رفتن به مطلب

ارسال های توصیه شده

سلام به دوستان

من تازه الان اینجا رو پیدا کردم و عضو شدم .

به شدت نیاز به مقاله طرح راهبردیcdsدکتر زبردست با نمونه موردی شهرهای چین دارم. اگر بتونین کمک کنید واقعا ممنون میشم چون خیلی کمک بزرگیه....:icon_pf (34)::banel_smiley_52:

لینک به دیدگاه
  • پاسخ 567
  • ایجاد شد
  • آخرین پاسخ

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

بهترین ارسال کنندگان این موضوع

سلام دوستان عزیز

من دنبال یک سری کامل پرسشنامه های مختلف ازجمله : پرسشنامه ی مراکز ورزشی ، پرسشنامه مراکز اداری ، پرسشنامه ی تاسیسات آبرسانی و از این دست پرسش نامه ها از یک شهری که جمعیت پایینی دارد (البته پرسش نامه های آن پاسخ داشته باشند) برای درس کارگاه برنامه ریزی شهری می گردم.لطفاً کمکم کنید.شدیداً به آن نیاز دارم.اگر امروز در سایت بگذارید مشکلم را حل می کند.

ممنونم.

لینک به دیدگاه
سلام به دوستان

من تازه الان اینجا رو پیدا کردم و عضو شدم .

به شدت نیاز به مقاله طرح راهبردیcdsدکتر زبردست با نمونه موردی شهرهای چین دارم. اگر بتونین کمک کنید واقعا ممنون میشم چون خیلی کمک بزرگیه....:icon_pf (34)::banel_smiley_52:

تاپیک زیر در مورد برنامه راهبرد توسعه شهریه ولی این چیزی که میخوای دیگه یه کار خاص هستش. همیشه هر چیزی آماده نیست. مخصوصاً تو رشته شهرسازی که اینجور پروژه ها متأسفانه خیلی کمه و یکی از هدف های ما هم این بوده که بتونیم این منابع رو جمع کنیم برای استفاده دوستان شهرساز. البته استفاده به معنی کپی، پیست نیست. منظورم ازشون کمک بگیره واسه ارائه یه کار خوب و بهتر.

در این مورد میگردم ولی خیلی بعیده بتونم چیزی گیر بیارم.

سلام دوستان عزیز

من دنبال یک سری کامل پرسشنامه های مختلف ازجمله : پرسشنامه ی مراکز ورزشی ، پرسشنامه مراکز اداری ، پرسشنامه ی تاسیسات آبرسانی و از این دست پرسش نامه ها از یک شهری که جمعیت پایینی دارد (البته پرسش نامه های آن پاسخ داشته باشند) برای درس کارگاه برنامه ریزی شهری می گردم.لطفاً کمکم کنید.شدیداً به آن نیاز دارم.اگر امروز در سایت بگذارید مشکلم را حل می کند.

ممنونم.

درجه اول پرسشنامه رو واسه چه کاری میخوای؟ چون هدف تو طرح سوالا خیلی مهمه.

حالا من بعضی سوالا رو میگم ولی اینا همونطور که گفتم بستگی به هدفت داره که چی لازمه و چی لازم نیست.

مثلاً واسه مراکز ورزشی:

ساعت کار اینجا از کی تا کی هست؟

چه روزایی از هفته کار هست؟

چه تعداد اینجا شاغلن؟ اکثر شاغلین از چه ساعتی تا چه ساعتی در این مکان هستن؟

در روز حدوداً چه تعداد از این مکان استفاده میکنن؟

بیشتر تو چه ساعتی به اینجا میان و تو اون موقع شلوغی حدوداً چند نفرن؟

چه قشری بیشتر به این مکان میان؟ فقط واسه پسراس یا روزا و ساعاتی هم واسه خانوما هستش؟ اگه واسه خانوما هم هست چه روز یا ساعاتی؟

پارکینگ دارین؟ چقدره؟ در صورت وجود برای استفاده شاغلینه یا بقیه مراجعه کننده ها هم میتونن ازش استفاده کنن؟

چه فضاهای ورزشی رو داره؟ چه مقدار از اونا پوشیده هست چه مقدار باز؟

مساحت این فضاها چقدره؟

از کدوم فضاها بیشتر استفاده میشه؟ و کدام فضاها استفاده زیادی نداره؟

چه مقدار فضای باز بلا استفاده دارین؟

...

از این قبیل سوالات رو میشه واسه مکان های ورزشی پرسید.

باز هم میگم اون هدفی که واسه این سوالا داری خیلی مهمه. بستگی به اهداف باید سوالات پرسشنامه ها تهیه بشه و سوالات اضافی نباید پرسیده بشه.

لینک به دیدگاه

یه توضیحاتی توی کتاب سیمای شهری کوین لینچ داده که فکر کنم خیلی به دردت بخوره در ضمن کتاب شهر اثر ژان باستیه ، برنارد دزر مترجم :دکتر علی اشرفی و کتاب دیدگاه های نو در جغرافیای شهری استاد دکتر حسین شکویی هم مطالب مربوط به این بحث رو داره

دکتر سید حسین بحرینی هم یک کتاب در ضمینه ی میادین داره که می تونه بهت کمک کنه

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

سلام دوستان عزیز

کسی خلاصه ی فصل پنجم کتاب برنامه ریزی و توسعه منطقه ای (دکتر خلیل کلانتری) که عنوانش مکان یابی بنگاه های تولیدی و خدماتی هست و مباحثش شامل تئوری ون تونن ، مدل لئونارد ، عوامل تاثیرگذاری بر مکان فعالیت ، عوامل موثر در مکان یابی واحدهای صنعتی ، مدل مکان یابی صنعتی آلفرد وبر ، هزینه های تاثیرگذار بر مکان فعالیت و...

می شه رو داره

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

کسی مقاله ی فارسی در راستای موضوع ((حمل و نقل شهری و اثر آن بر اقلیم آب و هوایی و گازهای گلخانه ای)) سراغ داره البته به غیر از مقاله ترجمه شده ی آقای علیرضا گنجی زاده که در این زمینه ارائه کرده اند. اگه مقاله ای در این زمینه دارید ممکنه تو سایت بذارین

لینک به دیدگاه

سلام من جلیل دانشجوی ترم 6 رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه طبرستان چالوس هستم و از این که عضو این سایت شدم خوشحالم و ارشدم خیلی دوست دارم شهرسازی بخونم میخواستم اگه میشه در این زمینه بهم کمک کنید جزوات کارشناسی شهرسازی لازم دارم یا هر چیزی که بتونه تو ارشد شهرسازی بهم کمک کنه با تشکر

لینک به دیدگاه
سلام دوستان:icon_redface:

من باید درباره سمبل، نماد، نشانه در شهرسازی کنفرانس بدم:w00:

اگه کمکم کنین ممنون میشم:icon_pf (44):

دوست عزیز علاوه بر کتابای خوبی که آقا حمید معرفی کردن، جواب کوتاهی هم در این مورد تو پست زیر دادم:

http://www.noandishaan.com/forums/showpost.php?p=76051&postcount=24

سلام من جلیل دانشجوی ترم 6 رشته جغرافیا و برنامه ریزی شهری از دانشگاه طبرستان چالوس هستم و از این که عضو این سایت شدم خوشحالم و ارشدم خیلی دوست دارم شهرسازی بخونم میخواستم اگه میشه در این زمینه بهم کمک کنید جزوات کارشناسی شهرسازی لازم دارم یا هر چیزی که بتونه تو ارشد شهرسازی بهم کمک کنه با تشکر

خوش اومدی دوست عزیز. مباحث کنکور ارشد تو تاپیک زیر مطرح میشه:

مشتاقان ارشد شهرسازي

هر سوالی هم تو اون زمینه داشتی تو همون تاپیک مطرح کن :a030:

setrol عزیز مطالبی هم که گفتی فعلاً نتونستم چیزی گیر بیارم، هروقت گیر بیارم حتماً تو انجمن قرار میدم. دوستان دیگه هم اگر تو این زمینه ها مطلبی گیر آوردن بذارن :a030:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان سلامی گرم به بچه های شهر ساز

خسته نباشید

من مقاله هایی در مورد مخابرات توی درس تاسیسات شهری میخوام هر جور مقاله ای در این مورد بود از لطفتون ممنون میشم

لینک به دیدگاه

با عرض سلام

دوست عزیز برای پیدا کردن مقالات مورد نیاز با منبع مطمئن وقابل اطمینان به سایت /www.sid.irمراجعه فرمائید%:a030:

برای مشاهده این محتوا لطفاً ثبت نام کنید یا وارد شوید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

من دنبال یه گزارش کامل طرح عمران و توسعه (مونوگرافی) یکی از استان های ایران (ترجیحاً یکی از استان های شمالی) می گردم.

اگه کمکم کنین ممنون میشم

لینک به دیدگاه

:hi:سلام

اگه میشه یه مقاله توپ راجع به « کاربری تجاری شهری» برام پیدا کنید.

بازم اگه میشه یه مقاله کامل راجع به یکی از موضوعات شهری برام پیدا کنید مثل:عوامل رشد سریع شهرنشینی،مشکلات عمده شهرهای ایران، مشکل آلودگی تهران و......

از وقتی که عضو این انجمن شدم احساس میکنم تو یه تیمی قرار گرفتم که همه دوست دارن به همدیگه کمک کنند.حس می کنم یکی هست که برای رسیدن به موفقیت کمکم کنه. پس دستم رو دراز میکنم تا کمکم کنید:icon_pf (72):

لینک به دیدگاه

از حضورت تو انجمن خوشحالیم. :a030:

واسه موضوع مشکلات شهری میتونی یکی از موضوعاتی که تو بخش زیر هست رو استفاده بکنی:

مسائل و مشکلات شهری

یا موضوع حاشیه نشینی

واسه کاربری تجاری شهری هم میتونی از کتاب های برنامه ریزی کاربری اراضی شهری دکتر محمد تقی رضویان - سرانه کاربری های شهری سید محسن حبیبی استفاده کنی.

لینک به دیدگاه
سلام دوستان خسته کارا و پروژه ها هم نباشی:62izy85:ن.در مورد lost space و space syntax کسی مطلب فارسی نداره ؟؟ اگه اطلاع دارین که تو کتاب خاصی هم بهشون اشاره شده :ws52:معرفی کنید ممنون میشم

آقای دکتر عباس زادگان در مجله مدیریت شهری یک مقاله داره با عنوان : "روش چیدمان فضا در طراحی شهری"

در مورد فضای گم شده هم ر.ک به سیراندیشه ها در شهرسازی 3 --> قسمت راجر ترانسیک

لینک به دیدگاه
  • 2 هفته بعد...

کتاب های سیر اندیشه ها در شهرسازی (جلد اول) دکتر جهانشاه پاکزاد

و شهرسازی، تخیلات و واقعیات دکتر سید محسن حبیبی

کتاب های خوبی تو این زمینه هستن که میتونی واسه تهیه مقاله ازشون استفاده کنی :a030:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان عزیز

کسیpdf عکسها یا عکس های اسکن شده فصل پنجم کتاب برنامه ریزی و توسعه منطقه ای (دکتر خلیل کلانتری) که عنوانش مکان یابی بنگاه های تولیدی و خدماتی هست و مباحثش شامل تئوری ون تونن ، مدل لئونارد ، عوامل تاثیرگذاری بر مکان فعالیت ، عوامل موثر در مکان یابی واحدهای صنعتی ، مدل مکان یابی صنعتی آلفرد وبر ، هزینه های تاثیرگذار بر مکان فعالیت و...

می شه رو داره

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...