رفتن به مطلب

دست بالای دست بسیار است اعرابی

am in

ارسال های توصیه شده

آخه نمیشه گفت اینجا منظور از نور چیه.....شاید منظور چیزیه که کل محیط اطراف ما رو پوشش میده ئ همه جا هست........

در مورد ذره و موج........فوتون ها کوچکترین ذرات نیستن......فوتون بسته ها ی انرژی نوره........خاصیت ذره و موج هم این نیست....ت.ضیحش خیلی مفصله.....:w16:

من هم فکر کنم منظورش از نور ، فوتون بوده.....:banel_smiley_4:

اینهمه یک معجزه دیگر که حاجی ayhan مانند بحث کروی بودن زمین ، کشفش کرد.

• Like 3
لینک به دیدگاه
  • پاسخ 141
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بحث منحرف نشه اما کلا اسلامی که بهمون گفتن این نیست ....

من یک فیلم اگه بتونم بسازم بر اساس همین جمله،هیچ آرزوی دیگری نخواهم داشت. :ws44:

اینکه یک باوری درسته،اما پیروان اون باور بد هستند. :ws21:

• Like 3
لینک به دیدگاه
آخه نمیشه گفت اینجا منظور از نور چیه.....شاید منظور چیزیه که کل محیط اطراف ما رو پوشش میده ئ همه جا هست........

در مورد ذره و موج........فوتون ها کوچکترین ذرات نیستن......فوتون بسته ها ی انرژی نوره........خاصیت ذره و موج هم این نیست....ت.ضیحش خیلی مفصله.....:w16:

ویکی : نظریه جدید نور شامل اصولی از تعاریف نیوتون و هویگنس است. بنابرین گفته می‌شود که نور خاصیت دو گانه‌ای دارد بر خی از پدیده‌ها مثل تداخل و پراش خاصیت موجی آن را نشان می‌دهد و برخی دیکر مانند پدیده فتوالکتریک، پدیده کامپتون و ... با خاصیت ذره‌ای نور قابل توضیح هستند.

بیشتر از همه (به غیر فیزیکدانا) برقیا با خواص نور کار دارن دیگه اینو بلتم :ws3:

خب همین

به قول علما از لغتی استفاده کرده که همه بفهمن

خب این که ثابت کرده وجود داره به قول خودش

و میگه هیچ جنسی نداره

میاد میگه من نورم؟؟؟

خدایی که وجودیت خودش رو عوض میکنه تا بقیه درکش کنن یعنی از درون ضعف داره که نمیتونه خودش رو بشناسونه

• Like 1
لینک به دیدگاه
علمشو کسی داره که رفتاراش با حرفاش بخونه... به چیزی یا کسی که اعتقاد داره بهش عمل کنه

اما متاسفانه اینجور افراد کم هستن ... البته ضعفه خودمون تو پیدا کردنه سوالامونو نباید گردنه اینو اون بندازیم .. کلا بشر راحت طلبه... و نمیشه خیلی راحت به جوابای سوالامون برسیم

یه مقدار جستجو همت و منطقی برخورد کردن لازمه ی کاره

اینکه هر چیزی بگن و بخوای بگی نه نه نه.... یه مقدار کم لطفیه

همچنین یه ذره اعتماد..... مثلا من داشتم به این فکر میکردم که همین خمسی که میگن باید بدی و میگن اگر بدی زندگیت پر برکت تر میشه راسته یا نه؟

جرئته اینم نداریم که بخواییم یک پنجه مالمونو خمس بدیم

الان میگیم خیلیا دارن خروار خروار پوله مردمو بالا میکشن حالا ما یه چندغاز با زحمت درمیاریم 1 پنجمشم بدیم بره... چیش ماله خودمون بمونه پس

*هر چی جلوتر میرم به شخصه احساس میکنم هرچی که به وفقمون باشه میگیم اره درسته باید انجام بدیم اما جایی که باید از خودمون مایه بزاریم میگیم نه

خب اسلام حقیقی رو کسی نیست اجرا کنه؟؟؟؟؟

پس منقرض شد رفت پی کارش

ماهم بهتره بحثشو نکنیم

اما در مورد جستجو نکردن

یه کتاب رو مورد توافق داریم

یعنی قرآن که فک میکنم تقریبا دس نخورده از اون موقع مونده

و بقیه هم چون حاصل نوشتن افرادیه که اسلام واقعی نبودن پس رد میشه

اما قرآن

همین قرآن اومده توش میگه کاملا رک و پوست کنده منه خدا نور هستم

بعد یکی که اسلام واقعی نیست میگه منظور از نور یه چیز دیگست

حالا تناقض همینجاست

اونی که میگه نور هستم اثبات شد که قویتر از اونم هست

اونیکی هم که اسلام واقعی نیست

پس فک کنم با حرفای خودشون خیلی راحت خودشون رو رد میکنن

• Like 1
لینک به دیدگاه
علمشو کسی داره که رفتاراش با حرفاش بخونه... به چیزی یا کسی که اعتقاد داره بهش عمل کنه

اما متاسفانه اینجور افراد کم هستن ... البته ضعفه خودمون تو پیدا کردنه سوالامونو نباید گردنه اینو اون بندازیم .. کلا بشر راحت طلبه... و نمیشه خیلی راحت به جوابای سوالامون برسیم

یه مقدار جستجو همت و منطقی برخورد کردن لازمه ی کاره

اینکه هر چیزی بگن و بخوای بگی نه نه نه.... یه مقدار کم لطفیه

همچنین یه ذره اعتماد..... مثلا من داشتم به این فکر میکردم که همین خمسی که میگن باید بدی و میگن اگر بدی زندگیت پر برکت تر میشه راسته یا نه؟

جرئته اینم نداریم که بخواییم یک پنجه مالمونو خمس بدیم

الان میگیم خیلیا دارن خروار خروار پوله مردمو بالا میکشن حالا ما یه چندغاز با زحمت درمیاریم 1 پنجمشم بدیم بره... چیش ماله خودمون بمونه پس

*هر چی جلوتر میرم به شخصه احساس میکنم هرچی که به وفقمون باشه میگیم اره درسته باید انجام بدیم اما جایی که باید از خودمون مایه بزاریم میگیم نه

من هم به این جمله معتقد هستم.

ولی اتفاقا باید بگم اسلامی که شما فکر میکنید .این نیست.

اتفاقا انها بسیار نزدیک تر از شما به اسلام هستند.

اسلام دینی هست که پیامبرش دختر زن شوهر دار را میبینه و ازش خوشش میاد و قانونی الهی را که قبلا وضع کرده بود را سریعا تغییر میده .و زن طرف را صاحب میشه.

اسلام دینی هست که تا وقتی زن های بیشمار پیامبرش اعتراض میکنند که چرا عدالت را رعایت نمیکنی و همش با زن های جوونتر و خوشگلتر مثل عایشه هم بستر میشی.

سریع خدایش از اسمان میگه خفه شید.پیامبر خدا هست .هرکاری دوست داره میکنه .به کسی هم مربوط نیست.

اسلام واقعی این هست.

• Like 2
لینک به دیدگاه
من یک فیلم اگه بتونم بسازم بر اساس همین جمله،هیچ آرزوی دیگری نخواهم داشت. :ws44:

اینکه یک باوری درسته،اما پیروان اون باور بد هستند. :ws21:

تلاش کن شاید تونستی بسازی

بله الان بد دوره ای شده... همه چی پیچیده گیه خودشو پیدا کرده..

فکر نمیکنم خیلی سخت باشه

اسلامی که به بعضیاش عمل کنی به بعضیاش عمل نکنی مشکل از خودمونه نه از اون:hanghead:

افرادی که تمامه کاراشونو پشته مومن بودنو این چیزا انجام میدن و به نامه یه چیز دیگه عمل میکنن بایدم از نتیجش ترسید.

به قوله خوده شما قضیه اون ساعتس

باید امانتدار بود اما در حالی که خودش عمل نمی کرد....

______

قدیما سره همین جعل احادیث بود که میگفتن هر کسی بر اساس منافعه شخصی سو استفاده میکنه

یه شخصی بود باسه اینکه پیازاشو بفروشه داد میزد میگفت فلان اماممون فلان پیغمبرمون

گفته پیاز شفا بخشه و زیاد استفاده کنید

مردمم چون اعتقاد به سخنانه ائمشون داشتن میخریدن

اون زمان سواستفاده ها اینجوری بوده

این زمان یه جور دیگه پیچیده تر

• Like 2
لینک به دیدگاه

اسلامی که به بعضیاش عمل کنی به بعضیاش عمل نکنی مشکل از خودمونه نه از اون:hanghead:

افرادی که تمامه کاراشونو پشته مومن بودنو این چیزا انجام میدن و به نامه یه چیز دیگه عمل میکنن بایدم از نتیجش ترسید.

خوب شما این اصل صحیح را از کجا پیدا کردین که الان میگین،مشکل از ماست نه از اصل.

بالاخره یک جایی نمونه صحیح اون اصل باید دیده بشه که ما بگیم اساسش درسته،حالا یک عده بد شده اند.

مگه میشه از یک چیز خالص و بی عیب موجوداتی مثل طالبان و بن لادن و خلفا و دیکتــــاتور بزرگ و..... ظهور کنن.

در دانشگاهی که 90 درصد بچه های اون دانشگاه مردود بشن فقط نباید تیر نشانه را به سمت دانشجوها رفت.

اما چه کسی یقه اساتید بی عرضه و دروغگو را جرات دارد بگیرد،خدا بهتر داند.

.

.

.

.

اگر یک کم با تعصب کمتر درباره اصل تحقیق بشه،نتایح بهتری حاصل میشه.

هرچند هر انسانی در انتخاب راهش مختاره. :icon_gol:

• Like 2
لینک به دیدگاه
خب اسلام حقیقی رو کسی نیست اجرا کنه؟؟؟؟؟

پس منقرض شد رفت پی کارش

ماهم بهتره بحثشو نکنیم

اما در مورد جستجو نکردن

یه کتاب رو مورد توافق داریم

یعنی قرآن که فک میکنم تقریبا دس نخورده از اون موقع مونده

و بقیه هم چون حاصل نوشتن افرادیه که اسلام واقعی نبودن پس رد میشه

اما قرآن

همین قرآن اومده توش میگه کاملا رک و پوست کنده منه خدا نور هستم

بعد یکی که اسلام واقعی نیست میگه منظور از نور یه چیز دیگست

حالا تناقض همینجاست

اونی که میگه نور هستم اثبات شد که قویتر از اونم هست

اونیکی هم که اسلام واقعی نیست

پس فک کنم با حرفای خودشون خیلی راحت خودشون رو رد میکنن

امین جان نمیشه اسلام جدا فرض کنی خدارو جدا فرض کنی قرانو جدا

ما داریم تقاصه اشتباهاته دیگرونو پس می دیم مطمئن باش

اشتباهاتی که ازشون سر میزنه مارو بدتر دین گریز میکنند

________

خیلی جالبه اینو بگم فکر کنم قبلا گفته باشم

من وقتی مشهد بودم چند سال پیش .. یکی از خداما اومد با تشر بهم گفت خانوم موهاتو بکن تو

من واقعا عصبی شدم گفتم اگر قرار باشه با یه ذره مو بیرون اومدن اونم ناخواسته اینجور باهام رفتار شه میخوام نشه... میخوام نیام حرم که همش بهم گیر بدن

منظور اینه که ما نباید به خاطر اشتباهاته مفرط دیگرون خودمونو از بین ببریم.. بگیم برو بابا با این دینتون با این حجابتون

البته اینم بگم من اون موقعه به حرفش گوش نکردم چون رفتارش عکس العمله خلافشو داشت

پس اگر می بینیم طرز فکره جوونای ما هم سنو سالای ما خیلی با پدر مادرامون فرق میکنه

باسه اینه که افرادی اومدن که خلافه اون چیزی که باید یاد میدادن یاد دادن

خلافه اون چیزی که باید عمل میکردن .. عمل کردن

* یه مقدار فکر کن اگر بر فرض مثال اومدن تالار برقو هک کردن تمامیه اطلاعاتش پاک شد

ایا تو حاضر نیستی دیگه فعالیتی بکنی؟؟؟/

میگی منقرض شد رفت پیه کارش؟؟؟؟؟؟؟

در جوابه نور هم گفتم که منظور اون نوری که فکر میکنی فوتونه از این حرفا منظور نیست

چندتا صفحه قبل منظورو گفتم البته این نظره من بود:hanghead:

• Like 2
لینک به دیدگاه

________

من وقتی مشهد بودم چند سال پیش .. یکی از خداما اومد با تشر بهم گفت خانوم موهاتو بکن تو

من واقعا عصبی شدم گفتم اگر قرار باشه با یه ذره مو بیرون اومدن اونم ناخواسته اینجور باهام رفتار شه میخوام نشه... میخوام نیام حرم که همش بهم گیر بدن

منظور اینه که ما نباید به خاطر اشتباهاته مفرط دیگرون خودمونو از بین ببریم.. بگیم برو بابا با این دینتون با این حجابتون

پس اگر می بینیم طرز فکره جوونای ما هم سنو سالای ما خیلی با پدر مادرامون فرق میکنه

* یه مقدار فکر کن اگر بر فرض مثال اومدن تالار برقو هک کردن تمامیه اطلاعاتش پاک شد

در جوابه نور هم گفتم که منظور اون نوری که فکر میکنی فوتونه از این حرفا منظور نیست

خب متین جونم

منم همینو میگم

اون مسلمون نماها رو بزاریم کنار

خب یدونه قرآن برامون میمونه

حالا همین اصل مشکله

دینی که نتونسته خودش رو زنده نگه داره و ادامه بده راهشو

ارزش اینکه الان باشه و یه عده ای رو به سمتی منحرف کنه (چه خوب چه بد) رو نداره

چون همون 1400 سال پیش از بین رفته

قضیه تالار برق فرق میکنه

من و فلانی و فلانی هستیم و ادامش میدیم

تازه من پایه این رشته نیستم

من یه برگ کوچیک از یه شاخته کوچیک از یه درخت خیلی خیلی بزرگم

اما اسلام الان کسی نیست که ادامش بده

یعنی هر دینی

چه مسیحیت چه یهودیت چه اسلامیت

• Like 4
لینک به دیدگاه

________

اخه عزیز من .همون کسی که تو حرم بوده و رفتی زیارتش.

هزاران حیدق و نقل قول معتبر ازش وجود داره که همون یک خورده مو را هزاران بار نفرین فرستاده.

اون بیچاره هم حرف همون شخص را گوش داده دیگه.

از خودش که در نیاورده

اینطوری نیست که هر چی حدیث از امامی خوشمون امد.بگیم این واقعی هست.

هر چی بدمون اومد.بگیم جعلی هست

• Like 2
لینک به دیدگاه
خوب شما این اصل صحیح را از کجا پیدا کردین که الان میگین،مشکل از ماست نه از اصل.

بالاخره یک جایی نمونه صحیح اون اصل باید دیده بشه که ما بگیم اساسش درسته،حالا یک عده بد شده اند.

مگه میشه از یک چیز خالص و بی عیب موجوداتی مثل طالبان و بن لادن و خلفا و دیکتــــاتور بزرگ و..... ظهور کنن.

در دانشگاهی که 90 درصد بچه های اون دانشگاه مردود بشن فقط نباید تیر نشانه را به سمت دانشجوها رفت.

اما چه کسی یقه اساتید بی عرضه و دروغگو را جرات دارد بگیرد،خدا بهتر داند.

.

.

.

.

اگر یک کم با تعصب کمتر درباره اصل تحقیق بشه،نتایح بهتری حاصل میشه.

هرچند هر انسانی در انتخاب راهش مختاره. :icon_gol:

:w74:

این همه حرف میزنم یه خط قرمز میکنید جوابه مابقی صحبتهامم بدین دیگه:ws3:

من روزای اول که اومدم اینجا عضو شدم خیلی تعصبی برخورد میکردم اگر یادتون باشه

اما واقعا وقتی به رفتارم فکر میکردم دیدم نه نباید اینجور باشه... همین برخورداس که قشرهای مختلف از هم جدا میشن یکی خوب میشه یکی بد

هر طرفم طرفدارای خودشو پیدا میکنن... جوری که اگر به خط اول برگردی سره یه موضوعی که خیلی راحت میشه صحبت کرد دعوا شده

خلاصه من از روز دوم گفتم :ws3:بحثا منطقی باشه و توهینی به طرفین واعتقاداشون نشه

منم منظورم همین بود اون 90% دانشجویانی که مردود شدن الان ما جوونایی هستیم که با نسله قبل کاملا فرق کردیم

و واقعا نمیشه یقشونو گرفت... اما تا کی ما باید تقاص اشتباهاته دیگرون رو بدیم؟؟؟؟؟

بازم باید با اتیشه اونا بسوزیم:sigh:

• Like 3
لینک به دیدگاه
خب متین جونم

منم همینو میگم

اون مسلمون نماها رو بزاریم کنار

خب یدونه قرآن برامون میمونه

حالا همین اصل مشکله

دینی که نتونسته خودش رو زنده نگه داره و ادامه بده راهشو

ارزش اینکه الان باشه و یه عده ای رو به سمتی منحرف کنه (چه خوب چه بد) رو نداره

چون همون 1400 سال پیش از بین رفته

قضیه تالار برق فرق میکنه

من و فلانی و فلانی هستیم و ادامش میدیم

تازه من پایه این رشته نیستم

من یه برگ کوچیک از یه شاخته کوچیک از یه درخت خیلی خیلی بزرگم

اما اسلام الان کسی نیست که ادامش بده

یعنی هر دینی

چه مسیحیت چه یهودیت چه اسلامیت

نه بچه ها نگاه کنید الان بحثه ما سرانجامش مشخصه... الان هر کی داره حرفه خودشو میزنه و در هر پستی یه بحثی گفته میشه.... یه ذره هم به من فکر کنید :167:

• Like 1
لینک به دیدگاه
نه بچه ها نگاه کنید الان بحثه ما سرانجامش مشخصه... الان هر کی داره حرفه خودشو میزنه و در هر پستی یه بحثی گفته میشه.... یه ذره هم به من فکر کنید :167:

:hanghead: خب چیکار تنممممممم

دلیلی که قانعم کنه نمیبینم

• Like 1
لینک به دیدگاه
اخه عزیز من .همون کسی که تو حرم بوده و رفتی زیارتش.

هزاران حیدق و نقل قول معتبر ازش وجود داره که همون یک خورده مو را هزاران بار نفرین فرستاده.

اون بیچاره هم حرف همون شخص را گوش داده دیگه.

از خودش که در نیاورده

اینطوری نیست که هر چی حدیث از امامی خوشمون امد.بگیم این واقعی هست.

هر چی بدمون اومد.بگیم جعلی هست

دوست عزیز

ما هم داریم همینو میگیم.... جایی که دلمون بخواد عمل میکنیم جایی که نخواد عمل نمیکنیم

من از اینکه گفت موهاتو بکن تو ناراحت نیستم و نگفتم از خودش دراورده

از برخوردی که شد ناراحت شدم.....

بهتره خیلی راحت با مسائل برخورد کنیم نه اینکه با هم بجنگیم:ws37:

ا

• Like 3
لینک به دیدگاه
اول لطفا این خبر رو بخونید

"لینک"

همه شنیدیم یکی از اسامی خدای اعرابی نور هستش

یعنی جنسش از نوره و ماده نیست

یه جور انرژی درسته؟

خب پس باید قویترین باشه تا بقیه ازش مشتق بشن

پس وقتی قویتر از خدای اعرابی هست چرا نباید به اون قویتر اتکا کرد؟؟؟

-------------------------

همین مورد توی زندگی واقعی خودمون هم هست

چرا بعضی چیزها رو قطعی و صد در صد میدونیم؟؟؟؟؟؟

اما معروفترین قانون دنیا هم اسمش نسبیته

یعنی همه چیز نسبی هست و ممکنه تغییر کنه حتی همین قانون

چرا؟؟؟؟؟؟؟

سلام امین جان.

راستش من فقط همین پست رو خوندم. و حسش نبود بقیه پستا رو بخونم یهچیزایی به ذهنم رسید گفتم بگم. شاید کمکی باشه به بحث.

خب اولا نمیدونم این جا قضیه اثبات خداست یا اثبات نور بودن خدا؟!!!

اگه اثبات خداست که خیلی قضیه در عین سادگی مفصله و فکر کنم از حوصله جمع خارج باشه.

اما جریان نور بودن خدا (چیزی رو خودم درک کردم رو میگم):

خدا میخواسته یه چیزایی از ویژگی های خودشو به مردمان آن روزگار بفهمونه. مثل اینکه خدا همه جا هست, خدا از رگ گردن به انسان نزدیکتر است, خدا ماده نیست, از روح خودم در روح شما دمیدم و چیزهایی چون عظمت و توانایی هاش و چیزای دیگه.خب مردم اون زمان تا حدودی نور رو میشناختن. و چنین ویژگیهایی رو در نور قبول داشتن. به جهت فهم بهتر مردم اون زمان از خدا, در قرآن فرموده است که خدا نور زمین و آسمان است.

اما به عقیده من این فقط یه مثال است نه اینکه واقعا خدا نور است یا انرژی است. خدا چیزی فراتر از این دنیای مادی است. و ما چون در این دنیای مادی زندگی میکنیم نمیتوانیم درک کنیم خدا واقعا چیست. با این فرض که وجود خدا رو قبول داریم, پس خدا باید فراتر از آن چیزایی باشه که ما در دنیا میشناسیم یا خواهیم شناخت. چون او خالق همه چیز است که ما میشناسیم یا خواهیم شناخت.

خدا در عین اینکه کاملا برای غالب انسانها قابل درک و تصور است اما خارج از توان ذهن ماست چون ما صرفا چیزایی که او خلق کرده را خواهیم شناخت و او قطعا نمیتواند چیزی باشد که خودش آن را خلق کرده. ضمنا ربطیم نداره که مخلوقات از خالق مشتق بشن. مثلا کامپیوتر رو انسان خلق کرده اما چیزی از انسان در کامپیوتر نیست فقط توان ذهن انسان بوده که کامپیوتر رو خلق کرده. نمیدونم واضح بود یا نه؟

خب یه نکته رو هم بگم من تصمیم ندارم وجود خدا رو اثبات کنم و در صورتی که بحث از نظر من منطقی باشه ادامه خواهم دادم.

• Like 5
لینک به دیدگاه

خب ما نیمدیم که همو قانع کنیم ... اومدیم با هم صحبت کنیم یکی دوتا بشه ببینیم چی درسته چی اشتباهه:smiley (18):

بعدش میخوای تو این چند صفحه به بزرگترین سوالاتمون که کسی پاسخگو نبوده جواب بدیم

الان هر پستیو ببینی صدتا مبحثه جداگونه داشته که جاش اینجا نیست

الان اگر ما بتونیم با هم راحت حرف بزنیم و با هم تحقیق کنیم منطقی باشیم از پیدا کردنه سوالامون واجبتر و بهتره

حداقلش اینه که تونستیم با هم کنار بیایم و دو کلام حرف بزنیم:2rqfst4:

• Like 1
لینک به دیدگاه
سلام امین جان.

راستش من فقط همین پست رو خوندم. و حسش نبود بقیه پستا رو بخونم یهچیزایی به ذهنم رسید گفتم بگم. شاید کمکی باشه به بحث.

خب اولا نمیدونم این جا قضیه اثبات خداست یا اثبات نور بودن خدا؟!!!

اگه اثبات خداست که خیلی قضیه در عین سادگی مفصله و فکر کنم از حوصله جمع خارج باشه.

اما جریان نور بودن خدا (چیزی رو خودم درک کردم رو میگم):

خدا میخواسته یه چیزایی از ویژگی های خودشو به مردمان آن روزگار بفهمونه. مثل اینکه خدا همه جا هست, خدا از رگ گردن به انسان نزدیکتر است, خدا ماده نیست, از روح خودم در روح شما دمیدم و چیزهایی چون عظمت و توانایی هاش و چیزای دیگه.خب مردم اون زمان تا حدودی نور رو میشناختن. و چنین ویژگیهایی رو در نور قبول داشتن. به جهت فهم بهتر مردم اون زمان از خدا, در قرآن فرموده است که خدا نور زمین و آسمان است.

اما به عقیده من این فقط یه مثال است نه اینکه واقعا خدا نور است یا انرژی است. خدا چیزی فراتر از این دنیای مادی است. و ما چون در این دنیای مادی زندگی میکنیم نمیتوانیم درک کنیم خدا واقعا چیست. با این فرض که وجود خدا رو قبول داریم, پس خدا باید فراتر از آن چیزایی باشه که ما در دنیا میشناسیم یا خواهیم شناخت. چون او خالق همه چیز است که ما میشناسیم یا خواهیم شناخت.

خدا در عین اینکه کاملا برای غالب انسانها قابل درک و تصور است اما خارج از توان ذهن ماست چون ما صرفا چیزایی که او خلق کرده را خواهیم شناخت و او قطعا نمیتواند چیزی باشد که خودش آن را خلق کرده. ضمنا ربطیم نداره که مخلوقات از خالق مشتق بشن. مثلا کامپیوتر رو انسان خلق کرده اما چیزی از انسان در کامپیوتر نیست فقط توان ذهن انسان بوده که کامپیوتر رو خلق کرده. نمیدونم واضح بود یا نه؟

خب یه نکته رو هم بگم من تصمیم ندارم وجود خدا رو اثبات کنم و در صورتی که بحث از نظر من منطقی باشه ادامه خواهم دادم.

سلام مهندس

خب خوشحالم بلاخره یکی به بحث نور پرداخت

خب جهان مادی رو بزاریم کنار فقط انرژی میمونه

اونوقت نور هم از بین میره

چون نور انرژی خالص نیست

ذره موج هستش

اینو چنتا پست قبلتر توضیح دادم

در مورد اون توضیح دادنها هم بگم که قصدش عوامفریبی بوده (بهترین واژه در این نوع برخورد در مقابل عوام)

چرا نتونسته خودش رو اثبات کنه که در ظاهری دیگه خودش رو بیان کرده؟؟؟

در مورد مشتق شدن منظورم وابستگی مخلوق به خالق هست

اگه برقی که انسان تولید میکنه نباشه کام میمیره

یا خیلی مثالهای دیگه

خدا از نظر من نیاز روحی انسان به وجود در وهله اول کسی برای درد و دل و خلوت تو تنهائیش بوده و در وهله دوم یه همراه و کسی که بتونه بهش اعتماد کنه

و وقتی همه این نیاز رو داشتن

یکی که زرنگتر بوده گفته همه بیایم چنتا خدای خاص داشته باشیم و یکی که خیلی زرنگتر بوده گفته بیاین یه خدا داشته باشیم

• Like 2
لینک به دیدگاه
نه من جواب همه مطالب را میدهم،اما نقل قول را از یک خط خاص میگیرم که حجم صفحات بالا نره. :a030:

خوب پس تو این نقطه مشترکیم،که ما همون دانشجویان هستیم.

اما شما چرا هیچوقت تقصیر را متوجه استاد نمیدونین و بیشتر تقصیر را متوجه شاگردها میدونین؟

البته امیدوارم منظورم از استاد را بدانید چه کسانی را میگویم.

ما تا وقتی تقاص اشتباه دیگران را باید بدهیم،که به جای انتخاب کردن یک راه توسط خودمان،دلخوش به راه دیگران باشیم.

ببنید اون استاد میتونه هر کسی از نظره هر کی باشه....

دو مسئله پیش میاد یکی در حاله حاضره که اوضاع کاملا مشخصه و دیگران دارن به ما اشتباه یاد میدن.. یاد دادن که نه.. دارن میگن اسلام اینه در صورتی که خلافه حرفاشون عمل میکنند و ما داریم میگیم که اگه این اسلامی که شما دارین میگین اینه.. میخوام نباشه و هزارتا چیز دیگه

یکی مشکل سره همون اصلیه که امین داره میگه

الان دوتا بحثه مختلف پیشه رومونه:ws37:

• Like 2
لینک به دیدگاه

يه سايتيو مي شناسم كه مال حوزه علميه اس فكر كنم.اگه دوستان تمايل داشته باشن برم يكي از اونا رو بعنوان مهمان دعوت كنم تا بياد و جواب سوالامونو بده..اينجوري شايد بهتر بشه نتيجه گرفت.

• Like 3
لینک به دیدگاه
خب ما نیمدیم که همو قانع کنیم ... اومدیم با هم صحبت کنیم یکی دوتا بشه ببینیم چی درسته چی اشتباهه:smiley (18):

بعدش میخوای تو این چند صفحه به بزرگترین سوالاتمون که کسی پاسخگو نبوده جواب بدیم

الان هر پستیو ببینی صدتا مبحثه جداگونه داشته که جاش اینجا نیست

الان اگر ما بتونیم با هم راحت حرف بزنیم و با هم تحقیق کنیم منطقی باشیم از پیدا کردنه سوالامون واجبتر و بهتره

حداقلش اینه که تونستیم با هم کنار بیایم و دو کلام حرف بزنیم:2rqfst4:

خب منم همینو میگم دیگه

یه سوال مطرح کردم

عوض اینکه جواب بشنوم هی سوالم رو با سوال جواب دادن:hanghead::hanghead:

• Like 1
لینک به دیدگاه
مهمان
این موضوع برای عدم ارسال قفل گردیده است.

• اضافه کردن...