رفتن به مطلب

افساری به نام مهریه!

soheiiil

ارسال های توصیه شده

من واقعا نمیتونم فلسفشو بفهمم....اینم یکی ازون بحثای پیچیدست که کمش یه جور مشکل ایجاد کرده زیادش یه جور

یه جایی خوندم مردی تو سن 55 سالگی هوس کرده زنشو طلاق بده و با مهریه کمی که زن داشته این کار به راحتی عملی شده و اقا هم رفته سراغ یه دختر 27 ساله !!!!

(حالا اینکه با این قانون 4 تا زن و ملیون تا صیغه ای چرا زنشو میخواسته حتما طلاق بده و این حرفا نمیدونم...)

از طرفی یکی دیگه رو میشناسم که 1000 سکه مهریش بود ...مهریه رو گذاشت اجرا و پسره رو انداخت زندان ولی چون پسره توانایی مالی نداشت مهریه رو قسطی کردن و دختره باید ماهی دو تا سکه بگیره !

حالا میخواد تا آخره عمرشم طول بکشه!

حالا یکی بیاد بگه مهریه کم یا زیاد؟:ws52:

لینک به دیدگاه

نام تاپیک چیه؟؟ افساری به نام مهریه!

فکر نمیکنم برای کنترل رفتار یه آدم متمدن نیازی به افسار باشه.

اگر مهارت زندگی داشته باشیم و حقوق همدیگه رو بشناسیم و رعایت کنیم نیازی به این چیزها نیست.

لینک به دیدگاه
نام تاپیک چیه؟؟ افساری به نام مهریه!

فکر نمیکنم برای کنترل رفتار یه آدم متمدن نیازی به افسار باشه.

اگر مهارت زندگی داشته باشیم و حقوق همدیگه رو بشناسیم و رعایت کنیم نیازی به این چیزها نیست.

بله عزیز دل

متاسفانه جامعه ما طوری شده که الان از مهریه به عنوان افسار استفاده میکنن

همانطور که سمانه جان گفتن

در ضمن خودمونو زیاد متمدن ندونیم

تافته جدا بافته نیستیم ما

به وقتش!

لینک به دیدگاه
بله عزیز دل

به وقتش!

برن رفتار درست یاد بگیرن تا کسی مجبور نشه از افسار استفاده کنه.:banel_smiley_4:

در ضمن تمدن درجه بندی داره.مثلا ما از مردم قبیله پیگمه در قلب آفریقا متمدن تر ولی نسبت به یه عده دیگه در رده پایین تری هستیم.

لینک به دیدگاه
برن رفتار درست یاد بگیرن تا کسی مجبور نشه از افسار استفاده کنه.:banel_smiley_4:

در ضمن تمدن درجه بندی داره.مثلا ما از مردم قبیله پیگمه در قلب آفریقا متمدن تر ولی نسبت به یه عده دیگه در رده پایین تری هستیم.

بله

ولی بهتره بعضی ها هم ما رو به شکل خری اسبی چیزی نبینن که بخوان به وسیله مهریه مهارمون کنن

هر افساری یه روزی پاره میشه

اگه به این باور برسیم که ضامن خوشبختی علاقه و شعوره نه مهریه ما متمدن ترین آدمای روی زمینیم

لینک به دیدگاه
بله عزیز دل

به وقتش!

سهيل جان اشتباه فكر نكن من با افسار بودنش مخالفم اما سهيل مگر غير از اينه كه افراد اول زندگي از هم شناخت كافي ندارند پس چطور دختر بدونه مهريه راضي بشه ازدواج كنه ممكنه بعدها پسرها ساعتي يكبار بگه ببين من چي بودم كه تو حتي بي مهريه هم راضي شدي زنم بشي يا اينكه پدر و مادرت از دستت سير بودنند تو رو سريع دارند

من ميگم اول فرهنگ سازي كنيم كه قبل از ازدواج دختر و پسر مدت زيادي با هم باشند واز هم شناخت حتي شده كم پيدا كنند در اون زمان ديگه مهريه اصلا معني نميده اما متاسفانه ما از پاي بست ويرانه ايم

لینک به دیدگاه

به نظر من مهریه باید چیزی باشه که همون سر عقد بتونی بگیری (مثلا خونه یا زمین یا ..... )

به نظرم سکه و .... اصلا به درد نمی خوره ، چون در اون حالت وقتی مشکلی پیش بیاد باید بگی مهرم حلال جونم آزاد

به این هم اعتقادی ندارم که مهریه سنگین مهر طرفین رو کم می کنه

به هر حال دختر می خواد توی اون زندگی سرمایه گذاری کنه و داره همه چیزش رو توی اون زندگی مشترک خرج می کنه

مرد هم مسئوله که اون مهریه رو بپردازه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...