رفتن به مطلب

از خودموووون ...

bpcom

ارسال های توصیه شده

دوست خوبم سارا در دو تاپیک مملکته داریم با دیدگاهی طنز گونه صاحبان قدرت و وضع عمومی جامعه را بیان کردند و بسیاری دیگر از دوستان در ادامه هریک مطلبی به آن اضافه کردیم ولی حال در این ساعات آخرین سال 89 و در آغاز سال 90 بیایم و با خودمون منصف باشیم.. با جامعه و با دوستانمووون .

قبول تو رده های بالای کشور ، در سیاست ، در اقتصاد ، در آزادی ، در فرهنگ و .... کاستی وجود داره ، بی توجهی وجود داره ، تخریب وجود داره ، دزدی وجود داره و بسیاری موردهای دیگه.

ولی مگه در رده پایین این مشکلات نیست ...

مگه ما خودمون ایراد نداریم ، چقدر در روز قانون شکنی میکنیم ، چقدر در روز به اطرافیانمون ضربه میزنیم ، چقدر در روز داریم به مملکتمون آسیب میزنیم ..

مگه ویران کردن مملکت فقط شامل دزدیدن و جوردن پول نفته ... مگه فقط شامل سیاست های غلط اقتصادیه .... نه انداختن یک زباله تو دامان طبیعت هم تخریب وطنه ... انداختن آب دهان بر روی زمین ضربه زدن و توهین به هموطنه ... عبور از چراغ قرمز و پارک دوبله در خیابان ، بوق زدن ممتد ، بلند کردن صدای ضبط ماشین ، حرکت های مارپیچ تو خیابان و بسیاری کارای دیگه هم در واقع همون ضایع کردن حق دیگرانه ....

بیاید با خودمون منصف باشیم ، با جامعمون منصف باشیم ، به کارهایی فکر کنیم که در سال گذشته انجام دادیم و حقوق دیگران را پایمال کردیم ، به دروغ هایی که گفتیم ، به شایعاتی که پخش کردیم و ....

بهشون فکر کنیم و تصمیم بگیریم در سال جدید فکری نو داشته باشیم . هممون از آزادی هایی که ازمون گرفته شده شاکی هستیم . از دموکراسی دروغی حاکم شاکی هستیم ولی آیا خودمون با اطافیانمون به انصاف رفتار کردیم . آیا دموکراسی را در خانواده ، در میان دوستان رعایت کردیم .

دوست دارم هر یک از دوستان موردای دیگه ای که تو ذهنشون هست رو بگن و تصمیم بگیریم که کمتر کنیم این تخریب وطن و پایمالی حق هموطن را توسط خودمووون :icon_gol::icon_gol:

لینک به دیدگاه

وقتی یک عده تو همین انجمن،دو تا تاپیک را نمیتونن تحمل کنن و آنرا از مصادیق جرم و مبارزه با نــظام تلقی میکنند،من چه تمرینی را از خودم شروع کنم؟

وقتی از همون آغاز بهت توهین میشه و سرکوب میشی،چطور باید به قوانینشان احترام بذاری؟

یکسری مسائل آدم رو عصبی میکنه،آدم عصبی هم زیاد نمیتونه در شهر آدم خوبی باشه.

اینها و طرفدارنشان آدم را عصبی میکنند......

و این چیزهایی که در سطح شهر و خانواده میبینین، عقده های ناشی از همین عصبانیت هاست......

لینک به دیدگاه

حرفت درسته ولی باید قبول کنیم که وضعیت کلی جامعه چنین است پس اگر خواهان تغییرشیم بهتره اول از خودمون شروع کنیم . خودمون رو بهتر کنیم تا جامعه بهتری داشته باشیم :a030:

لینک به دیدگاه
حرفت درسته ولی باید قبول کنیم که وضعیت کلی جامعه چنین است پس اگر خواهان تغییرشیم بهتره اول از خودمون شروع کنیم . خودمون رو بهتر کنیم تا جامعه بهتری داشته باشیم :a030:

اینهمه نامردی،اینهمه دروغ،اینهمه کلاه برداری مثلا تو سال 50 هم بوده یا نه؟

یا حتی همون دهه 60 که خودمان بچه بودیم؟

اگر هم از خودمون شروع کنیم،تو وضعیت جامعه هیچ تاثیری نمیذاره،چون یک فضای هر دم بیل حاکمه.

شما بهترین بازیکنان فوتبال دنیا را بیارین تو زمین باتلاقی ملوان انزلی بازی کنند،دیوونه میشن.

لینک به دیدگاه
اینهمه نامردی،اینهمه دروغ،اینهمه کلاه برداری مثلا تو سال 50 هم بوده یا نه؟

یا حتی همون دهه 60 که خودمان بچه بودیم؟

اگر هم از خودمون شروع کنیم،تو وضعیت جامعه هیچ تاثیری نمیذاره،چون یک فضای هر دم بیل حاکمه.

شما بهترین بازیکنان فوتبال دنیا را بیارین تو زمین باتلاقی ملوان انزلی بازی کنند،دیوونه میشن.

چرا تاثیر گذار نیست ، همین اختلافات و حق خوری های جزیی داخلی بین خودمون هست که باعث میشه دیگران بتونند بر ما سروری کنند.

در همون دهه 60 و 60 که یاد آوری کردی آیا اینهمه معتاد ، دزد ، قاچاقچی ، کلاه بردار و ... بوده ! نبوده دیگه ...حالا این افراد کی هستند ؟ امثال من و تو اند که بنا به دلایلی چنین سرنوشتی رو انتخاب کرده اند ... درسته دولت و حکومت نقش به سزایی در ساختار تربیتی جامعه داره ولی خودسازی هم در این میان مطرحه ... چرا مثلا شما نرفتی معتاد بشی و به طور مثال فلان دوستت شد !

مگه شما دوتا تو دو کشور مجزا زندگی میکردید ! نه شما تصمیم گرفتی بیای دنبال تحصیل ( اینکه در آینده بتونی کاری پیدا کنی یا نه مورد بحث نیست) و مطالع کنی ، اون تصمیم گرفت بره دنبال کار دیگه . پس برای خودت تحصیل رو کار خوب و اعتیاد رو بد تعریف کردی دیگه ...

بحث من اینه وقتی کم کم همه مردم به سمت اصلاح خود باشند در نتیجه این اصلاح جامعه نیز به مرور اصلاح میشود و به تبع آن مسئولین نیز ناچار به اصلاح خود می گیرند.

حتی اگر به قول شما دیگران با تو به بدی رفتار می کنند چرا تو نیز بدی آنها را باید با بدی به دیگری پاسخ بدی ! نتیجه آن همین بی سازمانی و بی قانونی میشه که اکنون در جامعه ما حاکم است.چون هر شخص برای جبران ستمی که به اون شده دیگری را مورد ستم قرار میده و حقوق اون را تضییع میکند.اینجوری که نه به آزادی میرسیم نه به دموکراسی ...

لینک به دیدگاه
اینجوری که نه به آزادی میرسیم نه به دموکراسی ...

اونجوری هم نمیرسیم......

شما وقتی میتونی بگی ما از درون جامعه اول خودمان را بسازیم،که اکثریت جامعه ما آدم منطقی باشند اما غافل.....

اما اکثریت ایرانی عوام هستند و غیر منطقی......

من تمامی این مواردی که شما میگین را در عبور از خیابان،رانندگی،نظافت در شهر و....... رعایت میکنم.

اما چه فایده تاثیری نداره،چون گفتم اکثریت ایرانی ها عوامند و عوامند و عوام..........

لینک به دیدگاه
دوست خوبم سارا در دو تاپیک مملکته داریم با دیدگاهی طنز گونه صاحبان قدرت و وضع عمومی جامعه را بیان کردند و بسیاری دیگر از دوستان در ادامه هریک مطلبی به آن اضافه کردیم ولی حال در این ساعات آخرین سال 89 و در آغاز سال 90 بیایم و با خودمون منصف باشیم.. با جامعه و با دوستانمووون .

قبول تو رده های بالای کشور ، در سیاست ، در اقتصاد ، در آزادی ، در فرهنگ و .... کاستی وجود داره ، بی توجهی وجود داره ، تخریب وجود داره ، دزدی وجود داره و بسیاری موردهای دیگه.

ولی مگه در رده پایین این مشکلات نیست ...

مگه ما خودمون ایراد نداریم ، چقدر در روز قانون شکنی میکنیم ، چقدر در روز به اطرافیانمون ضربه میزنیم ، چقدر در روز داریم به مملکتمون آسیب میزنیم ..

مگه ویران کردن مملکت فقط شامل دزدیدن و جوردن پول نفته ... مگه فقط شامل سیاست های غلط اقتصادیه .... نه انداختن یک زباله تو دامان طبیعت هم تخریب وطنه ... انداختن آب دهان بر روی زمین ضربه زدن و توهین به هموطنه ... عبور از چراغ قرمز و پارک دوبله در خیابان ، بوق زدن ممتد ، بلند کردن صدای ضبط ماشین ، حرکت های مارپیچ تو خیابان و بسیاری کارای دیگه هم در واقع همون ضایع کردن حق دیگرانه ....

بیاید با خودمون منصف باشیم ، با جامعمون منصف باشیم ، به کارهایی فکر کنیم که در سال گذشته انجام دادیم و حقوق دیگران را پایمال کردیم ، به دروغ هایی که گفتیم ، به شایعاتی که پخش کردیم و ....

بهشون فکر کنیم و تصمیم بگیریم در سال جدید فکری نو داشته باشیم . هممون از آزادی هایی که ازمون گرفته شده شاکی هستیم . از دموکراسی دروغی حاکم شاکی هستیم ولی آیا خودمون با اطافیانمون به انصاف رفتار کردیم . آیا دموکراسی را در خانواده ، در میان دوستان رعایت کردیم .

دوست دارم هر یک از دوستان موردای دیگه ای که تو ذهنشون هست رو بگن و تصمیم بگیریم که کمتر کنیم این تخریب وطن و پایمالی حق هموطن را توسط خودمووون :icon_gol::icon_gol:

به نظر من کسی که میتونه یک زباله کف خیابون بندازه . و انتظار داره کسی دیگه اون رو جمع کنه . در همه ی ابعاد زندگیش انتظار داره گند بزنه و کسی دیگه بیاد درست کنه...

این فرد میتونه استاد دانشگاه باشه یا کارگر ساده .....

لینک به دیدگاه
بله اما عوام داریم تا عوام.

اینجور عوام ها زیاد پیدا نمیشن و گونه خاصی از موجوداتند که تو این مناطق بیشتر یافت میشن.

آره خب...

اما حقیقت اینه که هیچ جا مثل این جا مردم با هم بحث نمی کنن...و به همین خاطر درگیر نیستن با نوع نگرش افراد مختلف جامعه شون...

لینک به دیدگاه

ولی عمر این عوام مگه چقدره !!! بیشتر این عوام افرادی هستند با میانگین بالای 40 سال

نسل جایگزین کیان !!! ماها که در رنج سنی 18 تا 30 هستیم

بالاخره ما هم قراره برویم جزو این عوام یا اینکه هدفمون اینه که جامعه رو از عوامیت خارج کنیم !

لینک به دیدگاه

مهرداد تو همه این کارارو با هم کردی؟

واقعا خسته نباشی

چه زحمتی کشیدی این ی سال

لینک به دیدگاه
مهرداد تو همه این کارارو با هم کردی؟

واقعا خسته نباشی

چه زحمتی کشیدی این ی سال

البته زحمات من در قبال زحمات شما که چیز قابل عرضی نیست

زحمات شما تاریخیست :ws3:

لینک به دیدگاه
البته زحمات من در قبال زحمات شما که چیز قابل عرضی نیست

زحمات شما تاریخیست :ws3:

آره خیلی سعی کردم به راه راست هدایتت کنم

تمام تلاشمو کرده بت یاد بدم این کارارو نکی

ولی نشد

من واقعا متاسفم

لینک به دیدگاه
همین نسل جدیدد که مثلا بچه های حدود 8 سال خیلی بهتر میتونند باشند

فقط کافی هست بهشون توجه کنید

مهمترین کار اینه که نذاریم مغزشون رو با عناوین مثل بسیج به دست بگیرند و افکار پوچ و پوسیده خودشون رو در ذهن اونا وارد کنند.بسیاری از کلاسهای آموزشی قرآنی که در مساجد و ... برگزار میشه اکنون به محلی برای تزریق افکار ولایت مداری گردیده است.

لینک به دیدگاه

قبول دارم که من نوعی به عنوان یه جزء کوچیک جامعه ایراداتی رو دارم. ولی اصلاحات از اصل به فرع باید انجام بشه. در اجزاء ریز هرچقدر هم کنکاش کنیم راه به جایی نمیبریم. بارها گفتم بازم میگم. اگه ساختار درست باشه اجزاء مجبورن در مسیر درست قرار بگیرن. خانه از پای بست ویران است. پس خیلی به خودتون فشار نیارید که باعث سرخوردگی و افسردگی بیشتر میشه. همینکه تا اندازه معقولی سعی در اصلاح خودمون داشته باشیم کافیه. وگرنه جامعه ما رو بیشتر از پیش اذیت میکنه.

لینک به دیدگاه

منظورتون اینه که اول حکومت رو اصلاح کنیم بعد از طریق حکومت مردم را اصلاح کنیم !!!

در سطوح کلی و برنامه های کلان با شما موافقم ولی در بعد فردی اصلاح شخصیتی اولویت داره

لینک به دیدگاه
منظورتون اینه که اول حکومت رو اصلاح کنیم بعد از طریق حکومت مردم را اصلاح کنیم !!!

در سطوح کلی و برنامه های کلان با شما موافقم ولی در بعد فردی اصلاح شخصیتی اولویت داره

منظورتون از اصلاح شخصیتی چیه؟

لینک به دیدگاه
منظورتون از اصلاح شخصیتی چیه؟

همون چیزایی که قبلا گفتم

شاید یه جوری بشه گفت : گفتار نیک ،پندار نیک ، کردار نیک

رعایت قوانینی که برای سلامت فردی و اجتماعیمون وضع شده مثل قوانین راهنمایی و رانندگی

مثل حفظ محیط زیست و ....

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...