رفتن به مطلب

پا فشاری روی عقاید یا شغل ؟):مسئله این است!

RAPUNZEL

ارسال های توصیه شده

اولا درود بر دوستان گرامی:icon_gol:

این موضوعی که دارم مینویسم به یه جنجالی چه در اطراف و چه در ذهن خودم تبدیل شده بارها تو یونی ...تو خونه و اینور و اونور و کلی بحث و جدل باهاش همراه بوده...

واسه همین گفتم شاید مطرح کردنش در اینجا کمک بکنه با هم تبادل افکار کنیم و عقاید همو بدونیم...

فرض کن شما یه سری معیار و عقیده در ذهن خودت داری که به نظرت کاملا منطقی میاد وقابل احترامه و هرگز حاضر نیستی کوتاه بیای مثلا دختری و از هر نوع پوششی غیر چادر خوشت میاد یا پسری ترجیح میدی یه تیپ مدرن داشته باشی و قرار با همین افکارت در کشور خودت ایران با همین نظام استخدام دولت بشی. از طرفی الان فارغ التحصیل شدی و سنت زیاد شده و حتما غیرت در وجودت هست که دیگه دستت توی جیب پدر مادرت نباشه و دوست نداری بابات بهت پول بده و درساتو خوب خوندی و میخوای واسه جامعت مفید باشی ...دوستم نداری کسی جاتو بگیره و حقتو بخوره.

به سوال من با توجه به نوشته های بالا جواب دید با توضیح و آوردن دلیل...

:ws3:لطفا اسپم هم نکنید:ws3:

1-شما روی عقیده خود پا فشاری میکنید و 2-یا از حق خودتان استفاده میکنید؟

لینک به دیدگاه

تا جایی که میتونی خودت را وقف بده.

چون مجبوری.زندگی هم همینه.

مثلا یک سوال ازتون بکنم.شما تو یک کویر بسیار خشک هستید و دو روز هست که اب نخوردید.

یک دفعه مقدار کمی اب بسیار گل الود و کثیف را مشاهده میکنید.

برای بقا میخوریدش دیگه.درسته؟؟؟

ولی حالا در شرایطی که اب سالم هست .هرگز به اون اب گل الود و کثیف فکر هم نمیکنید.

شما الان تو اون کویر هستی.یا باید بری این اب کثیف کویری را بخوری.یا اینکه یکی دیگه میاد میخوره .

لینک به دیدگاه
تا جایی که میتونی خودت را وقف بده.

چون مجبوری.زندگی هم همینه.

مثلا یک سوال ازتون بکنم.شما تو یک کویر بسیار خشک هستید و دو روز هست که اب نخوردید.

یک دفعه مقدار کمی اب بسیار گل الود و کثیف را مشاهده میکنید.

برای بقا میخوریدش دیگه.درسته؟؟؟

ولی حالا در شرایطی که اب سالم هست .هرگز به اون اب گل الود و کثیف فکر هم نمیکنید.

شما الان تو اون کویر هستی.یا باید بری این اب کثیف کویری را بخوری.یا اینکه یکی دیگه میاد میخوره .

مرسی:icon_gol:

ولی این مثالی که شما زدی به جون آدمی وابستس ولی اگر کسی اون شغل رو نداشته باشه نمیمیره فقط شرایطش ممکنه سخت بشه یا اصلا میتونه یه کار دیگه ای انجام بده

میتونی بیشتر قانعم کنی؟:ws52:با یه دلیل محکم تر بگی که ارزش شغل داشتن میتونه در حد خرد شدن غرور و عقیده آدمی باشه

لینک به دیدگاه
اولا درود بر دوستان گرامی:icon_gol:

این موضوعی که دارم مینویسم به یه جنجالی چه در اطراف و چه در ذهن خودم تبدیل شده بارها تو یونی ...تو خونه و اینور و اونور و کلی بحث و جدل باهاش همراه بوده...

واسه همین گفتم شاید مطرح کردنش در اینجا کمک بکنه با هم تبادل افکار کنیم و عقاید همو بدونیم...

فرض کن شما یه سری معیار و عقیده در ذهن خودت داری که به نظرت کاملا منطقی میاد وقابل احترامه و هرگز حاظر نیستی کوتاه بیای مثلا دختری و از هر نوع پوششی غیر چادر خوشت میاد یا پسری ترجیه میدی یه تیپ مدرن داشته باشی و قرار با همین افکارت در کشور خودت ایران با همین نظام استخدام دولت بشی. از طرفی الان فارغ التحصیل شدی و سنت زیاد شده و حتما غیرت در وجودت هست که دیگه دستت توی جیب پدر مادرت نباشه و دوست نداری بابات بهت پول بده و درساتو خوب خوندی و میخوای واسه جامعت مفید باشی ...دوستم نداری کسی جاتو بگیره و حقتو بخوره.

به سوال من با توجه به نوشته های بالا جواب دید با توضیح و آوردن دلیل...

:ws3:لطفا اسپم هم نکنید:ws3:

1-شما روی عقیده خود پا فشاری میکنید و 2-یا از حق خودتان استفاده میکنید؟

حاضر

قبلا فک میکردم میموندم از عقایدم دفاع میکردم اما الان میگم بیخیال موسی به دین خود عیسی هم به دین خود

بزار بریم سرکار(اگه پیدا بشه):ws3:

لینک به دیدگاه
مرسی:icon_gol:

ولی این مثالی که شما زدی به جون آدمی وابستس ولی اگر کسی اون شغل رو نداشته باشه نمیمیره فقط شرایطش ممکنه سخت بشه یا اصلا میتونه یه کار دیگه ای انجام بده

میتونی بیشتر قانعم کنی؟:ws52:با یه دلیل محکم تر بگی که ارزش شغل داشتن میتونه در حد خرد شدن غرور و عقیده آدمی باشه

اخه اگر مطمئن هستی که میتونی بدون شکستن غرورت در اینده نزدیک یک کار خوب در حد این ودر حدود همین حقوق و مزایا را به دست بیاری.

هرگز غرورت را نشکن.

در غیر اینصورت اگر دستت تو جیبت نباشه.باید غرورت را جایی دیگه به خاطر پول بشکنی

لینک به دیدگاه
حاضر

قبلا فک میکردم میموندم از عقایدم دفاع میکردم اما الان میگم بیخیال موسی به دین خود عیسی هم به دین خود

بزار بریم سرکار(اگه پیدا بشه):ws3:

:ws28:

خیر سرم همشهری دارم بیاااا:w00:حالا دیگه فوله منو میگیری جوجههههههههه:w00:

چیه خوب :icon_redface: تو ام بی خوابی داشتی سر صبحم با ابن استاد انتر ما کلاس داشتی غلط املایی پیدا میکردی:ws3:

عیب نداره گهی زین به پشت و گهی پشت به زین:a030:

لینک به دیدگاه
اخه اگر مطمئن هستی که میتونی بدون شکستن غرورت در اینده نزدیک یک کار خوب در حد این ودر حدود همین حقوق و مزایا را به دست بیاری.

هرگز غرورت را نشکن.

در غیر اینصورت اگر دستت تو جیبت نباشه.باید غرورت را جایی دیگه به خاطر پول بشکنی

همه ما الان دستامون تو جیب بابامونه و این خیلی زشته...:icon_redface:

آفرین بر شما که غیرت رو ترجیح دادی:w16:

لینک به دیدگاه
ارزش و عقایدم در اولویت قرار دارند .....

با این مسئله چندین بار برخوردم و من حفظ ارزشم رو به اون کار ترجیح دادم ....

پس در واقع اجازه دادی که حقتو بخورند البته کسایی که نالایقن و تو مطمئنی میتونستی برای جامعت مفیدتر از اونا باشی و حالا اونا جاتو گرفتن ؟:icon_redface:

لینک به دیدگاه
:ws28:

خیر سرم همشهری دارم بیاااا:w00:حالا دیگه فوله منو میگیری جوجههههههههه:w00:

چیه خوب :icon_redface: تو ام بی خوابی داشتی سر صبحم با ابن استاد انتر ما کلاس داشتی غلط املایی پیدا میکردی:ws3:

عیب نداره گهی زین به پشت و گهی پشت به زین:a030:

کوچکتم:ws3:

همه ما الان دستامون تو جیب بابامونه و این خیلی زشته...:icon_redface:

آفرین بر شما که غیرت رو ترجیه دادی:w16:

خیلی تابلوهه از بابامون پول میگیریم:icon_pf (34): من گاهی زنگ میزنم گول بفرستید دوست دارم زمین دهن وا کنه منو ببلعه:icon_pf (34):

لینک به دیدگاه
پس در واقع اجازه دادی که حقتو بخورند البته کسایی که نالایقن و تو مطمئنی میتونستی برای جامعت مفیدتر از اونا باشی و حالا اونا جاتو گرفتن ؟:icon_redface:

چه حقی ؟؟؟

اولا روزی من دست خداست ..... دوما حاضر نیستم برای کسی کار کنم که به ارزش های من احترام نمیذاره !!!

احترام متقابل از مادیات ارزش بیشتری داره ..... جایی که الان میرم سرکار این خصوصیت رو داره .... شاید تسهیلات مالی کمتری داشته باشه اما اعتماد به نفس من رو خدشه دار نکرده

لینک به دیدگاه
چه حقی ؟؟؟

اولا روزی من دست خداست ..... دوما حاضر نیستم برای کسی کار کنم که به ارزش های من احترام نمیذاره !!!

احترام متقابل از مادیات ارزش بیشتری داره ..... جایی که الان میرم سرکار این خصوصیت رو داره .... شاید تسهیلات مالی کمتری داشته باشه اما اعتماد به نفس من رو خدشه دار نکرده

حقت دیگه منظورم شغلیه که ارزششو داشتی لایق مقامش بودی

خوب برا شما این شرایط پیش اومد اگه شرایطت طوری بود که فقط همونجا میتونستی کار کنی مثلا لیسانس علوم ابتدایی داشتی مجبور بودی استخدام آموزشو پرورش بشی و از چادر گذاشتنم بدت میومد اونوقت بازم رو عقایدت پا فشاری میکردی

یا اگه خدایی نکرده شرایط مالی بدی داشتی بازم پا فشاری میکردی؟

لینک به دیدگاه
حقت دیگه منظورم شغلیه که ارزششو داشتی لایق مقامش بودی

خوب برا شما این شرایط پیش اومد اگه شرایطت طوری بود که فقط همونجا میتونستی کار کنی مثلا لیسانس علوم ابتدایی داشتی مجبور بودی استخدام آموزشو پرورش بشی و از چادر گذاشتنم بدت میومد اونوقت بازم رو عقایدت پا فشاری میکردی

یا اگه خدایی نکرده شرایط مالی بدی داشتی بازم پا فشاری میکردی؟

تا جایی برای عقایدم پافشاری میکنم که اگه ضد عقیده ام رفتار کنم بهم اسیب نرسونه ....

با این شرایط جامعه برای داشتن یک زندگی سالم درآمد خیلی مهمه .....

ولی حتما لزومی نداره در شرایط کاری ایده ال باشم

لینک به دیدگاه

از بحث حاضر خوشحالم و ممنون

راستش دوستان دارن يكم تئوريك صحبت ميكنن

يادتون باشه ما توي يه جامعه تئوريك زندگي نميكنيم

ببينين اصلا طرح اين موضوع ( منظورم پيش اومدن اين دست سوألها براي ما ) ، ضعف بزرگ مديريتي كشور رو ميرسونه

ولي در حال حاضر ما محكوم به تحمل اين ضعف بزرگ هستيم

يكم واقع بينانه به موضوع مطرح شده نگاه كنين

ببينين تا كسي احتياج مبرم به كار و هزينه نداشته باشه ، هيچ زماني به دنبال كسب و در آمد نخواهد رفت

پس احتياج به كار حس ميشود و در پس آن جستجو براي كار

در اين جامعه وانفساي كنوني ، فكر نميكنم عده زيادي باشند كه به دنبال ايده آلها بگردند

ايده آلها را در زمان كنوني ميتوان به رويا تعبير كرد

لینک به دیدگاه
چه حقی ؟؟؟

منم چنین شرایطی رو تجربه کردم

گزینه 1

من از گشنگی کنار خیابون بمیرم سپاه نمیرم که نمیرم

شعر شد:ws3:

در مقابل هر دوتا تون سر تعظیم فرود میارم

لینک به دیدگاه

بسته به موقعیت ممکنه هرکاری بکنم. مثلا یه وقتایی که اختلاف عقیده و شرایط کاری کمه مطمئنا میرم سر اون کار ولی تو اون مدت دنبال کار بهتر میگردم. ولی یه وقتایی اختلاف خیلی زیاده. مثلا من نمیتونم برم تو خبرگزاری های ایرانی استخدام بشم. چون باید کلی راست و دروغ تحویل مردم بدم یا خیلی از مشاغل دیگه هم همینطور. اینجاست که نقش عقاید پررنگ تر میشه.

یا مثلا اینکه الان و تو این مقطع از زندگی نمیرم جایی کار کنم که بهم بگن چطوری لباس بپوشم چون انقدر نیازمند نیستم ولی شاید قبلا این کارو میکردم.

پس بسته به موقعیت اهمیت سنجی میکنم. شما هم باید همینکار رو انجام بدید. اگر میبنید این اختلاف خیلی شدید نیست و مبادی و اصول فکری شما رو زیر سوال نمیبره و تنها در جزئیات اختلاف دارید و همچنین اگر به پولش نیاز مالی دارید باید برید سر این کار ولی همزمان به دنبال کار بهتر باشید.

لینک به دیدگاه

من تا حالا شاغل نبودم.....اما واسم این مسئله روشنه که تو جامعه ما اشتغال خصوصا تو محیط های دولتی مستلزم اینه که آزادی های فردیت رو یکم بسته تر کنی.....بخصوص وقتی که دختر باشی....من برای داشتن شغل مناسبی که مربوط به تخصص خودم باشه حاضرم که خودم رو محدودتر کنم....البته تا اندازه ای که برام مقدوره.....اما سوای این موضوع حس میکنم اونچه که ممکنه اذیتم کنه و باعث بشه که قید کار خوب رو بزنم اینه که جو محیط کار بد باشه و تو محیطی کار کنم و روزانه با آدمهایی سر و کار داشته باشم که خیلی از لحاظ فکری با هم متفاوتیم....اصلا نمیتونم طولانی مدت تو محیط هایی که آدمهای متحجر ،دوگماتیسم،و شدیدا سنتی بمونم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...