رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام و درود خدمت دوستان عزیز....

این تاپیک ایجاد شد تا سوالات شما تو زمینه نانو تا حد امکان پاسخ داده بشه....

من دانشجوی ارشد نانو هستم و سوالاتتونو خودم یا اگه نتونستم با کمک همکلاسی هام جواب خواهم داد...

امید وارم بتونم تا جایی که از دستم بر بیاد کمک کنم...

ممنون....:icon_gol:

لینک به دیدگاه

زنده باد...

من دنبال اطلاعاتی در رابطه با نانو سیالات و کاربرد آن در سیستم های ترمودینامیکی بودم امروز که هرچه جستوجو کردم مطلبی پیدا نکردم. ممنون میشم اگر کمکم کنید.

سپاس فراوان

لینک به دیدگاه
زنده باد...

من دنبال اطلاعاتی در رابطه با نانو سیالات و کاربرد آن در سیستم های ترمودینامیکی بودم امروز که هرچه جستوجو کردم مطلبی پیدا نکردم. ممنون میشم اگر کمکم کنید.

سپاس فراوان

یه روز با شوق و ذوق رفتم پیش استاد راهنمام و بهش گفتم یه موضوع مشخص کن تا من روش کار کنم....نگاه غضب ناکی کرد و گفت من لقمه آماده دست دانشجو نمیزارم تا بعد 2 سال وقتی ارزش می پرسن چی بلدی؟....بگه بلدم بخورم!

گفت همه کاراتو خودت انجام میدی و موضوع پیدا میکنی و میخونی و من هم سوالاتتو جواب میدم و کمک میکنم......اولش سخت بود ولی یواش یواش راه افتادم.......دانشجو های قدیمی استادم هم همه محقق های خوبی از آب در اومدن...

خلاصه کلام....من مطلب پیدا نمیکنم.....زحمتشو خودت میکشی و بعد میری میخونی ...اگه سوالی برات پیش اومد من در خدمتتم.....:w16:

:icon_gol::icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

خسته نباشید:w16:

خب من اگه مطلب گیر میاوردم حتما میخوندم. گفتم شاید شما که دانشجوی ارشد نانو باشید مقاله ای - پایان نامه ای در این زمینه داشته باشید. بهر حال ازتون سپاسگذارم.:icon_gol:

لینک به دیدگاه
  • 1 سال بعد...

من دانشجوی ارشد نانو هستم و سوالاتتونو خودم یا اگه نتونستم با کمک همکلاسی هام جواب خواهم داد...

درود

اگه هنوز هستین اینجا:

http://www.noandishaan.com/forums/thread108510-4.html#post1173104

به کمک شما نیاز داریم. بحث نانوفلویده

لینک به دیدگاه
  • 10 سال بعد...

2- کدام ویژگی نانوذرات باعث کمتر شدن حذف آن ها از بدن توسط کلیه و کبد می شود؟

آ- خواص نوری

ب- پایداری شیمیایی

ج- اندازه کوچک

د- انحلال پذیری

جواب این سوال کدام گزینه میشه؟

لینک به دیدگاه

آ- خواص نوری

ب- پایداری شیمیایی

ج- اندازه کوچک

د- انحلال پذیری

جواب این سوال کدام گزینه میشه؟

لینک به دیدگاه
در ۱۳۹۰/۱/۱۰ در ۰۲:۰۱، ayhan گفته است:

آ- خواص نوری

ب- پایداری شیمیایی

ج- اندازه کوچک

د- انحلال پذیری

لینک به دیدگاه
6 ساعت قبل، Bahar 86 گفته است:

آ- خواص نوری

ب- پایداری شیمیایی

ج- اندازه کوچک

د- انحلال پذیری

چه سوال جالبی ، من در مورد خواص نوری اطلاعاتی ندارم و این که گفتم جالب به دلیل این بود یاد ذراتی افتادم که عامل بودن ،  سرطان و موارد دیگه ای که مثلا به دلیل اندازه ذرات ایجاد میشد و بدن نمیتونست حذفشون کنه ، خیلی پایدار بودن و تحت حمله یا تاثیر چیزی قرار نمیگرفتن (به جز پروتئینهای خاص ) و دقیقا شرایط انحلال تو بدن هم غیر ممکن بود ، پراکنده میشدن و متاستاز و ....... 

من پاسخ روشنی ندارم برای این سوال چون تمرکزم جای دیگس فقط یادشون افتادم ، این نتیجه کار یکی دو گروه بود که تصادفی هم متوجه شدن یعنی براش وقت نذاشتن تا متوجه بشن و بعدش شد یک دیتا ...... تاریخچه و توضیح دقیقش طولانی و خارج از حوضله هستش ولی اینو تو یک کار مشترک بین مونسانتو با یک شرکت دیگه که واقعا یادم نیست متوجه شدن و امتی رو فرستادن گودی بای ........

این هم فقط مربوط به نانو نبود ، یک مثال بی ربطش بنزنه دیگه ، خیلی ریزه و پایداره و انحلال پذیری هم نداره و دلیل سرطان زا بودنشم همینه که میاد میمونه اونجا دفع نمیشه و یک چیزایی رو حل میکنه و با یکسری پروتئینها تجمیع میشه ( دقیقا مثل پلیمر شدن رادیکالی ) و واحدهای جدیدو میسازه که بدن آدمی میمونه و اون واحدهای درنده سلولی و همون متاستاز شدنو داستان شدن ، فرمالدهید هم آلدول میشه این واحدها رو ایجاد میکنه ، روتوناتها و نانو ذرات بدست اومده از روتینیوم به سرعت فرد رو دچار سرطان خون میکنه ، اندازه زیر 10 برای کبالت سرطان تیروئید ایجاد میکرد و..........

به هر روی ، صرفا سوال جالبی بود باید از متخصص این کار پرسید ، برقرار باشید ....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...