رفتن به مطلب

اسکیس و راندو (کارای خودمون )

ارسال های توصیه شده

• پاسخ 143
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

یک ی بگه چه جوری تمرین کنیم...یا اگه عکسی داره بذاره که با هم تمرین کنیم :rose:

می خوای من یه سری توضیحات بدم؟(البته در حدی که این ترم یاد گرفتم:icon_redface::icon_redface::icon_redface:)

لینک به دیدگاه
می خوای من یه سری توضیحات بدم؟(البته در حدی که این ترم یاد گرفتم:icon_redface::icon_redface::icon_redface:)

دست گلت درد نکنه...منتظریم :2rqfst4:

مثلا" بگو:

اول طرح و با مداد می کشیم بعد راپید بعد ماژیک اینجوری :ws37:

خلاصه هر چی بلتی رو کن :2rqfst4:

لینک به دیدگاه

2mmbbf3gm8lzgsgf72co.jpg

این یکی از کارای ابرنگ ترم دوممون هست که چون ما استادمون گرافیک کار کرده تکنیک ابرنگ رو بهتر بهمون یاد داده البته یه سری ایراد داره که به بزرگی خودتون ببخشید

لینک به دیدگاه
2mmbbf3gm8lzgsgf72co.jpg

این یکی از کارای ابرنگ ترم دوممون هست که چون ما استادمون گرافیک کار کرده تکنیک ابرنگ رو بهتر بهمون یاد داده البته یه سری ایراد داره که به بزرگی خودتون ببخشید

مطمئنی یه سری ایراد داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟:jawdrop:

لینک به دیدگاه

با خجالت فراوان و با پوزش از محضر اساتید گرام:icon_redface: این بنده ی حقیر:babygirl: به نوشتن برخی نکاتی که در طول این ترم یاد گرفتم می پردازم.انشاءالله که مفید واقع شود.

از راندو شروع می کنم.

اول اینکه باید بدونیم هدفمون از رانو کردن چیه.ما برای یک ارائه بهتر و خوانا تر راندو می کنیم.از اونجا که معماریم با راندو کردن باید حجم رو نشون بدیم بس راندو با نقاشی و رنگ گذاری صرف متفاوته.

برای اینکه بدونید چطوری می شه یک حجمو بهتر نشون داد از ماژیک های خاکستری شروع می کنیم(پس از همون اول یادگیری سراغ رنگ نرید!)

4 تا ماژیک خاکستری مثلا c.02/c.04/c.06/c.08 و ماژیک مشکی.سعی کنید با اینا یک مکعب رو با سایه و نور و نیم سایه نشون بدید.و همین طوری تمرین کنید تا بتونید حجم مکعب رو خوب نشون بدید.

لازم نیست از هر 4 تا ماژیک استفاده کنید.مهم نشون دادنه حجمه!

بعد حجم های دیگه مثل استوانه،مخروط،کره،هرم و... رو تمرین کنید.

...

لینک به دیدگاه
با خجالت فراوان و با پوزش از محضر اساتید گرام:icon_redface: این بنده ی حقیر:babygirl: به نوشتن برخی نکاتی که در طول این ترم یاد گرفتم می پردازم.انشاءالله که مفید واقع شود.

از راندو شروع می کنم.

اول اینکه باید بدونیم هدفمون از رانو کردن چیه.ما برای یک ارائه بهتر و خوانا تر راندو می کنیم.از اونجا که معماریم با راندو کردن باید حجم رو نشون بدیم بس راندو با نقاشی و رنگ گذاری صرف متفاوته.

برای اینکه بدونید چطوری می شه یک حجمو بهتر نشون داد از ماژیک های خاکستری شروع می کنیم(پس از همون اول یادگیری سراغ رنگ نرید!)

4 تا ماژیک خاکستری مثلا c.02/c.04/c.06/c.08 و ماژیک مشکی.سعی کنید با اینا یک مکعب رو با سایه و نور و نیم سایه نشون بدید.و همین طوری تمرین کنید تا بتونید حجم مکعب رو خوب نشون بدید.

لازم نیست از هر 4 تا ماژیک استفاده کنید.مهم نشون دادنه حجمه!

بعد حجم های دیگه مثل استوانه،مخروط،کره،هرم و... رو تمرین کنید.

...

در ادامه صحبتهای استارتر طیف رنگهایی از ماژیک برای خریدن انتخاب کنید که مکمل همدیگه هستن اینطوری راندو بیشتر به چشم میاد مثلا همین رنگهای خاکستری که برای شروع کار مناسبترین رنگه سعی کنید از روشن ترین طیف حتما داشته باشین و به ترتیب به سلیقه ی خودتون شماره هاشون رو افزایش بدین و برای شروع کار برای راندو بهتر روشنترین طیف رو دستتون بگیرین

لینک به دیدگاه
دست گلت درد نکنه...منتظریم :2rqfst4:

مثلا" بگو:

اول طرح و با مداد می کشیم بعد راپید بعد ماژیک اینجوری :ws37:

خلاصه هر چی بلتی رو کن :2rqfst4:

این جوری نگفتم ولی خوب استاده ما می گه راندویی که پرسپکتیوش خرابه مثل سیب زمینی می مونه که هر چقدر هم روش کار کنی هلو نمی شه!

اگه تو رسم پرسپکتیو مشکل دارید می تونید اول با مداد بکشید.اگه نه با کمرنگ ترین ماژیک هم میشه .من خودم اول با ماژیک میکشم بعد با روان نویس دور گیری ها و بافت ها رو نشون می دم البته اون جایی که می خوام بیشتر روش تاکید بشه!

لینک به دیدگاه
در ادامه صحبتهای استارتر طیف رنگهایی از ماژیک برای خریدن انتخاب کنید که مکمل همدیگه هستن اینطوری راندو بیشتر به چشم میاد مثلا همین رنگهای خاکستری که برای شروع کار مناسبترین رنگه سعی کنید از روشن ترین طیف حتما داشته باشین و به ترتیب به سلیقه ی خودتون شماره هاشون رو افزایش بدین و برای شروع کار برای راندو بهتر روشنترین طیف رو دستتون بگیرین

بسیار متشکر که کاملش کردید!:w72:

لینک به دیدگاه
این جوری نگفتم ولی خوب استاده ما می گه راندویی که پرسپکتیوش خرابه مثل سیب زمینی می مونه که هر چقدر هم روش کار کنی هلو نمی شه!

اگه تو رسم پرسپکتیو مشکل دارید می تونید اول با مداد بکشید.اگه نه با کمرنگ ترین ماژیک هم میشه .من خودم اول با ماژیک میکشم بعد با روان نویس دور گیری ها و بافت ها رو نشون می دم البته اون جایی که می خوام بیشتر روش تاکید بشه!

اره عزیزم پرس پکتیو مهم ترین بخش توی راندو و پرزانته یه کار به حساب میاد که نشون دهنده حجم اون فضا هستش البته توی راندو نباید کل بافت یک حجم رو نشون داد بلکه باید به سلیقه ی شخصی یه جاهایی رو انتخاب کرد و بافت رو نشون داد که توی این کار روان نویس جلوه ی خیلی خوبی داره:ws37:

لینک به دیدگاه

oddlpvbgkjpnn8uglc78.jpgا

این کاری که براتون گذاشتم مال ترم دوممون که تکنیک اب مرکب که طریقه ی کار کردنش شبیه ابرنگ هستش با این تفاوت که از مرکب استفاده میشه البته از رنگهای تیره ی اب رنگ استفاده کرد که یه صرفه جویی تو خریدم هستش:ws3:

لینک به دیدگاه

بعد از تمرین فراوان روی راندوی احجام به سراغ ترکیب احجام میریم

چندتا حجم مثال 4-5 رو در کنار هم بکشید.برای شروع راندو حواستون باشه که اینا با هم دیده می شن پس باید اول مشخص کنید که می خواید روی کدوم قسمت تاکید کنید.به سایه هایی که احجام روی هم می اندازند دقت کنید.تاکید برای اینه که چشم روی صفحه حرکت کنه و کارتون دو بعدی نشه. معمولا اونجایی که تاکید می شه تیره تر می شه.

لینک به دیدگاه
* v e n o o s * مهمان
2mmbbf3gm8lzgsgf72co.jpg

خیلی خیلی عالیه:w16:

کم کم دارین کاراتونو رو می کنیدا:62izy85:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...