رفتن به مطلب

۝ سوالات مربوط به زبان انگلیسی خود را در اینجا مطرح کنید ۝

ارسال های توصیه شده

since it is more stable than the compounds generally found to decompose under ion bombardment, and also that passivation films containing no metallic chromium (dip passivation) showed no signs of chrome reduction during ion bombardment.

although they found that hexavalent chromium might be reduced to trivalent chromium and bivalent tin be reduced to metallic tin

There is therefore no unequivocal evidence for the existence of metallic chromium in CDC passivation films, although it may be present after argon etching of overlaying species.

ممنون از ترجمه :icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 419
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

ممنون از ترجمه :icon_gol:

since it is more stable than the compounds generally found to decompose under ion bombardment, and also that passivation films containing no metallic chromium (dip passivation) showed no signs of chrome reduction during ion bombardment

فک کنم جمله رو ناقص گذاشتین (تیکه اولش نیست). با این حال مینویسم ولی شاید اشتباه باشه :icon_gol:

زیرا آن از کامپوندهایی که معمولا در فرآیند بمباران یونی تجزیه میشوند، پایدارتر است و همچنین فیلم های خنثی سازی که شامل هیچگونه کرومیم فلزی نیستند، علائمی از کاهش کروم در فرآیند بمباران یونی ندارند.

although they found that hexavalent chromium might be reduced to trivalent chromium and bivalent tin be reduced to metallic tin

همچنین آنها دریافتند که کرومیم شش ظرفیتی ممکن است به کرومیم سه ظرفیتی و قلع دو ظرفیتی نیز به قلع فلزی تبدیل شود.

There is therefore no unequivocal evidence for the existence of metallic chromium in CDC passivation films, although it may be present after argon etching of overlaying species

بنابراین مدرک صریحی مبنی بر وجود کرومیم فلزی در فیلم های خنثی سازی CDC وجود ندارد، اگر چه ممکن است بعد از فرآیند اچینگ آرگون روی مواد سطحی، کرومیم فلزی در آنجا دیده شود.

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

due to the drift of the potential on the tinplate to more positive values

during the later stages of the CDC treatment, when hydrogen reduction is depolarised by the deposition of chromium oxides.

اون قسمت bold شده اش رو متوجه نمیشم

For dip passivation Cr2O3 is most probably formed, while for CDC treatments, the more negative potential makes reduction of chromium to Cr0 possible, although it has not been unequivocally identifie

:icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه
اون قسمت bold شده اش رو متوجه نمیشم

:icon_gol::icon_gol:

during the later stages of the CDC treatment, when hydrogen reduction is depolarised by the deposition of chromium oxides

راستش کلمه polarised چند تا معنی میتونه داشته باشه که برای ترجمه صحیح باید به موضوع مقاله مسلط بود icon_pf%20(34).gif

مثلا هم میشه اون رو غیر قطبی شدن معنی کرد هم کم اهمیت شدن

خودتون تصمیم بگیرید کدومش رو بزارید :icon_gol:

هنگامیکه با نشست اکسیدهای کرومیم، کاهش هیدروژن اهمیت خود را از دست میدهد.

لینک به دیدگاه

during the later stages of the CDC treatment, when hydrogen reduction is depolarised by the deposition of chromium oxides

راستش کلمه polarised چند تا معنی میتونه داشته باشه که برای ترجمه صحیح باید به موضوع مقاله مسلط بود icon_pf%20(34).gif

مثلا هم میشه اون رو غیر قطبی شدن معنی کرد هم کم اهمیت شدن

خودتون تصمیم بگیرید کدومش رو بزارید :icon_gol:

هنگامیکه با نشست اکسیدهای کرومیم، کاهش هیدروژن اهمیت خود را از دست میدهد.

وقتي كه با رسوب اكسديهاي كروم ، هيدوروژن كاهش ميابد و غير قطبي ميشود !

به نظرم اين ترجمه بهتريه

حالا اساتيد نظر بدند

لینک به دیدگاه

For dip passivation Cr2O3 is most probably formed, while for CDC treatments, the more negative potential makes reduction of chromium to Cr0 possible, although it has not been unequivocally identifie

در فرآیند خنثی سازی Cr2O3، dip بیشتر از دیگر عناصر شکل میگیرد. در حالیکه در فرآیند CDC، ولتاژهای منفی تر مقدار کرومیم را به حداقل ممکن Cr0 کاهش میدهند، اگرچه این موضوع صریحا تایید نشده است.

لینک به دیدگاه

در فرآیند خنثی سازی Cr2O3، dip بیشتر از دیگر عناصر شکل میگیرد. در حالیکه در فرآیند CDC، ولتاژهای منفی تر مقدار کرومیم را به حداقل ممکن Cr0 کاهش میدهند، اگرچه این موضوع صریحا تایید نشده است.

ممنون.خیلی خیلی لطف کردید:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

سلام:icon_gol:

دوستان من برای بار دوم در مورد این عکس فردا لکچر دارم..اما چون فقط استاد عوض شده و همکلاسیام با موضوع آشنایی دارن

میشه هر کس هر برداشتی از عکس داره ..ترجیحا انگلیسی بنویسه تا من فردا یه لکچر دیسکاشن خوب داشته باشم:icon_redface:

پیشاپیش ممنون:icon_gol:

lvzkrs843tpeheutku2h.jpg

لینک به دیدگاه
  • 3 هفته بعد...
  • 1 ماه بعد...
می خوایم در اینجا یک محلی رو ایجاد کنیم که اگه هر کی در هر زمانی به مشکلی بر خورد بیاد و مشکلش رو برای بچه های این قسمت بگه تا من و دوستان دیگه اگر بلد بودیم بتونیم بشون کمک کنیم ... :ws2:

اگه کسی سوالی داره بسم الله :w16::

سلام

زبانهای مختلف رزتااستون راکجامی شودتهیه کرد؟

باسپاس

لینک به دیدگاه
آقا معنی این جمله چی میشه: Lucky Jim Conley had raked in millions at the gaming tables, quadrupled his winnings in the stock market, won a fortune in the state lottery

متنش یه جوریه!

سلام

یعنی فلانی خوش شانس، با بردن کلی پول تو لاتری دولتی، کلی ثروت گیرش اومد از کارت بازی، چهار برابر بیشتر از پولی که تو بازار سهام برد.

لینک به دیدگاه
  • 1 ماه بعد...

سلام من میخوام زبان یاد بگیرم دانشجو ارشدم و چهار روز در هفته کلاس دارم تمام آموزشگاه های اسم دار رو گشتم کانون و کیش وجهاد دانشگاه و سفیر و..... اما یا راهش برام دوره یا تداخل داره میشه کمکم کنید من به کلاس برای نظم دادن به یاد گیریم نیاز دارم.....یه جایی نزدیک انقلاب تا استاد معین سراغ دارید؟ ؟

لینک به دیدگاه
  • 2 ماه بعد...

ب دانشجو ها

سال اولی freshman

سال دومی sophomores

سال سومی juniors

سال اخری senior

major هم همون رشته تحصیلی ه.

متن درباره اتفاقی ه ک برا دانشجوهای سال اولی می فته

گمون نمی کنم فرمال باشه. kid غیر رسمی ه.

بجای by the time می تونید when بزارین

یکم از لحاظ زمانی فرق دارن .

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

دستور فارسی دقیق ترجمه اش رو نمی تونم رعایت کنم :ws3: دیگه همینا ک شاید هم خودت می دونستی رو نوشتم. :icon_redface:

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

dweller

ب حیوان مقیم ی جای خاص هم می گن. نمیدونم ب نظرم باید ی نفر ک خارج از ایران زندگی می کنه جوابت رو بده.

برین، MahnazD رو بیارین :w16:

هر سه تا اسم ان و ابل شمارش، همشونم ی معنی دارن.

حالا چی باعث شده، لزوم داشته باشن فرق داشته باشن :ws3: منظورم اینکه همین طوری پرسیدین یا تو متن خاصی دیدن؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...