رفتن به مطلب

احساس امنیت

El Roman

به عنوان یک شهروند معمولی در شرایط عادی وقتی پلیس میبین  

24 کاربر تاکنون رای داده است

1. 1. به عنوان یک شهروند معمولی در شرایط عادی وقتی پلیس میبین

• 4
    • 20

ارسال های توصیه شده

من گاهي حس امنيت مي كنم (تو جاهايي كه حس مي كنم خطري وجود داره يا اراذل و اوباش و ...)

گاهي هم حس خاصي ندارم...

تاحالا نشده حس نا امني بهم دست بده از حضور پليس

آدم وقتي مشكلي نداشته باشه چرا بايد نگران باشه از گير دادن يا هر چيز ديگه؟

لینک به دیدگاه

من احساس عدم امنیت میکنم چون بیشتر مواقع خود پلیسها از مردم بدترند هم متلک میگند هم گیر الکی

همش تنم میلرزه تا یه مر میبینم چه اراذل چه پلیس جفتشون

لینک به دیدگاه

به طور مثال خیابانی در شهر ما معروف به آبشار وجود داشت که برای سالها از مراکز عمده فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی بود . بطوریکه پاتوق بیش از 80 درصد مواد فروشان محسوب میشد.سال گذشته در طی عملیات ضربتی امنیت اجتماعی این خیابان کاملا پاکسازی و تعداد زیادی از این اشرار دستگیر شدند و یک کیوسک پلیس در محل نصب شد.

حال اون خیابان تا حد نسبتا خوبی داره تبدیل به یک قطب تجاری برای محصولات ارزان قیمت شده و بورس پوشاک ارزان شهر محسوب میشود.اگر از ساکنین خیابان بپرسید امنیت کلی منطقه بسیار بالا رفته و به علت وجود اون ایستگاه پلیس تمامی باقیمانده اشرار و خرده فروشان مواد از آن خیابان رفته اند.

همانطور که جیمی عزیز گفت در شهرسازی امنیت را میتوان با نورپردازی و روشن کردن زوایای تاریک و همچنین تغییر کاربری اماکن و افزایش فعالیت بالا برد ولی در مواردی نیز حضور نیروی امنیتی لازم و ضروری است.هم اکنون اگر من وارد آن خیابان میشوم با وجود دکه پلیس احساس امنیت میکنم در حالیکه در گذشته ترس از اوباش و درگیری های خیابانی موجب میشد آن مسیر را ترجیحا سواره طی کنم ولی اکنون براحتی پیاده طی میکنم.

اون جیگری خیابون آبشار نگرفتن خیلی جیگراش بهداشتی بود:ws28:

اما خیابون آبشار و نواب هنوز هم همون خبرا هست:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

احساس عدم امنیت:banel_smiley_4:

چون بارها پلیس بهم تیکه انداخته اونقدر که پلیس تیکه انداخته یا نگاه های بد داشته مردم عادی این کار نکردن

جدیدا هم که گشت ارشاد و با پلیس نمیشه تشخیص داد

تا زمانی که قالی باف بود پلیس میدم حتی اگه خبری هم نبود احساس امنیت می کردم اما الان نه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه
اون جیگری خیابون آبشار نگرفتن خیلی جیگراش بهداشتی بود:ws28:

اما خیابون آبشار و نواب هنوز هم همون خبرا هست:banel_smiley_4:

درسته که شاید هنوز به صورت پنهان این مبادلات صورت میگیره ولی از اون حالت آشکار و فجیع یک سال قبل دیگه خبری نیست .. واقعا بی انصافی محضه اگه وضعیت فعلی اونجا رو با یکسال قبل مقایسه کرده و در یک سطح بدونیم.چون تفاوت خیلی زیاده...

در ضمن اونایی هم که مدام میگن احساس عدم امنیت دارند معمولا دارای مواردی هستند که اون عدم اطمینان را در خودشون ایجاد میکنه.

اون شخصی که ادعا میکنه از پلیس متلک شنیده مطمئنا در همان روز از صدها نفر دیگه هم متلک رو شنیده و اونم بر میگرده به ظاهری که واسه خودش درست کرده بوده ...

( البته من اصلا به پوشش کار ندارم و کاملا طرفدار پوشش آزادم ولی بسیاری این جنبه رو ندارند و به پوشش دیگران متلک و تیکه میندازند)

لینک به دیدگاه

من از بچگی از پلیس های ایرانی میترسیدم......

البته الان هم از اکثرشون خوشم نمیاد،خیلی بداخلاق و فحاش هستند.

فقط تعداد بسیار کمی آدم شریف تو این قشر پیدا میشه که اونهم میره پشت میز یا میشه مامور راهنمایی رانندگی.

لینک به دیدگاه

یادش به خیر بچگی ها !

شبا که ما میخوابیم ! آقا پلیسه بیداره!

ما خواب خوش میبینیم! اون دنبال شکاره!

و اما امروز:

شبا که ما میخوابیم، لباس شخصی بیداره!

ما شب کابوس میبینیم! اون دنبال شکاره!

لینک به دیدگاه

در ضمن اونایی هم که مدام میگن احساس عدم امنیت دارند معمولا دارای مواردی هستند که اون عدم اطمینان را در خودشون ایجاد میکنه.

اون شخصی که ادعا میکنه از پلیس متلک شنیده مطمئنا در همان روز از صدها نفر دیگه هم متلک رو شنیده و اونم بر میگرده به ظاهری که واسه خودش درست کرده بوده ...

( البته من اصلا به پوشش کار ندارم و کاملا طرفدار پوشش آزادم ولی بسیاری این جنبه رو ندارند و به پوشش دیگران متلک و تیکه میندازند)

معمولا بیشتر کنترل و تمرکز پلیس در خیابونها برای چیه؟برای جلوگیری از دزدیه؟! برای جلوگیری از خرابکاری ؟!....

جواب کاملا واضحه : نه .

یا میگن توچرا اینجا وایسادی ؟ چرا از اینجا رفتی ؟ چرا اینو پوشیدی؟....

وقتی یکی باخواهرش که حجاب هم رعایت کرده، تو ماشین داره به آرومی میخنده ،ماشین پلیس که از بغلش رد میشه جلوشونو میگیره ،حتی اگر 2 دقیقه هم معطلشون کنه باعث ایجاد ناامنی و استرس میشه...

وقتی تو یه خیابون یکی دنبال یه آدرسی میگرده حالا باماشین یا پیاده ،دور دوم که میزنه بهش گیر میدن و یا ماشینشو میخوابونن ،دفعه بعد با دیدن پلیس احساس ناامنی میکنه...

وقتی یکی کت و شلوار پوشیده(گفتم کتو شلوار که نگین وضع لباس نامناسبه) و از بغل یه دسته پلیس رد میشه و ناخدا گاه به یکیشون خیره میشه،بعد جلو شو میگیرن که چرا چپ چپ نگاه کردی؟...چه احساسی برای دیدن بعدی پلیس باید داشته باشه؟

وخیلی خیلی مثالای دیگه...

هر کسی که نظر میده حتما صاحب فهم وشعوره و طبق مشاهدات و تجربیات خودش نظر میده.دلیل نمیشه شخص دیگه ای برای اونها نظر بده و بگه اونا اشتباه فکر میکنن و مورد داشتن....

مثل اینه که من به غلط بگم اونهایی که احساس امنیت می کنن همشون بسیجین و با تیپ بسیجی و کارت بسیج میان بیرون!!!!!!!!!

البته منکر کارهای مثبت زیاد پلیس نیستم.

لینک به دیدگاه
درسته که شاید هنوز به صورت پنهان این مبادلات صورت میگیره ولی از اون حالت آشکار و فجیع یک سال قبل دیگه خبری نیست .. واقعا بی انصافی محضه اگه وضعیت فعلی اونجا رو با یکسال قبل مقایسه کرده و در یک سطح بدونیم.چون تفاوت خیلی زیاده...

من هنوز هم از اونجا رد میشم کله تکون دادن ها و معتاد هارو می بینم البته چون فقط از اون خیابون رد میشم از رد و بدل کردن مواد این چیزاش خبر ندارم

فکر نمی کنم اون شخصی که یک هفته مسافرت بوده حموم نرفته و یک روز هم به خاطر صدای قطار نخوابیده چیزی برای متلک شنیدن داشته باشه:w00:

نخیر من قبلش از هیچ کسی متلک نشنیده بودم اون روزی که تو راه آهن تهران پلیس بهم متلک انداخت:w00:

ساعت 7 صبح اونم جایی که جز پلیس کسی نبوده متلک شنیدم با لباس مدرسه:w00:

پلیس باید امنیت برقرار کنه یکی از موارد تخلف هم خشونت که متلک هم جزش نه اینکه خودش این کار بکنه:banel_smiley_4:

لینک به دیدگاه

تو یه خیابونای شلوغ دو سه تا پلیس کنا رماشینا تو ترافیک راه میرفتن و باخودکار میزدن به شیشه ماشینا و میگفتن خانم حجابتو درست کن ....،100 متر اونورتر یه دعوا میشه و 10 نفری میافتن به جونه هم . هرچی مردم میگن: آقایون پلیس اونجا دعوا شده دارن همو میکشن... به روی مبارک نمیارن... تا آخرش یکیشون میگه اشکال نداره از این دعوا ها زیاد میشه ،الان دعواشون تموم میشه...

پلیس وظیفش چیه؟!!

لینک به دیدگاه
تو یه خیابونای دو سه تا پلیس کنا رماشینا تو ترافیک راه میرفتن و باخودکار میزدن به شیشه ماشینا و میگفتن خانم حجابتو درست کن ....،100 متر اونورتر یه دعوا میشه و 10 نفری میافتن به جونه هم . هرچی مردم میگن: آقایون پلیس اونجا دعوا شده دارن همو میکشن... به روی مبارک نمیارن... تا آخرش یکیشون میگه اشکال نداره از این دعوا ها زیاد میشه ،الان دعواشون تموم میشه...

پلیس وظیفش چیه؟!!

مگه نمیدونی تو ایران چیه گیر دادن به مراسم عروسی و شادی مردم و تیپ و لباس:ws37:

لینک به دیدگاه

من که اصلا ذوق مرگ می شم وقتی یه پلیس می بینم توی خیابون

این قدر احساس امنیت می کنم که سرتا پام می ره روی ویبره و اگه 2تا پا دارم 10تای دیگه هم قرض می کنم و الفرار

به خصوص از وقتی که خواهر برادری رو از محل گرفتن و برادره رو فرستادن پی نخود سیاه و دختره رو هم بدبخت کردن و بعد هم کردنش زیر خاک

یا همین چند روز پیش که نزدیک بود عصای رعد آسای مقدسشون بخوره توی سر این بنده حقیر

خلاصه که من خیلی ارادتمندم

.

لینک به دیدگاه

من هر دفعه میخوام ماشینها رو ببرم تو پارکینگ باید یکبار به پلیس توضیح بدم که ساکن این خونه هستم

جلوی خونمون بیشتر از 1 دقیقه واستی باید توضیح بدی

نامزد بازی ممنوعه

البته فکر نکنید از بابت امنیت ها

کلا جو امنیتی هستش که اغتشاش نشه

آخه خیابونمون مرکز آشوبهای سیاسی هستش

لینک به دیدگاه

من کلا نسبت به آدمای بیتفاوت احساس بیتفاوتی میکنم

بنابراین هیچ حسی ندارم نسبت بهشون

ولی گشت ارشاد میبینم اینجوریم:banel_smiley_52:کاملا احساس نا امنی میکنم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...