رفتن به مطلب

«اينترنت ملی» به جای اينترنت جهانی/ خفقان در فضای مجازی

Fo.Roo.GH

ارسال های توصیه شده

وزير ارتباطات با بيان اينکه "از ابتدای شهريور ماه سال جاري، اينترنت ملی جايگزين اينترنت جهانی در کشور می شود"، خاطرنشان کرد "با اجرای اينترنت ملی مباحثی چون امنيت و حفظ اطلاعات در درون کشور نيز تحقق می يابد." به گزارش خبرگزاری فارس، رضا تقی پور در حاشيه نشست هم انديشی و راهبردی طرح ملی خريد اعتباری (ميزان) در مرکز همايش های بين المللی سازمان صدا و سيما، در خصوص شبکه اينترنت ملی گفت: "طبق برنامه ريزی زمانبندی شده چارچوب کلی اين شبکه تعيين شده است و طراحی مفهومی آن نيز به پايان رسيده است." وی ادامه داد: اجرای جزئی اين شبکه نيز در شهريور ماه سال گذشته صورت گرفت همچنين در حال حاضر بسياری از دستگاه های دولتی برای برقراری ارتباط بين دفاتر خود از اينترنت ملی استفاده مي‌کنند و همچنين برخی از مدارس نيز از اينترنت ملی استفاده مي‌کنند. وی افزود تاکنون به کاربران خانگی اينترنت ملی ارائه نمی شد و شايد به اين دليل برای مردم ملموس نبوده است اما از ابتدای شهريور امسال اينترنت ملی جايگزين شبکه اينترنت جهانی خواهد شد. وی در ادامه گفت، هم‌اکنون متقاضيان اينترنت ملی (اينترانت کشوری) مي‌توانند برای اخذ اين سرويس به مخابرات‌ استانی مراجعه نمايند. وزير ارتباطات در ادامه تأکيد کرد: از شهريور سال جاری نيز شرکت های ارائه دهند سرويس های اينترنت تنها می توانند اينترنت ملی يا همان اينترانت کشوری را ارائه دهند. به گفته وی اين شبکه طبق پيش بيني‌ها ظرف دو يا سه سال آينده به شکل مطلوب خواهد رسيد. تقی پور افزود: با اجرای اين شبکه اينترنت و سرويس های متنوع اينترنتی ارزان قيمت در اختيار مردم قرار می گيرد. همچنين مباحثی چون امنيت و حفظ اطلاعات در درون کشور نيز با اجرای اينترنت ملی تحقق می يابد. اين مقام دولت دهم، پايدار کردن شبکه اينترنت ملی و استفاده از اطلاعات ذخيره شده در آينده را از ديگر مزيت های آن دانست.

بالاترین

لینک به دیدگاه

فکر کنم این اتفاق اگه بیفته فقط همین نواندیشان واسه ماها میمونه http://noandishaan.com/forums/images/smilies/icon/banel_smiley_4.gif نه فیسبوک نه گوگل ریدر نه هیچ شبکه اجتماعی دیگه ایhttp://noandishaan.com/forums/images/smilies/icon/banel_smiley_4.gif

لینک به دیدگاه
این فکر کنم دروغ 13 باشه.

از نظر تکنولوژی باید خرج بسیار بسیار بسیار بالایی بکنند برای اینکار

اينا حاضرن زندگيشونو بدن كه ما نريم فيسبوك!!!!

لینک به دیدگاه
اخه بقایشون به ساندیس بسیجی بستگی داره.

اگر نتونند ساندیس بسیجی ها را تامین کنند.به فنا میرند

گويا توانايياشونو دست كم گرفتي!!!!!

لینک به دیدگاه
این فکر کنم دروغ 13 باشه.

بلاک کردن تمامی در خواست ها به سایت های خارجی از طریق Null routing و تبدیل شبکه ی اینترنت به یه اینترانت بزرگ ، کار آنچنان هزینه بری نیست. البته Null routing یکی از کارهاییه که من فکر میکنم بشه برای این هدف انجام داد. متدش هم فکر میکنم به این صورت باشه که روتر ها رو جوری تنظیم میکنن که هرگونه درخواست ارتباط با IP های خارج رو Null کنه و کار Forward درخواست انجام نمیشه و به همین راحتی *****ینگ انجام میشه!

(البته اگه این کار شدنی باشه که به نظرم هست!! ;) )

لینک به دیدگاه
بلاک کردن تمامی در خواست ها به سایت های خارجی از طریق null routing و تبدیل شبکه ی اینترنت به یه اینترانت بزرگ ، کار آنچنان هزینه بری نیست. البته null routing یکی از کارهاییه که من فکر میکنم بشه برای این هدف انجام داد. متدش هم فکر میکنم به این صورت باشه که روتر ها رو جوری تنظیم میکنن که هرگونه درخواست ارتباط با ip های خارج رو null کنه و کار forward درخواست انجام نمیشه و به همین راحتی *****ینگ انجام میشه!

(البته اگه این کار شدنی باشه که به نظرم هست!! ;) )

به نظرت اگر شدنی بود و به این سادگی .تا حالا نمیکردند؟؟

لینک به دیدگاه
به نظرت اگر شدنی بود و به این سادگی .تا حالا نمیکردند؟؟

شدنی که به نظر هست . . اما دلیل اینکه این کار رو نکردن تا حالا شاید این باشه که اینترنت برای خیلی از سازمان ها و مراکز ، یه امر حیاتی هست و به هیچ وجه نمیشه به این سادگیا این ارتباط با خارج رو یهویی قطع کرد و همینطور نمیشه اطلاعات لازم از سایت هایی که باید null route بشن رو به سرعت جمع آوری کرد. جواب گویی به اعتراضات یهویی مردم هم خیلی سخت میشه. شاید بشه مثل طرح هدفمند کردن یارانه ها ، کم کم این کار رو انجام داد. البته بازم میگم این در حد یه نظریه هست و مطمئن نیستم درست باشه.

لینک به دیدگاه

نمیدونم چرا یه ان فکر کردم قراره کره شمالی بشیم .

احساس خفگی بهم دست داد.

ما الان همه چیمونو از اینترنت دانلود میکنیم با هزار و یک ترفند البته ، به خاطر تحریم نمنه بعضیااا ...

یعنی اینا میخان بشینن موتور جستجو بنویسن ، سیستم عامل درست کنن ، نرم افزارای کاربردی ایرانی بنویسن و ....

این همه پیشرفت کردیم و من به عنوان یه دانشجوی کامپیوتر خبر ندارم ؟؟؟:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

یعنی اینا میخان بشینن موتور جستجو بنویسن ، سیستم عامل درست کنن ، نرم افزارای کاربردی ایرانی بنویسن و ....

این همه پیشرفت کردیم و من به عنوان یه دانشجوی کامپیوتر خبر ندارم ؟؟؟:banel_smiley_4:

ما با ولایـــت زنده ایم،تا زنده ایم رزمـــنده ایم.......

هرگز دانلود کردن عکسی را که جوانان ما از حـــرم تا حـــرم با پای برهنه میروند را به دانلود عکس زیباترین بازیگران هالیوود ، رجحان نخواهم داد. :ws37:

لینک به دیدگاه
ما با ولایـــت زنده ایم،تا زنده ایم رزمـــنده ایم.......

هرگز دانلود کردن عکسی را که جوانان ما از حـــرم تا حـــرم با پای برهنه میروند را به دانلود عکس زیباترین بازیگران هالیوود ، رجحان نخواهم داد. :ws37:

حاج اقا ها که عکس هالیوودی لازم ندارن ، اونا حوری زمینی پیدا میکنن ، قبلتو قبلتو تموم. اینترنت میخان چه کار :banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

عذر مي خوام كشوري كه از اخر توي همه زمينه ها اوله البته تو يه زمينه واقعا اوله اونم نقض حقوق بشر به هر چيزي متوسل ميشه كه مردمو هر جوري هست در سطح پاييني قرار بده چند وقته ديگه هم تو نون و مواد غذايي سنسور و ميكروفن ميزارن .اين كارها فقط از دست يه سري...................برمياد

لینک به دیدگاه

اگه بخوان هزینه ی 6 تا نیروگاه بوشهر رو خرج کنن بازم براشون سود آوره ...

چه دروغ باشه یا نه ، ولی منتظر اون روز ها باشید ، وقتی بهترین مخ های شریف استخدام دارن میشن ، به نظرتون بازم این کار غیر ممکن ؟ مگه چین همین کارو نکرده ...

( البته نظر من اینه که اگه راه فراری در ثریا هم باشد مردانی از پارس بدان دست خواهد یافت ...)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...