رفتن به مطلب

ایران آینده را چگونه تصور می کنید؟

mohsen 88

ارسال های توصیه شده

این سوال ممکن است بارها به اذهان خطور کرده باشد و طیف گسترده ای از مسائل را شامل می شود مثلاً:

1-وضعیت اقتصادی با توجه به کاهش منابع نفت و گاز و محدود شدن صادرات

2-سرانجام مسئله هسته ای و رابطه با غرب

3-رژیم حقوقی دریای خزر و مسئله خلیج فارس

4- جمعیت، بیکاری ،مسکن،بحرانهای اجتماعی، مواد مخدر و فرار نخبگان

5- شهر تهران و مسئله تعدیل جمعیت آن

6- وضعیت ورزش کشور

...

هرچند پیش بینی در همه موارد بالا کار سختی است اما با توجه به وضعیت کنونی کشور و معادلات حاکم بر منطقه و جهان تا حدی برای برخی از آنان در کوتاه و یا میان مدت می توان چشم اندازی را متصور شد.

لینک به دیدگاه

هرروز بدتر از دیرووووووووووووز.... دینگ دینگ..... :ws3:

√√

یعنی واقعا کسی هست که خوشبینانه به آینده ایران نگاه کنه؟ اونم نسبت به این مسائلی که در نظر گرفتی............!!!!!!!!!!!!1:icon_pf (34):

...

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

فقط کافیه این روزای عید که شهر خالی از ماشین هاست بری بلند ترین نقطه تهران روی دامنه کوه...

به پایین که نگاه کنی شهر رو پر از دود و خاکستری می بینی

خود به خود دیگه دلت نمی خواد نفس بکشی!

آینده هم مثل همین هواست!

خاکستری پر از دود...

رو به سیاهی

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
این سوال ممکن است بارها به اذهان خطور کرده باشد و طیف گسترده ای از مسائل را شامل می شود مثلاً:

6- وضعیت ورزش کشور

...

هرچند پیش بینی در همه موارد بالا کار سختی است اما با توجه به وضعیت کنونی کشور و معادلات حاکم بر منطقه و جهان تا حدی برای برخی از آنان در کوتاه و یا میان مدت می توان چشم اندازی را متصور شد.

خدا قوت عزیزم پرداختن به هر کدام از اینا خودش کار چند تا تاپیک هست:ws3:

و بعد هم نگفتی مثلا در چند سال اینده خیلی فرق میکنه 3 سال با 50 سال

در امد همیشه ازطریق نفت نخواهد بود هم بسیاری نفت نداشته اند موفق بوده اند و هم وضعیت ایران از نظر جوانان با استعداد و نیز منابع طبیعی دیگه بسیار بهتر از همه کشور های نفت خیز هستیم

هیچ غلطی نمیتونن بکنن همانطور که تا کنون نکرده اند به خاطر منافعاشان هم شده همیشه کوتاه میان ... اگه میتونستن کاری بکنند حتی یه لحظه هم تردید نداشتند

خلیج همیشه فارس و دریای خزر هم همینه که هست همه به اندازه سهم خود میبرند در خلیج از جانب اعراب هر گز اب از اب تكان نخواهد خورد چون پودر وخاکستر ميشن

همه اينا هميشه کما بیش خواهند ماند مث خيلي از کشور هاي دنيا

عشق تهران هم مث همين عشق تالار گفتگوی ازاى خودمان است مونده اند چيکارش کنن تعدیلی در کار نخواهد بود

6- وضعیت ورزش کشور

اینم تا هر وقتی باند های مافیایی وجود دارند هی عقبگرد میکنه ..

یه جایی خوندم که فکر کنم عابد زاده رو که مال فوتباله گفته بوده برکناریش تقصیر رضا زاده بوده که مال وزنه برداریه در هیچ جای دنیا یه نمونه اینجوری پیدا نمیشه:ws3:

کلا ایرانی مستقل ومستقر خواهیم داشت:icon_gol:

لینک به دیدگاه
خدا قوت عزیزم پرداختن به هر کدام از اینا خودش کار چند تا تاپیک هست:ws3:

و بعد هم نگفتی مثلا در چند سال اینده خیلی فرق میکنه 3 سال با 50 سال

کلا ایرانی مستقل ومستقر خواهیم داشت:icon_gol:

نه به اون سياهي كه بعضي دوستان گفتن و نه به اين سفيدي كه شما ميگيد دكتر جان.....

منظور من از آينده ايران يه چيزي تو مايه هاي افق 1404 بود كه قراره تا اونموقع اين مسائل حل بشن..با اين چيزايي كه شما گفتين همه چيز گل و بلبل ميشه گويا:ws52:

لینک به دیدگاه

نگاهی به تاریخ می تونه گواهی باشه برای حدس درباره آینده

فقط کافیه ببینیم که چی بودیم

چی شدیم!!

و چقدر داریم در جا می زنیم و عقبیم!

چرا؟؟ چون اینگونه می خواهند!!

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
نه به اون سياهي كه بعضي دوستان گفتن و نه به اين سفيدي كه شما ميگيد دكتر جان.....

منظور من از آينده ايران يه چيزي تو مايه هاي افق 1404 بود كه قراره تا اونموقع اين مسائل حل بشن..با اين چيزايي كه شما گفتين همه چيز گل و بلبل ميشه گويا:ws52:

:ws3:

من به اندازه ی يه دنیا به معجزات انسان ایرانی معتقدم و خودم هم اصولاادم بسیار امیدواری هستم

ایران ما هم پتانسیل همه چیز رو داره

نگفتم بسیار ایده ال میشه اما خوب میشه خیلی بهتر از حال ..

البته نه گویا . حتما

:icon_gol:

لینک به دیدگاه

من به اندازه ی يه دنیا به معجزات انسان ایرانی معتقدم و خودم هم اصولاادم بسیار امیدواری هستم

البته نه گویا . حتما

من با تمام خوشبينيم نميتونم به اندازه شما اميدوار باشم.البته اينكه ممكنه تو بعضي زمنينه ها پيشرفت خوبي داشته باشيم رو باور دارم اما به قول پري كه شواهد و قرائن اوضاع كلي رو چيز ديگه اي نشون ميده.

1-اقتصاد نصفه و نيمه ما به شدت به نفت و گاز وابسته اس و خدا ميدونه با كاهش ذخاير و با توجه به جايگزين نشدن صنايع به جاي نفت و گاز چه بلايي سر ما مياد.بايد اميدوار بود كه تو سالهاي آينده بصورت عملي كارهاي برجسته انجام داد.

2-درباره رابطه با غرب اما من خوش بينترم.هم اونا و هم ما آخرش به اين نتيجه ميرسيم كه اينگونه همكاري به نفع هيچ طرف نيست.اونا با غني كردن اورانيوم براي مصرف نيروگاه موافقت ميكنن اما امتيازهاي ديگه اي از ما ميگيرن.

3-درباره رژيم حقوقي درياي خزر بايد به همون 20 درصد اميدوار بود.البته اگه بتونيم به موازات رابطه با غرب رابطه خوبي هم با روسها برقرار كنيم.اما خليج فارس محدود به سرزمين ايران ميشه.

درباره سوال 4 كه اصلا" خوش بين نيستم.تو مسكن شايد تا حدودي موفق عمل كنيم اما تو بيكاري و مواد مخدر و ...زياد حس خوبي ندارم.

5-وضعيت ورزش كشور رو بصورت عام خوب ميدونم.تو خيلي ازرشته ها كه حتما" فوتبال جزء اونا نيست موفق ميشيم.

لینک به دیدگاه

البته نمه گویا . حتما

می شه یه مورد از آثار موجود و نشانه امید رو مثال بزنین؟ شاید ما هم از این افسردگی در اومدیم و امیدوار شدیم!

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
من با تمام خوشبينيم نميتونم به اندازه شما اميدوار باشم.البته اينكه ممكنه تو بعضي زمنينه ها پيشرفت خوبي داشته باشيم رو باور دارم اما به قول پري كه شواهد و قرائن اوضاع كلي رو چيز ديگه اي نشون ميده.

1-اقتصاد نصفه و نيمه ما به شدت به نفت و گاز وابسته اس و خدا ميدونه با كاهش ذخاير و با توجه به جايگزين نشدن صنايع به جاي نفت و گاز چه بلايي سر ما مياد.بايد اميدوار بود كه تو سالهاي آينده بصورت عملي كارهاي برجسته انجام داد.

2-درباره رابطه با غرب اما من خوش بينترم.هم اونا و هم ما آخرش به اين نتيجه ميرسيم كه اينگونه همكاري به نفع هيچ طرف نيست.اونا با غني كردن اورانيوم براي مصرف نيروگاه موافقت ميكنن اما امتيازهاي ديگه اي از ما ميگيرن.

3-درباره رژيم حقوقي درياي خزر بايد به همون 20 درصد اميدوار بود.البته اگه بتونيم به موازات رابطه با غرب رابطه خوبي هم با روسها برقرار كنيم.اما خليج فارس محدود به سرزمين ايران ميشه.

درباره سوال 4 كه اصلا" خوش بين نيستم.تو مسكن شايد تا حدودي موفق عمل كنيم اما تو بيكاري و مواد مخدر و ...زياد حس خوبي ندارم.

5-وضعيت ورزش كشور رو بصورت عام خوب ميدونم.تو خيلي ازرشته ها كه حتما" فوتبال جزء اونا نيست موفق ميشيم.

ببین ا گه ما به عنوان اینکه ایران را داریم قرار باشه نا امید بشیم مثلا فکر کنیم یه 20 سال دیگه تقریبا همه ی جمعیت ما مثلا 100 میلیون در شرف موت باشیم خودت مقایسه کن ببین ادمهای سرزمین های دیگه مثلا یمن امارات تر کیه و تقریبا تمام افریقا و هند و پاکستان و خیلی از کشور های اسیای میانه همه و همه باید چند سال قبل ازان مرده باشند

... خوب حتی اگه به این فرض محال برسیم بازم وضعیت ایران از بیشتر از نیمی از کره ی زمین بهتره .. نکاتی که تو به اونا اشاره کردی مثلا بیکاری و بحران مالی همین الان داره کمر اروپای قدرتمند رو میشکنه اعتیاد البته نه بصورت ایران بصورتي كمتر در همین اروپا هم هست

اينه كه من بشدت به ايراني سر افراز و بالنده معتقدم اصلا هم نميخوام سياسيش بكنم وبگم با این نظام سیاسی میشه و با یه نوع دیگه نمیشه

در هر صورت اصل برای داشتن اینده روشن انسان ایرانی است و امکانات ملی که هر دو موجود است

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
می شه یه مورد از آثار موجود و نشانه امید رو مثال بزنین؟ شاید ما هم از این افسردگی در اومدیم و امیدوار شدیم!

من امیدوارم .. شما میتونی نا امید باشی

و ظیفه من ارسال امید برای شما نيست راهم خیلی دوره :ws3:

لینک به دیدگاه
من امیدوارم .. شما میتونی نا امید باشی

و ظیفه من ارسال امید برای شما نست راهم خیلی دوره :ws3:

من نا امید نیستم شواهد نا امید کننده است

شما گفتی امیدواری و حتما مطمئنی که آینده روشنه پرسیدم میشه یه مورد از این شواهد اطمینان رو مثال بزنین!؟:ws52:

شایدم شواهدی موجود نباشه:ws3:

لینک به دیدگاه
Doctor_Shovan مهمان
من نا امید نیستم شواهد نا امید کننده است

شما گفتی امیدواری و حتما مطمئنی که آینده روشنه پرسیدم میشه یه مورد از این شواهد اطمینان رو مثال بزنین!؟:ws52:

شایدم شواهدی موجود نباشه:ws3:

هست خیلی زیاده . اگر نیست باید ایجادش کرد و برای ایجاد ان امید برنامه لازمه نه شعار . اول باید ازخود شروع کنی

لینک به دیدگاه
هست خیلی زیاده . اگر نیست باید ایجادش کرد و برای ایجاد ان امید برنامه لازمه نه شعار . اول باید ازخود شروع کنی

این خودش یه شعار نیست؟:ws52:

پس چرا الان حتی از تحصیل کرده ها هم شروعی نمی بینیم؟

لینک به دیدگاه
این خودش یه شعار نیست؟:ws52:

پس چرا الان حتی از تحصیل کرده ها هم شروعی نمی بینیم؟

چرا....همين خواستي كه براي ساختن و اباد كردن بين جوونا وجود داره ميتونه گام اول باشه.هر چند خيلي چيزاي ديگه هم بايد پشتش باشه تا به نتيجه برسه.و چون من اونايي كه بايد باشن رو نمي بينم كمي از خوش بينيم كم ميشه.هر چند مثل بعضي از دوستان سياه نمي بينم.

لینک به دیدگاه

نظر دادم،اما نظرم را پاک کردم........

چون دیدم کسیکه دنیای توهین را به من کرده و من بخشیدمش هنوز هم در راه توطئه گام میبرد......

ایرانی خالی از چنین انسان هایی را آرزو میکنم......

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...