى و عیادت وزیارت دیگران رفتن،

- و ... دهها و صدها نمونه دیگر که در زندگى و معاشرتهاى‏اجتماعى پیش مى‏آید.

آخ آخ. اینا حرفهای دل منه آقا سجاد جان.:icon_gol:

یه مدت بابت بعضی از این مزاحمت ها با مردم درگیر میشدم. ولی الان دیگه خیلی وقته که دارم تحمل میکنم.

به نظرم یه عده هنوز شعور زندگی اجتماعی رو ندارن و باید برن تو غار زندگی کنن تا ایجاد مزاحمت برای محیط اطرافشون نکنن.

که البته این شعور خیلی به سطح مالی و یا سطح تحصیلات مربوط نمیشه.

لینک به دیدگاه

کلا تغییر ذائقه و فرهنگ مردم به عوامل مختلفی وابسته است. عامل اجتماعی ، مذهبی، اقتصادی ، سیاسی و ...

به عنوان نمونه موضوع عکسی که گذاشتید:

-عامل اجتماعی اش اینه که مردم ما هنوز توی دوراهی سنت یا آزادی جنسی گیرن برخلاف برخی کشور های اروپایی یا حتی عربی

-از لحاظ مذهبی عدم مقید بودن مخصوصا جوانان و عدم شناخت صحیح از دین می تونه عامل مهمی باشه . شاید اون خانوم و آقایی که با اون وضع میبینید اهل نماز و دعا هم باشند و لی این ریختی هم باشن.

- از لحاظ اقتصادی شاید رفاه زیاد پسر و دختر باعث بشه فکر کنه هر کاری رو میتونم انجام بدم و قدرتش رو دارم . یا فقر اقتصادی میتونه عاملش باشه.

-از لحاظ سیاسی میشه گفت شاید بد رفتار کردن مسئولین باعث افراط و یا نوعی هنجار شکنی در مقابل رفتار دولت و کم کم تغییر این ذائقه بشه

...........

لینک به دیدگاه

-از لحاظ سیاسی میشه گفت شاید بد رفتار کردن مسئولین باعث افراط و یا نوعی هنجار شکنی در مقابل رفتار دولت و کم کم تغییر این ذائقه بشه

...........

آی گفتی ، خدایی شکستن این حنجارهایی که حکومت تایین میکنه لذت مضاعف داره ، اعتراف میکنم شخصا برای من اینجوری شده ، اکثر حنجارهایی که تایین میکنن از نظر من غلط و شکستن اونها علاوه بر لذت کار درستی هم هست ، اما گاها به خاطر اینکه به حرف اینا گوش ندم کارهای غلطی هم میکنم ، مثلا تو اون سال اصلاح الگوی مصرف من چقدر اسراف کردم:ws3:

لینک به دیدگاه
آی گفتی ، خدایی شکستن این حنجارهایی که حکومت تایین میکنه لذت مضاعف داره ، اعتراف میکنم شخصا برای من اینجوری شده ، اکثر حنجارهایی که تایین میکنن از نظر من غلط و شکستن اونها علاوه بر لذت کار درستی هم هست ، اما گاها به خاطر اینکه به حرف اینا گوش ندم کارهای غلطی هم میکنم ، مثلا تو اون سال اصلاح الگوی مصرف من چقدر اسراف کردم:ws3:

به جای مینا

هنجار:banel_smiley_4:

:ws3:

لینک به دیدگاه

:ws46::ws46::ws46:

لینک به دیدگاه

عکس شماره 2 که نگاه نمی کنه به ماشین چرا باز هم ماشینه دنبالشه

حتما تو این فضای بسته دخترا بیشترین تقصیر دارن؟:banel_smiley_4:

محل نذاری هم باز میان نگاه کردن ربطی به سوار شدن نداره کسی که بخواد سوار بشه میشه کسی هم اگه نخواد سوار بشه ساعت ها نگاه هم بکنه یا نکنه نمی خواد سوار بشه برای پسرها هم فرقی نمی کنه شما نون گندمتو اشتباهی دیدی:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
به جای مینا

حنجار-هنجار مثل حوله-هوله ، کلمه ریشه داری نیست و املاش به دو صورت میشه نوشت فکر کنم ، اگر هم باشه اون تو عربیه که تلفظ حرف فرق داره :w16: البته چون فارسی زبان مادری من نیست ، غلط املایی هم بنویسم زیاد نمیشه خرده گرفت:ws3:

-----------

خوب گفتم که پسرها هم بی تقصیر نیستن و سادیسم کم ندارن:w16: غیر از موارد سادیسم بقیه طبق نون گندمه منه :w16:

لینک به دیدگاه

.

واقعا از تو توقع نمیرفت چینین حرفی:banel_smiley_4:

به جای مینا

نقل قول گرفته بوده بگم:ws3:

لینک به دیدگاه

روزانه با این مزاحمتا درگیریم...البته متاسفانه...

این جا نظراتی داده شد که من قصد بحث کردن در موردشو ندارم...

اما خب همین جا باهاشون مخاافت می کنم...

لینک به دیدگاه

کتی راست میگه دیگه

ما اون ترم یه کلاسمون تازه 7 تعطیل میشد تا میومدیم از کلاس بیرون و اینور اوند میشد 7_15

میومدیم خونه میشد 9

چه روزایی که تنمون نمی لرزید از دست این مزاحمت ها

حتی چند بار گریه ام گرفته بود

حالا یه دانشجو بیچاره مقنعه هم داره از صبحم بری سر کلاس اون کرمی هم که سر صبح زده بودی همه پریده با قیافه ساده میای بعد ماشین زیر پات نگه داره

اون نگاه هم واسه اینه که میبینی خیابون خلوته میترسی یهو طرف پیاده شه بکشتت تو ماشین(نگو نمیشه ، یه پسر 80 کیلویی راحت یه دختر 50 کیلویی میتونه بندزاه تو ماشین)

:w00::w00::w00:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...