رفتن به مطلب

افشاگری برادران فاطمی در مورد مسابقه ی مردان اهنین و فرامرز خودنگاه !!!

ارسال های توصیه شده

حرفهای شنیده نشده از پشت پرده مردان آهنین و داوری آن:

دیگر تقریبا عادت کرده ایم که با فرارسیدن ایام نوروز منتظر ورزشکارانی باشیم که در میان همه دید و بازدید های نوروزی ما در یک برنامه تلویزیونی پای ثابت بلند کردن لاستیک های غول پیکرو جابه جا کردن گوی های بتونی و کشیدن واگن و ماشین و . . .باشند . تقریبا ده سالی میشود که برنامه سابقا مهیج و یکنواخت شده امروز مردان آهنین ( با نام قبلی قوی ترین مردان ایران) هر سال در چنین ایامی از شبکه سه سیما روی آنتن برود و مردانی با عضله هایی که شاید برای خیلی ها دست نیافتنی باشد به جنگ آهن و چوب بروند. در این میان اما این برنامه که البته در این سال ها خود به یک رشته ورزشی تبدیل شده است هم از حاشیه و حاشیه سازی دور نبوده است .

اما این حاشیه ها که هرسال در خصوص موارد مختلف این برنامه از انحصاری بودن ساخت دستگاه های ورزشی مورد نیاز تا دوپینگ ورزشکاران و مشکلات داوری بوده است در نوروز امسال و با حضور نیافتن رضا جاودانی مجری ثابت این مسابقات و قهر تمامی نام آوران این رشته مانند برادران قرایی و برادران فاطمی و حتی قهرمان دوره قبل علی داداشی به اوج خود رسید .این حاشیه ها حرف وحدیث های زیادی را به وجود آورد که به یقین کسی غیر از خود افراد نزدیک به این مسابقه نمی توانستند جواب آن را بدهند به همین دلیل محراب فاطمی مرد شماره یک سال های نه چندان دور قوی ترین مردان ایران که به همراه برادرانش از پایه گذاران این رشته ورزشی به شمار می رود در گفت و گویی صریح و بی پرده حرف های ناگفته زیادی از این برنامه را به زبان آوردند .

43685_374.jpg

مهدی فاطمی برادر بزرگتر محراب که خود از شرکت کنندگان سال های اولیه این مسابقات و از داوران آن به شمار می رفت در خصوص پایه گذاری این برنامه می گوید : من تقریبا سه سال و نیم از محراب بزرگتر هستم . ما تا قبل از برگزاری مسابقات قوی ترین مردان ایران در رشته بدنسازی و پرورش اندام کار می کردیم . پس از گذشت مدتی به دلیل علاقه به کارهای قدرتی وارد رشته وزنه برداری قدرتی و یا همان پاورلیفتینگ شدیم ، اما در سال 77 موضوع ساخت برنامه ای تلویزیونی با نام قوی ترین مردان ایران به میان آمد که ایده اولیه اش مال خود ما بود و بسیاری از آیتم ها را خودمان طراحی کردیم یعنی در واقع بنیانگذار اصلی این رشته در ایران من و محراب و آقای خودنگاه بودیم .

برادر بزرگ فاطمی ها در ادامه می گوید : ما تا قبل از برگزاری این مسابقات در کار ساختمان سازی که در واقع شغل پدرمان بود فعالیت می کردیم و البته در کنار آن ورزش را هم به طور حرفه ای کار می کردیم اما با مطرح شدن این ایده از طرف صدا و سیما وکمک خواستن از ما شروع به طراحی این مسابقات با الگو برداری از مسابقات جهانی کردیم و در کنار آن خودمان هم به تمرین کردن مشغول شدیم . اولین دور مسابقات در همان سال در سالن آزادی برگزار شد که محراب به مقام اول رسید و سپس از سال 79 این مسابقات به طور جدی از سوی صدا و سیما برگزار شد.

محراب فاطمی قوی ترین مرد ایران که حالا این روزها در باشگاه پرورش اندام خود به تربیت شاگردانش مشغول است در خصوص این مسابقات می گوید : ما به غیر از بحث ورزش خیلی به کارهای قدرتی و سرعتی علاقه داشتیم و به همین دلیل تمرین های زیادی هم انجام دادیم در واقع این مسابقات طوری بود که باید بدون ترس فقط روی رکورد زدن تمرکز می داشتیم و به همین علت هم ما این جسارت را داشتیم و توانستیم موفق باشیم. البته باید سرعت و قدرت و استقامت را سه فاکتور اصلی موفقیت در این مسابقات نامید . ما قبل از دور اول برگزاری قوی ترین مردان تمرینات زیادی داشتیم و بیش از ده سال در رشته های ورزشی گوناگون نظیر بوکس و کشتی و وزنه برداری و . . . کار کرده بودیم به خاطر همین مشکلی از بابت شرکت در مسابقات نداشتیم.

محراب در ادامه گفت و گو می افزاید : خوشبختانه در طول این مسابقات حریف های بسیار خوبی نظیر برادران قرایی ، مجتبی ملکی، علی داداشی، کریم طالشی و غیره به میدان آمدند و ماهم بر خلاف حاشیه های بیرونی بسیار با هم رفیق بودیم اما ظاهرا سازمان تربیت بدنی و فدراسیون علاقه ای به این رفاقت ها نداشتند و بین ورزشکارها حاشیه ایجاد می کردند .

43688_274.jpg

محراب فاطمی به چرایی این حاشیه سازی های اشاره و تصریح می کند : یکی از نمونه های اصلی این حاشیه سازی ها داور این مسابقات است . با اینکه ما بهترین های این مسابقات بودیم آقای خودنگاه سعی می کرد دور و اطرافش افرادی را بگذارد که بقیه را دور بزنند یعنی اختلاف به وجود می آورد که خودش در راس باشد . همینطوری که الانم هست . الان همه ورزشکارهای خوب، زمانش که می رسد خودشان مانند تمامی رشته های دیگر از این ورزش خداحافظی می کنند و می روند اما فرامرز خودنگاه با اینکه نه خودش چیزی از این مسابقات سر در می آورد و نه سابقه و افتخار ورزشی دارد هنوز که هنوز است داور این مسابقات است . من بدون شوخی فکر کنم ایشان در عمرشان وزنه ای بیشتر از 30 کیلوگرم بلند نکرده باشد در عین حال با اختلاف انداختن بین ما ورزشکارها و تفرقه افکنی خود را بالا نگه داشته است .

قهرمان سابق مسابقه مردان آهنین این اضهارات خود را اینگونه تکمیل می کند : این آقا ژنتیکی چاق هستند و اصلا هیکل ورزشکاری ندارند و اگر همین الان کتش را دربیاورد همه چربی هایش بیرون میزند .او با دامن زدن به این اختلاف هایی که طی این سال ها به سرانجام رسانده است شهرت به دست آورده است اما مردم دیگر حتی از قیافه تکراری اش هم خسته شده اند و همیشه به ما می گویند که چرا خودمان مسابقات را داوری نمی کنیم؟

43687_490.jpg

مهدی فاطمی هم نظر برادرش را تکمیل می کند : این آقا آن اوایل که با هم رفیق بودیم به وسیل من و محراب و با تایید ما به عنوان داور به فدراسیون معرفی شد و بعد از حضور مستمر و رفت و آمدهای گوناگون توانست جای پای خود را محکم کند اما بعد که کم کم دید محراب در چند دوره قهرمان شده است و ممکن است بعدا ریاست کمیته داوران را بر عهده بگیرد آرام آرام به تفرقه میان ورزشکاران مبادرت کرد و الان همه کسانی که در طول این سال ها با او رفیق شده بودند از او بدشان می آید چرا که این ورزش بالاخره برای هرکسی روزی تمام میشود و کمیته فنی و داوران هر رشته ای هم باید پیشکسوتان آن رشته را جذب کند نه اینکه در نبود این کمیته ها یک نفری که هیچ عنوانی در این رشته ندارد این همه سال در آنجا باشد.

مهدی ادامه می دهد : من و برادرم که قهرمان این رشته هستیم نباید بیفتیم دنبال اینکه کسی را عزل و نصب کنیم خود فدراسیون باید این را در نظر بگیرد . این آقا در سال گذشته یک برنامه ای اجرا کرد و ورزشکارها را دو دسته کرد که چند تا ورزشکار قوی مانند قرایی و محراب به هم بیفتند و معمولی ها هم با هم باشند و برنامه ها را طوری چید که محراب در مراحل اولیه چند رقابت سنگین داشته باشد و توانی برای رسیدن به فینال نداشته باشد .این آقا انقدر خودسر شده که میگوید حرف حرف خودش است و در سال قبل دیدیم که سر آیتم بلند کردن کنده های محراب حتی فیلم را بازبینی نکرد و گفت حرف حرف من است و حتی کار به جایی رسید که آقای جاودانی سر همین حاشیه ها از مجری گری این برنامه خداحافظی کرد .

43686_440.jpg

محراب در پایان اشاره می کند : اگر به تایم گرفتن باشد که همه مردم بلدند این کار را انجام دهند اما این حق کشی ها و بسیاری از نمونه های دیگر که همه و همه بدون کوچکترین دخالت فدراسیون انجام می شود و فقط حق ورزشکاران در این میان خورده می شود .من سال گذشته فقط به عشق مردم آمدم و نشان دادم باز هم می توانم قهرمان شوم و چیزی از من کم نشد ولی امیدوارم فدراسیون و سازندگان این برنامه بفهمند معنی عدالت چگونه است؟

به هرحال موضوعی که روشن است این است که اگر این رشته به عنوان یک فدراسیون مستقل شناخته شده است باید از نظم بیشتری برخوردار شود و در مسابقات سالیانه آن هم چه از لحاظ فنی و چه حتی از لحاظ جلوه های تصویری و خارج شدن از یک نواختی فکری جدی کرد موضوعی که نمی دانیم آیا مسئولان مربوط برای آن پاسخی دارند؟

لینک به دیدگاه

من چند سال گذشته خیلی این برنامه رو دوست داشتم

به خصوص رقابت برادران فاطمی و قرایی رو

اما الان دیگه برنامه اش خیلی لوس شده

در ضمن فکر می کنم خیلی هم حق کشی می شه به خصوص امسال با این جریان قرعه کشی کردنشون

هر سال هم که تعداد قهرمانانشون رو کمتر می کنن

مجری امسالش هم که اصلا خوش نبود

این خود نگاه هم که کلا از اول روی نرو من بود هر چند توی این گزارش هم برادران فاطمی زیادی منم منم کردن

.

لینک به دیدگاه

من چند سال گذشته خیلی این برنامه رو دوست داشتم

به خصوص رقابت برادران فاطمی و قرایی رو

اما الان دیگه برنامه اش خیلی لوس شده

در ضمن فکر می کنم خیلی هم حق کشی می شه به خصوص امسال با این جریان قرعه کشی کردنشون

هر سال هم که تعداد قهرمانانشون رو کمتر می کنن

مجری امسالش هم که اصلا خوش نبود

این خود نگاه هم که کلا از اول روی نرو من بود هر چند توی این گزارش هم برادران فاطمی زیادی منم منم کردن

.

کاملا صحیحه

لینک به دیدگاه

انصافا فاطمی ها تک بودن

همیشه محراب با اختلاف زیادی اول میشد ... میترکوند

اما آدمایی هم چیدا میشن که بخاطر نداشتن هیچ چیز مثبتی بقیه رو به جون هم میندازن تا خودشون رو بزرگ نشون بدن ....

این دعوای خودنگاه و محراب هم خیلی قدیمیه ... مربوط به اولین سالی میشه که محراب شرکت نکرد

لینک به دیدگاه
من بدون شوخی فکر کنم ایشان در عمرشان وزنه ای بیشتر از 30 کیلوگرم بلند نکرده باشد

اون قديما، اولين برنامه قويترين مردان بود فکر کنم. يه آيتم بود که وزنه رو با دو دست نگه مي داشتن.

نفر اول يکمي از 1 دقيقه بيشتر نگه داشت. بعد مجري به خودنگاه گفت گه تو نگه دار، خودنگاه هم رفت و حدود 60 ثانيه نگه داشت :icon_razz:

لینک به دیدگاه
اون قديما، اولين برنامه قويترين مردان بود فکر کنم. يه آيتم بود که وزنه رو با دو دست نگه مي داشتن.

نفر اول يکمي از 1 دقيقه بيشتر نگه داشت. بعد مجري به خودنگاه گفت گه تو نگه دار، خودنگاه هم رفت و حدود 60 ثانيه نگه داشت :icon_razz:

2 تا چکش 10 کیلویی بود

ولی دقت کن که دور اول مسابقات سطحش خیلی پایین بود .. هر کی رسیده بود شرکت میکرد

لینک به دیدگاه
فاطمی ها دیگه پیرمردن هنو دس ور نمیدارن

دوران اوج پاورلیفتینگ از 30-35 سالگی شروع میشه ...

در ضمن موضوع سر یه چیز دیگس .... متنو بخوون:a030:

لینک به دیدگاه

من یکی رو میشناسم دقیقا هیکلش کپی خودنگاه ( من فکر میکردم خودنگاره) حتی قیافشم شبیه اینه ، با اینکه ژنتیکیه ولی زور زیاد داره ، البته نه در حد قرایی ها و فاطمی ها

لینک به دیدگاه
کسی در مورد گرایشات سیاسی این آقایون چیزی نمیدونه ؟

چون فکر کنم به دردمون بخورند ها... :ws3:

اوف فک کن اینارو بندازی جلوی جمعیت ؛ ساندیسیا که با موتور حمله کردن میگیره طرف رو به موتورش گره میزنه بعد مچالش میکنه میندازه تو جوب :ws3:

لینک به دیدگاه
اوف فک کن اینارو بندازی جلوی جمعیت ؛ ساندیسیا که با موتور حمله کردن میگیره طرف رو به موتورش گره میزنه بعد مچالش میکنه میندازه تو جوب :ws3:

:ws28::ws28:

آره... دقیقا برای همین پرسیدم دیگه... دوتا از اینا داشته باشیم کل تهران رو گرفتیم... :ws3:

لینک به دیدگاه
2 تا چکش 10 کیلویی بود

ولی دقت کن که دور اول مسابقات سطحش خیلی پایین بود .. هر کی رسیده بود شرکت میکرد

دوتا چکش 10 کیلویی کم نیست اونم برای یک دقیقه خود محراب فاطمی هم 76 ثانینه بیشتر نگه نداشت

ولی ورژش رو نمیشه با داوری مقایسه کرد هر ورزشکاری نمیتونه داور بشه :w16:

لینک به دیدگاه
دوتا چکش 10 کیلویی کم نیست اونم برای یک دقیقه خود محراب فاطمی هم 76 ثانینه بیشتر نگه نداشت

خوب 1 حرکت که ملاک نیست ؛ با این کتو کولی که داره طبیعیه ، مطمئن باشین خودش از مجریه خواسته بود تا دعوتش کنه

لینک به دیدگاه

آره خیلیه ... ولی تو بیشتر آیتم ها محراب برای اینکه انرژیش رو ذخیره کنه فقط به اول شدن تو اون آیتم اکتفا میکرد و سعی نمیکرد تمام توانش رو بزاره

لینک به دیدگاه

واااااااااااای چقد ازین خودنگاه بدم میاد خیلی غُدو خودخواهه:viannen_38: از علی محمدیم بدم میاد :viannen_38: (:w58:)

اصن کلا ازین مسابقهه و مرداشون و هیکلاشون بدم ولی ازین فاطمی ها خوشم میاد و بخاطر اونا این برنامه رو بجز امسال میدیدم :icon_redface: (:w58:)

لینک به دیدگاه
دوران اوج پاورلیفتینگ از 30-35 سالگی شروع میشه ...

در ضمن موضوع سر یه چیز دیگس .... متنو بخوون:a030:

جدی !!!!اینا 35 سالشون که میشه که اسقاط شدن رفته،امسال یکیشون متولد 68 بود دیسک کمر داشت :icon_pf (34):

من اوایل عاشق این مسابقه بودم،مخصوصا دوران اوج محراب،خیلی گوگولی و بانمک بود،قیافش شبیه بچه های 3 ، 4 ساله اس:ws3:

ولی اکثریتشون بی اخلاقن، مخصوصا اون قرایی های مغرور :icon_razz:البته روح الله داداشی خیلی بااخلاقه هیکلش شبیه ظرف مایع ظرفشویی گلی هستش:4chsmu1:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...